-
Posts
4417 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by as_ko
-
[quote name='E-S']Negra jest u mnie bo As-ko jest chora. Ja z kolei mam termin przyjęcia do szpitala w 2-gim tygodniu czerwca, więc As-ko musi wyzdrowieć, jedna osoba nie da sobie rady z moim całym zwierzyńcem + Negra.[/QUOTE] Jak dostaje takie pyszności to super jej się powodzi :) Ewo obiecuję Ci, że do czerwca będę już zdrowa i nie będzie żadnego problemu z małą. Założyłam Negrze jej osobisty wątek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/186385-Negra-%C5%9Bliczna-czarna-szorstkow%C5%82osa-suczka-szuka-kochaj%C4%85cego-domku[/url]!
-
Negra to ok. 2 letnia czarna, szorstkowłosa sunia wyciągnięta z Nowodworskiego schroniska. Sunia jest po sterylizacji, była osłabiona, więc przy okazji choróbska jej się przyplątały. Teraz jednak suczka już jest zdrowa. Bardzo lgnie do ludzi, cały czas mogłaby być głaskana. :loveu: Jest łagodna i dogaduje się z psami. Sunia chodzi na smyczy, nie ciągnie się. Sunia nie jest jeszcze zaszczepiona, zrobimy to jeśli będzie można. Negra jeździ bez problemu w samochodzie. Jest bardzo spokojna. Suczka była u mnie na DT ale w związku z tym, że się pochorowałam i nie mogę się nią opiekować, aktualnie przebywa u E-S. [URL="http://img413.imageshack.us/i/negrula.jpg/"][IMG]http://img413.imageshack.us/img413/3065/negrula.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img717.imageshack.us/i/negrusia.jpg/"][IMG]http://img717.imageshack.us/img717/8790/negrusia.jpg[/IMG][/URL] Negra nie lubi być fotografowana :evil_lol: a więcej ładniejszych fotek z dworku wrzucę jak tylko znajdę kabel do aparatu. [B]Tekst do ogłoszeń:[/B] NEGRA – ok. półtorarocznej suczki w typie sznaucera życie nie rozpieszczało – wygłodzona, z atrofią mięśni, została wrzucona przez kogoś do jeziora. Suni udało się wypłynąć tylko po to, aby wpaść do rowu melioracyjnego, w którym spędziła kilka dni. Została zabrana do schroniska, gdzie ją wysterylizowano. Niestety osłabiona, wychodzona Negra zachorowała na poważną chorobę wirusową, po której pozostałością są zaburzenia neurologiczne tylnych łapek – w upalne dni, gdy jest zestresowana, zmęczona lub silnie podniecona – plączą jej się tylne łapki. W niczym jednak nie upośledza to jej funkcjonowania – sunia biega, bawi się, ale na razie 2 x dziennie musi brać witaminę B complex. Sunia mimo koszmarnej przeszłości zgotowanej jej przez ludzi - nie przestała im jednak ufać i bezwarunkowo kochać. Negra zachowuje czystość w domu, pięknie chodzi przy nodze na smyczy i bez smyczy, najważniejszy jest dla niej człowiek – zrobi dla niego wszystko, bardzo potrzebuje miłości i bliskości człowieka, jest bardzo posłuszna, wrażliwa i stara się ze wszystkich sił zrozumieć i wykonać polecenia. Negra jest w 100 % odwoływalna – zawołana zawsze natychmiast przybiega, porzuci nawet najlepszą zabawę czy gonitwę z innym pieskiem. Sunia nie ucieka, nie niszczy, zostawiona w domu sama – nie wyje, nie szczeka, nie demoluje, nie załatwi się, śpi grzecznie na swoim posłanku. Nie jest agresywna wobec żadnych innych stworzeń. Kocha dzieci. Akceptuje koty, psy, suczki. Jest bardzo delikatna i grzeczna, nie narzuca się. Nie wykazuje instynktów myśliwskich. Nie boi się burzy. Lubi jeździć samochodem i nie ma choroby lokomocyjnej. Nie ma problemów z jej wyżywieniem – Negra zjada wszystko, co się jej poda. Pod względem charakteru – jest to piesek idealny. Na adaptację do nowych warunków potrzebuje zaledwie około 3 dni, gdyż silnie związuje się z opiekunami i w razie ich zmiany jest to czas niezbędny na przyzwyczajenie się do nowych warunków i ludzi. Jeśli poszukujesz najwierniejszego towarzysza życia, który pokocha Cię bezwarunkowo za to, że jesteś i pozwalasz wieczorem czasem przytulić się do swojej nogi - ofiaruj Negrze swoje serce i dom. [CENTER][SIZE=3][COLOR=Red][B] Rozliczenie: [COLOR=Black]Wydatki:[/COLOR] [/B][COLOR=Black]- tabletki na odporność - Scanomune - 21zł - szczepienie na choroby wirusowe - 55zł - szczepienie na wściekliznę - 20zł - pasy samochodowe - 40zł - transport Lublin - Poznań - 300zł [B]Wpływy: [/B]- 25zł od Zdrapka - 110zł od as_ko z bazarku - 300zł od nowej właścicieli Negry [/COLOR][/COLOR][/SIZE][/CENTER]
-
U mnie są te rzeczy które są na zdjęciu na zielonej kanapie :) nie ma problemu, możesz przyjechać i zmierzyć.
-
[quote name='evl']Kurna, ja bym chciała płaszczyk, ale pieniążki będę mieć dopiero 15 czerwca :( :( :([/QUOTE] Jeśli jesteś zdecydowana na któryś konkretny to możemy odłożyć, a na pieniążki poczekamy.
-
[quote name='matrioszka2']Byłam, tylko edytowałam post, bo chciałam efektowne emotikonki powklejać, a tu się wcięła taka Jedna, nooo ...no nie wytrzymie no .....buuuuuu ......[/QUOTE] Przepraszam :placz: ja na prawdę nie chciałam być pierwsza!! :evil_lol: Negra biega po całym domu za moją siostrą bo nakarmiła ją makaronem i teraz chodzi i się upomina bezczelnie żeby jej dać, chociaż chrupki w misce stoją. :lol: Jej ulubionym pomieszczeniem w domu jest zdecydowanie kuchnia.
-
Dzisiaj odebrałyśmy z Matrioszką naszą małą Negrę. Sunia czuje się dobrze, jest tylko przestraszona całą tą sytuacją. Jak przyjechała do mnie do mieszkania to od razu zjadła trochę chrupek i popiła wodą. Negra została też wykąpana, więc jest śliczna i pachnąca :) Cały czas dopomina się pieszczot i kręci ogonkiem jak ktoś do niej podchodzi się poczochrać. Teraz dla pannicy szukamy dobrego, odpowiedzialnego i kochającego domu! No i mam zdjęcia: Negruś nie lubi lampy błyskowej w aparacie, więc pozowanie do zdjęć jej nie odpowiada :) [URL=http://img130.imageshack.us/i/negraw.jpg/][IMG]http://img130.imageshack.us/img130/1694/negraw.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img297.imageshack.us/i/negra2.jpg/][IMG]http://img297.imageshack.us/img297/2755/negra2.jpg[/IMG][/URL]
-
To dobrze że pije bo jest szansa że się nie odwodni, ale dlaczego nic nie jje? Próbowałaś go karmić różnymi rzeczami? Z ręki też nie zjada? Przecież jak jest taki wychudzony i słaby to podstawą jest jedzenie, że się troszkę wzmocnił. A może na razie udałoby Ci się zrobić mu jakiś prowizoryczny kojec, żeby był bezpieczny, jeśli nie możesz trzymać go w domu? Ostatnio widziałam, jak ktoś zrobił taki z resztek po starym ogrodzeniu i bramie.
-
[quote name='matrioszka2']A kto tu pisał, że będą nowe zdjęcia ? Hę ?:diabloti: Przecież wiesz, że mam interes w tym wyjeździe ...:cool3: Jutro dasz radę ?[/QUOTE] No bo pewnie jak zobaczysz te nowe malizny to się nie będziesz mogła powstrzymać i zrobisz im kilka zdjęć :D Wiem, wiem :) a dzisiaj będę tak jak się umawiałyśmy.
-
[quote name='matrioszka2']Być może jeszcze w tym tygodniu wybiorę się do schronu.Przed południem, około 9.30-10.00.W środę lub czwartek.No chyba, żeby ulewa...[/QUOTE] O będą nowe zdjęcia :) Asiu ja nie wie jak ty na to czas znajdujesz. Ja mam teraz baaaardzo dużo czasu (zwolnienie lekarskie) i chętnie bym pojechała, bo mnie tam dawno nie było, ale mój organizm odmawia posłuszeństwa i gorączka postanowiła mnie powalić wtedy kiedy akurat ja nie mam na nią czasu :(
-
Ja myślę że ona szybciutko domek znajdzie, jeśli to szczeniak. Myślę że to kwestia najbliższych tygodni. Jeśli schronisko zrobi kilka ogłoszeń to jeszcze lepiej. Bardzo dużo dla niej zrobiliście, może nawet uratowaliście jej życie i nie powinniście mieć do siebie żalu, niektórych rzeczy się nie przeskoczy. Jak będziecie mieli zdjęcia małej i dowiedzie się czegoś o jej charakterze, a ona jeszcze będzie w schronie to warto zrobić jej ogłoszenie np. w anonsach czy na allegro. Ja jestem z Puław, bardzo dawno nie byłam w schronisku, ale na pewno zapewnią suni opiekę.
-
Tak więc mamy jakiś chętnych na ubranka i kocyki? :)
-
Mnie też się wydaje że do Sandomierza teraz poczta nie dojedzie. Trzeba czekać :( Ustaliłyśmy z Ewą ceny ubranek, dopisałam je nad zdjęciami.
-
[quote name='leni356']To ja też zmierzę swoją kudłatą. Na razie trzęsę tyłkiem ze względu na powódź :( Ja przy Wale Miedzeszyńskim :([/QUOTE] Ja mam rodzinę, co zaraz przy wale miedzeszyńskim też mieszkają i się cały czas zastanawiam czy oni wody po kolana w domu nie mają, bo nie mogę się do nich dodzwonić.
-
[B]Andzike[/B] to wcale nie taka miniaturka ta Twoja Shiba :) Może lepiej któryś z puchatych sweterków będzie pasował? One są rozciągliwe też. [B]mshume[/B] wymierz koniecznie, może i Tobie coś wpadnie w oko.
