-
Posts
332 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Issa
-
[quote name='Joan od Wolanda']Zgadza się...ale to ciągle Stowarzyszenia zgodne z prawem... Nie wiem, dlaczego ustawodawca tego nie przewidział. Jest tylko jedno, inne tłumaczenie, ale takich wniosków wysnuwać nie bedę. Nie chce mi się nawet dyskutować, bo trzeba by zrobić kilkugodzinny wykład To tez bzdura nad bzdurami: ...a i DNA, na wszelkie choroby... Komuś, gdzieś coś dzwoni, ale nie wie w którym kościele. Trzeba by w ogóle zacząć od tego, że regularna hodowla przyczynia się do degeneracji ras. Trzeba by przytoczyć wypowiedzi genetyków o przyczynach chorób nękających zwierzęta hodowlane... Czy w Sejmie nie ma nikogo, kto interesowałby się tym naprawdę, choćby amatorsko ? Czy nigdy nie można zacząć "ab ovo", tylko zawsze zaczyna się od odwrotnej strony? Czy to będzie reforma Oświaty, czy Służby Zdrowia??? Nie chce mi się powtarzać tego, co pisałam na poprzednich stronach. Te pomysły obywatelskie... też, co jeden to lepszy... Ta ustawa ma chronić psy i inne zwierzęta domowe ! Skoro nie mam racji to obal moją teorie popierając oczywiscie cytatami prawnymi :)a najlepiej linkami, żebym poznała jak to w takim razie jest
-
[quote name='Pinesk@']rozwaliło mnie ogłoszenie... ktoś chce kupić 8- tygodniową smycz? ;)[/QUOTE] Ja mam dwutygodniowy chleb..może tez go opchniemy z patyczakiem gratis i kasę przelejemy na toz..... ciekawe ile dadzą :D
-
[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']kontakt telefoniczny do nich w ogloszeniu jest http://allegro.pl/bernenski-pies-pasterski-rodowodowe-piekne-maluchy-i2038931012.html Chodzi mi o kontakt do tego stowarzyszenia ducha ;)
-
[quote name='pantolini']A kto ich zmusi ?[/QUOTE] Nikt :) NIkt ich też nie zmusza do zarabiania na zwierzętach. I koło się zamyka. Ustawa ma wyeliminować produkcję psów i kotów tylko dla zarobku.
-
[quote name='pantolini']Ale sporo z tych ludzi tak naprawdę to ma gdzieś wystawy .Może z powodu lenistwa,może z braku czasu może bo nie lubią, ale psy mają OK.Kupienie nawet szczeniaka zapowiadającego się na zwycięzcę nikogo nie zobowiązuje do wystawiania go nawet nie trzeba się zapisywać do związku i dlatego jest tam masa psów naprawdę wartościowych.Mnożący na ary i hektary pety też bywają ale i tu nie ma gwarancji ,że szczeniaki na pewno odziedziczą wadę.Niestety to wszystko nie jest takie proste aby móc to uznać jedynie negatywnie bo tak nie jest.[/QUOTE] To może dla tych warto ustalić przymusowe badania DNA ?:D Na wszystkie choroby, skoro to takie męczące.
-
[quote name='Daniela']Czyli zwiazek wydajac metryki/jesli w ustawie jest pies rasowy -rodowodowy/tez lamie ustawe bo w ksiedze wstepnej nie ma rodowodow tylko rejestracja psa odpowiadajaca jakiemus tam opisowi?A wlasnie stowarzyszenia przeciez moga wydawac akty urodzenia[/QUOTE] Związek taką przyjął zasadę . Pewnie dlatego, że wyrobienie samego rodowodu trwa dlużej. Może teraz zmieni.
-
[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']jeszcze raz wklejam,powinno dzialac http://powiat.pabianice.pl/metadot/index.pl?iid=2628&isa=Category Teraz dziala. I właśnie, prócz tego jednego śladu nie ma nic więcej. Zadnej strony, żadnych kontaktów telefonicznych, żadnych danych jak działa to stowarzyszenie.
