-
Posts
4329 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by paoiii
-
Wrzucam zdjecie, żeby było tu widoczne :) [IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/318080_10151324983069799_1011298618_n.jpg[/IMG] [IMG]http://www.schronisko.krakow.pl/files/objects/43561/10/kingo2.JPG[/IMG]
-
Zapomniałam dopisać, że z Wiki we wtorek odwiedziłyśmy weta. Miała wyrywanego pazura, ponieważ jej się złamał.. Przy okazji obcięliśmy reszte. U niej w tych kudlach nie sposób zauważyć tych ostatnich pazurków i czasem rosną zbyt długie. Pan doktor sprawdził też stan dwóch guzków, ich wielkość się nie zmienia. Po USG wyszło ze to tluszczaki więc nie ma się co martwić.
-
Warto dopisać: [COLOR=#414141][FONT=Verdana]Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej jak i wizyta przed/po adopcyjna! Można też dodać, że psiak jest zachipowany. mail można dać też ogólny niby dla bulli, ale w razie czego : [email][email protected][/email] [/FONT][/COLOR]
-
[quote name='bahlsa']Dzięki za wszelkie informacje. Mam jeszcze pytanie: czy wobec tego już wrzucać go na strony ogłoszeniowe czy czekamy do końca kwarantanny?[/QUOTE] Teoretyczne można zacząć go ogłaszać, jednak tak jak pisałam do domu będzie mógł być wydany po 19.01
-
Melduje się na wątku :) Kingo ma kwarantanne do 19.01.13r. po tym terminie będzie już do adopcji. Na ten moment nie mamy do niego jako takiego dostepu. Dziś z boksów zewnętrznych kwarantanny został przeniesiony do boksu wewnętrznego gdzie będzie miał cieplej. Ja, Noelle, Rumi jak i Avaloth zajmujemy się nie tylko, ale m.in tego typu psiakami i jestesmy tu na dogo. W schronisku jest jeszcze poza nami kilku innych wolontariuszy mających pod opieką ttb czy molosowate. Jeśli będziemy miały jakieś informacje na pewno damy znać :) Ja aktualnie bywam z racji sesji na studiach trochę rzadziej w schronisku, ale dziewczyny są raczej regularnie :)
-
Troche zaspana dziewczyna :D A dziekuje, na avatarze mój ukochany podopieczny ze schroniska Rudolf, niestety za TM...
-
[IMG]http://i45.tinypic.com/nbt4ev.jpg[/IMG] Przypominaaaamy się :D
-
i jeszcze mordka :D [IMG]http://i45.tinypic.com/1z1e0xg.jpg[/IMG]
-
[quote name='salibinka']http://www.dogomania.pl/forum/threads/202612-Jedyna-ocalała-prosi-o-drugą-szansę-MA-WSPANIAŁY-DOM Państwo z Krakowa, którzy dwa lata temu adoptowali suczkę Myszę (link do wątku wyżej) (byłyśmy na wizycie z tamb kilka dni temu i suczka ma tam wspaniale) pragną przygarnąć kolejnego pieska. Piesek, nad adopcją którego się zastanawiali ma już dom, dlatego napisali z prośbą o ew. inne propozycje - ma to być mały, młody psiak/ najlepiej suczka - koniecznie podobna do Myszki - czyli biała/ biały z ciemnymi znaczeniami przyjazny, lubiący się bawić. Gdyby ktoś coś wiedział, warto próbować. Znalazłam na stronie schroniska taką sunię: http://www.schronisko.krakow.pl/Adopcje/ZWIERZAKI_DO_ADOPCJI/Psy/43333-ROSA.html Niestety nie wiem wiele na jej temat. Jesli odpowiada mogłabym zapytać się w pt/sob o nią w schronisku :)
-
pitbull red nose - wyeksploatowana ofiara pseudo? Tofi za TM [*]
paoiii replied to Aga-ta's topic in Już w nowym domu
Sunia na zdjęciach wygląda o niebo lepiej!!!!!!!!!! :loveu: Podziękowania mogła być, ale nie dla mnie to po pierwsze i po drugie jak karma dotrze :D -
Gdzie jest mod????!?...
