-
Posts
2286 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Casablanca
-
[quote name='Eta_carinae']Klaudia, ja to wiem, ale zaczyna się robić dość... gorąco. :angryy: Może pogadajmy znowu o pogodzie ;) Bo widzę, że z Wami można tylko o pogodzie gadać xd[/QUOTE] Duuużo śniegu spadło :D [quote name='Klaudia.']Fajnie, że łamiecie stereotypy, że cziłka to tylko do noszenia na rączkach - nie dość, że w agility Wam fajnie idzie(mam nadzieję, że na zawodach niedługo się widzimy:loveu:), to jeszcze sztuczki i takie tam inne... A na OZP2 egzamin był po części podczas burzy, Blanka Ci fajnie przecież pobiegła, więc w deszczu pracować potrafi wg mnie ;) Nadal rozkminiam jakim cudem Fanta w dwóch pierwszych przebiegach nie pokonała mi hopki, która była niemalże naprzeciw niej, i to nie ta z kijków, pomarańczowa, tylko zwykła, niebieskoczerwona... Też miałyśmy karne punkty :evil_lol:[/QUOTE] Dzięki :) Właśnie na zawody chciałabym się wybrać z kimś, kto ma jakiegolwiek o takowych zawodach pojęcie, żeby czegoś nie przegapić czy coś. Gdzie jest jakiś dokładny spis zawodów? ;> Bo Fanta stwierdziła, że jest stworzona do wyższych celów niż skakanie przez takie, "zwykłe widoczne" hopki? :D
-
[quote name='Eta_carinae']Jeżeli ktoś chce, niech uczy swojego psa siadania na mokrej trawie, jeżeli nie chce, niech nie uczy... Przecież to śmieszne... wojna o siadanie na mokrej trawie -.- Poza tym ktoś chyba gdzieś wspominał o pilnowaniu swoich technik szkoleniowych i swoich psów... niech może każdy zajmie się więc swoim psem i jego problemami...?[/QUOTE] AJakbym miała pilnować mojego psa...to ohoho trochę bym popilnowała :D Na razie moją wymówką jest 30 cm śnieg i to, że Blanki w nim nie widać, ale jak tylko stopnieje wybieramy się na nauki :D
-
[quote name='MakeBelieve']Ok, mam psa nieposłusznego, hahaha ojeej. Zamknę się w sobie -.- Casablanca- skąd ja to znam ; > Identyczna sytuacja. Cóż, widocznie niektórzy wezmą mnie za rozwydrzoną księżniczkę, której piesek jest noszony tylko na rękach. Pudło. Ale nie będę zmuszać psa do nieprzyjemnych rzeczy- bo tak. [/QUOTE] :) mi się na pierwszym dniu obozu dostało zrypy od 'pewnego pana...' że wzięłam Blancę na ręce jak biegł do nas rozpędzony, całkowicie nieznany mi labrador. Blana była dość zestresowana przyjazdem, tyloma nowymi psami, osobami, miejscami, kilkugodzinną trasą, a tu jeszcze na mnie marudzą, że źle postępuję. Rozumiem po części, ale bez przesady :D Moją wymówką zawsze będzie, to się nie zmieni, to, że mój tzw. 'pies' ma niecałe 3 kg i muszę traktować ją inaczej niż mojego drugiego pa-cocker spaniela! :D Jestem za zakończeniem tematu ;) Ma ktoś może jakieś filmiki z Ozp?
-
[quote name='Klaudia.']A siadania na mokrej trawie w ogóle nie rozumiem, co to za problem przyzwyczaić psa?:crazyeye:[/QUOTE] Ja rozumiem co to za problem. :) Mam chihuahuę, rozpieszczoną, czy nie-tyłkiem na mokrej trawie nie usiądzie. Bo to ani przyjemne, ani potrzebne ;) Chyba mamy trochę inną definicję psa zsocjalizowanego, bo dla mnie jest to po prostu pies, który nie jest argesywny, histeryczny i obeznany z zasadami panującymi w danym otoczeniu, a nie pies, który biega po błocie, siada na śniegu czy mokrej trawie. I uważam, że zmuszanie (czy wyklikanie, zachęcanie-jak kto woli) zziębniętego 2,5 kg z delikatną skórą i sierścią nie powinno mieć miejsca (siedzi to siedzi, nie, to nie) i nie robię tu z niej żadnej księżniczki. Jeśli komuś zależy na PT, czy startach w agility (mi np. zależy) to po prostu liczy się z chęciami psa. Agility to ma być zabawa, a niechęć psa na samym starcie, bo jest mokra trawa, nie zwiastuje dobrego przebiegu :D Chociaż Blanca jakoś poradziła sobie na 'egzaminach' na OzP, które odbywały się w deszczu...W agi 5 pkt. karnych, a w posłuszeństwie, z tego co pamiętam, to 1 pkt. do maxa nam brakowało :) A to dla tego, że Blance też zależało, i nawet usiadła na tej trawie-z niechęcią i prawie w powietrzu ale się dało :D A tutaj Fanty nie ma co porównywać. Biegaj z nią po błocie, siadaj na trawie i śniegu, choćby razem z nią :evil_lol: ale trochę empatii i zrozumienia dla innych.
-
U mnie śniegu pełno :)
-
Hehe :) Mały off topic robicie :mad: Nie rozumiem waszej sprzeczki-takie same lub podobne piosenki? Szczerze, sama mam filmik ze sztuczkami Blanki do piosenki Owl City, bo spodobało mi się to u Eta_Carinae, jednak nie chcąc się upodabniać mam go tylko u siebie na komputerze i nikt go nie widział :roll::evil_lol: A, że takie same sztuczki? To chyba logiczne, że jest wiele "podstawowych, początkowych" sztuczek, które będą się powtarzać! :lol: Hm...ściąganie skarpetek, Blance nie wychodzi, aczkolwiek może kiedyś...:diabloti: Pozdrawiam wszystkich, którzy zachęcają mnie do czytania jakże ciekawych treści, gdy obok leży lektura szkolna i płacze, płacze... :cool3: :evil_lol:
-
Hmm...tak wpadam, nie chce mi się czytać, nie mam czasu...PACZĘ, PACZĘ I NAPACZEĆ SIĘ NIE MOGĘ! WŁASNYM PACZAŁKOM NIE WIERZĘ! ETA CARINAE!!!!! Cóż tu robi to zdjęcie :D
-
Mogę również wystawić pieska na jutrzejszej wystawie. Kontakt i informacje: gg 10889812 mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] lub pw
-
[URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images10.fotosik.pl/693/793ea2c222508d98.jpg[/IMG][/URL] Pięny buziak :) Ślliczne zdjęcia! Będziecie już jutro na dziennej w Bydgoszczy, czy dopiero na nocną?
-
Szukam psa na jutrzejszą wystawę w Bydgoszczy! :) Będę bardzo wdzięczna za szybki kontakt!
-
[quote name='ewu']Fatalnie, że jest na ulicy. Zima to najmniejszy problem... auta,źli ludzie, inne dzikie psy.. A co z budą? Zrobił Tata?[/QUOTE] Tu są same prawie pola, drogi polne, a ludzie, którzy tu mieszkają ciągle ją dokarmiają... Tylko, że coraz to nowi się budują. Buda "jako tako" zrobiona. Nie ocieplona co prawda, ale jest. Wenus bała się do niej wchodzić, po jedzenie tylko wbiegała i wybiegała. Buda czeka na nią u mnie w szopie. Liczę teraz na częstsze wizyty Wenus przy naszym domu, jak się choć trochę oswoi, zamkniemy ją chociaż na podwórku... [quote name='ewu']Cisza u suni:((((([/QUOTE] Przepraszam, ale na prawdę co chwila mam coś do zrobienia i nie mam czasu żeby wejść i nawet zdjęć Wenus wstawić, choć mam ich już sporo...;( Dziękuję, że zaglądasz!
-
Piękniutka, śliczniutka, mądrutka i w ogóle cud, miód i orzeszki :loveu::loveu::loveu: Śnieg mogę Wam wysłać pocztą :cool3:
-
[quote name='Keja']No wiesz Ty co... xdd Ja już zapomnialam ; o Nawet jeden przerobiłam (moje utalentowanie w tym kierunku jest trochę mniej, niż marne), ale nie moglam go wstawić. Dwa powody - primo, dwójka braci i livebox tp, który sprawia, że w momencie przesylania filmiku, drą się na mnie, jakbym ich co najmniej (impertynencko rzecz ujmując) zarzynała. Secudno - filmik przestaje się ladować w okresie 50%, co doprwadza mnie do szewskiej pasji. Zrezygnowalam więc ze wszelkich prób wstawienia go na YT ; < Na kolejnym ozp zrobimy lepsze xdd Poza tym ten mój z przebiegu jest kręcony przez tę dziewczynkę od Suzi. A ona, jako w pelni rozgarnięte stworzenie humanoidalne, zamiast stanąć pośrodku toru i śledzić aparatem mój przebieg, biegla za psem xdd[/QUOTE] Ok :D Jakby ci się kiedyś zachciało to możesz spróbować na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ;) Taaaak, dziewczynka od Suzi :D:D:D [quote name='patusiove']No tak, w sumie to masz i rację bo takie towarzystwo jak owczarek i Blanca to nie byłoby z nią za fajnie podczas zabawy, chodź nie wiem czy będzie jakikolwiek obóz z jakąkolwiek Chihuahuą, bo większość właścicieli takich psów uważa, że te pieski są tylko na ręce, wystawy, do wózka -.- a nikt z twoich znajomych co ma psa typu york, który nie jest chętny na OZP2? ;) Bo tak to Blanca by z nim mogłaby się pobawić :) Jeszcze zobaczymy bo może pies (wtr) yorka pojedzie, pojedzie tak na 51 % bo ma też inne wyjazdy :( a to moja koleżanka z nk.pl[/QUOTE] Rok temu Blanka się całkiem nie źle dogadywała, z Kalą (owczarkiem) i Matrixem (husky) szczególnie :) Tylko, że musiałam na nią cały czas uważać, t.j. nie mogłam jej na spokojnie spuścić ze smyczy i zostawić do zabawy, bo po prostu mogłyby ją większe psy zmiażdżyć. Niestety znajomi na takie obozy nie bardzo, bo "tresowanie psa nie ma sensu"...No cóż :) [quote name='Eta_carinae']A taka chihuahua nie dogada się ze spanielkiem?[/QUOTE] Mieszka przecież ze spanielkiem Nariną, ale pamiętasz Lakusia? :D [quote name='Caine']Albo z moją jack russel terrierką? :) Jeśli Blanka przeżyje, że mój zminiaturyzowany jrt (3kg, 23cm w kłębie) lubi trochę gryźć w zabawie myślę, że się dogadają. :D[/QUOTE] Blanka też podgryza czasem :D No i 2,5 kg waży, także powinny się dogadać. [quote name='Eta_carinae']Jako, że padło wiele pytań pod tym kontem: [B]Z GDAŃSKA POCIĄGIEM JADĘ JA I PRAWDOPODOBNIE KASANDRA. Jeżeli jeszcze ktoś, to fajnie ;][/B][/QUOTE] Jeśli bym jechała to z Gdańska ;) Także mam nadzieję, że się spotkamy ;>
-
[quote name='Keja'][B]Kasandra[/B]! Czy mnie wzrok myli, czy napisałaś "możliwe"? oO' Ty MUSISZ pojechać :evil_lol:[/QUOTE] Możliwe, nie pewne :( Jeszcze dużo czasu na zastanawianie się. Może znajdę coś bardziej pod kątem agility. Chciałam bardzo jechać na turnus 2 z Wami, ale zależy mi też żeby Blanca miała kolegów w swoim wzroście, żeby mogła się pobawić, a nie, że tylko muszę patrzeć, czy ktoś jej nie zdepta :) Czekam na filmiki :D
-
Hmmm... Ja możliwe, że pojadę na 2 z Blancą. Widzę, że jakiś cavalierek i jack, więc może nie była by samotna pomiędzy olbrzymami ;)
-
Hm...Najgorzej nie było, ale najlepiej też nie :) Organizacji nie będę komentować, bo na wystawie miałam inne zmartwienia niż słuchanie komunikatów :diabloti: W Młodym Prezenterze sędzia "trochę" namieszał, a ja miałam małe problemy z psami, ale zajęłam III miejsce w grupie starszej ;) EDIT: Planuje w najbliższym czasie zgrać zdjęcia i filmik z wystawy ;)
-
Model z piekła rodem czyli Capri Cavalier King Charles Spaniel. ♥
Casablanca replied to Cavalierkaa's topic in Foto Blogi
Niesamowite zdjęcia :) -
Blanka zaś jedyne co znosi z naszego "domowego SPA" to suszenie :D
-
Lexie chyba jakoś tak mało zainteresowana czesaniem :D
-
Gratulcje dla wszystkich wystawców! ;) Miejsce wystawy-szkoda słów. Hala tak ciasna, że ludzie jeden na drugim prawie siedzieli nie mówiąc już o psach, które przez tak małą przestrzeń tylko się stresowały ;(
-
CASABLANCA Eminentia Canis FCI-chihuahua długowłosy, suka, kl.otwarta, sędzia-Dorota Ząbek: doskonała, lokata I, CWC :) Młody Prezenter grupa starsza, sędzia Viva Maria Soleckyj Szpunar: 5/5pkt., IV miejsce :) z seterem irlandzkim ARGO Rysi Wykrot Zdjęcia później. Niestety mało czasu miałam i zdjęcia mam tylko z chihuahuał i MP :shake:
-
[quote name='Viris'] Casablanca - te dla Chihuahua są na karnawałową w Gdańsku (15 stycznia).[/QUOTE] No to trzeba się będzie postarać dla takich rozetek :evil_lol: