Jump to content
Dogomania

Monika_1584

Members
  • Posts

    43
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Monika_1584

  1. [quote name='bezag']Ja wolę jak jest słonecznie. gdy jest pochmurnie zawsze wydaje mi się że zdjęcia są za ciemne. W drugim zdjęciu trochę obcięte łapy,a tak to ładnie. [/QUOTE] Te trzy ostatnie zdjęcia nie było do oceny tylko żeby pokazać jak działa AF w obiektywie ;)
  2. [quote name='Bolsbokser']A doświetlane, dyskretnie lampą Sb-600 z dyfuzorem. Gdyby był jaśniejszy, już by mi się nie podobał, ale to takie moje fanaberie. Musiałam doświetlić, ponieważ słońce, jak się przyjrzysz, pada zza psa - na drzewach widać, skąd słońce świeci. Gdybym nie doświetliła, byłaby doopa. Ja też mam fanaberie bo uwielbiam jasne zdjęcia ;3 Pytam, bo mam D80. Dobrze działa AF ? bo właśnie chcę się szarpnąć na taki zakup.[/QUOTE] AF działa dobrze, czasem mi wyostrzy np. na nos kiedy 'celuję' na oczy ( jednak zdarza się to tylko przy przysłonie 1.8, wiadomo ) ale mam go dopiero od Piątku więc też muszę jeszcze 'popracować'. Robiłam też kilka ujęć w ruchu, i dobrze ostrzy ;) Kilka zdjęć ( bez żadnego 'grzebania', tylko zmniejszone ) [IMG]http://i45.tinypic.com/35lyrg7.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/281bv5z.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/107nfxx.jpg[/IMG]
  3. Fauka - pierwsze zdjęcie mi się podoba, pies ma świetne oczy. W drugim wydaję mi się że ostrość trochę z oczu uciekła ? Albo okulary potrzebuję ;) A w trzecim ta niebieskość aż trochę 'razi', a pies ma aż niebieskie cienie :D Bolsbokser - Mi się zdjęcie podoba, ale pies wydaję się trochę nie doświetlony ? Takie tam, moje małe opinie ;) A body mam Nikon D70, ale do Lipca planuję zmienić ;) A co do zdjęć - niczym nie doświetlane ;) Ja ogólnie nienawidzę robić zdjęć gdy jest słońce, pies przymyka oczy, są okropne przepalenia. Dziś ( dla mnie ) była świetna pogoda, nie zimno, tak w sam raz i do tego niebo zachmurzone - idealna pogoda na portrety ;)
  4. [quote name='Rinuś']Druga fota extra! ale z pierwszej chyba ostrość z nosa uciekła i tak jakoś mniej mi się podoba :smile:[/QUOTE] ;) [quote name='Fauka']Bo ostrość się łapie na oczy a nie nos a rzy małej głębi nie da się złapać na to i na to jednocześnie ;-) Jak dla mnie za dużo u góry i znowu centralny kadr :P Ale uwielbiam twoje kolory na zdjęciach, oraz to że są miękkie nie tracąc przy tym z ostrosci :loveu:[/QUOTE] Centralny kadr to takie moje 'utrapienie' ale mi się podoba ;) Są tacy co im się nie podoba, i są tacy co sądzą że jest okej ;) Dziękuję ^^ Jeszcze jedno : [IMG]http://i49.tinypic.com/280oy8m.jpg[/IMG] link - [url]http://oi49.tinypic.com/280oy8m.jpg[/url] I jedno kocie, jednak coś mi ostrość uciekła : [IMG]http://i50.tinypic.com/3588bpg.jpg[/IMG] link - [url]http://oi50.tinypic.com/3588bpg.jpg[/url]
  5. To dwa moje z wyczekiwanego Nikkora 50 mm 1.8 G :loveu: [IMG]http://i48.tinypic.com/e88v8w.jpg[/IMG] I link - [url]http://oi48.tinypic.com/e88v8w.jpg[/url] [IMG]http://i47.tinypic.com/r2525t.jpg[/IMG] Link - [url]http://oi47.tinypic.com/r2525t.jpg[/url]
  6. [quote name='Fauka']Chlapanie olejem to problem w pierwszych aparatach które wyszły, następne już działają poprawnie. W ogóle ostrożnie sugeruj się opiniami w internecie, jest masa frustratów wylewających jad, większość z nich nawet aparatu w ręku nie trzymała. Ja o moim naczytałam się strasznych rzeczy, że nieszczelny, że plasticzek, że szumi. Albo jestem mało wymagająca, albo ludzie za bardzo. Najmniej negatywów piszą o aparatach zaczynających się w cenach od 10 tyś :diabloti: Mnie się marzy Canon 70-200 f/2.8 L IS USM :loveu: Droższy od mojego body.[/QUOTE] Hahahah :D To ja kupię taki za 15 tyś, żeby nie miał żadnych wad i robił zdjęcia bez obiektywu :diabloti: Ja marzę o Nikkorze 70-200 2.8 :D
  7. [quote name='Fauka']Ostrość to kwestia obiektywu, natomiast szumy mogą doprowadzić do szału. D70 to nie ma co ukrywać staruszek, natomiast D90 ma masę zwolenników mimo że i ten system nie jest nowy. No i 6mpx to malutko, wiadomo że lepiej by matryca nie była przeładowana (mniejsze szumy) ale obecnie standard to 12mpx. Nie oczekuj również ostrości po 50tce, nie wiem jak u Nikona, ale u Canona ostrzy od 2.5, a że Canon i Nikon idą łeb w łeb to i problemy będą podobne, w tej cenie nie można dużo wymagać :) Mój canonik ma 18mpx, nie wiem czy to dobrze, póki co na szumy nie narzekam bo je nawet lubię, ale dla aparatu tej klasy 12 byłoby w sam raz. Sama rozważałam zakup między Canonem 60D a Nikonem D7000, wygrał canon ze względu na interfejs i kolory.[/QUOTE] Na początku też myślałam nad d7000 ale za dużo się złych opinii na temat problemów z AF'em i chlapaniem olejem naczytałam ;3 Na razie zostaję przy Nikonie D7100, ma dobry AF a to mi się przyda ;) Widziałam już kilka zdjęć i wychodzą super. Porównując ze zdjęciami z mojego body to te z d7100 są 100 razy ostrzejsze ;)
  8. [quote name='Unbelievable']zależy jaki ma przebieg ;) no i d70 ma tylko 6mpx[/QUOTE] Za kilka dni kupuję stałkę 50 mm 1.8 Wolę lepsze body, moje że tak powiem doprowadza mnie powoli do szału ;) Zdjęcia nie są super ostre, nie jest to taki ładny obraz, na niskim ISO są nie wielkie szumy ale widoczne. Przebieg to około 30 tys. czyli nie dużo.
  9. [quote name='Fauka']Pierwsze i drugie bardzo fajne kolory, szkoda że kadr centralny. Ja osobiście nie lubię tak wyretuszowanych oczu u psów, fajnie zrobić takie szklaneczki, ale tak by nie wycinały się z reszty zdjęcia. Jakim sprzętem robisz zdjęcia?[/QUOTE] Nikon D70. Te były robione Tamronem 55-200. Na początku byłam zachwycona tym body ( wiadomo, pierwsza lustrzanka ) ale teraz co raz częściej chcę co raz lepsze zdjęcia no a body nie daje rady ;) Dlatego w tym roku ( mam nadzieję że do Lipca ) kupuję Nikona D7100 ;)
  10. Jeszcze dwa zdjęcia ;) [IMG]http://i48.tinypic.com/rlf3vs.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/2nimm8k.jpg[/IMG] [quote name='Psiefoty']Ale tu ustawiasz AF tak by do połowy migawki bo blokować a wtedy szybko przekadrowujesz i dociskasz do końca :smile: Trwa to ulamek sekundy tylko trzeba wyłączyć servo.[/QUOTE] Mógłbyś bardziej wytłumaczyć ? ;)
  11. [quote name='Fauka']Piękne światło, super tło ale trochę szkoda że tak dużo u góry gdzie nie znajduje się nic znaczącego, natomiast za mało u doły i łapy ucięte.[/QUOTE] Też strasznie ubolewam nad tym że jest tam 'biało'. Łapy ucięłam celowo, inaczej nie było by tak ładnie widać oczu i do tego droga by mi weszła w kadr ;) Za kilka dni nowy obiektyw więc idę w plener na cały dzień :D Oby pogoda dopisała i śnieg zniknął ;/
  12. Takie do oceny : [IMG]http://i45.tinypic.com/1zqv69z.jpg[/IMG] I większy rozmiar - [url]http://oi49.tinypic.com/34hi3rb.jpg[/url]
  13. Przepiękne zdjęcie !
  14. [quote name='Psiefoty']Nie ma co czytać tylko wziąć do ręki jeśli chodzi o AF bo to jest czasem subiektywne wrażenie ale mam coś pewność ze bedzie na 100% szybszy niż w d70. Ile d70 ma lat ? 5 ? Jeśli to ma być tele pod APS-C to innej sensownej, jasnej alternatywy nie ma. Sigma jest najtańsza w tej kwestii. Sprzedasz tego 55-200 i tę pięćdziesiątkę i będziesz miec część na Sigmę :)[/QUOTE] A ja wczoraj siedziałam do 1 nocy przy komputerze i zmieniłam zdanie na D700 i przy tym już na 100% zostaję. A pięćdziesiątki na pewno nie sprzedam ;3 Tamrona sprzedam, jest w dobrym stanie, na szczęście chodzę do pracy i tam 400 Euro na miesiąc będzie więc rodzice dołożą to 100 na Sigmę ;) I jeszcze- Jaka jest różnica między 50 mm 1.8 a 85 1.8, nie licząc GO ?
  15. Co sądzicie o Nikonie D7000 ? W tym roku po ponad roku chcę przejść na nowe body ( z D70 na D7000 ). Przeczytałam trochę 'złych' opinii na temat AF, ale przeczytałam też dużo dobrych. I do tego jaki obiektyw ? Na razie mam Nikkor 28-80, Tamron 55-200 i w tym miesiącu kupuję 50mm 1.8. Zastanawiałam się nad tele, bardzo by mi zależało na jasnym, np. Sigma 70-200 2.8, chociaż cena powala. Polecacie jakieś inne, dobre i długie obiektywy ?
  16. Kiedyś CAO mi kundelka pogryzł. Szłam na spacer z psem, miał wtedy już 14 lat. Właścicielka psa wyjeżdżała samochodem z podwórka, pies oczywiście lata bez niczego, babka mnie widziała i zamiast wołać kundla nawet nie raczyła ruszyć dupy z samochodu -.- Pies się na mojego rzucił, załapał go całą mordą koło szyi ( ogólnie za łopatki ) i zaczął nim tarmosić na wszystkie strony ( a kundelek mały nie był, ponad 30 kg. ), a baba sobie szła spacerkiem jakby nic się nie działo -.- W końcu dolazła i mordę na psa darła, szarpała a ten nic, miał ją głęboko gdzieś. W końcu puścił, krew się z niego lała, na szczęście ludzie w miarę 'normalni' i jej facet zawiózł nas do Weterynarza i za wszystko zapłacił, pies miał szwy wewnętrzne i zewnętrzne ( razem około 30 ). A wredna baba nawet nie raczyła spytać jak tam pies -.- Do tego mieli jeszcze dziecko co ledwo chodziło, nie raz było samo z CAO na podwórku, a rodzice nie wiem gdzie ;/ Jeszcze by do tragedii doszło.
  17. [quote name='Culineo']niesamowity pies i niesamowite zdjęcia ! czego chcieć więcej ! :loveu:[/QUOTE] Dziękujemy :D [quote name='agaga21']jak zwykle piękne foty. miło się tu zagląda :smile:[/QUOTE] :) [quote name='Korenia']Piękneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :loveu:[/QUOTE] :loveu: Jeszcze takie dwa z Piątku i z wczoraj ;) [IMG]http://i1157.photobucket.com/albums/p582/Michelle11221/87166_zps2a05d848.jpg[/IMG] [IMG]http://i1157.photobucket.com/albums/p582/Michelle11221/87096_zps34d03446.jpg[/IMG] [IMG]http://i1157.photobucket.com/albums/p582/Michelle11221/88006_zps1d7eb427.jpg[/IMG] [IMG]http://i1157.photobucket.com/albums/p582/Michelle11221/88029_zps12cf83d4.jpg[/IMG] [IMG]http://i1157.photobucket.com/albums/p582/Michelle11221/88030_zpsb7ed07cf.jpg[/IMG]
  18. No z Huskiego to on raczej nic nie ma. Trzeba było kupić RASOWEGO psa z zarejestrowanej w ZkwP, legalnej hodowli. Do tego pies powinien być jeszcze co najmniej 2 tygodnie z matką, pod żadnym pozorem go nie wypuszczaj na dwór.
