MALWA
Members-
Posts
35928 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by MALWA
-
Ok. Wysle jak tylko elik poda mi numer.
-
Sunia jest w schronie na Slasku. Zabieram ja do domu do kikou. Tam ostatnio trafiaja staruszki pod moja opieka: Nela, Gwiazdka i Ajka. 12 letnia Nela szczesliwie trafila.do.DS. W zeszlym tygodniu do domu pojechala 9 letnia Gwiazdka. Fabia zajmie miejsce Gwiazdki. Zapraszam na jej watek :
-
Jaguska - pieknie dziekuje za pomoc dla rudej suni. Ewu - skarbnikiem rudaski Fabi bedzie elik. Czekam na nr konta.
-
DEKLARACJE POMOCY DLA SUNI : Deklaracje stałe: Ewa Marta - 30 zł, Jolanta 08 - 10 zł, nulka07 - 10 zł, guccio - 10 zł (od kwietnia 2019 r. ), Deklaracje jednorazowe: Elficzkowa - 20 zł, Nesiowata - ....... auraa - ...... Anula - 50 zł, b b - ....................... jaguska - 50 zł (przelana do ewu), helli - ........ guccio - 20 zł (po 01.04.), terra - .......... b-d - 50 zl . Inna forma pomocy: MALWA - bazarek dla suni, elik i jaguska - chec oplacenia fryzjera dla suni, b-b - banerek - zrobiony ,
-
Zobaczyłam Ją na wątku ewu: i postanowiłam pomóc. O małym rudym drobiazgu wiem tyle, że jest to sunia, staruszeczka, ma pewnie kilkanaście lat, ma starte ząbki, chore oczko i ogromnego guza na brzuszku. Sunia została znaleziona. Obecnie przebywa w schronisku w M na Śląsku. Chcę pomóc tej biedocie, bo przecież ona sobie sama nie pomoże. Znalazłam dla niej miejsce w domu u kikou. Pojedzie tam jak najprędzej, to znaczy jak tylko będzie można ja wydobyć ze schroniska. Sunia jest tam od niedawna, i pewnie jeszcze na kwarantannie. Nic o niej nie wiem, nawet czy jest wysterylizowana. U kikou zostanie przebadana, poddana operacji usunięcia guza i ewentualnej sterylizacji, o ile takiej wcześniej nie przechodziła. Nazwalam ja Fabia. To jedyne co jest tylko jej.. Oto FABIA: Koszt utrzymania suni u kikou to 250 zł miesięcznie + worek karmy - taki jak u Gwiazdki - link wstawię później, raz na kwartał (ewentualnie, jeśli będzie potrzeba zakupionej, specjalistycznej, to do ustalenia). Pieniądze potrzebne są na wszystko: - miesięczna opłata u kikou - 250 zł, - zakup karmy ok. 120 zł raz na kwartał/ 40 zł na miesiąc, - opłacenie badań laboratoryjnych, - opłacenie operacji usunięcia guza i ewentualnej sterylizacji, - zakup szelek, obroży, - opłacenie podróży na trasie schronisko - kikou, to koszt kilkuset złotych, około 400 - 500 zł. W dniu 14 marca 2019 r. sunia wyjechała ze schroniska na Śląsku do Anecik. Tam zostanie do soboty 16.03., i następnie pojedzie do Wrocławia do Ulvehin i dalej do domu do kikou. Stan zdrowia suni po wizycie u weterynarza w dniu 14.03.19 r. "Stan ogólny bardzo slaby..... Fabie weterynarz ocenił na co najmniej 13 lat. Wazy 7 kg. Ma słabe serce. Oko, które jest załzawione, chore to wynik tego, ze na powiece na strup/krostę (ale to stara sprawa) i ten strup podrażnia oko. Miała stan zapalny odbytu, zapchane kanaliki odbytowe. Lekarz jej wyczyścił pupę, to co tam było to jakiś koszmar. Wszystko w środku czarne.... Guz, który jest umiejscowiony na tylnej prawej łapie, to według weta przepuklina pourazowa. Musiał ja ktoś ostro trzasnąć w te łapę..... Co do podejrzenia ropomacicza, to usg nie wykazało tego. Suni pobrano krew - wyniki będą jutro po 18.00. Anecik zaobserwuje czy sunia brudzi, bo włoży jej na posłanie podkłady. Rano przy wypuszczenia z domku z kojca będzie wiadomo czy coś leci z dróg rodnych lub odbytu. Ma dziwny chód tylnych łap - taki kaczkowaty, ale to raczej obserwacja samej Anecik. To na tyle. W ogóle ona taka biedniutka, słabiutka ". Sunia ma słabe ząbki, połowy nie ma, reszta starta.....
-
https://www.dogomania.com/forum/topic/349607-robi-sie-nie-pisac-podaruj-sobie-trochę-luksusu/ Na razie zaczęłam klecić bazarek dla staruszków: Ajki, Aureliusza i rudej suni z guzem. Już można sobie pooglądać. Wieczorem dokończę bazarek.
-
Sunia pojedzie do kikou. Już wszystko z Kasią ustaliłam. Musze jeszcze załatwić transport ze schroniska do kikou. A to i kilkaset km w jedną stronę i kilkaset złotych kosztów.... Watek będzie, ale zaczęłam klecić bazarek dla niej i jeszcze dwóch innych bid - Ajki i Aureliusza.
-
Postanowiłam pomóc staruszce. Poprosiłam ewu, by ją dla mnie zarezerwować. Zaraz zakładam watek i będę zbierać kasę. Potrzebne są deklaracje .... na wszystko.
-
Ewu - czy moge prosic o potwierdzenie na watku Kosty (link w moim podpisie) wplate 10 zl od guccio, ktora przelalam na Twoje konto w okolicach 10 lutego. Niestety do tej pory nie mam potwierdzenie, a chcialabym juz zamknac ten watek.
-
Dziekuje Tysiu za ogloszenia dla Ajki. Teraz mam przed soba komorke, ale wejde pozniej na laptopa i sprawdze moj tekst ogloszenia - wzorowany na Twoim dla Gwiazdki :) w momoim ogloszeniu napisalam, ze Ajka ma 14 lat, bo tyle pewnie ma oraz, ze ma chore oczja. Mysle, ze nie mozna ukrywac ustotnych faktowbo stanie zdrowia psa.
-
Kochani, pisałam na pw prośbę do deklarowoczow, by na wypadek, gdy Gwiazdka zostanie w swoim domu, a wierze, że tak będzie, przenieśli swoje deklaracje na innego psiaka pod moją opieka (Ajke), i tak: - Helli - zgoda, - mgog, Elisabeta, uxmal - odmowa, - Agnieszka103, koja, Yoana - brak odpowiedzi (nie przeczytano); Ja oczywiście przenoszę swoją deklarację na Ajke - będzie więcej choć o te 20 zł.