Jump to content
Dogomania

jukutek

Members
  • Posts

    5606
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jukutek

  1. trzymam bardzo mocno kciuki.........
  2. Kacha - gratulacje :) Co do poduszki, w ciąży mi się nie przydała - nie miałam dużego brzuszka i spałam świetnie cały czas. za to do karmienia - rewelacja. A teraz jeszcze się M. przydaje podczas zabaw :)
  3. trzymamy!!!!!!
  4. trzymam kciuki!
  5. [quote name='pepsicola']jukutek bardzo dobrze, dziękuję. Jest małym żarłoczkiem, przybiera pięknie na wadze, karmię tylko piersią, w nocy ładnie śpi-potrafi przespać do 6 godzin, więc w sumie jest jedna pobudka nocna, w dzień śpi mało. Nosimy w chuście i bardzo sobie chwalimy. Poza tym mała coraz bardziej kontaktowa, potrafi sporo czasu zająć się sobą, ogląda sobie karuzelkę lub książeczkę biało-czarną w łóżeczku, chętnie leży na macie i uderza zabawki, od niedawna łapie małe, lekkie grzechotki. Ładnie trzyma główkę, dużo się uśmiecha i gada. Potrafi ze mną śpiewać:eviltong: W ogóle uwielbia jak się jej śpiewa lub czyta bajki.[/QUOTE] super :) Małgosia też "śpiewa" z nami, aż bębenki pękają... no i dziś nam stanęła.....
  6. [quote name='Rodzice Maciusia :)']dziewczyny karmiące piersią - skąd wiadomo czy bąbel jest najedzony w danym momencie?? Szukam o tym info w necie i nie mogę znaleźć nic konkretnego. Maluch przybywa, wczoraj, w 17 dniu życia przekroczył 4 kg; jednak nie zawsze wiem czy karmienie mam już zakończyć, bo maluch się już tylko bawi piersią, czy jest teraz głodny i płacze, czy też coś go boli :( Położna dochodząca twierdzi, że jeśli wsadza łapkę do ust i ssie to wtedy jest głodne, lekarka powiedziała, że wcale nie musi tak być :( i druga sprawa: jak to jest z chudnięciem przy karmieniu piersią? W ciąży przytyłam 20 kg, po porodzie od razu zesżło 10, zostało mi 10 do zrzucenia (ewentualnie 9 :)) No i teraz w mądrych księgach czytam, że nie mogę schudnąć nawet ciut, bo stracę pokarm. No to jak to jest w końcu?? :-( Mam przez rok być klockiem ponad 60 kilogramowym? :-(([/QUOTE] schudnąć jak najbardziej możesz, tylko nie możesz się drastycznie odchudzać, bo mleko będzie mało wartościowe, a przede wszystkim - zrujnujesz swój organizm. Z reguły to się samemu jakoś chudnie... nawet nie trzeba się starać ;) ja w tej chwili ważę mniej niż przed ciążą, schudnięcie mi zajęło sporo czasu, bo i się nie starałam w ogóle. Bardziej zejść nie chcę, bo zostaną ze mnie tylko kości :(
  7. aha, ale nosidełka można używać dopiero jak dziecko zacznie trzymać główkę. I na początku na krótko.
  8. wszystko się da, trzeba tylko chcieć :)
  9. Magda, tak wyglądały wakacje z niespełna 3-miesięcznym brzdącem ;) [IMG]http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/321065_10150308477734054_576799053_7773614_1309555_n.jpg[/IMG] [IMG]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/298305_10150308477309054_576799053_7773609_1805730_n.jpg[/IMG][IMG]http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/302367_10150308536909054_576799053_7773944_1251474_n.jpg[/IMG][IMG]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/321661_10150308536084054_576799053_7773938_688920_n.jpg[/IMG]
  10. [quote name='magdabroy']Przed porodem raczej się nie wybiorę :( A po porodzie wszystko będzie zależało jak mały/mała będzie się zachowywać. Nie wiem czy uda mi się z takim 2-3 miesięcznym maluchem wyjechać na cały dzień nad morze :niewiem: Choć uwielbiam morze i mam nadzieję, że moje dziecię też je pokocha :loveu:[/QUOTE] nam się udało wyjechać na wakacje z 2-3 mies. małą.
  11. szkopuł ;) w ciąży się zmienia Ph i znacznie łatwiej coś złapać. A niestety jak złapiesz, to w ciąży strasznie trudno się pozbyć, bo i leczenie nie tak łatwe. Co więcej, w razie nieszczelności (tfu, tfu wcześniejszy poród lub po prostu podsączanie wód płodowych - rzadko, bo rzadko, ale się zdarza) jest zagrożenie dla dziecka...