  19. [IMG]http://i46.tinypic.com/11jyah3.jpg[/IMG] [IMG]http://i46.tinypic.com/2i8j0h2.jpg[/IMG]
  20. [quote name='YxNinaxY']uff jak to dobrze, że nie jestem sama ;) a nie przypadkiem na odwrót? mózg się obudził a ciało śpi?? :P bo ja w takich sytuacjach jestem zupełnie świadoma. no i oprócz tego że nie mogę się ruszyć widuję czasami dziwne rzeczy:diabloti: tak jak pisałam na początku też strasznie się balam, panikowałam, krzyczałam a teraz luz, nawet nie próbuję się szarpać bo wiem, że to nic nie da, nie krzyczę, nie protestuję.. czekam po prostu :P kiedyś trzymalo mnie to dość długo, z pół minuty jak nie lepiej ;p [/QUOTE] A może też na odwrót ;P Ja teraz już tak nie mam, ale ostatnim razem jak mi tak 'zrobiło' to też nie chciałam się ruszać, nie próbowałam krzyczeć aż przeszło. A co do tych dziwnych rzeczy jakie widzisz - to pewnie haluny po jakiś dragach:evil_lol:
  21. Hej. Witam po raz pierwszy ^^ Piękne psiaki ;) I tak chciałam napisać co do tych 'paranormalnych' zjawisk - ja też tak czasem mam, niby się budzę ale nie mogę się w ogóle ruszyć nic, mam wrażenie że krzyczę ale nie wydobywam z Siebie jakiegokolwiek głosu, przeraża Mnie to niesamowicie jak coś takiego się dzieję. Jednak gdzieś tam nie dawno przeczytałam że nie możemy się ruszyć i nic zrobić ponieważ ciało się obudziło a mózg jeszcze 'śpi', i można właśnie mieć jakieś 'halucynacje' i takie tam różne rzeczy ;P
  22. Przeczytałam inny wątek. Nie masz czasu dla suczki by ją wyprowadzać a skąd weźmiesz czas na spacery z Pit Bull'em ? Bieganie w kółko na podwórku nie wystarcza, pies nie będzie spokojnie siedział a zacznie uciekać i niszczyć co się da bo będzie miał za dużo energii. Lepiej odpuść tego psa i zajmij się porządnie Owczarkiem, zwłaszcza że ma problemy behawioralne a szczeniaki bardzo szybko się uczą od dorosłych psów i będzie jeszcze problem z drugim psem ;/
  23. W PL raczej nie znajdziesz Pit Bull'a o tym umaszczeniu, chyba że kundla ( psa w typie, bez rodowodu, nierasowego ). Pit Bull to rasa sportowa, w Polsce są Hodowle sportowych Pit Bull'i, waga od 9 do około 22 kg. Taki pies jest do sportu, do trenowania, około 2-3 godziny ruchu dziennie, treningów a nie bezczynnego biegania w kółko. Wiadomo pies może też czasem w domu posiedzieć jak pogoda brzydka. W Polsce jest jedynie Hodowla 'Pride Kennel' gdzie są takie 'duże' psy ale i tak takiego umaszczenia tam na pewno nie będzie, ewentualnie czekoladowe ( Red Nose ) czy rude. PS. Po co Ci taki pies ? To pies dla doświadczonych osób, trudna rasa, często są to psy dominujące i do tego bardzo energiczne i uparte.
  24. [IMG]http://i46.tinypic.com/2dslcno.jpg[/IMG] Tutaj link - [url]http://oi46.tinypic.com/2dslcno.jpg[/url]
  25. Trochę dzisiejszych ^^ [IMG]http://i1157.photobucket.com/albums/p582/Michelle11221/78153.jpg[/IMG] [IMG]http://i1157.photobucket.com/albums/p582/Michelle11221/78149.jpg[/IMG] [IMG]http://i1157.photobucket.com/albums/p582/Michelle11221/78079.jpg[/IMG] [IMG]http://i1157.photobucket.com/albums/p582/Michelle11221/78133.jpg[/IMG] i jedno z kiedyś tam, na pewno z ostatniego tygodnia :P [IMG]http://i1157.photobucket.com/albums/p582/Michelle11221/77059.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...