-
Posts
9210 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Beat2010
-
No i na jadł się -lubi gotowane:-) w lodówce w schronie ma na jutro i pewnie pojutrze; na kolejne dni ma royala i dobre puszki od uczestników dnia psa . ale będziemy się starać ; żeby każdego dnia miał gotowane .on tak skacze,bo chce na spacer. Miałam o niego tel w sprawie adopcji, młody pan; u mówiłam się na spotkanie w przyszłą sb;może jeszcze ktoś się zgodzi i będziemy mogły wybierać między domkami .
-
[quote name='AgaG']Dziuniek może zniszczone jelita..Tak z moim Fenomenkiem jest, bez wyciagnięcia ze schronu los psiaka może być przesądzony.. :( trzeba się spieszyć, tylko skąd te domy brać.. Ja piątego do mieszkania już nie upcham... ale podnoszę wątek... pilna sprawa. royala conwalescent by jadł?[/QUOTE] Royal a rekonw jadł w cz, kupiłam na próbę 2 puszki, myślałam tez o Indesit, dziś tak czyt inaczej- kura:-) Albo chory albo nie lubi żarcia ze schronu albo depresja, dt jest dobry,tylko daleko; może ds trafi się szybko
-
Kupiłam 2 puszki Royal a za 28 zł obie :-(; jutro zostawię w schronie; na karmię kura
-
[quote name='dziuniek']Zrobiłam bazarek, w połowie dla Sonarka i cegiełki na karmę: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253831-Bazarkowe-remanenty-na-ślepego-Sonara-i-Koci-Azyl?p=22233364#post22233364[/URL][/QUOTE] wspaniale, podrzucamy, kupujemy :)
-
KARLOS - psi staruszek po 2 operacjach czeka na ratunek! za TM
Beat2010 replied to Doda_'s topic in Już w nowym domu
koleżanka ma sie pytać, czekamy -
[quote name='dziuniek']A czy opiekun będzie podawał codziennie i skrupulatnie? Najlepiej byłoby gotować, ale chyba zorganizować dokarmiania gotowanym się nie da... Żebym miała bliżej do tego schroniska, tobym codziennie doskoczyła...[/QUOTE] OPiekunka poda każdego dnia jak będzie w pracy, w pozostałe 2 dni-zalezy od zmiennika tu na fb jest Sonar, dużo udostępień, czekamy na efekty.[url]https://www.facebook.com/kasia.rez/posts/10201409752000555?notif_t=tagged_with_story[/url] Ale widze, że Kasia nie napisała, że potrzeba karmy...., jeszcze parę zda na temat nieudolnosci lekarzy i Sonar będzie miał zakaz spacerów za wygląd [B][COLOR=#ff0000]To pomoże w zakupie karmy dla Sonarka?[/COLOR][/B] Dziś kupię parę puszek na najbliższe dni i zawiozę jutro , kolejne w przyszłym tygodniu, jezeli okaze się, ze mu smakują
-
D[quote name='dziuniek']W takim razie prosimy o wpłaty na jedzenie dla Sonarka. Kto się zajmie zbiórką, a kto kupnem?[/QUOTE] Poczekaj my do jutra, wrzucę tu wydarzenie z fb; zobaczymy jaka tam jest reakcją na prośbę o kupno karmy i dostarczenie do schronu; myślałam; ze na początek kupie parę puszek tak na szybko u veta;a potem zamówię w internecie, żeby było taniej
-
Sonar jest od dziś na oficjalnej stronie schroniska na fb i na wydarzeniu paluszakow. Bardzo dużo osób go udostępnia; mam nadzieje, ze w ten sposób szybko znajdzie dom i dt nie będzie potrzebny . W tej chwili najsilniejsze jest jego dokarmianie tj zbiórka na karmę. Nie chce jeść ani suchego ani mokrego ze schronu. Dziś dostał Royal canin dla rekonwalescen. I troszkę zjadł. Jest prośba o zakup puszek dla niego, jutro sprawdzę jaki jest odzew na fb; jeżeli nikly to będę prosiła Was o pomoc w zakupie, w SB zawiózł Oczywiście niechęć do jedzenia może być spowodowana jakaś choroba , poczekamy parę dni; jeżeli zacznie jeść i nabierać ciałka to ok, jak nie i nie będzie adopcji trzeba go szybko zabierać, tak myślę. Na sobotę ugotuje kure z marchewka; chyba; ze macie inne propozycje.
-
KARLOS - psi staruszek po 2 operacjach czeka na ratunek! za TM
Beat2010 replied to Doda_'s topic in Już w nowym domu
Dziś była operacja od 15, o 16 jeszcze trwała; więcej nie wiem, spróbuję jutro choć najlepiej zadzwonić do biura i się spytać o ile odbiorą telefon. On ma numer 171/08,gdyby ktoś dzwonił -
KARLOS - psi staruszek po 2 operacjach czeka na ratunek! za TM
Beat2010 replied to Doda_'s topic in Już w nowym domu
[quote name='Makila']Wiadomo co z Karloskiem? Czy miał operację i jak się czuje?[/QUOTE] Nie wiadomo; może jutro popytam, dziś nie było jak; najlepiej osobiście -
pozdrawiam Zuzię
-
KARLOS - psi staruszek po 2 operacjach czeka na ratunek! za TM
Beat2010 replied to Doda_'s topic in Już w nowym domu
[quote name='asiuniab']Makila dziękuję za obecność:) jutro dzień operacji, dużo pozytywnych myśli kieruję w stronę Karlosa:roll:[/QUOTE] zabierzemy go najszybciej, jak tylko pozwolą -
[quote name='Ika136']Jestem i ja na zaproszenie Dziuniek. Strasznie biedny staruszek:shake:. Deklaruję m/c 30 zł jak znajdzie się domek lub hotelik chętny przyjąć Sonarka. I też bym wolała żeby było troszkę bliżej. Ale wiadomo jak trudno o dobry dt.[/QUOTE] dziękujemy :) najlepszy byłby bliziutko, tylko nie znam :( żeby było mało piesków , mieszkanie lub dom, generalnie przy człowieku. Szukamy dobrego DT, a najlepiej najlepszego DS Uzupełnilam i poprawilam opis Sonarka i puścilam do osób wstawiających na stronę schronu, poprosilam o umieszczenie na"rozkładówce"
-
za TM :) Stary ONek-czy wola życia wygra ze zniszczonym organizmem?
Beat2010 replied to Beat2010's topic in Już w nowym domu
Kasia ma klopoty z dostępem do internetu :(, ae są nowe wiadomosci od Aramiska: ZAKOCHAŁ sie w jamniczce Zuzi , Spiewa cały czas, bnawet lepiej chodzi, żeby ganiać za starszą panienką: Dostała, filmy, ale pisze mi, że coś musze sciągnac, chyba nie potrafię :(, [COLOR=#ff0000]Kto pomoże??????, podeśle filmy do wstawienia na wątwk [/COLOR] od Kasi o filmikach i nie tylko_ Amis w nie najgorszej formie, podobnej do tej, w której w tej chwili trzyma go Zuziowa cieczka. Wczoraj koncertował do 23ej, tak głosno spiewał, ze słyszałam go w domu przy pozamykanych oknach. Generalnie rozżalony jest bardzo, bo nikt mu nie chce przynieść babci wyczekiwanej od rana do nocy. Moja Zuzia jamniczka (nie warszawianka) ma cieczkę , niestety, trzecią odkąd jest u mnie (w schronisku jej nie ciachnęli ze względu na wiek), cieczka Zuzi ma jak sie okazało dobre strony, bo oto nasz dziadek podupadły Amisiu, mimo, że jajek brak, czuje co trzeba i z dnia na dzień doznał cudownego ozdrowienia... namierza jej zapachy, obwąchuje każdego psa, którego "znajdzie" po drodze a jak juz namierzy samą Zuźkę, to kombinuje jak koń pod górę :) I jeszcze słowo o pęcherzu - tak jak myslałam, kuracja minimalna - trzy tygodniowa, była za krótka, kupiłam następne opakowanie antybiotyku - 140 zł , paragon był wspólny - kwota 230 zł zawiera zastrzyki Natki i Gai. Badanie moczu + antybiotyk = 147zł. Zaraz robię przelew za leczenie -
[W-wa] KOSZYCZEK NIECHCIANYCH STARUSZKÓW ; spis str 1 i 2
Beat2010 replied to Koszyczek's topic in Już w nowym domu
to w sb Sonarek odżyl, bo a sb chodził i chodził , wąchal i wąchał :), byle było z nim coraz lepiej -
[quote name='dziuniek']Może jeszcze przez chwilę poszukać czegoś bliżej? Bo wywozimy te psiaki tak daleko i potem ani odwiedzić, ani sprawdzić nie można. Ja jeszcze poszukam, a Was też o to proszę, najlepszy byłby własny dom, ale kto weźmie takiego biedaka? Beatko, czy na stronie schroniska, na początku, mógłby być jeszcze raz umieszczony? To czasem daje efekty.[/QUOTE] Ja tez wolabym bliżej, a wogóle w ds :). Napisałam na koszyczku, że daję sobie miesiąc na efekt ogłoszeń ze strony.( miałam jeden tel od osoby, która juz adoptowała sunie staruszkę od nas, niestety, nie spotkałyśmy się, to było przed samą operacją Sonarka, zaraz po emisji opisu na stronie schronu.) :(. Rozmawiałam z opiekunką, która mi powiedziała, żebym nie czekała z dt, bo i tak nikt nie pyta sie o niego :( . Odpowiedziałam: Nikt sie nie pytał bo nikt nie wiedział o nim. Czekam na zdjęcia z soboty i prosze osoby od ogłoszeń o wrzucenie na pierwszą stronę schroniskową. W tej chwili nie mamy adopcji psów średniaków- idą do domów albo młodziutkie albo takie stare biedy, różnie-nieraz "moje" adopcje trwały 2 dni, nieraz 2 miesiące ( czyli aż do śmierci psiaków) . madie-wielkie dzięki :)
-
Ja zawiozlam Bartusia, psy b ładnie przyjęły go,choć nie wiadomo nigdy jak będzie z małym slepkiem;najsłabszym w stadzie. Nie mycie mi tu imion,bo nie polanie się z psami;-).imie nadane przez schron ma Sonar i tego się na razie trzymajmy bo tak się ogłaszany przeze mnie i pod takim zna go opiekunka. Jasne, że imię takie sobie. Niestety, już nie będę mogła zawieść go do Inowrocławia, jeżeli tam będzie miał być zabrany Trzeba będzie szukać transportu, za benzynę wyszło 250zl (moim samochodem ) . Kto zostanie skarbnikiem Sonarka? Dziś lekarz ma go obejrzeć pod kątem innych chorób czyli dlaczego jest taki chudy, choć nie Liczyłabym na właściwą diagnoze, sprawdza kiedy był odrobaczony
-
KARLOS - psi staruszek po 2 operacjach czeka na ratunek! za TM
Beat2010 replied to Doda_'s topic in Już w nowym domu
Karlos nie lubi tylko lekarzy i gmerania przy jego cennyn cialku ,swoje wolontariuszki lubi:-), z tego co mówiła dyrektorka teraz było przemywanie rany, pewnie i dupki, podawanie antybiotyku . Karlos lubi inne psy, mieszkał w licznym boksie razem z Maksiem .Teraz waży ok 12 kg, ale powinien przytyć, wg lekarzy ma być całe życie na intestinalu, ale to już do potwierdzenia przez lekarza niezaleznego ( poprawiłam, bo w sumie nie wiadomo co napisałam, pisałam z komorki i komorka sama sobie zmieniła, bez mojej wiedzy:mad: ) -
[quote name='Madie']Hopsaj.ciocia madi na dobry poczatek jak sie dt znajdzie,oplaci ci 3 miesiace fajnego hoteliku[/QUOTE] Dziuniek, myślałam sobie przez noc i faktycznie nie ma na co czekać, jeżeli się zgodzisz, spytam się Myngey czy by go nie przyjęła. W niej w mieszkaniu są 3 psy ( w tym nasz Bartuś< osobiście go dostarczyłam) i kot :). Już pierwszego dnia była pełna diagnostyka-jest bardzo dobra vetka, wrzucam tu wątek Bartusia, poczytajcie o dt. 210zl z jedzeniem,o ile sie nie myle co do jedzenia [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/252779-BART%C5%81OMIEJ-pies-kt%C3%B3ry-nie-rozumie-co-sie-z-nim-dzieje-!!-dt-na-cito-i-deklaracje/page13[/url]
-
KARLOS - psi staruszek po 2 operacjach czeka na ratunek! za TM
Beat2010 replied to Doda_'s topic in Już w nowym domu
maruda, to wątek o którym mówilam: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253829-Nie-ma-ju%C5%BC-oka-na-drugie-nie-widzi-W-schronisku-nie-da-rady-szuka-domu[/url]!!! i tu na staruszkach jest o nim [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/190811-W-wa-KOSZYCZEK-NIECHCIANYCH-STARUSZK%C3%93W-spis-str-1-i-2?p=22238610#post22238610[/url] -
[W-wa] KOSZYCZEK NIECHCIANYCH STARUSZKÓW ; spis str 1 i 2
Beat2010 replied to Koszyczek's topic in Już w nowym domu
[quote name='dziuniek'][SIZE=3]Byłam dziś na geriatrii. Z Rokiego niewiele pozostało: [/SIZE] [B][SIZE=4][IMG]http://img31.olx.pl/images_tablicapl/148632067_1_644x461_rocky-z-palucha-do-adopcji-warszawa.jpg[/IMG][/SIZE][/B] [SIZE=3]Tego widocznego na zdjęciu oka już nie ma, zostało wyjęte, rana jakaś niezagojona. Z psa zostały kosteczki, ledwie łazi.[/SIZE] [SIZE=3] Zobaczyłam, że ma dużo ogłoszeń, na fb, na innych stronach. Tyle że to już nie ten sam pies, na zdjęciach wydaje się większy. [/SIZE] [SIZE=3]Co robić???[/SIZE] [B][SIZE=3]Wątek Sonara (Rokiego) w moim podpisie.[/SIZE][/B][/QUOTE] Sonar- bo takie ma imię schroniskowe i tak go ogłaszam na stronie schronu, nie jest aż w takiej złej formie tzn nie był w sobotę, ładnie szedł na spacer, wcale nie chciał wracać :), musiałam wziąc go na ręce, zjadł mięsko ( makaronu nie chciał:mad:), jest chudziutki, to fakt, czuję sie żebra i miednice przy głaskaniu. Dopiero co wrócił ze szpitala po operacji i rekonwalescencji do boksu, w sb rana wyglądała ok, jasna, nie czerwona. On był też chudy przed operacją, czyli nie można wszystkiego zwalać na stan po cięzkiej operacji i tylko trzeba szukać przyczyn nadmiernego wychudzenia. Bardzo dużo miałam ostatnio adopcji staruszków ze strony schroniska, z innych portali-zero odpowiedzi. Liczę, że ktoś go szybko zauważy i adoptuje. Jezeli nie stanie się to w ciągu miesiąca ( taki daję sobie termin :) ) to szykuje plan awaryjny. To cudowny, kontaktowy , mały piesek,tylko źle sobie radzi z tą ślepotą, gorzej od innych ślepków, musi nauczyć się życ inaczej niż do tej pory. Przed operacją wyglądał tak : [IMG]http://images63.fotosik.pl/993/a5950c449cfdc452.jpg[/IMG] -
KARLOS - psi staruszek po 2 operacjach czeka na ratunek! za TM
Beat2010 replied to Doda_'s topic in Już w nowym domu
Tu trzeba stanowczo coś postanowić, bo ciągle miotamy się: wiadomo, że lepiej byłoby w hoteliku i operacja u zaufanego lekarza, ale nie mam kasy ani na hotelik ani na transport ani na operację :( . Boję się tego co napiszę, bo jak nie przeżyje operacji nigdy tego sobie nie daruję - niech zrobią operacje w schronisku, zabierzemy go rekonwalescencji, do tego czasu zbieramy pieniądze.