-
6. Letnia sukieneczka [COLOR=Blue][B]cena-15zł[/B] [/COLOR] długość: 30cm, szerokość: 21x2cm [URL="http://img268.imageshack.us/i/61412002.jpg/"][IMG]http://img268.imageshack.us/img268/1583/61412002.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img29.imageshack.us/i/84783183.jpg/"][IMG]http://img29.imageshack.us/img29/9642/84783183.jpg[/IMG][/URL] 7. Biała koszulka [COLOR=Blue][B]cena-18zł[/B][/COLOR] długość: 32cm, szerokość: 21x2cm, szyja: 13x2cm [URL="http://img638.imageshack.us/i/102jg.jpg/"][IMG]http://img638.imageshack.us/img638/9527/102jg.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img263.imageshack.us/i/101fmf.jpg/"][IMG]http://img263.imageshack.us/img263/9051/101fmf.jpg[/IMG][/URL] 8. Malutkie szelki - rozmiar XXS [COLOR=Blue][B]cena-25zł[/B][/COLOR] [URL="http://img339.imageshack.us/i/25362366.jpg/"][IMG]http://img339.imageshack.us/img339/6940/25362366.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img708.imageshack.us/i/65287701.jpg/"][IMG]http://img708.imageshack.us/img708/9628/65287701.jpg[/IMG][/URL] 9. Sweterek niebieski[COLOR=Blue] [B]cena-35zł[/B][/COLOR] długość: 32cm szerokość: 18x2 cm szyja: 15x2cm [URL="http://img412.imageshack.us/i/49678900.jpg/"][IMG]http://img412.imageshack.us/img412/4962/49678900.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img9.imageshack.us/i/23673298.jpg/"][IMG]http://img9.imageshack.us/img9/9523/23673298.jpg[/IMG][/URL] 10.Sweterek żółty [COLOR=Blue] [B]cena-35zł[/B][/COLOR] długość: 32cm, szerokość: 17x2cm, szyja: 14x2cm [URL="http://img340.imageshack.us/i/43529886.jpg/"][IMG]http://img340.imageshack.us/img340/9672/43529886.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img534.imageshack.us/i/70992138.jpg/"][IMG]http://img534.imageshack.us/img534/6125/70992138.jpg[/IMG][/URL]
-
Wrzucam zdjęcia i wymiary ciuszków, które dostaliśmy od IVV. Jeśli nie będzie chętnych ciuszki zostaną wystawione na allegro. Mierzyłam je sama, nigdy nie ubierałam w coś takiego psa, więc szerkość mierzyłam pod rękawkami na łapki, nie wiem czy dobrze. Jak ktoś będzie miał pytania to piszcie. ;) 1. Czarna kurteczka [COLOR=Blue][B]cena-45 zł[/B][/COLOR] długość: 42cm, szerokość: 27x2cm, szyja: 40cm [URL="http://img84.imageshack.us/i/90549235.jpg/"][IMG]http://img84.imageshack.us/img84/8655/90549235.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img338.imageshack.us/i/62143298.jpg/"][IMG]http://img338.imageshack.us/img338/6285/62143298.jpg[/IMG][/URL] 2.Różowa i niebieska kurteczka, mają takie same wymiary. [COLOR=Blue][B]cena-40zł/szt.[/B][/COLOR] długość: 40cm, szerokość: 28x2cm, szyja: 19x2cm [URL="http://img33.imageshack.us/i/21043034.jpg/"][IMG]http://img33.imageshack.us/img33/6442/21043034.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img190.imageshack.us/i/17099525.jpg/"][IMG]http://img190.imageshack.us/img190/5019/17099525.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img231.imageshack.us/i/82308996.jpg/"][IMG]http://img231.imageshack.us/img231/1165/82308996.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img695.imageshack.us/i/30084877.jpg/"][IMG]http://img695.imageshack.us/img695/6194/30084877.jpg[/IMG][/URL] 3. Malutka sukieneczka [B][COLOR=Blue]cena-25zł[/COLOR] [/B] długość: 21cm, szerokość: 15x2cm, szyja: 14x2cm [URL="http://img512.imageshack.us/i/112hj.jpg/"][IMG]http://img512.imageshack.us/img512/5594/112hj.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img156.imageshack.us/i/111ic.jpg/"][IMG]http://img156.imageshack.us/img156/5420/111ic.jpg[/IMG][/URL] 4. Malutka kurteczka różowa [COLOR=Blue][B]cena-30zł[/B] [/COLOR] długość: 18cm, szerokość: 16x2cm, szyja: 12x2cm [URL="http://img535.imageshack.us/i/91832147.jpg/"][IMG]http://img535.imageshack.us/img535/1359/91832147.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img64.imageshack.us/i/60864145.jpg/"][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/4017/60864145.jpg[/IMG][/URL] 5. Malutka kurteczka żółta (kolor jest dużo mocniejszy w rzeczywistości) [COLOR=Blue][B]cena-30zł[/B] [/COLOR] długość: 21cm, szerokość: 19x2cm, szyja: 14x2cm [URL="http://img69.imageshack.us/i/11806351.jpg/"][IMG]http://img69.imageshack.us/img69/4285/11806351.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img691.imageshack.us/i/82985353.jpg/"][IMG]http://img691.imageshack.us/img691/9059/82985353.jpg[/IMG][/URL]
-
Ja wrzucę i tutaj, może komuś się akurat spodoba: 1. Z torebeczką x 1 [URL="http://img35.imageshack.us/i/torebeczka.jpg/"][IMG]http://img35.imageshack.us/img35/3240/torebeczka.jpg[/IMG][/URL] 2. Z wiewiórką x 1 [URL="http://img34.imageshack.us/i/wiewir.jpg/"][IMG]http://img34.imageshack.us/img34/9076/wiewir.jpg[/IMG][/URL] 3. Z gąską x 5 [URL="http://img193.imageshack.us/i/gska.jpg/"][IMG]http://img193.imageshack.us/img193/725/gska.jpg[/IMG][/URL] 4. Z jeżykiem x 2 [URL="http://img99.imageshack.us/i/jeyk.jpg/"][IMG]http://img99.imageshack.us/img99/4760/jeyk.jpg[/IMG][/URL] Cena jeszcze nie ustalona, jakby ktoś miał propozycję co do ceny to piszcie :) Jakby ktoś się zdecydował na któryś to tez proszę o pw bo będę je na allegro wystawiać niedługo.
-
[quote name='E-S']Zrobię zdjęcie i wyślę Ci mailem, nie mogę wstawiać na dogo, bo limity wyczerpałam wszystkie na fotograficznych portalach, muszę kolejne konta sobie tam pozakładać i jakąś inną skrzynkę pocztową z mailem na te okoliczność, żeby 50 $ nie płacić. W dolcach chcą !!! :mad: bezczele. Chyba że As-ko porobiła już foty kocykom z zabawkami i wstawi. Edit: kocyki są polarowe, rozmiar 90/75 cm[/QUOTE] Zaraz wrzucę zdjęcia, właśnie miałam Cię prosić ewo o wymiary tych kocyków jak już Bugi rozpakował :)
-
[quote name='E-S']As-ko jakby Ci to powiedzieć ... ta wiewiórka, która została przez przeoczenie i ten jeżyk co były przy kocykach co ja go chcę kupić jak już wycenisz, tzn. chciałam ... Bugi wlazł do pokoju i ... cóż. Cześć ich pamięci [*] Muszę teraz kupić tych denatów, flaki wypruł, łapki i uszka poodgryzał :([/QUOTE] No nie mogę...a takie ładne były, po prostu Bugiemu spodobały się obie maskotki, nie mógł się zdecydować i w ten sposób obydwie zostają u was :D
-
Mania juz w DS i Maniek również znalazł już DS !!!!!
as_ko replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
E-S to byłby bardzo dobry pomysł. Jaki jest koszt takiego zabiegu? Funiu dałoby radę to zrobić w najbliższym czasie? -
Mania juz w DS i Maniek również znalazł już DS !!!!!
as_ko replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
A ja jestem ciekawa co z kastracją Mańka? W związku z tym że są dwa domki zainteresowane nim, nie można by było tego przyśpieszyć? Może w ciągu tygodnia-dwóch pojechałby do nowego domu jakby wszystko było ok. Po kastracji chłopak by się może trochę uspokoił, a to daje nam większe nadzieje na to, że nie wróci z adopcji. -
Mania juz w DS i Maniek również znalazł już DS !!!!!
as_ko replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
O to widzę że zainteresowanie Mańkiem rośnie, oby jego charakterek nie odstraszył przyszłych właścicieli. Trzymam kciuki.