Jump to content
Dogomania

Asia&Kleo

Members
  • Posts

    1179
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Asia&Kleo

  1. [quote name='Talia']Ktoś pisał na te mosiężne Id z allegro, że niezbyt wytrzymałe są [URL]http://allegro.pl/metalowy-identyfikator-z-grawerem-kolko-i1730466485.html[/URL] My mamy już jakieś pół roku (ok5-6szt) i trzymają się b. dobrze. Napis czytelny i co najważniejsze są z na tyle mocnego metalu, że się nie wygina (zdarzało mi się to przy poprzednich kostkach kolorowych). [/QUOTE] Ja takie kupiłam i jestem niezadowolona, bo z 4 sztuk została mi może jedna dobra. Pojawiły się okropne odbarwienia, grawer jest nieczytelny, bo się strasznie porysował. Widać na niej rysy od obijania się o kółko. (zdjęcie takiego zniszczonego id post wyżej ;)) Nie wytrzymały dwóch tygodni. I do tego cena.... ja płaciłam 7 zł (jakieś 3-4 miesiące temu), a teraz zdrożały o 2zł. Zamówiłam ArtMagic i myślę, że będą się lepiej trzymały, sądząc po opiniach (prawie wszystkich) innych dogomaniaków, którzy takie id kupili :)
  2. Najbardziej podoba mi się Helena Bonham Carter :loveu: Uwielbiam ją:lol:
  3. [quote name='Agnes']Doszedl nam komplecik z tasiemka od Dostyle - szopy:cool3: Sa cudne, zdjecia lepsze zrobie jak bedzie pogoda, poki co: [IMG]http://i1.fmix.pl/fmi2165/0d3729540002eb364e3032c6[/IMG] Rewelacja, rowno przyszyte, starannie zrobione - jestem bardzo zadowolona!:multi:[/QUOTE] Piękne!:loveu::loveu: Do mnie również doszła obroża z Dogstyle, taka amerykańska:lol:
  4. [quote name='Naklejka']Czekać do 5 roku życia? :lol: on ma teraz półtora roku ;) Teraz mieszka z CTRką, kontakty mają super, Jetsan pozwala jej nawet ze swojej miski pić wodę :lol: Jak suka będzie ze schroniska to będzie już wysterylizowana :)[/QUOTE] Nie napisałam, ile dokładnie ;) Trzeba brać pod uwagę wiek psa, do którego chcemy dobrać kompana. Nienajlepszym momentem jest wzięcie drugiego psa, gdy jeden z nich przechodzi okres dojrzewania.
  5. [quote name='Naklejka']Ja chciałabym drugiego psa, ale obawiam się łączenia, ustalanie hierarchii... Nie wiem czy brać suczkę, czy psa... Jets jest młody, a chciałabym adoptować dorosłego psa ze schrona...[/QUOTE] Z pewnością poczekałabym, aż Jetsan dorośnie. No i oczywiście, biorąc suczkę, trzeba byłoby podjąć decyzję o kastracji lub sterylizacji.
  6. [quote name='Kasi i Lena']Trudno stwierdzić czy by się dogadały, dużo zależy od wychowania psów. U mnie na początku nie było różowo. Lena była mega obrażona i warczała na Fifkę przy każdej próbie zbliżenia. Powoli jakoś się ułożyło i suki się dogadały. Były wspólne spacery, karmienie smaczkami, głaskanie obu na raz. Lena ma trudny charakter, jest upartą i zadziorną psią księżniczką;) Lubi inne psiaki ale pojawienie się równie upartej Fifki zburzyło jej poukładany świat. Z Fifki też kawał zołzy więc czasem biorą się za łby i ustawiają. Jednak są ze sobą bardzo związanie, bawią się razem, tęsknią za sobą, jedna potrafi bronić drugiej np. przed zbyt nachalnym obcym psem. Po roku razem tworzą zgrane dwuosobowe psie stado;)[/QUOTE] Jakbyś brała kolejną suczkę do stada, to chyba musisz się spodziewać podobnej sytuacji.
  7. Czy ktoś miał frisbee firmy DogStar [URL]http://www.maksimoryc.pl/DogStar_TRex_p840.html[/URL] ? Jak się sprawdzają?
  8. [B]Weronika6[/B], piękna róża:loveu::loveu: [B]NightQueen[/B], Ty to nazywasz bazgrołem?! Super to narysowałaś;)
  9. Ja miałam pseudolaba. Szczeniaka nie wzięłam z giełdy, tylko bezpośrednio od właściciela. Nie płaciłam za psa, gdyż facet zawiózł resztę szczeniaków do schronu (ja mu tak poleciłam, gdyż chciał utopić w kanale) Na szczęście każdy znalazł dom. Facet ma labkę z rodem i niechcąco jej nie dopilnował podczas cieczki.
  10. "Moda" na rasy... nie ma nic gorszego. Pełno na giełdach chorych i niepodobnych do danej rasy psów, które siedzą potem w schroniskach lub umierają młodo. Patologia po prostu :/ Niestety wina jest po stronie tylko i wyłącznie człowieka.
  11. Niebiesko-żółte superhero ;)
  12. [B]Kasia[/B], jeśli zdecydowałabyś się na kupno kolejnego psiaka, to jakiej płci? Jeśli można się spytać, Twoje suki są wysterylizowane? Pytam z czystej ciekawości, nie w celu czepiania się ;)
  13. U nas sonic gummy też się bardzo dobrze trzyma. Lepiej niż heroXtra, który jest już trochę podziurawiony.
  14. [quote name='murakami']Krateczka boska ! :crazyeye::lol:[/QUOTE] Mi też się strasznie podoba :) [B]Marta_Ares[/B], jaka to szerokość? I to jest zacisk taki jak w manmatach?
  15. [quote name='NightQueen']Jakich ciekawych rzeczy mogę się dowiedzieć na dogo o sobie :loveu: kupuje psu obroże dla szpanu :loveu:[/QUOTE] Ja również. [quote name='snowflake_fall']Zastanawiam się, czy te metalowe grawerowane diamentem byłyby wytrzymalsze, bo ogólnie właśnie ta firma ma najładniejsze motywy grawerów.[/QUOTE] Jednak zależało na ładnym motywie grawerowania :lol: Ale ja tutaj czegoś nie rozumiem.. [quote name='snowflake_fall']Identyfikator był ładny przez dwa dni. [B]Co suńka z nim zrobiła, nie mam pojęcia. Podejrzewam, że albo pogryzła tak dużo, ile udało jej się dosięgnąć, albo podrapała, bo bardzo często się drapie, jak jej coś przeszkadza[/B]. [/QUOTE] Myślałam, że wyraziłam się jasno ;) Według mnie id zostało zniszczone przez pogryzienie, bo uważam, że jest to bardziej prawdopodone niż w wyniku drapania. I tyle ;) Ale przecież to jest nieważne...:lol: [quote name='snowflake_fall'][B]Dla mnie nie ważne jest jak to się stało[/B], ale że jednak się stało, więc ten ID trwały nie jest. Teraz wiem, że muszę szukać czegoś trwalszego.[/QUOTE] I ja kończę dyskusję ;)
  16. Asia&Kleo

    Barf

    Jak wzięłam swoją sukę ze schronu to na początku nic nie chciała jeść. Po pewnym czasie, jak już jadła suche, spróbowałam dać Kleo surowe-byłam zaskoczona- kawałeczek piersi wchłonęła w 3 sekundy :) Stopniowo zaczęłam jej dawać serca, skrzydełka, szyjki itp. Gorzej było z kośćmi, bo suka nie wiedziała jak się cokolwiek gryzie. Mam problem, bo nie mam z czym jej podawać mięcha. Nie lubi ryżu itp. oraz warzyw.
  17. śliczny ten storczyk:loveu: Weź go do Wińca i posadź przed domkiem:evil_lol:
  18. [B]Snowflake_fall[/B], a mogę się spytać, ile miałaś już adresówek i jakiego rodzaju? [quote name='snowflake_fall'] Po prostu stwierdziłam fakt, że te ID aluminiowe wcale nie są tak trwałe, jak początkowo mi się wydawało. Stalowy ID na pewno jest wytrzymalszy.[/QUOTE] Skoro stwierdziłaś, iż alumniniowe są słabe na Twojego psa, to rozumiem, że stalowe już też próbowałaś. Sądzę, że jakiś stalowy tani ID mogłoby być w gorszym stanie niż ten ArtMagic ;) Edit: Kiedyś wstawiałam zdjęcie zniszczonego id z paskudnego mosiądzu. Było tak poobijane, że grawer się zdarł, ale tylko z jednej strony (przedniej) Wydaje mi się, że mogło się tak zniszczyć od obijania się o klamrę lub o drugie kółko w zacisku. I wyglądała zniszczona podobnie jak Twoja, lecz wspomniałaś, iż druga strona też jest w takim stanie. Więc jak pies mógłby to zrobić, drapiąc się? Jedynym możliwym powodem jest pogryzienie zębami.
  19. Super Moli wygląda w tej obróżce:loveu:
  20. Czy ktoś ma/miał obrożę firmy Hunter z gładkiej taśmy? Jak się ta taśma sprawuje?
  21. [quote name='murakami']A ja mam pytanie n/t kółek do adresówek. Te adresówki, które kupiłam ostatnio na allegro mają kółka słabej jakości -śniedzieją szybko i rozginają się. Wymieniacie swoje kółka? Można kupić jakieś nierdzewne?[/QUOTE] Ja wymieniałam swoje, bo również dostałam marnej jakości (jak się okazało, id, które kupiłam też było benzadziejne :/) Akurat moja mama pracuje w zakładzie kaletniczym, gdzie używają takie kółka, i wzięłam kilka, bo idealnie pasują do psich adresówek :)
  22. [B]Vege[/B], super Ci wyszło! :)
  23. A ja ostatnio prowadziłam 6kilowego i czternastoletniego słabego pudelka na flexi do 65kg ;) I nie sprawiało mu problemu ciągnięcie taśmy z tej smyczy :)
  24. [B]LeCoyotte[/B], Twój york... po prostu genialny!! :):)
  25. Dzisiaj byłam z Gops na rynku, wzięłyśmy suki- zakagańcowane i w kolorowych obróżkach ;) Podchodzi do nas pani i się pyta : " "Te pieski na sprzedaż? To są szczeniaki, tak?" Jak się dowiedziała, że nie może ich kupić, a suki mają powyżej 2 lat, rzekła "Ach szkoda, są takie piękne":lol:
×
×
  • Create New...