-
pitbull red nose - wyeksploatowana ofiara pseudo? Tofi za TM [*]
paoiii replied to Aga-ta's topic in Już w nowym domu
Jak się czuje sunieczka? Dziś się bede kontaktować z Panią od karmy :) -
Super merda :loveu: A tu aktualne zdjęcia Axela z hotelu: [IMG]http://i46.tinypic.com/1zd3drk.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/2yo95yx.jpg[/IMG]
-
[quote name='Noelle']dzisiaj poszła Merda. Majka CDB skończyła kwarantannę i będę ją wyprowadzać. ;)[/QUOTE] Oby dobra passa ciągneła się wciąż! :) Teraz na kwarantannie jest jeszcze suczka Wera. [IMG]http://i49.tinypic.com/301f3wh.jpg[/IMG]
-
Kolejny nowy forumowicz..jakie to dziwne ze jest afera i nagle multum "nowych" osob sie pojawia.. Błagam zachowujmy się jak dorośli i używajmy forum do tego do czego zostało stworzone! A swoje nieporozumienia proszę rozwiązywać albo osobiście, albo jesli znajdzie się na to miejsce to założyć osobny watek. Przy każdej okazji takich kłótni myślę i martwię się dlaczego mimo iż mamy ten sam cel, nie potrafimy się na nim skupić!
-
znaleziono wychudzonego psa, jest chory. pomocy
paoiii replied to Klaudia M.'s topic in Już w nowym domu
Psiak kończy kwarantannę 5.01 czyli juz jutro. [IMG]http://i49.tinypic.com/3sga9.jpg[/IMG] -
pitbull red nose - wyeksploatowana ofiara pseudo? Tofi za TM [*]
paoiii replied to Aga-ta's topic in Już w nowym domu
Nie ma za co! W porównaniu do Waszej pomocy moja to pikuś :) Z tego co wiem to na dniach powinien przyjechać pierwszy worek karmy od p.Ani :) Jeszcze jej dopytam czy już i kiedy wysyłała paczkę. Mam też drugą osobę oferującą karmę dla suni tylko nie ma jej jeszcze przez kilka dni w Polsce. Jak wróci to się powinna odezwać i wyśle :) -
pitbull red nose - wyeksploatowana ofiara pseudo? Tofi za TM [*]
paoiii replied to Aga-ta's topic in Już w nowym domu
Rozmawiałam dość długo z Jovaną :) Jestem w kontakcie z osobą chcącą pomóc suni :) Możliwe, że uda się kupić trochę w/w karmy jak i pokryć koszty częsci badań :) -
pitbull red nose - wyeksploatowana ofiara pseudo? Tofi za TM [*]
paoiii replied to Aga-ta's topic in Już w nowym domu
Prawdopodobnie będą już 2 osoby chcące pomóc suni :) Czyli teraz najpilniejsza karma? Leki nie? -
pitbull red nose - wyeksploatowana ofiara pseudo? Tofi za TM [*]
paoiii replied to Aga-ta's topic in Już w nowym domu
[url]http://www.skrzydlatypies**********/grupa-3-teriery-duze-srednie-i-miniaturowe-teriery-w-typie-bull,110/krakow-inka-skrajnie-wyniszczona-red-nose-prosi-o-wsparcie,2202.html#35204[/url] Założyłam jej też wątek na forum fundacji Skrzydlaty Pies, na razie dodałam kontakt na nasz mail ogólny, ale ew do kogo jest??? -
[SIZE=3]INKA - wyeksploatowana suczka ast, w DT w Krakowie [/SIZE][COLOR=#333333][FONT=lucida grande][SIZE=3]Inka to młoda suczka w typie pit bull red nose. Skrajnie wychudzona, zaniedbana... Wyeksploatowana, prawdopodobnie rodziła nie raz... Uratowana ze "schroniska" na Podhalu. Aktualnie jest bezpieczna w domu tymczasowym w Krakowie gdzie powoli dochodzi do siebie. INFO z pierwszych dni suczki w DT -Jest baaaardzo chuda, ale też bardzo żywa, w sumie w formie lepszej niż się spodziewałam. Dostaje namaczaną suchą karmę i gotowany ryż z mięsem. Do ludzi przytulna, lubi głaskanie. Miała krótki kontakt z suczką rezydentką (oczywiście kontrolowany, przez kratki kenelki ) i było ok -machała do niej nieśmiało ogonkiem, wysyłając jednocześnie CS-y (wyglądało to jakby mówiła "nie rób mi krzywdy") Możliwe że była sunią domową - próbowała w chwilę po przywiezeniu do DT pod drzwiami sygnalizować potrzebę wyjścia. Na spacerze załatwia się na trawie, spotkanego psa minęła obojętnie. Na zewnątrz trochę się boi ludzi - ale nic dziwnego, jej ostatnie kontakty z ludźmi na pewno nie nalezały do fajnych. Zobaczymy jak będzie dalej. I kolejne dni - "U nas w miarę ok. Tzn. pod względem zachowania super. Umyłam ją i podniosłam do wanny, to się bała troszkę, ale nie było wielkiej paniki i zero jakichkolwiek objawów agresji. Jeszcze dziś jej wyczyścimy uszy i spróbujemy obciąć pazury. Jedyne co mnie martwi to to, że ma biegunkę, pewnie z powodu zmiany karmy. W nocy niestety zrobiła w klatce, ale przypuszczam, że to nie dlatego, że nie wie, że trzeba trzymać, tylko po prostu nie wytrzymała i też nie ma mięśni, żeby trzymać, bo wie co się robi na spacerze. Na razie nie odbija się to na niej i jest żywiołowa, ale jakby się coś pogorszyło to dam znać. Już tak panicznie nie szuka jedzenia i nawet byłyśmy w stanie przy niej puszczonej zrobić i zjeść śniadanie i tylko stała i patrzyła i "uczestniczyła w życiu", ale nie skakała. Na spacerze widziała psy z daleka i zainteresowała się tylko jak jeden zaczął piszczeć, ale nie spinała się tylko popatrzyła. I potem przez chwilę widziały się z Bezą poza klatką to głównie chciała beze powąchać pod ogonem, ale nie widziałam w tym agresji. Niemniej jednak takie spotkania będziemy dawkować, żeby nie przedobrzyć. Kota w pokoju chyba w ogóle nie zauważyła. To chyba tyle na tą chwilę." Dodam jeszcze że wymieniona Beza to przemiła bullterierka, która z zainteresowaniem i radością powitała gościa w domu. I INFO z aktualnego DT: Sunia jest w nowym DT od ok godz.19. Przywitała się spokoinie z rezydentem, gdy był zbyt natarczywy lekko go obwarczała ale generalnie była chętna do zabawy, choć na swoich warunkach. Nie jest to raczej typ uległej, wycofanej "dziewczynki", raczej "dziewczyny z charakterem", dość pewnej siebie. To zachowanie mogło równie dobrze wynikać z niepewności i być formą obronną, ale dopiero za jakiś czas można będzie powiedzieć coś więcej na temat jej charakteru, bo do dziś Inka mieszkała z uległą bulką, która schodziła jej z drogi i raczej przed nią uciekała niż dążyła do jakiejś konfrontacji z pitulą.Do człowieka super, bardzo kontaktowa. W poniedziałek Inka została odrobaczona, miała wyczyszczone uszy i obcięte pazury. Dziś była w lecznicy. Ponieważ ma katar, wydzielinę z uszu, rana po sterylce nie wygląda najlepiej i brzydko wygląda rana na łapie, z którą przyjechała ze schronu, do tego ma nadal biegunkę i podniesioną temperaturę, lekarka postanowiła zaaplikować jej antybiotyk. Jutro badanie krwi - morfologia i biochemia. Sunia ma też zmiany skórne, które zdaniem wetki mogą sugerować nużycę. W lecznicy sunia zachowywała się wzorowo - dała się bez protestów zbadać, zrobić zastrzyk, brać na ręce. Waży ok 17,5 kg[/SIZE] [/FONT][/COLOR][IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/165874_487276591322849_535959661_n.jpg[/IMG] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande] [/FONT][/COLOR][IMG]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/551132_487276697989505_1643790531_n.jpg[/IMG] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande] [/FONT][/COLOR][IMG]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/224922_487276757989499_1843570409_n.jpg[/IMG] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande] Jeszcze ze "schroniska"... [/FONT][/COLOR][IMG]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/3771_487276897989485_192425122_n.jpg[/IMG] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande] [/FONT][/COLOR][IMG]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/550720_487276954656146_1501382418_n.jpg[/IMG] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande] [SIZE=3]Jej wątek na dogomanii [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236904-pitbull-red-nose-wyeksploatowana-ofiara-pseudo-Chudzina-szuka-swojego-miejsca/[/URL][/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande] [/FONT][/COLOR]
-
Alicja - red nose z hotelu w Krakowie: [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Imię: Alicja- Alice[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Rasa: w typie pitbull red nose[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Płeć: suka[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Wiek: około 6 lat[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Odrobaczenie:-[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Szczepienia:-[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Płodność: kastrowana[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Miejsce Pobytu: Kraków[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Stosunek do dzieci: pozytywny[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Stosunek do psów: obojętny[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Stosunek do kotów: brak danych[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Ala została znaleziona w jednej z podkrakowskich wsi. W lesie, przywiązana do drzewa w kolczatce, na łańcuchu przybitym gwoździem do pnia. Komentarz chyba jest zbędny.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Początkowo Ala była przerażona, nie reagowała w ogóle na próby kontaktu ze strony człowieka. Zakopała się w budzie, w stercie koców i wychodziła tylko aby się załatwić lub zjeść.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Okazało się że Ala jest bardzo przyjazną i towarzyską suczką. Kiedy przekonała się że nic złego jej nie grozi zaczęła ujawniać swój charakterek. Jest bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem, cały czas chciałaby być głaskana i przytulana. Posiada charakterystyczną dla TTB energię i radość życia jednak w bardzo umiarkowanym wydaniu. Kiedy skacze na ludzi z radości robi to bardzo delikatnie, nie nakręca się, jest wyważona. Umie chodzić na smyczy, jest uroczą kombinatorką która szuka tylko okazji aby nie wracać do boksu i dłużej pobyć z człowiekiem. Potrafi bardzo głośno i dosadnie domagać się uwagi.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Ala jest bardzo zaniedbana, jest stan zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Na ciele ma kilka guzów, największy z nich umiejscowiony jest a podbrzuszu, zwisa prawie do podłoża. Ala chodząc i biegając przydeptuje go co powoduje krwawienie. żeby doprowadzić psa do takiego stanu potrzeba wiele miesięcy. Ala nie była dobrze traktowana, w przeciwnym wypadku nie bałaby się ludzi.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Suczka jest po konsultacjach weterynaryjnych i badaniach, w najbliższych dniach czeka ją operacja usunięcia guzów i sterylizacja.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Ala bardzo wiele złego doświadczyła już w życiu, jak wiele możemy się tylko domyślać. Jednak nie straciła radości życia i wiary w ludzi.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Zasługuje na to aby w końcu mieć prawdziwy dom gdzie kochający ludzie zadbają o nią i dadzą jej poczucie bezpieczeństwa.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Kontakt:[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Kasia 660716564[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif][email protected] [/FONT][/COLOR][IMG]http://img203.imageshack.us/img203/7518/dsc6930.jpg[/IMG] [IMG]http://img22.imageshack.us/img22/3735/dsc6936.jpg[/IMG] [IMG]http://img26.imageshack.us/img26/6388/dsc6962l.jpg[/IMG] [IMG]http://img812.imageshack.us/img812/2395/dsc6970a.jpg[/IMG]
-
pitbull red nose - wyeksploatowana ofiara pseudo? Tofi za TM [*]
paoiii replied to Aga-ta's topic in Już w nowym domu
Nóź się w kieszeni otwiera widząc takie coś...Chwała że sunia sie wylizała z tego, miejmy nadzieje że najgorsze za nami. Zaraz wrzucę ja na nasz FANPAGE Krakowskie Bullowate, ruch jest tam całkiem spory więc może znajdzie sie ktoś chętny pomóc. [url]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.487276567989518.127832.314764475240729&type=1[/url] Czego najbardziej sunia teraz potrzebuje jeśli karmy czy leków to napiszcie prosze jakich konkretnie :) -
HANS 7 LAT - molosowaty - potrzebuje domu przed zimą :( POMOCY
paoiii replied to agamika's topic in Już w nowym domu
[quote name='tamb']Mogę go ponownie ogłosić, tylko proszę o aktualny numer telefonu do osoby zajmującej się adopcją.[/QUOTE] [COLOR=#000000]Hans w Schronisku czeka od ponad 3 lat już .. Zakupiony zapewne jako dog niemiecki , gdy przestał być potrzebny został wyrzucony na ulicę ...[/COLOR] [COLOR=#000000]Jest dużym psem, w poważnym już wieku, z niepokojem więc myślę o jego kolejnej zimie spędzonej w Schroniskowej budzie. Hans BARDZO prosi o dom, jest psem niesamowicie wręcz zakochanym w ludziach, pomimo wieku ma dużo energii i chęci do psot. Lubi zabawę, przeszedł tez podstawowe szkolenie w Schronisku. [/COLOR] [COLOR=#000000]Jedyna jego wada : nie toleruje innych psów [/COLOR] [COLOR=#000000]Hans to duży dorosły pies w typie doga niemieckiego. W stosunku do ludzi jest nastawiony bardzo pozytywnie ( w tym dzieci) - ze względu na jego gabaryty trzeba jednak uważać przy powitaniach ponieważ nie zdaje sobie on sprawy z własnej masy i może wywrócić [/COLOR];-)[COLOR=#000000] Niestety Hans nie toleruje innych psów, uważa że ludzie są tylko dla niego i żaden inny czworonóg nie ma prawa wchodzić mu w paradę. [/COLOR] [COLOR=#000000]Gdy trafił do schroniska wydawał się być psem zamkniętym w swoim świecie, nie szukającym kontaktu z ludźmi. Jednak długo nie trzeba było czekać aż rozkwitł. Hans świetnie się uczy, uwielbia zabawę i ma niesamowitą zdolnośc do zarażania radością. Nowej rodzinie na pewno przysporzy wielu powodów do uśmiechu i mamy nadzieję, że pomimo wieku ktoś znajdzie dla niego 'mały kącik' w swoim domu Kontakt: 881925622 [email][email protected][/email][/COLOR]