-
Posts
144 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by izabella_k
-
Astusiowy wdzięk.Trufla zbyt szybko przekroczyła TM :(
izabella_k replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dzięki za polecenie zabawek, wiem że są drogie bo już oglądałam te kong, może na zajączka kupimy. Obróżki faktycznie fajne, kupiliśmy niedawno większą bo ta co miała na początku już ciasna, urósł maleństwu kark :evil_lol: Ogólnie cała urosła, chyba już ma 19 kg bo tyłeczek ciężki :evil_lol: Trufelek rośnie, tyje, psoci i w ogóle jest prze kochana. Charakterek ma niezły. Takie ma sztywne łapy jak śpi (tylko wtedy jak już lepiej być nie może :loveu:) Mam troszkę ciążę urojoną -
Astusiowy wdzięk.Trufla zbyt szybko przekroczyła TM :(
izabella_k replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Mam pytanko, pytam amstafowych właścicieli, jakie zabawki kupujecie dla swoich psiaków, chodzi mi o takie mocne, bo ostatnio rozpracowanie piłeczki zajęło jej 5 minut :crazyeye:, żyrafa przeżyła w stanie nienaruszonym z dwie godziny po czym straciła oczy i uszy (kosztowała 20 zł) a sznurek do przeciągania świetnie nadaje się do cerowania skarpet (kupiony bardzo gruby żeby przeżył), została nam jeszcze kość - bardzo duża- ale nie chcę jej dawać za często i patyk gruby (gałąź jakiegoś drzewa z ogrodu) ale i ten robi się już chudziutki. Może poradzicie mi coś w rozsądnych cenach Z góry dziękuję -
Koniec tułaczki! Piękny wyżeł znalazł SUPER DOM !! :D
izabella_k replied to agnieszka24's topic in Już w nowym domu
[quote name='marcusleonus']Czy szczęśliwy to nie wiem, bo za cholere nie chce rozmawiać tylko się patrzy i jezyk pokazuje ;)[/QUOTE] A w Wigilię nic nie powiedział? :lol: Truliś nic a nic nie mówiła :shake: chociaż może dobrze bo pewnie powiedziałaby co sądzi o towarzyszach - kotach :evil_lol: -
NEGRA-wkońcu znalazła DS ! teraz mieszka u: NadziejaA ;)
izabella_k replied to Angel's topic in Już w nowym domu
Obserwuję troszkę wątek, Nadzieja bądź silna, skoro sobie radzisz to dobrze. Piesek to obowiązek w domku, zastanów się dobrze czy ją oddać. Piesek potrafi w kuwetkę ale to wymaga czasu, moja kuzynka nauczyła pieska, mieszka na 6 piętrze, za każde siu i ku dostaje smaczek. Co do żywienia to nie wszystkim przelewa się w domku, czasem warto kupić ryż porcje z kurczaka jakąś marchew i ugotować jedzonko na parę dni. Wychodzi taniej. Nie kąp psa w szarym mydle bo może dostać łupież, w marketach są szampony i to nie drogie. A co do specyfiku to nie wiem czy stosować może lepiej wykąpać w psim szamponie. A kto pyta ten nie błądzi. Powodzenia -
Astusiowy wdzięk.Trufla zbyt szybko przekroczyła TM :(
izabella_k replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Nie ma bo nic nie wskazuje na to, żadnych innych objawów, zachowuje się normalnie, może przy poprzednich psach nie zauważyliśmy tego bo miały trochę sierści. Weterynarz wymacał i powiedział żeby obserwować, ale zaczęły się zmniejszać i teraz są prawie w normie. Po prostu dziewczyna ze szczeniaka zmienia się w dorosłego psa. -
Astusiowy wdzięk.Trufla zbyt szybko przekroczyła TM :(
izabella_k replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dawno nic nie pisaliśmy bo w zasadzie nic u nas nowego się nie wydarzyło. Znalazłam jedną fotkę jak mała patrzy głęboko w oczy przy sępieniu jedzenia Jedyne czego boi się Truliś to koń (taki duży pies :lol: ) akurat niedaleko nas mieszka i czasem go widujemy jak pan powozi. Jak koń nas mija to jest ok ale raz zatrzymał się niedaleko nas (miał sprawę do załatwienia - pan) i wtedy to była akcja :crazyeye:. Mała zeszła do parteru choć było mokro a ona się brzydzi mokrego, wycofała się po cichu za moje nogi, to szczegół że stałyśmy na chodniku a koło nas ani trawki, drzewka, niczego, i powoli pokazała, że czas po cichu zmykać do domku. Niedługo to bym umarła ze śmiechu :evil_lol: ten pies niczego się nie boi a co zdziwi może Brązową to Trufla jest postrachem na osiedlu, inne psy boją się jej lub cicho siedzą za płotem jak przechodzimy. Tak wyrósł ten mały zgaszony astek :evil_lol: Trochę ma powiększone didi bo niedawno skończyła się jej cieczka właściwa (pełno psów nas odwiedzało) i wet powiedział, że tak może mieć ale już się zmniejszyły. U poprzedniej suczki nie było widać czegoś takiego bo miała długie futro. -
Koniec tułaczki! Piękny wyżeł znalazł SUPER DOM !! :D
izabella_k replied to agnieszka24's topic in Już w nowym domu
Szczęśliwy psiak, moja ostatnio miała głowę pod kocem reszta na wierzchu :loveu: podstawa to schowany nos :lol: -
Koniec tułaczki! Piękny wyżeł znalazł SUPER DOM !! :D
izabella_k replied to agnieszka24's topic in Już w nowym domu
słodkie życzenia, życzę Wam samych fajnych chwil -
Astusiowy wdzięk.Trufla zbyt szybko przekroczyła TM :(
izabella_k replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Truliś w ogóle jest bardzo przytulankowa codziennie mamy małe mizianko obowiązkowo. Bardzo spragniona jest miłości:loveu: -
Czasem nie warto kłócić się z ludźmi oni i tak mają swoje racje. Szczerze mówiąc mój poprzedni pies Sara mix podwórka z owczarkiem niemieckim była sto raz groźniejsza niż moja niuńka. Tamta nikomu nie przepuściła wszystkie nogi i buty pogryzione a jak przyszedł do mnie mój wtedy przyszły mąż to nie mógł mnie dotknąć a o przytuleniu mowy nie było cały czas obserwowała go a jak coś się nie podobało to pokazała ząbki i potrafiła się rzucić :evil_lol:. Mimo wszystko kochana z niej psinka była. W ogóle zauważyłam że astki i pitki przynajmniej z dogo wcale nie są takie złe, choć nie powiem na początku bałam się jak mój mąż zaproponował astka. Dziś Trufla pokazała co sądzi o mijającym roku - cały kalendarz poszarpany na maleńkie kawałeczki :evil_lol:
-
Astusiowy wdzięk.Trufla zbyt szybko przekroczyła TM :(
izabella_k replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Z okazji ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA wszystkim zwierzaczkom adoptowanym życzymy dużo miłości od właścicieli, tym w schroniskach szybkiej adopcji żeby trafiły do kochających domków. Szczególne życzenia kierujemy do Pań ze schroniska w Sopocie bo dzięki nim mamy wspaniałą Trufelkę :multi: a także wielkie podziękowania dla Ati za pomoc kiedy jej najbardziej potrzebowaliśmy Wszystkim forumowiczom i ich zwierzaczkom (nie tylko pieskom) życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT :loveu: -
NEGRA-wkońcu znalazła DS ! teraz mieszka u: NadziejaA ;)
izabella_k replied to Angel's topic in Już w nowym domu
