Jump to content
Dogomania

Czeslaw Zablocki

Members
  • Posts

    27
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Czeslaw Zablocki

  1. W Hongkongu lub Chinach najlepsze można kupić już za ok. 600,00 Zł (po doliczeniu wszystkich kosztów). Ale trzeba kupić hurtowo odpowiednią ilość.
  2. Witam, wszystkim zainteresowanym właścicielom polecam ciekawy artykuł pani doktor nauk weterynaryjnych Sybilli Berwid-Wójtowicz "Podstawyżywienia psów i kotów" umieszczony w nr 5 Rynku Zoologicznego z maja 2011: [url]http://www.rynekzoologiczny.pl/pg/pl/warto_wiedziec/podstawy_zywienia_kotow_i.html[/url] Autorka porządkuje sprawę naturalności i prawidłowości karmienia psów przybliżając także prawidłowe podejście do optymalnego doboru składu pożywienia naszych ulubieńców.
  3. [QUOTE]Lepsze niż co? Poczytaj dokładnie wypowiedzi wyżej - w żadnej karmie nie ma [B]aż tyle[/B] chondroityny i glukozaminy, żeby zrezygnować z dodatkowej suplementacji.[/QUOTE] W ww. TCI jest 2100 mg glukozaminy i chondroityny w 1 kg karmy. Nadal uważasz, że zawsze nie można rezygnować z dodatkowej suplemacji? Pamiętaj, że przedawkowanie może wręcz zaszkodzić psu.
  4. [quote name='Martens']A czy mogłabym prosić o bardziej szczegółowe wyjaśnienie, co dokładnie w karmach dla psów z problemami stawowymi jest substancjami czynnymi, które rzekomo leczą chore stawy, jak dawka w karmie ma się do ich dawki terapeutycznej i jaki konkretnie "optymalny dobór składników" leczy owe stawy? Bo trochę za długo siedzę w temacie karm i żywienia, żebym dała się nabrać na taki marketingowy bełkot :p[/QUOTE] Główne składniki wspomagające leczenie lub wspomagające organizm psa w utrzymaniu dobrego samopoczucia to [B]chondroityna i glukozamina[/B]. W tej karmie dawka wynosi 2100 mg chondroityny i glukozaminy/kg karmy. Generalnie w zależności od rodzaju schorzenia i zaawansowania choroby dawkę określa doświadczony weterynarz ortopeda. Ale jeśli powie o zakończeniu leczenia, to dalsza profilaktyka wymaga nadal stosowania odpowiedniej karmy lub dodawania preparatów wspomagających do normalnej karmy bytowej.
  5. [quote name='Moris']Ja mam owczarka alergika i karm wypróbowałam mnóstwo. Pies nie miał badań więc metodą prób i błędów stwierdziliśmy że jest uczulony najbardziej na mięso kurczaka, pszenicę, kukurydzę. Najlepsze doświadczenia mam z karmą 1st Choice Sensitive Skin, karmą Trovet z jagnięciną lub królikiem a ostatnio testujemy First Class HA+ na bazie łososia - i jest OK. Z przykrością muszę stwierdzić że po bardzo polecanych karmach Royala (Hypoallergenic m.in) - kupiłam choć do royala nie mam zaufania - pies się drapał jak cholera :). Ostatnio rozmawiałam z lekarzem na ten temat , ponieważ żadna karma tak naprawdę 100% nie spełniła oczekiwań - tzn przez miesiąc, dwa jest ok a później pies znowu zaczyna mieć objawy alergii. Pani doktor mówiła że jest niestety taka możliwość że pies uczula się jedząc stale daną karmę na jakieś składniki i że być może jestesmy skazani na ciągłe zmiany karm. Myślę coraz częściej o przejściu na gotowane jedzenie ale przy obecnych cenach mięsa na które psiak nie jest uczulony dostaję zawrotu głowy :P[/QUOTE] Czy próbowana była Bozita [B]Robur Sensitive[/B]? Lub [B]Techni-Cal Hypoalergenic[/B]? Jak zauważyliście uczulenie może być powodowane z powodu kurczaka jak i zbóż ale takźe innych składników. Można też spróbować Proplan z łososiem.
