Jump to content
Dogomania

Issa

Members
  • Posts

    332
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Issa

  1. [quote name='Beatrx']aukcja usunięta, więc jednak nie do końca tak legalnie sprzedaje;)[/QUOTE] Usunięto ponieważ pies nie jest zwierzęciem gospodarskim a udomowionym.
  2. [quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']to pytanie nie jest do mnie aczkolwiek postaram sie,by okreslic raz jeszcze "zarejestrowane w ogolnopolskich organizacjach majacych w statucie "hodowle rasowych psow i kotow" i tu UWAGA! -NIESTETY slowo RASOWY nigdzie nie jest okreslone jako RODOWODOWY-nie ma takich zapisow. A zapisac sie do Zwiazku =dobrowolne-to tak jakby ktos nie mogl palic cygaro nie bedac zrzeszony w klubie "milosnikow palenia cygaro".[/QUOTE] Niestety ale żeby udowodnić rasę trzeba posiadać rodowód 4 pokolenia w tył :) nadal bez rodowodu to kundel albo ładniej pisząc w typie rasy tylko
  3. A ja jednak myślę, że nawet jeśli takie coś powstało...to i tak długo nie pociagnie :D
  4. [B]Hodowla[/B] – zespół zabiegów i procesów w wytwarzanych sztucznie optymalnych warunkach dla rozwoju hodowanego zwierzęcia bądź rośliny, mający na celu otrzymanie w warunkach stworzonych przez człowieka organizmów żywych (np. doświadczalnych w nauce). [B]Hodowla uszlachetniająca[/B] ma na celu otrzymanie bardziej wartościowych pod względem genetycznym i komercyjnym [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Odmiana_%28biologia%29"]odmian[/URL] albo [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Rasa"]ras[/URL]. Inaczej można hodowlę uszlachetniającą określić jako świadome działanie człowieka mające na celu poprawę populacji genetycznej zwierząt, aby [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Pokolenie_%28genetyka%29#pokolenie_potomne"]pokolenie potomne[/URL] było lepsze od [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Pokolenie_%28genetyka%29#pokolenie_rodzicielskie"]pokolenia rodzicielskiego[/URL]. A na jakiej podstawie chcecie zdobyć prawo hodowlane dla Waszych suk skoro nie możecie udokumentować ich pochodzenia??
  5. [url]http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19971110724[/url] Patrz tekst ujednolicony
  6. Pierwszy mały sukces dziewczyny !!! [url]http://blog.tablica.pl/2011/12/zmiany-w-ustawie-o-ochronie-zwierzat.html[/url]
  7. [quote name='keksik']Na pewno kilka stowarzyszeń podaje do wiadomości publicznej zrzeszonych członków. Hodowle psów rasowych: [URL]http://a-c-e.ovh.org/hodowle.htm[/URL] [URL]http://www.pfk.org.pl/?s=13,hodowle[/URL] trudniej znaleźć listę ZKwP Hodowle kotów rasowych: [URL]http://www.skr.org.pl/index.php/hodowle-i-kocieta/hodowle.html[/URL][/QUOTE] ZKwP? bardzo prosto i łatwo [URL]http://www.fci.be/affixes.aspx[/URL] wpisując szukaną nazwę bez spacji... to jest baza hodowli na świecie, włącznie z Polską. Podejrzewam, że pseudo-hodowcy będą próbowali wpisywać nazwy hodowli wyszukane w tych miejscach, i podszywać się pod nie... ale to też łatwo sprawdzić. Każda hodowla, szczególnie która ma miot ma stronę internetową.
  8. [quote name='Ada-jeje']Nie ma takiego paragrafu ktory ich do tego zmusi.To nie o pieniadze chodzi ale o uregulowane prawo. Jesli ktos mimo zaczipowanego psa nie bedzie chcial goodebrac bo mu sie znudzil, nie mozna go zmusic do odebrania psa. Sprawa druga to ochrona danych wiec kto uzyska te dane? gdzie bedziesz umieszczala psy, na czas poszukiwania wlasciciela. Pomysl o hyclach, schroniskach, Policji, Strazy miejskiej ktorzy nie maja czytnikow. Myslisz ze zwlaszcza hycel, zaopatrzy sie w czytnik? Na przestrzeni czasu bije to w jego kieszen. Jesli ma cos byc zrobione w tym temacie, to musi to byc przemyslane nie wystarczy sam pomysl bez pokrycia. Mozemy jednak naciskac na samorzady zeby lepiej pilnowaly przemieszczania sie bezdomiakow zeby utrudnic hyclom zarobek i rozliczac ich z pieniedzy za wykonana usluge.[/QUOTE] Po pierwsze... mioty z hodowli po obowiązkowym przeglądzie w związku są tatuowane lub czipowane..decyzja należy do hodowcy. Po drugie zaczipowanie wszystkich psów widać nie jest aż tak skomplikowane, bo działa to w Poznaniu i jest obowiązkowe. Do tego mogę dodać , że właściciele zaczipowanych zwierząt są co roku kontrolowani w bazie czy zapłacili podatek za psa.. a jeśli "zapomnieli" dostają wezwanie do niezwłocznego uregulowania należności. ;) Oczywiście jak wszędzie znajdą się kombinatorzy, ale to myślę i mam wielką nadzieję, że z czasem też się skończy.
  9. Issa

    Nessi <3

    oo widzę koleżanka z mojego miasta.. nareszcie ktoś :evil_lol: A Nessi śliczna:multi::multi:
×
×
  • Create New...