Jump to content
Dogomania

makot'a

Members
  • Posts

    1897
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by makot'a

  1. [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-0KLsNSafcCY/UUTXzxyz60I/AAAAAAAAE6o/XcQXHoo9_Gg/s902/1.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-4epoT8wpi98/UUTYSlUqkFI/AAAAAAAAE-Q/hVqwh7XJzLU/s738/6.jpg[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Waekszpjwws/UUJd5J4VoGI/AAAAAAAAE4g/6eN6r_g1a3E/s738/tus.jpg[/IMG]
  2. [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-ClvT36usMU8/UUTYVZq0-oI/AAAAAAAAE-o/NPD9oLQTZYM/s902/7.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-6OIjZOq59E4/UUTYTiWJBCI/AAAAAAAAE-c/68chKB8LFLU/s902/5.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-WhPFJpt_G6s/UUTYQEojw-I/AAAAAAAAE-I/9n7r7U2-7Ks/s902/4.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-XD9WDi84_aE/UUTYCeU-RVI/AAAAAAAAE8U/4TQbHgZlYs0/s902/2.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-R1RcS4E7gEQ/UUTYNGdPBmI/AAAAAAAAE9w/USRK2xQRDOc/s738/3.jpg[/IMG]
  3. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-_Rq_-G9q_cc/UUTX4RkxqDI/AAAAAAAAE7E/zF27Dtt-KC4/s902/12.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-t8Iiha7SlsU/UUTXzbddL2I/AAAAAAAAE6k/b0HRvzuqTRI/s902/11.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Cf-xqKtTiQo/UUTXzRjVLhI/AAAAAAAAE6g/t6w9jfzSOUo/s902/10.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-esns50wVp14/UUTYaNphzvI/AAAAAAAAE_M/SamdqR-9iDg/s901/9a.jpg[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-QMNpRVPMBjs/UUTYYArSVQI/AAAAAAAAE-8/gx6IZ8D3YEM/s902/8.jpg[/IMG]
  4. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-P8dczoXb9cI/UUTX54-PwTI/AAAAAAAAE7Q/wF7GY9vQ3JM/s902/16.jpg[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-bjngFt3oCXk/UUTYaKn5ffI/AAAAAAAAE_Q/-5VxMMUH0Y4/s738/pietus16.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Tk1nPCYAyCI/UUTX8DMCNzI/AAAAAAAAE7w/jigp5UZJhs0/s738/15.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-04JDE9WHquw/UUTX6bOEvSI/AAAAAAAAE7c/9u0Gl7ghmX0/s902/14.jpg[/IMG] Grzywa jak u collie o.0 [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-MvZJOvKTGO8/UUTX3FZ3hRI/AAAAAAAAE64/-RfjTgLcueg/s738/13.jpg[/IMG]
  5. [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-XuT3pFIQCV0/UUTYHnCjPSI/AAAAAAAAE9E/tq3a6pszJDo/s902/21.jpg[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-9CYiP4W_RG8/UUTYD7i5PkI/AAAAAAAAE8k/kxbbVyCT0JI/s902/20.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-1qvjNmi_cAE/UUTYCAAK0kI/AAAAAAAAE8Q/47H2Ab3LSyQ/s902/19.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-QLO_bY-r21w/UUTX8EsWSoI/AAAAAAAAE7s/g71PBggdaiI/s738/18a.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-g4ePgaEi1jc/UUTX-9CsDoI/AAAAAAAAE8A/SMHmqK5Ixt8/s855/17.jpg[/IMG]
  6. Dziś bylismy na 5-godzinnym spacerku :) [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-WYTCm3hO6ko/UUTYNMYNOpI/AAAAAAAAE90/e-MALNTWiDU/s738/26.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-aP2-4XqMy90/UUTYKh88O0I/AAAAAAAAE9c/71nuZQvkOgA/s738/25.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-FqWqbIZ3Yfw/UUTYKcEEV-I/AAAAAAAAE9g/1zfKE4wk67A/s784/24.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-2M6sD7hiZFM/UUTYIf9lW6I/AAAAAAAAE9A/5P3QZRzF-rk/s902/23.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-RDDVMdz6h0M/UUTYHk-WsAI/AAAAAAAAE84/O5pz5w9IgIo/s738/22.jpg[/IMG]
  7. A ja dziś spontanicznie złapałam za pędzel. [IMG]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/60467_215766671888853_2106887385_n.jpg[/IMG] [IMG]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/72469_215822148549972_454848245_n.jpg[/IMG] Mam też "dalszą część", ale uważam, że to zepsułam, więc muszę się z tym przespac i dopiero postanowić, czy chcę się tym "chwalić" światu :diabloti:
  8. No właśnie, Ciapek jakieś śpiewy odprawiał? :D Haha, a u nas ma spaść nawet do 30cm śniegu przez weekend :D
  9. Jak to kryzys owczrkarski? Co to ma znaczy, hę?! :diabloti:
  10. [quote name='Tascha']Ogry w natarciu:multi: Panbazyl dotrze do chałupy moze wieczorem , to ja sie wyłamie i podkabluję:eviltong: [B]Gryzoń[COLOR=#0000cd] JCAC, JBOB, BOB, BOG I, BIS Junior 2[/COLOR][/B] - gratulujemy :)[/QUOTE] Wow, gratulacje dla Gryzonia! :)
  11. A matkoooo przepiękna jest! Idealna! :loveu: [URL]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/559757_524348744283970_1265349348_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/559757_524348744283970_1265349348_n.jpg[/URL] Uwielbiam takie haszczaki.... PRAWDZIWE haszczaki, a nie te maskotko przytulanki biegające po ringach... ehh. To samo nam się w wilczakach robi - im bardziej puchaty i misiowaty tym łatwiej mu o coś na wystawie zawalczyć :/ Ona teraz chyba w podobnym wieku co Cresek jest? Albo ciut starsza? Edit: Już znalazłam.... i okazało się, że jest MŁODSZA! :O (o tydzień :D ) A taka dorosła się na zdjęciach wydaje... a mój Cresek to wciąż taki szczeniak... mimo, że już mu jajka ciążą :diabloti:
  12. Też polecam kolczatkę zapinaną na pasek, a nie tą luzującą się - jeśli kolce wiszą, to ni działają tak, jak powinny i wbrew pozorom właśnie wtedy mogą psu wyrządzić więcej krzywdy. Kolczatka powinna być założona tak jak pisze Kalyna - tuż za uszami, oraz odpowiednio zapięta (ma nie dusić psa, ale nie może też wisieć. Powinna być dopasowana) A tak w ogóle to kolce średnio się nadają do nauki chodzenia na smyczy... najlepiej by było, gdybyś miala smycz przypiętą do zwykłej obroży, a kolczatkę oddzielnie, tak żeby pies nie chodził na kolcach, a by służyły one tylko do korekty ;) Np. widzisz, że zbliża się coś na co pies zwykle się rzuca, więc wtedy dopiero łapiesz za kolce/zacisk i jesteś przygotowana na ewentualną korektę w razie złego zachowania. Ja w ogóle robię tak, że najpierw usiłuję odwrócić uwagę psa, np. smaczkiem. Robimy sobie komendy, usiłujemy przyzwyczajać się do zachowywania spokoju w obecności np. innych psów, a dopiero jeśli to nie podziała i pies się zacznie wyrywać, to wtedy korekta. W takich przypadkach trzeba uważać, bo czasem zdarza się, że psu można uwarunkować taki schemat: mijam się z innym psem (i na niego np. szczekam) -> dostaję korektę kolcami (coś bardzo nieprzyjemnego!) -> nienawidzę innych psów! Nie wiem, czy dobrze to wytłumaczyłam - trzeba uważać, żeby nie zbudować w psie skojarzenia, że inne psy=ból... a to się czasem zdarza, mimo że intencje właściciela są jak najbardziej słuszne, bo on próbuje raczej dojść do tego: zachowuję się źle=korekta A ja z Creskiem, który powoli zaczyna się stawiać do innych samców na ulicy używam teraz uplecionej własnoręcznie z bawełnianego sznurka obroży zaciskowej :) Świetnie się sprawdza :)
  13. Ja bym się cieszyła z zimy, gdybym była u siebie na wiosce... ale zima w mieście wcale taka fajna nie jest :( Jest biało od soli i szaro od brudnego śniegu, fuj. A u nas teraz to jest głównie mokro... ni to wiosna, ni to zima... nawet jesieni to nie przypomina. Ohydna plucha.
  14. [quote name='kalyna']teraz to jestem w domu i odpoczywam... moje zmęczenie i fizyczne i psychiczne daje o sobie znać.. yy jeszcze wynajmuję.. a co od kwietnia to nie wiem.... muszę zacząć szukać pracy :lol: Ja na dzienne już nie chce iść, bo mam lukę teraz, a tak gdybym pracowała to miałabym doświadczenie ;) Twoje koleżanki to faktycznie mają gorzej, i współczuję im..to był mój pierwszy semestr na tej uczelni, więc nie straciłam aż tak dużo.[/QUOTE] A jakie masz możliwości powrotu na uczelnię? :) Ja pewnie spróbowałabym zacząć ten semestr jeszcze raz - w końcu to tylko jeden semestr ;) A roczną przerwę da się zagospodarować... ja sama poważnie myślałam nad tym, co bym w ciągu takiego roku wolnego robiła, gdybym nie wyrobiła się z inżynierką... i tak się na to "wolne" napaliłam, że teraz nie mam siły zebrać się w sobie, żeby chodzić na zajęcia :diabloti:
  15. Słuchajcie, właśnie dowiedziałam się, że pies mojej przyjaciółki (9 lat, mieszaniec jamnika, ogólnie w b.dobrej kondycji jak na swój wiek) ma paraliż tylnych łapek i zdiagnozowaną dyskopatię. Weterynarz, u którego byli właściciele podał mu jakieś leki (jeszcze nie wiem jakie, ale postaram się dowiedzieć) i stwierdził, że "jeśli do jutra nie pomogą, to psa trzeba będzie uśpić". Pies ma problemy z wypróżnianiem się. Z tego co na razie udało mi się wyczytać o dyskopatii - to chyba dosyć mocny wyrok, jak na takie schorzenie, prawda? Co należy robić w takim przypadku? Może kojarzycie jakichś znających się na temacie weterynarzy w świętokrzyskim?! Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Jakie były rokowania? Pomocy! :-(
  16. Przepraszam, że podpinam się pod Wasz wątek, ale nie chcę na razie zakładać nowego... ...właśnie dowiedziałam się, że pies mojej przyjaciółki (9 lat, mieszaniec jamnika, ogólnie w b.dobrej kondycji jak na swój wiek) ma paraliż tylnych łapek i zdiagnozowaną dyskopatię. Weterynarz, u którego byli właściciele podał mu jakieś leki (jeszcze nie wiem jakie, ale postaram się dowiedzieć) i stwierdził, że "jeśli do jutra nie pomogą, to psa trzeba będzie uśpić". Pies ma problemy z wypróżnianiem się. Z tego co na razie udało mi się wyczytać o dyskopatii - to chyba dosyć mocny wyrok, jak na takie schorzenie, prawda? Co należy robić w takim przypadku? Może kojarzycie jakichś znających się na temacie weterynarzy w świętokrzyskim?! Pomocy! :( Edit: Wiem, jakie leki dostał pies - rapidexon (1,5 ml); katosal (2 ml), nivalin (5mg) Dowiedziałam się też, że pies ma przesunięcie na 3mm (a kanały kręgowe mają 6mm), oraz zwapnione krążki międzykręgowe w okolicy Th11-S1. Przemieszczenie krążka międzykręgowego do kanału kręgowego w okolicy L3-L4, L7-S1 Czy ktoś jest w stanie coś doradzić? Dowiedziałam się właśnie, że ponoć bardzo dobrym specjalistą jest dr Sekuła z Piotrowic? Czy w takim stanie psa warto do niego jechać? Pomocy...
  17. [quote name='aganela']Ja jestem właśnie zmarzluchem, moje psy śpią w kojcach i jak są trochę dłużej w domu,a pali się dobrze w piecu, to zaraz im gorąco, zimna osobiście nie cierpię:oops: lato dla mnie mogłoby być cały rok..na podwórzu pewnie jeszcze bardziej by go przyozdobiło futrem jak wilki na Alasce/Syberii. :)[/QUOTE] Ja tam lubię zimę, w lato jest mi za gorąco :D Nie powiem, żebym nie lubiła lata, bo je lubię... ale zwykle jest mi naprawdę za gorąco. Dla mnie jak jest powyżej 24 stopni to już ukrop... a jak mi się przeje zima (w mieście niestety nie jest aż tak fajna jak na wsi, bo tu głównie błoto i sól, więc szybciej mam tej zimy dość), to świetnie czuję się w taką wiosenną pogodę, kiedy jest do 20 stopni na dworze :) Jak dla mnie wtedy jest super - nie za zimno, nie za gorąco :) Akurat tak, żeby wyjść na spacer w długich spodniach, krótki rękaw... miodzio ;) Lubię też wczesną jesień (koniec sierpnia, wrzesień) - a jak się czasem trafi złota polska jesień w październiku i listopadzie, to w ogóle jest super :) EDIT: Wreszcie udało nam się uchwycić TEN moment :) Czesio jest (w jego Czesiowym mniemaniu) z dnia na dzień coraz bardziej dorosły i męski :) Uważa, że wszystko mu wolno i że jest najfajniejszym samcem w okolicy. Poza tym zaczął dbać o swój wizerunek - ketchupem (!) "użelował" sobie pięknego irokeza na głowie i jest gotowy do podrywania panienek - typowy nastolatek :D [IMG]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/522550_220294518112166_1130632196_n.jpg[/IMG]
  18. [quote name='aganela']Coraz piękniejszy młody:) prawdziwie ''wilczy'', czy mi się wydaje, czy ma dłuższą sierść od suczki wilczaka?[/QUOTE] Tak ma sporo dłuższą sierść :) Po pierwsze - zwykle samce mają trochę bardziej obfite futro niż suczki ("lwia" kryza i te sprawy :P ), a poza tym możliwe, że to też przez temperaturę w mieszkaniu :) U nas jest naprawdę... zimno :D Więc Cresek ma w miarę obfite, zimowe futro... ciekawa jestem, jakie by było, gdyby mieszkał na podwórku :diabloti:
  19. Zaczęłam kolorowanie krasnoluda :D Pierwszy etap [IMG]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/198722_212380158894171_639176812_n.jpg[/IMG] Więcej na -> [url]https://www.facebook.com/makotaART?ref=ts&fref=ts[/url]
  20. A tu kilka zdjęć z krótkiego spacerku z kuzynką Lorką ;) Creselek pozuje [IMG]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/535639_218598311615120_1389570832_n.jpg[/IMG] Cresil II & Lorelei z Peronówki [IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/486526_218598448281773_1602663897_n.jpg[/IMG] Cresek [IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/299827_218598594948425_308503576_n.jpg[/IMG] Cresil [IMG]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/299896_218598704948414_847560045_n.jpg[/IMG] Lorelei [IMG]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/155910_218597984948486_205547065_n.jpg[/IMG]
  21. [quote name='zmierzchnica']Ojej, a z kim stoczył ową bójkę? ;) Coś przeczuwam, że będzie Wam coraz zabawniej z Cresilem...:diabloti:[/QUOTE] Bójkę stoczył z psem w typie Nova Scotia Duck Tolling Retrievera (matko, dłuższej nazwy rasy to sobie nie mogli wymyślić...) Już kilka dni wcześniej była sytuacja, że Cresek zaczął poburkiwać na innego samca (a on na Creska). Do tego oczywiście w pełni dominacyjna postawa, sztywne łapy i w ogóle "zobacz, jaki ze mnie ważniak", ale w porę przerwałam tę sytuację... i całe szczęście, bo miała ona miejsce z shar-peiem, którego właściciel puszcza samopas na Błonia, a sam wraca do domu, albo idzie po zakupy... więc musiałabym sama ich rozdzielać, a do obcego psa, to trochę strach. No, a w tę sobotę doszło do bójki... wróciliśmy prosto z nart do Krakowa i chcieliśmy wybiegać Creska, bo trzy dni był ciągle na smyczy, więc pojechaliśmy od razu na Błonia (ok. godziny 23). No i na tych Błoniach spotkaliśmy panią z dwoma takimi retrieverkami... Cresek od razu urósł i zrobił się większy, ale w sumie to było całkiem ok, aż do momentu, kiedy psy się rozpierzchły - Nitka i jeden retriever razem i Cres z drugim oddzielnie... nagle jeden z nich zaczął dominować Nitkę, co ją wkurzyło, więc się odpysknęła. Cres zareagował błyskawicznie - od razu odwrócił się od ich włascicielki (bo właśnie się z nią witał), przybiegł sprężystym kłusikiem do tego co chciał zdominować Nitkę i zaczął się popisywać, jaki to z niego mężczyzna (dominował retrieverka wzrokiem, zrobił się 10cm wyższy ;) , sztywne łapki i lekkie poburkiwanie). Gdyby trafiło na innego psa, to może skończyłoby się inaczej, bo Cresek jeszcze nie ma fazy pt. "zabiję każdego samca na tym globie", no ale pies nie wytrzymał napięcia i rozpoczął bójkę, a Creskowe, które do niedawna w takiej sytuacji uciekało z piskiem i kłapaniem dzioba jak najdalej od delikwenta - tym razem nie pozostało dłużne ;) No więc psy zaczęły się "chamrać". Bartek na szczęście szybko uspokoił Creska - jak tylko go złapał za obrożę, to Cres przestał gryźć, tylko poburkiwał na tamtego (zachował się dokładnie tak jak Basta), ale problemem było odciągnięcie od niego tego rudego kąsacza, bo zawzięte toto było co najmniej tak jak Nitka... :shake: No, więc my też myślimy, że będzie coraz ciekawiej z Cresilem :diabloti: Tym bardziej, że większość samców w tym wieku, z tego co wiem od innych właścicieli, to ma jeszcze fiu bździu w głowie i jest szczeniaczkiem, a nam się taki mężczyzna trafił :lol: Wydaje mi się, że Cresek nam na dominanta rośnie (już od dawna mi się tak wydaje) - śmiem nawet zaryzykować twierdzenie, że natura chyba przewidziała go na alfę w stadzie, bo on jest tak... hmmm... specyficznie poważny. I to od maleńkości... to właśnie on był szczeniakiem, który zamiast witać się z nami jak po neigo pojechaliśmy (tak jak reszta), to chodził po kątach i patrzył na nas spod byka. Nigdy nie był wesołym głupolkiem... od zawsze jest poważny, zadumany, pewny siebie... no nie wiem, może się mylę, ale wydaje mi się, że MOŻE wyrosnąć na takiego... dostojnego i poważnego "króla lwa" :lol: A tak w ogóle, to bylismy z Cresilem na nartach! :) Czyli pokonaliśmy GŁÓWNĄ obawę, jaką mieliśmy przed wzięciem wilczaka... a tymczasem udało się bez przeszkód pojechać tam z nim. Jeżdżąc zmienialiśmy się co trochę przy pilnowaniu Creska (ktoś z nim zawsze siedział pod stokiem). Cresil pierwszego dnia był nieco niepewny w nowym miejscu (mega socjal - ludzie z kijkami, w kaska, goglach, dziwnie się ruszający itp.), ale drugiego dnia było już w porządku. Wygłaskały go dziesiątki rąk i na nikogo nie burknął! :multi: (niestety mimo socjalu, ciągle zdarza mu się kogoś oburczeć...) Powiem więcej - głaskało go sporo dzieci, a to z nimi zwykle był największy problem :) Ale tu akurat trafiły się same pewne dzieciaki, więc Cresil nie widział w nich nic podejrzanego (oburkuje niepewnych ludzi, albo takich, którzy za długo na niego patrzą...). A co najważniejsze - udało się go zostawić z moimi rodzicami!! :multi: Jeszcze nigdy nie został z nikim na smyczy sam na sam, poza mną, albo Bartkiem :) Na początku trochę piszczał, ale poinstruowałam rodziców co mają robić i potem już przywykł i z nimi zostawał :) Oczywiscie za każdym razem, kiedy ja albo Bartek odchodziliśmy od niego to musieliśmy BARDZO WYRAŹNIE wydać mu komendę "zostań", bo inaczej była panika, ale na ogół - SUPER! :) [IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/150477_217854781689473_352089826_n.jpg[/IMG] [IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/482809_217854535022831_1080836280_n.jpg[/IMG] [IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/601556_217854538356164_2142459097_n.jpg[/IMG] A tak w ogóle to moja mama kocha Czesia i mówi na niego "mój malutki Bziubzieniek" :loveu:
  22. [quote name='BBeta'][URL]https://lh4.googleusercontent.com/-gprzcv5fVjw/USK3qiFHpeI/AAAAAAAAEyY/vtCRupqg4Iw/s800/IMGP3870.JPG[/URL] Wilczak w takiej zimowo-leśnej scenerii wygląda zjawiskowo ;)[/QUOTE] Tylko trudno go w lesie znaleźć, bo się wtapia w tło :D A tak w ogóle, to zupełnie zapomniałam się Wam tutaj "pochwalić", że Cresek nie dość, że coraz częściej i coraz pewniej podnosi nogę przy siku, to w dodatku wdał się już w swoją pierwszą, męską bójkę! :diabloti: Mały twardziel się znalazł...
  23. rodzice, według mnie też pierwsza wersja była najlepsza... A jeśli mogę dać jakąś radę - nie wiem, czy taki był zamiar, ale tak mi się wydaje... że te "białe" mazy to miały być "prześwietlenia"? Smugi świetlne? Nieważne w sumie - tak czy inaczej, efekt byłby lepszy, gdybyś nie rozjaśniała tła używając bieli, tylko jakiegoś koloru w odcieniach tła, tylko kilka tonów jaśniejszego. Biały niestety moim zdaniem nie wygląda dobrze.
  24. No, tych opłat za rasy polskie to Ci bardzo zazdroszczę... my może bylibyśmy już po jakimś debiucie wystawowym, gdyby nie to że ciągle odstrasza mnie cena :diabloti:
  25. [quote name='zmierzchnica'] http://i1076.photobucket.com/albums/w457/kalyna2/DSC_0042_zps1dff1c39.jpg Haha, tu mi się kojarzy z jakimś takim obrazkiem strusia na tle nieba, genialna mina :lol: Haha, faktycznie! :D
×
×
  • Create New...