  12. [quote name='Ania+Milva i Ulver']hmm, a jesli dostaje rumianek do picia to też?[/QUOTE] a nie wysypało go właśnie po rumianku?
  13. bazarek m.in. z kosmetykami ujędrniającymi po ciąży :) [B][url]http://www.dogomania.pl/threads/221591-kosmetyki-i-ciuchy-na-koszty-operacyjne-2-rottk%C3%B3w-do-27.01?p=18465371#post18465371[/url][/B]
  14. Dzodzo - Tamarka super :) zaleca się używanie płynów do płukania po 3. mies. - wcześniej łatwo o reakcję alergiczną. Prałam noworodkowe w Loveli, ale teraz przerzuciłam się na Persil - Mała znosi go super, jest tańszy niż dziecięce, a znacznie lepiej dopiera. Płynów - ze wzgl. na alergię M. nie używam do tej pory.
  15. ja też daję różne, nie dajmy się zwariować - jak firma miała taką "wpadkę", to potem bardziej uważa. A poza tym.... brak rewelacji nie oznacza, że ich nie ma :) dzodzo, jak podejrzewasz małą o skłonność do alergii, to wszystko wprowadzasz ciut później (jakiś miesiąc opóźnienia w stosunku do tego, co na słoiczkach, gluten też nie w 5., a w 6. mies. - my w ogóle zaczęliśmy w 8., ale M. ma ewidentną skazę, a nie skłonność do alergii...) i uważasz na marchewkę (wbrew temu, co twierdzą lekarze, często uczula). I tak jak pisała Bira - bardzo powoli, zaczynasz od 1 tego samego składnika przez ok. tydzień... My zaczynaliśmy od brokuł, szpinaku i dyni...
  16. zdrówka! :)
  17. [quote name='agaga21']co do szwów to też tak miałam, po 3 tygodniach poszłam do mojej gin i się okazało że mój organizm szwów nie rozpuścił! wyjęła mi te szwy i natychmiast zaczęłam siedzieć na tyłku bez bólu. nie czekaj tyle co ja, nie warto.[/QUOTE] ja od razu miałam się zgłosić po tygodniu na zdjęcie. Tylko jeden sam się miał rozpuścić i rozpuścił.
  18. [quote name='Ania+Milva i Ulver']No widzisz, mi tak powiedziała moja"wspaniała"położna:diabloti: Jasna sprawa , że nie jest ten czas miedzy karmieniami równy, my karmimy co 3-4 godziny teraz i staram się tego pilnować, bo mimo , że Bartek i czasem za godzinę by zjadł, to potem go brzuszek z łakomstwa boli- oszukuję go wtedy herbatą lub wodą;) Kacha_wawa-powinnaś wykładać o tym jak być szczęśliwym optymistą przy 3 dzieci!!:eviltong: Serio podziwiam cię :loveu: Artykuł o piekle służby zdrowia.... [url]http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,114757,11003296,Nie_ma_plodzika_.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Wysokie_Obcasy[/url][/QUOTE] straszny ten artykuł.... :( ale wiecie, to nie temat na to forum - mam oboje rodziców lekarzy, dobrych, uczciwych i z super podejściem do pacjenta. I co? system ich zmusił do szukania zajęcia gdzie indziej, bo dla takich ludzi miejsca u nas nie ma :(
  19. po prostu czasu brak...
  20. Mnie M. strasznie schudła po wyjściu ze szpitala. Wszyscy podziwiali, jak pięknie ssie... tylko że nie miała za bardzo co, bo ja miałam mało mleka.
  21. u mnie w szpitalu dopajali nan pro ha. butelkę medeli polecam, bo M. się na niej nie oduczyła ssania. Co do nacięcia - to jest prawda. Mało kto przy pierwszym porodzie nie pęka.
  22. jak trądzik, to powinien szybko zniknąć :) trzymamy kciuki!
  23. [quote name='agnieszka32']Nie wyglądają na potówki... Agata - tak, skaza białkowa może się objawić przy karmieniu mm, bo to też przecież jest krowie mleko, tylko modyfikowane. Jak będzie to skaza białkowa, trzeba będzie zmienić mleko na inne, specjalne (nutricia, czy jakoś tak chyba...)[/QUOTE] Bebilon Pepti, a potem ostrożnie wprowadzać dalsze pokarmy stałe (np. na początku bez tak popularnej marchewki...) Może to być skaza, ale powinien się wypowiedzieć dobry dermatolog od dzieci (najlepiej pediatra i dermatolog w jednej osobie). Na pewno nie czekaj, aż samo minie - jeśli to skaza, będzie się nasilać... a tym łatwiej później mine, jeśli się szybko zaradzi.
×
×
  • Create New...