Jump to content
Dogomania

MALWA

Members
  • Posts

    35928
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by MALWA

  1. Witaj u Fabi ! Dziewczyny ze schronu przekazaly informacje, ze to staruszka. Widze zdjecia i tez widze w niej staruszke. Ale oczywiscie moge sie mylic. Mam w domu paiaka, ktory trafil do mnie w 2016 roku jako okolo 5 latek, i juz wtedy mial siwa mordke. A jest jednak mlody i zwawy.
  2. Ok. Wysle jak tylko elik poda mi numer.
  3. Sunia jest w schronie na Slasku. Zabieram ja do domu do kikou. Tam ostatnio trafiaja staruszki pod moja opieka: Nela, Gwiazdka i Ajka. 12 letnia Nela szczesliwie trafila.do.DS. W zeszlym tygodniu do domu pojechala 9 letnia Gwiazdka. Fabia zajmie miejsce Gwiazdki. Zapraszam na jej watek :
  4. Jaguska - pieknie dziekuje za pomoc dla rudej suni. Ewu - skarbnikiem rudaski Fabi bedzie elik. Czekam na nr konta.
  5. Pyszczek ma siwiutki.. Koszty transportu beda spore, ale za ten trzeba zaplacic tylko raz.
  6. Witaj u Fabi ! Mnie sie wydaje, ze to jednak starenka sunia. Ma bardzo zniszczone i starte zabki. Ewu mowila mi, ze wlasciwie na prawie nie ma zabkow :( Za kazdy grosok dziekuje !
  7. Dziekuje :) Jeszcze dzis wysle nr konta, ktore do wplat udostepnila elik. Elik zgodzila sie zostac skarbnikiem suni. Eliczku - dziekuje !
  8. Dziekuje pieknie. Nie wiem czy tam jest jakis fryzjer, a przynajmniej czy w poblizu.
  9. Dziekuje pieknie za pomoc ! Po ustaleniu nr konta niezwlocznie przesle :)
  10. DEKLARACJE POMOCY DLA SUNI : Deklaracje stałe: Ewa Marta - 30 zł, Jolanta 08 - 10 zł, nulka07 - 10 zł, guccio - 10 zł (od kwietnia 2019 r. ), Deklaracje jednorazowe: Elficzkowa - 20 zł, Nesiowata - ....... auraa - ...... Anula - 50 zł, b b - ....................... jaguska - 50 zł (przelana do ewu), helli - ........ guccio - 20 zł (po 01.04.), terra - .......... b-d - 50 zl . Inna forma pomocy: MALWA - bazarek dla suni, elik i jaguska - chec oplacenia fryzjera dla suni, b-b - banerek - zrobiony ,
  11. Zobaczyłam Ją na wątku ewu: i postanowiłam pomóc. O małym rudym drobiazgu wiem tyle, że jest to sunia, staruszeczka, ma pewnie kilkanaście lat, ma starte ząbki, chore oczko i ogromnego guza na brzuszku. Sunia została znaleziona. Obecnie przebywa w schronisku w M na Śląsku. Chcę pomóc tej biedocie, bo przecież ona sobie sama nie pomoże. Znalazłam dla niej miejsce w domu u kikou. Pojedzie tam jak najprędzej, to znaczy jak tylko będzie można ja wydobyć ze schroniska. Sunia jest tam od niedawna, i pewnie jeszcze na kwarantannie. Nic o niej nie wiem, nawet czy jest wysterylizowana. U kikou zostanie przebadana, poddana operacji usunięcia guza i ewentualnej sterylizacji, o ile takiej wcześniej nie przechodziła. Nazwalam ja Fabia. To jedyne co jest tylko jej.. Oto FABIA: Koszt utrzymania suni u kikou to 250 zł miesięcznie + worek karmy - taki jak u Gwiazdki - link wstawię później, raz na kwartał (ewentualnie, jeśli będzie potrzeba zakupionej, specjalistycznej, to do ustalenia). Pieniądze potrzebne są na wszystko: - miesięczna opłata u kikou - 250 zł, - zakup karmy ok. 120 zł raz na kwartał/ 40 zł na miesiąc, - opłacenie badań laboratoryjnych, - opłacenie operacji usunięcia guza i ewentualnej sterylizacji, - zakup szelek, obroży, - opłacenie podróży na trasie schronisko - kikou, to koszt kilkuset złotych, około 400 - 500 zł. W dniu 14 marca 2019 r. sunia wyjechała ze schroniska na Śląsku do Anecik. Tam zostanie do soboty 16.03., i następnie pojedzie do Wrocławia do Ulvehin i dalej do domu do kikou. Stan zdrowia suni po wizycie u weterynarza w dniu 14.03.19 r. "Stan ogólny bardzo slaby..... Fabie weterynarz ocenił na co najmniej 13 lat. Wazy 7 kg. Ma słabe serce. Oko, które jest załzawione, chore to wynik tego, ze na powiece na strup/krostę (ale to stara sprawa) i ten strup podrażnia oko. Miała stan zapalny odbytu, zapchane kanaliki odbytowe. Lekarz jej wyczyścił pupę, to co tam było to jakiś koszmar. Wszystko w środku czarne.... Guz, który jest umiejscowiony na tylnej prawej łapie, to według weta przepuklina pourazowa. Musiał ja ktoś ostro trzasnąć w te łapę..... Co do podejrzenia ropomacicza, to usg nie wykazało tego. Suni pobrano krew - wyniki będą jutro po 18.00. Anecik zaobserwuje czy sunia brudzi, bo włoży jej na posłanie podkłady. Rano przy wypuszczenia z domku z kojca będzie wiadomo czy coś leci z dróg rodnych lub odbytu. Ma dziwny chód tylnych łap - taki kaczkowaty, ale to raczej obserwacja samej Anecik. To na tyle. W ogóle ona taka biedniutka, słabiutka ". Sunia ma słabe ząbki, połowy nie ma, reszta starta.....
  12. https://www.dogomania.com/forum/topic/349607-robi-sie-nie-pisac-podaruj-sobie-trochę-luksusu/ Na razie zaczęłam klecić bazarek dla staruszków: Ajki, Aureliusza i rudej suni z guzem. Już można sobie pooglądać. Wieczorem dokończę bazarek.
  13. Sunia pojedzie do kikou. Już wszystko z Kasią ustaliłam. Musze jeszcze załatwić transport ze schroniska do kikou. A to i kilkaset km w jedną stronę i kilkaset złotych kosztów.... Watek będzie, ale zaczęłam klecić bazarek dla niej i jeszcze dwóch innych bid - Ajki i Aureliusza.
  14. Postanowiłam pomóc staruszce. Poprosiłam ewu, by ją dla mnie zarezerwować. Zaraz zakładam watek i będę zbierać kasę. Potrzebne są deklaracje .... na wszystko.
  15. Ewu - czy moge prosic o potwierdzenie na watku Kosty (link w moim podpisie) wplate 10 zl od guccio, ktora przelalam na Twoje konto w okolicach 10 lutego. Niestety do tej pory nie mam potwierdzenie, a chcialabym juz zamknac ten watek.
  16. Kurcze, fatalnie. Z tego wniosek taki, ze jak jest na antybiotyku to nie na swiadu i drapania pycholka. Ale czy pies ma byc na antybiotykach cale zycie......?
  17. Dziekuje Tysiu za ogloszenia dla Ajki. Teraz mam przed soba komorke, ale wejde pozniej na laptopa i sprawdze moj tekst ogloszenia - wzorowany na Twoim dla Gwiazdki :) w momoim ogloszeniu napisalam, ze Ajka ma 14 lat, bo tyle pewnie ma oraz, ze ma chore oczja. Mysle, ze nie mozna ukrywac ustotnych faktowbo stanie zdrowia psa.
  18. Agnieszka103 odpisala mi na pw, ze przeniesie swoja deklaracje z Gwiazdki na Ajke. Z moja, Helli i Agnieszki103 bedzie to 45 zl wiecej dla Ajki.
  19. Kochani, pisałam na pw prośbę do deklarowoczow, by na wypadek, gdy Gwiazdka zostanie w swoim domu, a wierze, że tak będzie, przenieśli swoje deklaracje na innego psiaka pod moją opieka (Ajke), i tak: - Helli - zgoda, - mgog, Elisabeta, uxmal - odmowa, - Agnieszka103, koja, Yoana - brak odpowiedzi (nie przeczytano); Ja oczywiście przenoszę swoją deklarację na Ajke - będzie więcej choć o te 20 zł.
×
×
  • Create New...