Ludkowie wklejam info i prośbę z ŁTOnZ:
Inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami otrzymali niepokojące informacje na temat stanu zwierząt w hodowli owczarków niemieckich w gminie Dąbie mieszczącej się na skraju województwa łódzkiego i wielkopolskiego. Ekipa ŁTOnZ wraz z Powiatową Inspekcją Weterynaryjną, przedstawicielem gminy i Policją udała się sprawdzić zasadność zgłoszenia. Niestety okazało się ono w pełni zasadne. 31 owczarków niemieckich w tym 9 szczeniaków należących do hodowczyni zarejestrowanej w Kennel Club mieszka w fatalnych warunkach! W większości boksów nie ma bud!, zwierzęta nie mają wody!, stoją w błocie i własnych odchodach! Część z nich jest wychudzona, a jak dowiedzieliśmy się od właścicielki zwierzęta piły wczoraj. Owczarki cały czas przebywają w boksach, część ma problemy behawioralne. Po długich rozmowach z właścicielkom, przedstawicielami gminy i inspekcją w dniu dzisiejszym hodowczyni zrzekła się na rzecz ŁTOnZ praw do trzech suni w najgorszym stanie (Bona 2 lata, Saba 9 lat i Czarna ok. 1,5 roku). Niestety gmina nie dysponuje miejscem w schronisku z którym mają podpisaną umowę, aby umieścić tam resztę psów (Kotliska!). W dniu dzisiejszym wydaliśmy szereg zaleceń do których pisemnie zobowiązała się właścicielka. W przypadku braku ich realizacji za tydzień podejmiemy dalsze działania odbiorowe. Z uwagi na ewidentne znęcanie się nad psami złożyliśmy także zawiadomienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa z art. 35 ust. 1a Ustawy o Ochronie Zwierząt. Ponieważ nie mamy tyle miejsc, ani środków aby zabrać pozostałe 28 psów prosimy o pomoc!
Kontakt w sprawie miejsc dla psów:
tel. 507 180 857, 517 261 630
[email protected]