-
Posts
235 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by agairiki
-
[quote name='LadyS']A nas właśnie zaatakowały dzieci. Idzie sobie dziecko ok. 3-4 letnie za rączkę z mamą i braciszkiem, widzi Jaxa, krzyczy "mama, pies, daj!", po czym... mamusia go puszcza i dziecko biegnie do nas. Ponieważ nie jestem w humorze na zapoznawanie mojego psa z dziećmi bezmyślnych rodziców :diabloti:, po prostu pusciłam go przodem, weszłam za nim do klatki i elegancko zamknęłam drzwi. Zapewne pani uznała, ze jestem chamska - coż, ja to samo myślę o niej :diabloti: Nie ma problemu, gdy ktoś zapyta, czy może pogłaskać - ostrzegam wtedy, że Jax może skoczyć i przewrócić dziecko, będzie lizał po rękach i twarzy i części rodziców ochota przechodzi, a reszta jest jeszcze bardziej entuzjastycznie nastawiona :lol: Ale ludzkich podbiegaczy i macaczy nie zdzierżę, podobnie jak ciumkaczy w autobusach, którzy drażnią psa i udają, że to takie zabawne, jak on się rozpiskuje - a potem mają pretensje, że jestem dla pieseczka niemiła, go go uciszam. O, niedobra ja :evil_lol: Edit: Widzę, że elegancko się wpisałam w profil prawdziwego dogomaniaka - właśnie byłam niemiła dla ludzkich podbiegaczy, nie puściłam luzem mojego nieodwoływalnego na chwilę obecną psa, żeby sobie pobiegał z innymi, więc się izoluję; prowadzam psa tylko na lince (biedny, lonżowany konik :diabloti:), rzucałam mu piłeczki na spacerze, nosiłam smaczki, ćwierkałam "dobry pies", jak szedł przy nodze :lol: Ale nie mam szafki niepotrzebnych akcesoriów :( Cóż, przynajmniej mam wychowanego psa, nad którym panuję i wiem, czego się po nim spodziewać, a nie jestem istotką, która próbuje to, że nie umie wychować własnego psa przysłonić mówieniem innym, jacy to są straszni, bo rzucają piłeczki :loveu:[/QUOTE] Już nawet nie chodzi o to, że była chamska, ale po prostu dziwne, że rodzicowi kompletny brak wyobraźni... Tym bardziej, że media ostatnio coraz bardziej próbują zrobić z psów potwory i strasznie nagłaśniają każde pogryzienie... :diabloti:
-
[quote name='a_niusia']czarne czy biale to moze nie... ale chodzenie po barierce balkonu na osmym pietrze jest niebezpieczne. tak samo prowadzanie na linkach 3 agresywnych psow naraz.[/QUOTE] Mamy do czynienia z osobami, które jara adrenalina :D
-
ziele77- nikt tutaj nie chwali się, że jego pies jest idealny :) Mój ma np. typowo terrierowy charakter i łatwym psem to on nie jest. każdy ma prawo do błędów w jego wychowaniu! Możemy przecież o tym rozmawiać, ale bez niepotrzebnego obrażania się i wchodzenia bardziej 'na psychę' drugiego dogomaniaka...
-
[quote name='ziele77'] Jeżeli nie zazdrościcie to co??? bo nie mogę zrozumieć jak można tak "dowalać" dziewczynie, która wam nic nie zrobiła i wchodzić z buciorami w jej życie. Ona nie prosiła o radę, a najgorsze są rady niechciane, które ktoś ci wciska na siłę. Darunia nie ma obowiązku się kajać i przyznawać wam racji, a takie najeżdżanie na kogoś jest dla mnie dziecinne i niedojrzałe. Jacyś frustraci siedzą chyba na tym forum.[/QUOTE] I napisała to ziele77, która komentuje tutaj wszystko z kulturą oraz na nikogo nie najeżdża. Jeśli mamy się obrażać już tak personalnie, a nie KRYTYKUJĄC NASZE ZACHOWANIE(o co powinno tutaj chodzić) to cała rozmowa nie ma tutaj sensu.
-
[quote name='a_niusia']staruchy, chore psychiczne, pelne samouwielbienia stare panny przyznajcie sie, ze wy tez.[/QUOTE] PRZYZNAJEMY SIĘ! A wychowywanie wg Daruni bierzemy sobie jako wzór do naśladowania!
-
Darunia tak trudno jest Ci chociaż w kilku procentach przyznać, że popełniłaś błędy w wychowaniu swoich psów? Myślisz, że takie wmawianie sobie teraz na siłę, że wszystko jest OK Ci pomoże?
-
ziele77- pewnie inaczej by było gdyby Darunia faktycznie przyznała dziewczynom chociaż trochę racji, ale to zawzięcie, które prezentuje i niedanie sobie wmówić, że robi błędy komplikuje wszystko. Nikt, ani żaden pies nie jest idealny. Na tym forum naszym zadaniem nie jest wytykanie sobie błędów i dołowanie reszty, ale POMOC. Myślę, że jeśli ktoś opisuje tutaj swój problem to może liczyć się z krytyką, ale powinien ją przyjąć z godnością,
-
Wiadomo, mnie też nie każda sztuczka odpowiada. Często np. wykorzystuję połowę metody i dodaję coś od siebie ;) Mnie podoba się to, że są też takie teatralne sztuczki,a w mało której książce można je znaleźć ;)
-
Szampon, puder mam taki sam... No i właśnie to jest problem... Dzięki za rady, kupiłam już szampon przeciwgrzybiczy i wymyję mu nim łapki ;)
-
My mamy problem z łapami, najprawdopodobniej też alergiczny. // Nie ma za co :) Jak już pisałam dajcie potem znać jak postępy ;)
-
Mój pies był w sobotę u nowego groomera. Początkowo byłam bardzo zadowolona z efektów po. Ale jakoś tak od niedzieli mój pies zaczął strasznie lizać i gryźć łapy... Nie wiem po czym to może być... Fryzjerka używała tego samego szamponu co my w domu... Macie jakieś pomysły?
-
A co jest z twoją małą ? Coś poważnego ? :)
-
Pozdrawiam naszą policję! Ciekawe jaką pozycję miał oskarżony...
-
My też z jazdą samochodem nie mamy problemów :) Jako że Rysiek lubi się pokręcić to wiadomo tam mu najwygodniej :) Szczerze mówiąc to do tych 'dziur' i ja mam schizę :D
-
[quote name='Fantowa'] A tak bardziej do tematu OZP, to na OZP1 jest gorąco i burzowo :D A no i jest coś koło 15 osób ;)[/QUOTE] 15 psów + burza= na pewno jest interesująco :diabloti:
-
[quote name='Fantowa']Hmmm, zależy kiedy, czasem jadę bezpośrednim do Wawki, wczoraj wracałam akurat no i z przesiadką w Krakowie, miejscówek na pociąg Kraków-Rzeszów, który mi najbardziej odpowiadał czasowo nie było, to czekałam na następny. No ale z reguły zajmuje to 7-8h, wczoraj trochę dłużej, bo w Krakowie 2h czekałam. Podróżni raczej pozytywnie nastawieni, akurat wczoraj wyjątkowo uważali na Fantę, bo jechała z opatrunkiem na łapie, a to ktoś pomiział, czasami i konduktor coś zagada, na niemiłe osoby jeszcze nie trafiłam, zdarzały się takie, co wchodzą do przedziału, widzą psa i zawracają, no ale to jest bardziej śmieszne, aniżeli wredne :eviltong: Wiadomo, że pies ma kaganiec - nawet jeżeli jest mały(ewentualnie zamiast kagańca transporter, który wydaje mi się wygodniejszy dla psa). Książeczkę zdrowia czasami sprawdzają - dobrze, że wczoraj nie, bo akurat nie miałam ze sobą - w sobotę startowałam w zawodach, Fanta rozwaliła łapę, no i nie miałam głowy, żeby odbierać dokumenty, które normalnie są wydawane w niedzielę. Całe szczęście trenerka mi w niedzielę odebrała i przywiozła do Rzeszowa.[/QUOTE] No jasne w transporterze wygodniej, ale jakoś nie wyobrażam sobie tachać mojego 10kilowego psa po dworcu :D kurde, jakoś jeszcze nie jestem w stanie sobie wyobrazić mojego Rycha jadącego 7-8h bez przystanku... // Ciekawe macie przygody na tych zawodach :D
-
[quote name='Fantowa']Jeździmy co najmniej raz w miesiącu, bo zawody, bo coś itd. i Fancie się podoba;) Także pociąg nie jest problemem.[/QUOTE] A jak jest z innymi podróżującymi? Zazwyczaj reagują pozytywnie na psy? Widzę, że ty też z Rzeszowa masz kawałek, tak z ciekawości... ile jechaliście?
-
Ja jestem ciekawa jak u mojego Rycha będzie to wyglądać, ale damy radę... :)
-
Nasze OZP4 też już opłacone! :) A jak wasze psy znoszą takie podróże- dalekie, a do tego pociągiem z tłumem innych ludzi? Bo dla mojego to będzie pierwszy taki wyjazd...
-
A właśnie mamy sezon burzowy ;/ Ciekawe jak to będzie na obozie :D Jedne chętne żeby tą burzę zaatakować, a druga połowa to wystraszone ciotki :D
-
[B]Patik[/B]- jeśli jeszcze nie kupiłaś no to[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/96206-Ksi%C4%85%C5%BCki-kupie-sprzedam-zamienie-poszukuje"] TUTAJ[/URL] możesz znaleźć kilka ofert dogomaniaków, którzy chcą sprzedać tą książkę taniej :)
-
[quote name='evel']Panie Arturze, jak pan chciał amstaffa, to trzeba było kupić amstaffa, a nie podróbkę :) Być może uniknięto by pewnych problemów, gdyby pies był z porządnej hodowli. I to chyba tyle, bo reszta już została powiedziana :)[/QUOTE] Właśnie... na tym polega 'oszczędzanie'... Wydaj kilkaset złoty mniej, w gratisie dostaniesz kilkanaście lat problemów... ;/
-
[quote name='Goldog']U mnie burza, ja podskakuje ze strachu, a Jacky mlaska ucho świńskie :eviltong: Tak poza tym, trzeba go zobaczyć na żywo by docenić bijące od niego piękno i łobuzerstwo :evil_lol: Już się nie mogę doczekać OZP !!! :loveu:[/QUOTE] Burza... w moim wypadku BURZA=NIEPRZESPANA NOC z powodu ciągłego szczekania :D A wasze psy jak reagują na burzę? ;) // Chyba wszyscy już tylko na to czekamy! <3 :loveu:
-
Wszyscy trzymamy za sunie kciuki! Przede wszystkim zadzwoń do nowych właścicieli i przekaż rady wszystkich tutaj osób, niech poświęcą jej jak najwięcej uwagi! Powodzenia! :)
-
Nawet teraz niezły z Niego przystojniak :diabloti: