Jump to content
Dogomania

DZIR

Members
  • Posts

    557
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by DZIR

  1. podsyłam link do wątku transportowego [url]http://www.dogomania.pl/threads/24359-W%C4%85tek-Transportowy-KASUJCIE-NIEAKTUALNIE-POSTY!/page5[/url]
  2. Piszcie proszę do Jola li.
  3. Bez przesady z tym doświadczeniem Trzeba po prostu być i zobaczyć co to za ludzie Czy to nie meliniarze. Już wiemy dużo. Pies będzie mieszkał w mieszkaniu. , ewentualni właściciele nie mieli wcześniej psa. Elinaa już powiedziala , że trzeba będzie popracować nad psem nie wiemy jak się zachowuje w domu Na początku trzeba wychodzić często. Po pierwsze dlatego, że psu w mieszkaniu będzie gorąco / na początku/ i będzie dużo pił i dużo sikał Częste wychodzenie nauczy go szybko zachowywania czystości w domu Koniecznie polecić lekturę w internecie NOWY PIES W DOMU. Nalezy też powiedzieć o transporcie. Na pewno organizacyjnie to załatwimy ale czy oni są skłonni dołożyć się finansowo.
  4. Elinaa napisz proszę coś więcej na tamat domku. Czy pani mieszka w bloku , czy dom z ogródkiem? Czy miała psy. ? Czy wie ,że pies jest w schronisku i czy coś mówiła na temat transportu?.
  5. Diego-życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia Ja jestem spokojna . Nowa pani diego miała kaukaza . To też psy stróżujące a więc terytorialne, więc ma doświadczenie . Ja mam doświadczenie ze sznaucerami olbrzymami. To też psy obrończe i strużujące. Suka , która wychowała się w bloku. nie chciała siedzieć sama lub z pozostałymi psami na dworze . Tylko z nami. Ona też okazała się najostrzejsza dla obcych jak zorientowała się,że ma własne terytorium. Psy ,które od szczeniaka były w domu z ogrodem nie chciały siedzieć w domu. więcej przebywały na dworze.. Diego sam wybierze to co dla niego będzie najlepsze. Teraz jest zima więc będzie w domu Do wiosny - to już będzie jego dom i jego terytorium.
  6. Ale super wiadomości. Też trzymam mocno kciuki
  7. To zmienia sytuacje. Chętni się znajdą to piękny duet. tylko ten czas.
  8. Ogłaszać, ogłaszać i cierpliwie czekać/ żeby nie blokować energii/. To jedyna droga. Można rozważyć ogłoszenia poza internetem Tylko 5% osób powyżej 60 lat korzysta z internetu. A to bardzo adopcyjna grupa osób. . Na allegro można zamówić niewielkie plakaciki, porozsyłać między nas.Co o tym myślicie?
  9. Ze względu na chorobę olbrzymka domek powinien być bez innych psów tzn tylko te dwa i ew. koty. Moja sąsiadka ma jamniczka z padaczką. Podaje mu leki i jest dobrze.
  10. Witajcie Wczoraj na Terierkowie Tilia pytała czy ktoś nie widział w schronisku charta. Wysłałam jej wiadomość o Błysku i przesłałam ogłoszenie na tablicy z 24. 01.2012. Napisala że zgłosi go na" CHARTY w Potrzebie" [URL]http://chartywpotrzebie.pl/index.php/adopcje/charty-mix.html?start=5[/URL] Patrzyłam - nie ma go tam jeszcze. Pilnujcie proszę . W razie czego same zgłoście. Pozdrawiam.
  11. I słusznie. Im więcej ogłoszeń, tym wiecej ludzi ogląda AMORKA i wysyła dobrą energie /nie wiedząc nawet o tym/ . Ta energia zmaterializuje się w końcu wspaniałym domkiem. Dlatego zachęcam do codziennego odwiedzania AMORKA również na wątku. Pozdrawiam wszystkich.
  12. Tat jest uroczy i taki kochany. Dobrze,że ma już duże futro - Te loczki po rozczesaniu wyglądają tak jak u pudla. Mój pszeniczy tymczas też ma takie loczki na nogach i szyji . Po rozczesaniu - wata. U softów to tzw, wersja amerykańska . Zastanawiam się jak wyglądałby Amorek w klasycznej fryzurze pudla.
  13. Witaj Sara 2011 . Oczywiście możesz tak napisać. Jak będzie trzeba pomożemy w transporcie organizacyjnie i ewentualnie finansowo. Jak bardzo- to zależy od domku, który będzie adoptował psa. Osobiście uważam , że powinien chociaż częściowo partycypować w kosztach. Na razie napisz tak jak proponujesz.
  14. Elaja tekst jest super. Proponuje zostawić wiek 3 lata . Nie można precyzyjnie określić wieku psa. Stan zębów to względna sprawa. Zależy między innymi od sposobu żywienia i pielęgnacji psa . Przykład We Wrocławiu przyjęto do schroniska rasowego psa i oceniono na 16 lat. Pies trafił do dt .Wet ,który go oglądał ocenił na 12 lat. Pies był ogłaszany i znaleźli się właściciele. Okazało się ,że ma 7 lat.
  15. Dajmy krótki tekst . Osobiście nie czytam długich tekstów tylko istotne dane. W poprzednich ogłoszeniach były te historie. Proponuje dla odmiany krótki tekst patrz post 176. Wagę dajmy niższą- bliższą wzorca rasy. Wiadomo waga się zmienia. Następne ogłoszenia damy inne.
  16. Tak tak ogłaszamy . Proponuje tekst. AMOR 3 letni pies w typie rasy PUMI prosi o dom. Jest wesołym ,łagodnym psiakiem dla ludzi i innych psów. Jest średniej wielkości : wys .48 cm, waga ok. 18 kg. Ładnie chodzi na smyczy., lubi jeździć samochodem. Kontakt :608 416 949. ELEJA proszę zrób ewentualne korekty ,masz duże doświadczenie. Zdjęcia - te z pierwszej strony i może jedno z tych ostatnich. Wybierz wg. uznania
  17. Patrzę na mapę - to gmina Siennica. . Z Warszawy to dwie godz. drogi od wylotówki Kiedyś za Kołbielą miałam dacze. Bliżej z Mińska Mazowieckiego. No niestety nie znam tam nikogo
  18. Też tak uważam.
  19. [quote name='Vicky62']Podczytuję wątek.I ja zrozumiałam tak...bardzo chcesz mieć pieska,ale chciałąbys aby spełniał Twoje oczekiwania tzn, najlepiej żeby był podobny z charakteru do Twojego poprzedniego.A jesli bedzie z Amorkiem cos nie tak (agresywny,szczekliwy) to wyjsciem awaryjnym bedzie schronisko. Na Twoim miejscu nie zawracałabym sobie głowy DT. Bo pies to stworzenie zywe i nie mozna tak eksperymentować.Nie ma żadnej gwarancji,że ten bedzie tym wymarzonym.[/QUOTE]osoba , ktora boi się psów nie powinna zawracać sobie głowy braniem psa na bdt. A swoją drogą yorki też potrafią niezle pogryźć. Oglądaj" ZAklinacza psów" to zobaczysz co potrafią mikropieski
  20. Dalej mnie nie przekonałaś a wręcz utwierdziłaś moje wątpliwości ---bdt to jedno a szukanie psa to drugie. AMOR nie może być przedmiotem Twoich eksperymentóww tym zakresie.
  21. Jak tak nie zrozumiałam. Zasady bdt znasz i doskonale wiesz jakich problemów mogą dostarczyć niezdecydowane osoby.
  22. Spokojnie , spokojnie Ja mam wątpliwości Są mrozy i nie ma mowy o kąpaniu psa w schronisku.Po drugie bdt są sprawdzane / takie zasady obowiązują na dogomanii/ Po trzecie ARKADA jest pełna wątpliwości. Wywiera na nas presje i stawia warunki. Niech poczyta na innych wątkach jak funkcjonują bdt Mam psa na tymczasie . Nie przyszło by mi do głowy sprawdzać jak szybko można pozbyć się psa do schronu. To nie rzecz to żywe stworzenie Już wystarczająco został skrzywdzony przez los. Hotel w Szczecinku to schron. Nie wiem tylko czy lepszy od tego w Łomży Konsultowałam to z doświadczonymi ciotkamii są oburzone tak samo jak ja.
  23. Jejku jaki słodziak jak moje psiaki. Czego tu się bać?
  24. Proponuje przed spotkaniem dać psu na noc do kojca kocie posłanie.
×
×
  • Create New...