To nie musi być nużyca tylko jakaś alergia pokarmowa, nużyca to pasożyt będący na skórze psa, uaktywnia się jak psu spada odporność bo wtedy atakuje jego skórę, nie sądzę żeby to była nużyca ale sprawdzić warto (zwykła zeskrobina i badanie pod mikroskopem). Szczepienia nie powinny aż tak bardzo obniżyć odporności. Trufla była mocno niedożywiona (nie winię schroniska w żadnym wypadku) bo przytyła u nas w 2,5 miesiąca 5-6 kg. Zapraszam na mój wątek tam jest wszystko opisane ale moja ma dopiero rok. A co do uczuleń to mam w domu trzech astmatyków (wrodzona choroba), dwa koty i teraz psa. Mój TZ może się bawić tylko z psem bo prawdopodobnie uczulony jest tylko na podsierstek czy jakoś tam a Trufelka go nie ma bo ma tylko sierść właściwą. A reszta radzi sobie jakoś z alergiami (leki i inhalatory) chociaż koty podobno najbardziej dają popalić alergikom. -
NEGRA-wkońcu znalazła DS ! teraz mieszka u: NadziejaA ;)
izabella_k replied to Angel's topic in Już w nowym domu
Przeczytałam wątek i ja mam psa z nużycą ale szczenięcą tzn już wychodzimy z tego, najlepiej jak lekarz pobierze zeskrobiny i je zbada nie ma co panikować za wczasu, u nas leczenie to podanie preparatu miedzi łopatki (miała tylko dwa razy, koszt jednej tubki=1 aplikowanie 50zł) i antybiotyk, najpierw co dwa dni a później coraz rzadziej. Cały czas coś jeszcze wychodzi na mordce i uszkach ale strupy na grzbiecie już zarośnięte. Wet powiedział że jeszcze będą wychodzić syfki bo pasożyt musi wyjść. Mała dostała nużycę ponieważ spadał jej odporność w schronisku. -
Astusiowy wdzięk.Trufla zbyt szybko przekroczyła TM :(
izabella_k replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Przeczytała :mad: -
Astusiowy wdzięk.Trufla zbyt szybko przekroczyła TM :(
izabella_k replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Oj zmężniała ma już prawie 17 kg i dużo urosła, jest normalnej wielkości amstaffem, jak ją zabieraliśmy ze schroniska to była po prostu wychudzona i dlatego wydawała się malutka. Rośnie jak na drożdżach. Pozdrowienia i całuski dla cioci Ati od całej rodzinki -
Astusiowy wdzięk.Trufla zbyt szybko przekroczyła TM :(
izabella_k replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Parę foteczek Mały pudzian rośnie:lmaa: Już nam weszła na głowę:loveu: sama Piesio pana :loveu: A tu pani :loveu: Tak już urosłam że mi łóżka brakuje :lol: -
Koniec tułaczki! Piękny wyżeł znalazł SUPER DOM !! :D
izabella_k replied to agnieszka24's topic in Już w nowym domu
Fajna psinka na śniegu :loveu:, niestety mojej Trufelce łapki marzną i nie ma grubej sierści jak to u amsaffka. Zaglądam tu często :lol: -
Koniec tułaczki! Piękny wyżeł znalazł SUPER DOM !! :D
izabella_k replied to agnieszka24's topic in Już w nowym domu
Ja też śledzę Porterka bardzo ładny psiaczek, choć nie gustuje w dużych rasach ale miło poczytać, że kogoś pies lubi zimę, moja siedzi w domu To jej wątek [url]http://www.dogomania.pl/threads/192566-Astusiowy-wdzi%C4%99k.Trufla-ma-DOM[/url]! zapraszam -
Astusiowy wdzięk.Trufla zbyt szybko przekroczyła TM :(
izabella_k replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Trochę się baliśmy wziąć Truflę do domu bo nie wiedzieliśmy jak zareaguje ale raz kozie śmierć, w końcu taki kawał ją wieźliśmy więc musiała się nauczyć. Z resztą nasze koty bardzo dziwiły się nowemu przybyszowi bo od 1,5 roku nie mieliśmy pieska. Teraz już jest dobrze, staraliśmy się nauczyć Truflę, że koty są w domu ważniejsze. Maja szybko nauczyła posłuszeństwa :mad: :diabloti:, Maciuś schodzi z drogi ale jak im zimno na kanapie to się przytulą. Po prostu zrozumiały, że już muszą żyć razem. :lol: