Jump to content
Dogomania

paoiii

Members
  • Posts

    4329
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by paoiii

  1. Wrzucam zdjecie, żeby było tu widoczne :) [IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/318080_10151324983069799_1011298618_n.jpg[/IMG] [IMG]http://www.schronisko.krakow.pl/files/objects/43561/10/kingo2.JPG[/IMG]
  2. Zapomniałam dopisać, że z Wiki we wtorek odwiedziłyśmy weta. Miała wyrywanego pazura, ponieważ jej się złamał.. Przy okazji obcięliśmy reszte. U niej w tych kudlach nie sposób zauważyć tych ostatnich pazurków i czasem rosną zbyt długie. Pan doktor sprawdził też stan dwóch guzków, ich wielkość się nie zmienia. Po USG wyszło ze to tluszczaki więc nie ma się co martwić.
  3. Warto dopisać: [COLOR=#414141][FONT=Verdana]Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej jak i wizyta przed/po adopcyjna! Można też dodać, że psiak jest zachipowany. mail można dać też ogólny niby dla bulli, ale w razie czego : [email][email protected][/email] [/FONT][/COLOR]
  4. [quote name='bahlsa']Dzięki za wszelkie informacje. Mam jeszcze pytanie: czy wobec tego już wrzucać go na strony ogłoszeniowe czy czekamy do końca kwarantanny?[/QUOTE] Teoretyczne można zacząć go ogłaszać, jednak tak jak pisałam do domu będzie mógł być wydany po 19.01
  5. Melduje się na wątku :) Kingo ma kwarantanne do 19.01.13r. po tym terminie będzie już do adopcji. Na ten moment nie mamy do niego jako takiego dostepu. Dziś z boksów zewnętrznych kwarantanny został przeniesiony do boksu wewnętrznego gdzie będzie miał cieplej. Ja, Noelle, Rumi jak i Avaloth zajmujemy się nie tylko, ale m.in tego typu psiakami i jestesmy tu na dogo. W schronisku jest jeszcze poza nami kilku innych wolontariuszy mających pod opieką ttb czy molosowate. Jeśli będziemy miały jakieś informacje na pewno damy znać :) Ja aktualnie bywam z racji sesji na studiach trochę rzadziej w schronisku, ale dziewczyny są raczej regularnie :)
  6. Troche zaspana dziewczyna :D A dziekuje, na avatarze mój ukochany podopieczny ze schroniska Rudolf, niestety za TM...
  7. [IMG]http://i45.tinypic.com/nbt4ev.jpg[/IMG] Przypominaaaamy się :D
  8. i jeszcze mordka :D [IMG]http://i45.tinypic.com/1z1e0xg.jpg[/IMG]
  9. [quote name='salibinka']http://www.dogomania.pl/forum/threads/202612-Jedyna-ocalała-prosi-o-drugą-szansę-MA-WSPANIAŁY-DOM Państwo z Krakowa, którzy dwa lata temu adoptowali suczkę Myszę (link do wątku wyżej) (byłyśmy na wizycie z tamb kilka dni temu i suczka ma tam wspaniale) pragną przygarnąć kolejnego pieska. Piesek, nad adopcją którego się zastanawiali ma już dom, dlatego napisali z prośbą o ew. inne propozycje - ma to być mały, młody psiak/ najlepiej suczka - koniecznie podobna do Myszki - czyli biała/ biały z ciemnymi znaczeniami przyjazny, lubiący się bawić. Gdyby ktoś coś wiedział, warto próbować. Znalazłam na stronie schroniska taką sunię: http://www.schronisko.krakow.pl/Adopcje/ZWIERZAKI_DO_ADOPCJI/Psy/43333-ROSA.html Niestety nie wiem wiele na jej temat. Jesli odpowiada mogłabym zapytać się w pt/sob o nią w schronisku :)
  10. Sunia na zdjęciach wygląda o niebo lepiej!!!!!!!!!! :loveu: Podziękowania mogła być, ale nie dla mnie to po pierwsze i po drugie jak karma dotrze :D
  11. Gdzie jest mod????!?...
  12. Jak się czuje sunieczka? Dziś się bede kontaktować z Panią od karmy :)
  13. Super merda :loveu: A tu aktualne zdjęcia Axela z hotelu: [IMG]http://i46.tinypic.com/1zd3drk.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/2yo95yx.jpg[/IMG]
  14. [quote name='Noelle']dzisiaj poszła Merda. Majka CDB skończyła kwarantannę i będę ją wyprowadzać. ;)[/QUOTE] Oby dobra passa ciągneła się wciąż! :) Teraz na kwarantannie jest jeszcze suczka Wera. [IMG]http://i49.tinypic.com/301f3wh.jpg[/IMG]
  15. Kolejny nowy forumowicz..jakie to dziwne ze jest afera i nagle multum "nowych" osob sie pojawia.. Błagam zachowujmy się jak dorośli i używajmy forum do tego do czego zostało stworzone! A swoje nieporozumienia proszę rozwiązywać albo osobiście, albo jesli znajdzie się na to miejsce to założyć osobny watek. Przy każdej okazji takich kłótni myślę i martwię się dlaczego mimo iż mamy ten sam cel, nie potrafimy się na nim skupić!
  16. Psiak kończy kwarantannę 5.01 czyli juz jutro. [IMG]http://i49.tinypic.com/3sga9.jpg[/IMG]
  17. Nie ma za co! W porównaniu do Waszej pomocy moja to pikuś :) Z tego co wiem to na dniach powinien przyjechać pierwszy worek karmy od p.Ani :) Jeszcze jej dopytam czy już i kiedy wysyłała paczkę. Mam też drugą osobę oferującą karmę dla suni tylko nie ma jej jeszcze przez kilka dni w Polsce. Jak wróci to się powinna odezwać i wyśle :)
  18. Rozmawiałam dość długo z Jovaną :) Jestem w kontakcie z osobą chcącą pomóc suni :) Możliwe, że uda się kupić trochę w/w karmy jak i pokryć koszty częsci badań :)
  19. Prawdopodobnie będą już 2 osoby chcące pomóc suni :) Czyli teraz najpilniejsza karma? Leki nie?
  20. [url]http://www.skrzydlatypies**********/grupa-3-teriery-duze-srednie-i-miniaturowe-teriery-w-typie-bull,110/krakow-inka-skrajnie-wyniszczona-red-nose-prosi-o-wsparcie,2202.html#35204[/url] Założyłam jej też wątek na forum fundacji Skrzydlaty Pies, na razie dodałam kontakt na nasz mail ogólny, ale ew do kogo jest???
  21. [SIZE=3]INKA - wyeksploatowana suczka ast, w DT w Krakowie [/SIZE][COLOR=#333333][FONT=lucida grande][SIZE=3]Inka to młoda suczka w typie pit bull red nose. Skrajnie wychudzona, zaniedbana... Wyeksploatowana, prawdopodobnie rodziła nie raz... Uratowana ze "schroniska" na Podhalu. Aktualnie jest bezpieczna w domu tymczasowym w Krakowie gdzie powoli dochodzi do siebie. INFO z pierwszych dni suczki w DT -Jest baaaardzo chuda, ale też bardzo żywa, w sumie w formie lepszej niż się spodziewałam. Dostaje namaczaną suchą karmę i gotowany ryż z mięsem. Do ludzi przytulna, lubi głaskanie. Miała krótki kontakt z suczką rezydentką (oczywiście kontrolowany, przez kratki kenelki ) i było ok -machała do niej nieśmiało ogonkiem, wysyłając jednocześnie CS-y (wyglądało to jakby mówiła "nie rób mi krzywdy") Możliwe że była sunią domową - próbowała w chwilę po przywiezeniu do DT pod drzwiami sygnalizować potrzebę wyjścia. Na spacerze załatwia się na trawie, spotkanego psa minęła obojętnie. Na zewnątrz trochę się boi ludzi - ale nic dziwnego, jej ostatnie kontakty z ludźmi na pewno nie nalezały do fajnych. Zobaczymy jak będzie dalej. I kolejne dni - "U nas w miarę ok. Tzn. pod względem zachowania super. Umyłam ją i podniosłam do wanny, to się bała troszkę, ale nie było wielkiej paniki i zero jakichkolwiek objawów agresji. Jeszcze dziś jej wyczyścimy uszy i spróbujemy obciąć pazury. Jedyne co mnie martwi to to, że ma biegunkę, pewnie z powodu zmiany karmy. W nocy niestety zrobiła w klatce, ale przypuszczam, że to nie dlatego, że nie wie, że trzeba trzymać, tylko po prostu nie wytrzymała i też nie ma mięśni, żeby trzymać, bo wie co się robi na spacerze. Na razie nie odbija się to na niej i jest żywiołowa, ale jakby się coś pogorszyło to dam znać. Już tak panicznie nie szuka jedzenia i nawet byłyśmy w stanie przy niej puszczonej zrobić i zjeść śniadanie i tylko stała i patrzyła i "uczestniczyła w życiu", ale nie skakała. Na spacerze widziała psy z daleka i zainteresowała się tylko jak jeden zaczął piszczeć, ale nie spinała się tylko popatrzyła. I potem przez chwilę widziały się z Bezą poza klatką to głównie chciała beze powąchać pod ogonem, ale nie widziałam w tym agresji. Niemniej jednak takie spotkania będziemy dawkować, żeby nie przedobrzyć. Kota w pokoju chyba w ogóle nie zauważyła. To chyba tyle na tą chwilę." Dodam jeszcze że wymieniona Beza to przemiła bullterierka, która z zainteresowaniem i radością powitała gościa w domu. I INFO z aktualnego DT: Sunia jest w nowym DT od ok godz.19. Przywitała się spokoinie z rezydentem, gdy był zbyt natarczywy lekko go obwarczała ale generalnie była chętna do zabawy, choć na swoich warunkach. Nie jest to raczej typ uległej, wycofanej "dziewczynki", raczej "dziewczyny z charakterem", dość pewnej siebie. To zachowanie mogło równie dobrze wynikać z niepewności i być formą obronną, ale dopiero za jakiś czas można będzie powiedzieć coś więcej na temat jej charakteru, bo do dziś Inka mieszkała z uległą bulką, która schodziła jej z drogi i raczej przed nią uciekała niż dążyła do jakiejś konfrontacji z pitulą.Do człowieka super, bardzo kontaktowa. W poniedziałek Inka została odrobaczona, miała wyczyszczone uszy i obcięte pazury. Dziś była w lecznicy. Ponieważ ma katar, wydzielinę z uszu, rana po sterylce nie wygląda najlepiej i brzydko wygląda rana na łapie, z którą przyjechała ze schronu, do tego ma nadal biegunkę i podniesioną temperaturę, lekarka postanowiła zaaplikować jej antybiotyk. Jutro badanie krwi - morfologia i biochemia. Sunia ma też zmiany skórne, które zdaniem wetki mogą sugerować nużycę. W lecznicy sunia zachowywała się wzorowo - dała się bez protestów zbadać, zrobić zastrzyk, brać na ręce. Waży ok 17,5 kg[/SIZE] [/FONT][/COLOR][IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/165874_487276591322849_535959661_n.jpg[/IMG] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande] [/FONT][/COLOR][IMG]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/551132_487276697989505_1643790531_n.jpg[/IMG] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande] [/FONT][/COLOR][IMG]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/224922_487276757989499_1843570409_n.jpg[/IMG] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande] Jeszcze ze "schroniska"... [/FONT][/COLOR][IMG]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/3771_487276897989485_192425122_n.jpg[/IMG] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande] [/FONT][/COLOR][IMG]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/550720_487276954656146_1501382418_n.jpg[/IMG] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande] [SIZE=3]Jej wątek na dogomanii [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236904-pitbull-red-nose-wyeksploatowana-ofiara-pseudo-Chudzina-szuka-swojego-miejsca/[/URL][/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande] [/FONT][/COLOR]
  22. Alicja - red nose z hotelu w Krakowie: [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Imię: Alicja- Alice[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Rasa: w typie pitbull red nose[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Płeć: suka[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Wiek: około 6 lat[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Odrobaczenie:-[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Szczepienia:-[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Płodność: kastrowana[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Miejsce Pobytu: Kraków[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Stosunek do dzieci: pozytywny[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Stosunek do psów: obojętny[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Stosunek do kotów: brak danych[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Ala została znaleziona w jednej z podkrakowskich wsi. W lesie, przywiązana do drzewa w kolczatce, na łańcuchu przybitym gwoździem do pnia. Komentarz chyba jest zbędny.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Początkowo Ala była przerażona, nie reagowała w ogóle na próby kontaktu ze strony człowieka. Zakopała się w budzie, w stercie koców i wychodziła tylko aby się załatwić lub zjeść.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Okazało się że Ala jest bardzo przyjazną i towarzyską suczką. Kiedy przekonała się że nic złego jej nie grozi zaczęła ujawniać swój charakterek. Jest bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem, cały czas chciałaby być głaskana i przytulana. Posiada charakterystyczną dla TTB energię i radość życia jednak w bardzo umiarkowanym wydaniu. Kiedy skacze na ludzi z radości robi to bardzo delikatnie, nie nakręca się, jest wyważona. Umie chodzić na smyczy, jest uroczą kombinatorką która szuka tylko okazji aby nie wracać do boksu i dłużej pobyć z człowiekiem. Potrafi bardzo głośno i dosadnie domagać się uwagi.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Ala jest bardzo zaniedbana, jest stan zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Na ciele ma kilka guzów, największy z nich umiejscowiony jest a podbrzuszu, zwisa prawie do podłoża. Ala chodząc i biegając przydeptuje go co powoduje krwawienie. żeby doprowadzić psa do takiego stanu potrzeba wiele miesięcy. Ala nie była dobrze traktowana, w przeciwnym wypadku nie bałaby się ludzi.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Suczka jest po konsultacjach weterynaryjnych i badaniach, w najbliższych dniach czeka ją operacja usunięcia guzów i sterylizacja.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Ala bardzo wiele złego doświadczyła już w życiu, jak wiele możemy się tylko domyślać. Jednak nie straciła radości życia i wiary w ludzi.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Zasługuje na to aby w końcu mieć prawdziwy dom gdzie kochający ludzie zadbają o nią i dadzą jej poczucie bezpieczeństwa.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Kontakt:[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Kasia 660716564[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=sans-serif][email protected] [/FONT][/COLOR][IMG]http://img203.imageshack.us/img203/7518/dsc6930.jpg[/IMG] [IMG]http://img22.imageshack.us/img22/3735/dsc6936.jpg[/IMG] [IMG]http://img26.imageshack.us/img26/6388/dsc6962l.jpg[/IMG] [IMG]http://img812.imageshack.us/img812/2395/dsc6970a.jpg[/IMG]
  23. Nóź się w kieszeni otwiera widząc takie coś...Chwała że sunia sie wylizała z tego, miejmy nadzieje że najgorsze za nami. Zaraz wrzucę ja na nasz FANPAGE Krakowskie Bullowate, ruch jest tam całkiem spory więc może znajdzie sie ktoś chętny pomóc. [url]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.487276567989518.127832.314764475240729&type=1[/url] Czego najbardziej sunia teraz potrzebuje jeśli karmy czy leków to napiszcie prosze jakich konkretnie :)
  24. [quote name='tamb']Mogę go ponownie ogłosić, tylko proszę o aktualny numer telefonu do osoby zajmującej się adopcją.[/QUOTE] [COLOR=#000000]Hans w Schronisku czeka od ponad 3 lat już .. Zakupiony zapewne jako dog niemiecki , gdy przestał być potrzebny został wyrzucony na ulicę ...[/COLOR] [COLOR=#000000]Jest dużym psem, w poważnym już wieku, z niepokojem więc myślę o jego kolejnej zimie spędzonej w Schroniskowej budzie. Hans BARDZO prosi o dom, jest psem niesamowicie wręcz zakochanym w ludziach, pomimo wieku ma dużo energii i chęci do psot. Lubi zabawę, przeszedł tez podstawowe szkolenie w Schronisku. [/COLOR] [COLOR=#000000]Jedyna jego wada : nie toleruje innych psów [/COLOR] [COLOR=#000000]Hans to duży dorosły pies w typie doga niemieckiego. W stosunku do ludzi jest nastawiony bardzo pozytywnie ( w tym dzieci) - ze względu na jego gabaryty trzeba jednak uważać przy powitaniach ponieważ nie zdaje sobie on sprawy z własnej masy i może wywrócić [/COLOR];-)[COLOR=#000000] Niestety Hans nie toleruje innych psów, uważa że ludzie są tylko dla niego i żaden inny czworonóg nie ma prawa wchodzić mu w paradę. [/COLOR] [COLOR=#000000]Gdy trafił do schroniska wydawał się być psem zamkniętym w swoim świecie, nie szukającym kontaktu z ludźmi. Jednak długo nie trzeba było czekać aż rozkwitł. Hans świetnie się uczy, uwielbia zabawę i ma niesamowitą zdolnośc do zarażania radością. Nowej rodzinie na pewno przysporzy wielu powodów do uśmiechu i mamy nadzieję, że pomimo wieku ktoś znajdzie dla niego 'mały kącik' w swoim domu Kontakt: 881925622 [email][email protected][/email][/COLOR]
×
×
  • Create New...