  6. [quote name='katrin78']Na stawy musi być w karmie glukozamina i siarczan chondroityny. [/QUOTE] Z tym w pełni się zgadzam. Jak karmi sie zwykłą karmą niezbędne jest dodawanie preparatu własnie z glukozaminą i chondroityną. (preparaty tego typu nie są takie tanie. Moim zdaniem lepsze jest stosowanie specjalnej dobrej karmy, np. [B]Techni-Cal Bone & Joint[/B] lub odpowiedniej innej z tymi składnikami jak RC, Huse czy Bozita. Nie wiem, czy była konsultacja u doświadczonego weterynarza ortopedy, bo on może najlepiej dopasować odpowiednią kurację dla psa. Są przecież też zastrzyki (b.dobre ale drogie), które wspomagają proces leczenia stawów. Ostatnio zaszokowała mnie siostra, która brała tę samą kurację (rok temu - zastrzyki), co ja aplikowałem psu trzy lata temu i mój pies aktualnie nie ppotrzebuje już żadnej kuracji.
  7. [quote name='czarnarybka']witajcie, moj 2 letni owczarek ma dysplazję. lekarz polecił mi arthroflex. ale zapomniałam z tego wszystkiego zapytać czy można każdą karmę suchą mu podawać? ja mam teraz brit(jest taka sobie, pies ją je ale bardziej smakował mu REGAL(podobna do royala) (polecony przez weta, wcześniej jadł royala dla owczarków, acane i eukanube. jaka jest najlepsza, żeby pomóc mu jeszcze bardziej?[/QUOTE] Ja polecam Techni-Cal Bone & Joint - kompletna karma dla psów z problemami stawowo-kostnymi. Polecana już także przez weterynarzy.
  8. [quote name='zakla']Kupiłam dziś mamutkowi jagnięcinę, póki co obydwa rzuciły się do worka jak dzikie, dostały po garści na spróbowanie i pochłonęły uszami. Znaczy się- smakuje. Jak grubcio przeje worek to dam znać, jak efekty.[/QUOTE] Jak oceniasz teraz efekty tej karmy?
  9. Ja nadal jestem za Techni-Cal. A z wymienionych najwyżej oceniam Josera.
  10. [quote name='Martens']Niezależnie od jakości suchej karmy, zawsze jest to sucha karma, czyli nie produkt świeży, a wysoce przetworzony (w związku z czym [U]między innymi[/U] o niższej zawartości witamin lub witaminizowany sztucznie, co ma wpływ na przyswajalność).[/QUOTE] To na szczęście nie do końca prawda!!! U wielu producentów suchej karmy stosowane są tylko składniki naturalne! Natomiast przeciwnie - składniki mineralne i witaminy dodawane do naturalnego pokarmu (gotowanego) to właśnie są głównie sztuczne i jako takie mniej przyswajalne. Rzetelni producenci podają w nazwie - tylko składniki naturalne (Holistic = holistyczne karmy). Do takich należy m.in. Techni-Cal, Pronature i kilka innych. Ale wracając do tematu - tylko naprawdę doświadczony hodowca może sie pokusić o samodzielne gotowanie i karmienie swoich młodych psów. Jego zdobyta doświadczalnie wiedza daję szansę na właściwe zbilansowanie przygotowanego karmienia. W każdym innym przypadku uważam, że zawsze lepsza jest odpowiednio dobrana karma sucha (właściwa do rasy, charakteru i wieku psa czy kota).
  11. Witam, my kiedyś zaufaliśmy hodowcy i podaliśmy naszemu psu Pedegree (otrzymaną od hodowcy!), a potem przez miesiąc leczyliśmy po uczuleniu! Próbowaliśmy różnych karm i bez problemowymi były Bozita Robur Sensible oraz Lamb & Rice, potem Proplan (m.in. z łososiem) a tera Techni-Cal Lamb & Rice. Teraz jednak widzimy, że nowa karma daje wspaniałe efekty w szacie psów. Bozita wymagała jednak dodatkowych suplementów a efekt nadal nie byl jednak taki sam. Proplan też dał niezły efekt zdrowia i szaty psów. TOWT też próbowaliśmy (z reniferem i bizonem), ale naszym psom nie smakowała i nie kontynuowaliśmy dalszej próby dla oceny innych efektów.
  12. My też trzymamy kciuki i czekamy na dalsze informacje!
  13. Potwierdzam, szetlandy pływają naprawdę nieźle, ale nie wszystkie chętnie do wody wchodzą samodzielnie. Najstarszy uwielbia morze - inne "kałuże" go nie interesują. Najmłodsza wskakuje do każdej wody. Chociaż pamiętam jak córka chciała sprawdzić pływanie i najpierw wynosiła każdego szetlanda na głębszą wodę.
  14. [quote name='Anka.pl']Witam. Czy w przypadku sheltie również występują częstsze choroby w zależności od koloru sierści ? ( tak jak w przypadku labradorów)[/QUOTE] Nie ma w tej rasie takich chorób zależnych od koloru sierści, są za to niedozwolone niektóre krycia pomiędzy kolorami.
  15. [quote name='socurek']Mam 6-letniego dobka. Dotychczas szamał ACANĘ i RC. Ostatnio postanowiłam zwiększyć komfort jego jedzonka (bo wreszcie mogę sobie pozwolić na rozpieszczenie go) i zafundowałam mu karmę Orijen i stopniowo go do niej przyzwyczajałam. Niestety ma po nich straszną biegunkę i gazy. Właściwie zjadł już pół worka, ale odkąd przestałam mu ją mieszać ze starą karmą (jakieś 2 tygodnie temu) nie zdarzyło nam się spokojnie przespać nocy, bo zwierz się domaga wyjścia na kupę. Moje pytanie to: czy istnieje jakaś szansa, że się poprawi, czy trzeba myśleć o zmianie karmy? no i jeśli zmiana to na co? Możecie polecić coś super ekstra? Z góry dziękuję za pomoc- wybór karmy zajmuje mi zwykle parę dni, tak że wasze opinie będą dla mnie bezcenne...[/QUOTE] Witam, z mojego doświadczenia i wiedzy problemy związane ze zmianą karmy powinny minąć maksymalnie w terminie 7 dni - inaczej znaczy, że ta karma psu nie służy i trzeba jednak myśleć o innej. Pytanie jaki Orijen? Może inny? A może rzeczywiście inna karma - np. Hils, Bosch lub Techni-Cal?
  16. [quote name='Balbina12']ja z kwestii czasu zauważyłam ,że jednak sucha karma a jedzonko naturalne,gotowane to dwa różne światy.:roll:Pies przede wszystkim chętniej je ugotowany obiad niż suche chrupki.Ma też lepszą sierść,z pyska mu tak nie cuchnie.Kupki też zdrowsze-takie hmmm...naturalne a nie każda taka sama.Poza tym nie ukrywajmy-sucha karma ma pokłady chemiii i konserwantów.Musi przecież nietknięta,pod postacią suchych kulek wytrzymać napradę długo.Gotowane jedzenie w lodówce wytrzyma 3,max 4 dni.Scuha karma?Kilkanaście miesięcy,a czasem lata...Coś musi w tym być.Natomiast bilanse i witaminki...nie dajmy się zwariować.Ja daję wszystkie składniki na oko,często ma dużo ważyw,innym razem więcej mięsa.Witaminy suplementuję.Co więcej:cool3: Badania kardiologiczne kiedy był na suchej karmie były znacznie gorsze niż te,kiedy je gotowane:razz:Nie ma też tak zapchanych gruczołów no i ząbki są w bardzo fajnej kondycji:loveu:[/QUOTE] Sądzę że to nie do końca prawda! Suche karmy wielu dostępnych na rynku polskim producentów nie zawierają ani chemii ani sztucznych konserwantów tylko składniki naturalne. Z jakiego okresu i z jakimi karmami takie doświadczenia? Kondycja ząbków zależy oczywiście od karmy, ale także od osobistych predyspozycji genetycznych psa oraz niekiedy wogóle nie wymienianego czasem podstawowego czynnika - spożywanej codziennie wody. POzdrawiam.
  17. [quote name='psyja']moim psom Techni-Cal zupełnie nie smakowało.. wydaje mi się mało aromatyczne, więc zakup tej karmy to raczej słaby pomysł w przypadku wybrednego zwierzaka[/QUOTE] A która konkretnie - bo smakowitość to oczywiście pojęcie względne. Każdy pies ma prawo lubić coś innego. Potwierdzam jednak, że przestawienie psa z karmy bytowej lub karmionego gotowanym jedzeniem, mięsem i in. dodatkami na karmę sucha może być trudne, szczególnie przy karmie dla np. dla otyłych psów (ze zmniejszoną znacznie ilością tłuszczu). Dotyczy to prawie każdej karmy suchej.
  18. [quote name='kasumi']interesowałyby mnie karmy lamb&rice, to jest dla psa dużego, tak? poszukuje próbek dla psa pokroju dobermana (mojego przepięknego mixa dobermana z seterem irlandzkim)[/QUOTE] Zawsze oferujemy wszystkim chętnym próbki naszej karmy, ale nie wszystkie próbki mamy dostępne w tej chwili. Zainteresowanych prosimy o kontakt na pw wraz z informacją dla jakiego pieska wraz z danymi adresowymi.
  19. [quote name='Boogie']Dobra, bardzo dobra to rzecz względna. Czy są jakieś dane procentowe jaką karma ma przyswajalność? Powiem szczerze, że cena Techni-Cal jest atrakcyjniejsza od karmy, którą obecnie używam, jednak patrząc na dawkowanie dla mojego psa 25kg obecnej daję 250g a tej musiałbym dawać 350g, stąd moje pytanie o przyswajalność, bo przy takim dawkowaniu to jednak obecna karma mimo wyższej ceny wychodzi mi korzystniej.[/QUOTE] Według danych producenta przyswajalność zawiera się w zakresie od 82 do ok. 90 %. Zależy to nie tylko od rodzaju karmy ale i też od organizmu naszego psa. Tak wysoka przyswajalność karmy uzyskana po ponad 40-letnim doświadczeniu i przeprowadzonych pracach badawczych została uzyskana głównie dzięki użyciu tylko naturalnych i selekcjonowanych oraz zawsze przebadanych przed użyciem składników karmy. Zawsze najpierw potwierdzana jest ich przydatność do spożycia dla ludzi. Zakazane jest też stosowanie jakichkolwiek sztucznych dodatków - w tym aromatów, koloryzerów, konserwantów i in.
  20. Przyswajalność karmy jest bardzo dobra, ale to mogą potwierdzić hodowcy karmiące nią swoje psy małe i duże. Certyfikaty prześlę na pw., żeby nie być ukarany za reklamę...
  21. Witam wszystkich forumowiczów, jestem dystrybutorem ww. karmy w Polsce i chętnie odpowiem na wszystkie ewentualne pytania zainteresowanych (na pw). Karma dostępna jest w Polsce od 20.X.2010r. i uzyskała już pozytywną ocenę wielu hodowców. Dostępne są też karmy weterynaryjne. Wszystkie składniki są selekcjonowane i przechodzą pełną kontrolę pod kątem przydatności do spożycia przez ludzi, na co otrzymują oczywiście certyfikaty kompetentnych i ostrych instytucji w Wielkiej Brytanii, gdzie jest produkowana. Zarówno mięso z kurczaka jak i jagnięciny pochodzi ze sprawdzonych i naturalnie karmionych hodowli zwierząt. Nie zawiera żadnych sztucznych konserwantów, substancji smakowych i koloryzujących. Natomiast efekty uzyskane z karmienia tą karmą można ocenić oglądając swoje psy po 4-6 tygodniach karmienia.
  22. [quote name='ABCtresury']Jeżeli mój pies jest brudny, to go kąpę. Tylko często myję go w samej wodzie, bo szampony mogą podrażnić jego skórę. Także można to robic nawet codziennie.[/QUOTE] Dużo zależy od psa i rodzaju sierści. Pekinkę, jak było mokro to trzeba było kąpać po każdym spacerku. Kaukaz, PON i szetlandy tylko wycieranie lub jak się pobrudziły. Szetlandy jak jada na wystawę to zawsze dzień wcześniej i używamy dobrych sprawdzonych szamponów, np. drLucy, StBernard, i in.
  23. Są jeszcze specjalne suszarki dla psów i kotów o dużej wydajności powietrza (dostępne dla hodowców, salonów groomingowych i in. właścicieli psów. Mają opcje rożnych regulowanych wydajności powietrza i/lub elementy grzejne.
×
×
  • Create New...