-
[quote name='pantolini']A czemu niby ze złym zgryzem czy ślepotą?Że ktoś suki czy psa nie wystawiał to wcale jeszcze nie świadczy ,że ten pies nie mógłby być championem.Nie popadaj w skrajności.[/QUOTE] Nie mówię o wystawianiu ale na zdrowy rozsądek jak pomyślisz istnieje coś takiego jak wzorzec, nie każda suka czy pies powinien być rozmnażany. Chodzi o zwykłą kontrolę i kwalifikację. Boję się po prostu, że tacy ludzie mogą nadal tylko żyć chęcią zysku a nie rozumnym dopuszczaniem zwierząt.
-
[quote name='pantolini']Ależ nawet już i od ręki, wystarczy mieć nie wystawianą uznaną z metryką np z FCI sukę.I takiegoż psa z nią skrzyżować ,a szczeniaki maja pełniutki rodowód .[/QUOTE] np. ze złym zgryzem czy ślepota ?
-
[quote name='keksik']Ale jeśli stowarzyszenie będzie prowadziło księgę rodowodową, to w końcu będzie mogło wystawiać rodowody, nawet jeśli zacznie od zwykłej Księgi Wstępnej. Po kilku pokoleniach, jeśli hodowcom się poszczęści, ich psy będą już rasowe=rodowodowe.[/QUOTE] Tak. Masz rację. Ale nie już i nie od ręki :)
-
[quote name='pantolini']Sprawdzić to się może i da jedynie czego te psy nie mają to zaliczonych wystaw ,a często już w drugim pokoleniu można znaleźć i championa.Po prostu posiadacz rozmnożonej suki(psa) nie chciał należeć do związku i wystawiać by mieć papierki wymagane w związku do mnożenia.[/QUOTE] Bardzo możliwe. Tego nie neguję, ale fakt faktem, że to akurat nie wygląda normalnie i legalnie.
-
[quote name='Daniela']Dopisze jeszcze ze u was sa tez ksiegi wstepne i psy wpisane w ksiegi nie dostaja rodowodu,A moze stowarzyszenia nie wydaja rodowodow tylko metryki urodzenia?[/QUOTE] A na jakiej podstawie mają wydać metryki ?
-
[quote name='Daniela']Nie wiem o co w koncu ta walka,przeciez w ustawie nie ma zapisu o tym ze stowarzyszenie musi wspolpracowac ze Zwiazkiem itp,musicie zatrudnic prawnika ktory wam to wszystko wytlumaczy.Ktos juz o tym pisal ze definicja psa rodowodowego to definicja opracowana przez Zwiazek ,nie ma na to przeciez ustawy.Pamietajcie rowniez o tym ze kij ma zawsze dwa konce i moze rownniez uderzyc w was,dlaczego nie piszecie o ochronie walesajacych sie psow?[/QUOTE] Daniela..niestety tacy kombinatorzy właśnie sie przyczyniają do nowych wałesających się psów czy kotów. Ten problem jest powiązany.
-
[quote name='keksik']Z czego to wynika?[/QUOTE] Z prostego faktu niemożności sprawdzenia przodków psa czy kota
-
Macie link do tego stowarzyszenia ? Przy otwieraniu linku wyżej error :D
-
[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Wie ktos jak w US to sprawdzic? bo stowarzyszenie wiadomo gdzie jest zarejestrowane. A tu przyklad wszedobylskich,maja ogloszenia gdzie sie tylko da a ras ze 4 http://szerzyny.lento.pl/labrador-retriever-labradory-czekoladowe,92597.html Jeśli towarzyszenie nie współpracuje z polskim związkiem kynologicznym lub europejskim, światowym nie ma prawa wystawiać ani rodowodów ani metryk to raz. Jeśli je wystawia to robi to nielegalnie i pobiera opłaty a tu już powinien być zarejestrowany w sądzie i US. Sama przynaleznośc to tego "krzaka" nie upoważnia do ogłaszania się, że jest hodowcą psa rasowego. Jest jeszcze pare kruczków, które można wyciągnąć i zdemaskowac Pana i owo stowarzyszenie.....
-
Proponuję sprawdzenie tego Pana w US i Stowarzyszenia też
-
[quote name='Aga7777']To może zacznij tą dogoterapie od siebie![/QUOTE] Ależ Twój poziom wiedzy jest płytki. Żenada. KONIEC dyskusji.
-
[quote name='Aga7777']http://www.pogotowiedlazwierzat.pl/interwen/312-psy-jady-psy-.html i na jaką ch....ę wasze nowe piękne szczeniaki? Można wybierać i przebierać w tych co już są! haaaaaaaaaaaa! Odpowiem Ci ! Bo jako rasa, którą mam ja- są wykorzystywane do dogoterapii i na tym mi zależy. Nie mają tylko leżeć i pachnieć bo są śliczniutkie. Mają pomagać ! Hmm tylko nie wiem czy to pojmiesz................
-
[quote name='Daniela']Przepraszam a co to znaczy? ze nie moze zajmowac sie hodowlą bo juz zglupialam[/QUOTE] To znaczy tyle co wydawanie koncesji na sprzedaż alkoholu przez domowe stowarzyszenie alkoholików :D
-
[quote name='pudelek78']Kiedy brakuje argumentów aby bronić swoich tez najlepiej próbować ośmieszyć przeciwnika :evil_lol:. Bardzo stara sztuczka i niestety nie zawsze działa.:lol:[/QUOTE] Ależ "przeciwnicy" sami się ośmieszają swoim brakiem wiedzy a co za tym idzie argumentów
-
[quote name='Aga7777']To nie jest z reklamy to fakt, popytaj na forum. Babka przyszła na wystawę z psem a sędzina wyciągła mu sztuczną szczękę! Tak było na fakcie! Co ty taki niedowiarek jesteś. A mam pytanie do znawców ustawy, czy takie zabiegi "pielęgnacyjne" jak prostowanie włosów oraz trzymanie psa w ciasnej klatce przez kilka godzin , wyciągnięcie go tylko do wystawienia, może być podciągnięte pod znęcanie się?[/QUOTE] NIedowiarek? OJ tak. Jeśli ktos próbował czegoś takiego to mial rozum jak pięciolatek. A co do zabiegów pielęgnacyjnych- moje psy je uwielbiają... bo kojarzą im się z czymś przyjemnym i smakowitym :D Co do trzymania w klatkach przed wystawieniem ma to swój i dobry cel. Jaki? Nie zrozumiesz więc nie będę tłumaczyć. Zaznaczę też, że nie wszystkie psy siedzą w klatkach :)
-
[quote name='Aga7777']No ja nawet słyszałam o psie co na wystawie miał sztuczną szczękę - i to pewnie też dla poprawienia rasy! Masakra[/QUOTE] Ty weź więcej reklam nie oglądaj :D
-
[quote name='Zofia.Sasza']Czipsika? :)[/QUOTE] Poproszę nawet dwa :D
-
[quote name='pantolini']Tak co do genetyki to na ścisłośc u ludzi kieruje się kobietę na specjalistyczne badania gdy w rodzinie były przypadki chorób o podłożu genetycznym(Nawet refundowane)Psy to nie ludzie a hodowla to takie wzniosłe działanie ponoć.Wszystkie psy i suki które dają choćby jednego tzw peta nie powinny być nadal używane w hodowli (nawet nie ma co badać bo geny są przekazywane )i nic nie szkodzi ,że jeden brat nie ma jąder ,a dwóch innych je ma.Wada tym z jądrami też została przekazana.Zaznaczam ,że to nie ludzie i nawet nie gatunek zagrożony i ostra selekcja być powinna jak tacy z hodowców idealiści.Co tam prostowanie włosów championom to nawet operacje plastyczne robia w celu np postawienia ucha,lub wprost przeciwnie.I np implanty jąder ,farbowanie podciąganie powiek.Niestety to chory biznes ,a tych prawdziwych hodowców to może jest z 10%.[/QUOTE] To ja się teraz wygodnie rozsiądę i może jeszcze się dowiem czegoś ciekawego... nie krępuj się pisz dalej............. :D