właściciele zawsze się będą wypierać że to nie ich pies. Dlatego ważne by interwencje przeprowadzać ze świadkami, dokumentować (zdjęcia, dyktafon etc) a najlepiej to iść tam z policją, strażą miejską bądź kimś z działającej na danym terenie organizacji na rzecz zwierząt.