Jump to content
Dogomania

juli88

Members
  • Posts

    4395
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by juli88

  1. MIMI w DS :) 14.12.2013 Mimi trafiła do DS :) Ma swój ogród w którym szaleje ze swoją cztero osobową rodziną :) Po szlaeństwach zasypia w obięciach swoich włascicieli. ....................................................................................... 06.12.2013 suczka Mimi opuściła swój były dom. Miała jechać do DT w Pile, jednak jej cieczka pokrzyżowała plany i sunia bardzo pilnie szuka DT na okres cieczki! Błagam o pomoc! Poznań .......................................................................................... 28.10.2013 o 19.15 odebrałam telefon, po którym się załamałam. Mimi, śliczna suczka 9 miesięczna ma wrócić z adopcji, bo właściciele już za kilka dni wyjeżdżają na stałe za granice, oczywiście psa nie chcą. Bo z braku czasu dla psa pies zniszczył kanapę! .............................................................................................. 17.09.2013 Po kilku poradach udało się i sunia zostaje z właścicielem :) .............................................................................................. 14.09.2013 dostałam telefon od zezłoszczonego właściciela że sunia pogryzła tapczan za 1 700 zł Pilnie szukam suni DT/DS - zapewniam utrzymanie, potrzebne miejsce gdzie psiak w spokoju poczeka na DS Sunia wychowuje się z dziećmi ma 6 miesięcy jest zaszczepiona i odrobaczona mam tylko jedno jej zdjęcie: [IMG]http://i39.tinypic.com/2yts0ic.jpg[/IMG]
  2. [quote name='Iza i Avanti']A czy koteczka jest wysterylizowana? Bo głośna może być m.in. w trakcie rujki, która u kotek może być na okrągło (tzw. ruja permanentna -> [URL]http://lecznicapankracy.pl/artykuly/364/sterylizacja-zalety-i-wady/[/URL] ) Jej agresa też może być po części z tym związana. Czy kocica ma jakieś wydarzenie/temat na FB?[/QUOTE] kotka jest po sterylizacji. Agresja spowodowana jest strachem, prawdopodobnie w poprzednim domu nie była traktowana należycie. Kotka ma wydarzenie na fb: [url]https://www.facebook.com/events/165748710272605/[/url] Chętni są... aczkolwiek nie tacy jakich szukam
  3. SKUBI 02.11.2013 wyruszyłam ze Skubim po nowe życie do Krakowa, gdzie czekały na niego dwie nowe panie :) Psiak w nowym domu :) .............................................................................................. 15.10.2013 pies trafił do schroniska, 28.10 udało się go wyciągnąć i trafił do DT .............................................................................................. ca 31.08.2013 Psiak błąka się od miesiąca po ulicach, chciałabym mu pomóc. Przebywa pod blokiem, pod którym jest dokarmiany. Pies jest grzeczny, lubi jeździć autem, do którego sam wskoczył. Suczki toleruje. Do dzieci jest ok. Zero w nim agresji. Aktualnie szukam DT/DS [IMG]http://i42.tinypic.com/2pze6op.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/sgsx86.jpg[/IMG]
  4. [B]KULKA[/B] 22.09.2013 oficjalnie w nowym domu, dziś podpisałam z Państwem stałą umowę i psiak zamieszkał w kamienicy z śliczną koleżanką jamniczką. Ma tam dużo rączek do głaskania. W nowym domu jest już od dwóch tygodni, gdzie podpisana była umowa o dom tymczasowy tzw. okres próbny. Dzisiaj po dwóch tygodniach psaik nie chciał wracać z niami, ucieszyła się że nas zobaczyła ale jak już nas zacałowała to uciekła za panią zobaczyć czy w kuchni smaczka nie dostanie :) Na nową drogę sunia dostała smyczkę, obróżkę i 3kg karmy. 14.08.2013 sunia odebrna od byłego właściciela i trafiła do DT. Historia psiaka: psiak zabrany z gospodarstwa jako mały szczeniaczek znalazł dom wydawałoby się odpowiedzialny. Właściciele zarzekali się, że znają sie i wiedzą co oznacza żywiołowy szczeniak. No ale niestety nie dali rady. Sunia wróciła z adopcji i aktualnie przebywa w domu tymczasowym! Jest energiczną mała sunią, która kocha wszystko i wszystkich :) Sunia szuka odpowiedzialnego, ostatecznego i zdecydowanego domu. Sunia jest i będzie małym pieskiem. Aktualnie zbieram na jej szczepienia. [IMG]http://i40.tinypic.com/jsyhdx.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/2cr6nhx.jpg[/IMG] tu jak była mała [IMG]http://i41.tinypic.com/dvli7b.jpg[/IMG]
  5. Tu będę prowadzić rozliczenia tych psiaków Aktualnie: .......................................................................................................................... [B]KULKA[/B] (w DS) - post #3 Wpływy: + 132 - bazarek na fb (klik) Razem: + 132zł Wydatki: 27,29 zł - adresówka, karma purina junior 3 kg 80 zł - szczepienie + książeczka Razem: - 107,29 Jest: +24,71 (przekazuje na spłatę długu: 14,00 zł dla MIMI, a 10,71 zł dla Skubiego) .......................................................................................................................... [COLOR=#ff0000][B]SKUBI[/B] (w DS) - post #4 - wrócił z adopcji 08.03.2014:( (post )[/COLOR] - na dzień 01.07.2014 szuka BDT/DS Wpływy: +10,71 zł - po Kulce + 200 zł o byłych właścicielek + 96,45 - z bazarku karolcia1509 [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/love.gif[/IMG] + 240 - bazarek misz-masz z fb + 20 zł - z fb + 30 zł po Monie + 130 zł z bazarku notesowego karolci1509 :loveu: + 215,88 [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/251957"]bazarek z kwietnia 2014[/URL] + 74,30 zł [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/252487"]z tego bazarku[/URL] Razem: 1017,34 zł Wydatki: - 158,90 zł - transport do nowego domu na trasie Poznań - Kraków - Poznań (post #43) - 150 zł behawiorysta jeszcze w Krakowie - 500 zł - hotelik od 08.03.2014 - 08.04.2014 - 22 zł - środek przeciw pchłom - 83 zł - karma Arion z jagnięciną 10kg - 80 - transport Poznań - Warszawa - Poznań - 149 - badanie krwi, tabl. odrob, antyb, zastrzyki (22.03.2014 - Skubi miał problemy, wymiotował i miał biegunkę z krwią) - 360 zł - opłata za hotelik - 05.04.2014 - 05.05.2014 - 150 zł - kastracja 30.04.2014 - 30 zł - kontrolne badanie krwi parametry wątrobowe, badanie kału - 120 zł - karma Arion z jagnięciną 15kg kwiecień - 360 zł - hotelik 05.05.2014 - 05.06.2014 - 229 zł - karmą Arion 2x15kg dla Skubiego i Saby - na maj - 360 zł - hotelik 05.06.2014-05.07.2014 Razem: - 2751,90 zł [B]Jest: -1734,56 zł[/B] .......................................................................................................................... [B]MIMI [/B](w DS) - post #5 Wpływy: + 14 zł po Kulce Razem: + 14 zł Wydatki: - 14 zł - tabletki na odrobaczenie (post #46) - 20 zł - transport do DT Razem: - 34 zł Jest: -20 zł .......................................................................................................................... [SIZE=4][B]MONA [/B](w DS :loveu:) - post #47[/SIZE] Wpływy: + 0 Razem: 0 zł Wydatki: - 20 zł - kaganiec - 60 zł - wet (Efa Olie + zastrzyk + krople do ucha + odrobaczenie) - 50 zł - badanie krwi - 10 zł - gryzaki - 5 - puszka - 5 - karma - 10 - odrobaczenie Razem: - 165 zł Jest: 0 zł .......................................................................................................................... [B] POLA[/B] w DS (Post #63) Wpływy: + 0 Razem: 0 zł Wydatki: - 0 Razem: 0 zł Jest: 0 zł .......................................................................................................................... [B] IKA[/B] na dzień 01.07.2014 szuka DS (Post) Wpływy: + 0 Razem: 0 zł Wydatki: - 0 Razem: 0 zł Jest: 0 zł .......................................................................................................................... Wątki: Kleo post #12 - [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248129[/URL] Kuba -
  6. Wątek ten będzie poświęcony psom, które są pod moją opieką. Są to psy bezdomne ale też domne, czasami potrzebujące leczenia, głodne, zaniedbane. Działam na terenie Poznania oraz okolicy poznania w której mieszkam Psy potrzebują pomocy. Część jest w domach tymczasowych, część na ulicy. W kolejnych postach będę przedstawiać po kolei moich podopiecznych. Jeśli ktoś chciałby je wesprzeć karmą, preparatami na pchły, kleczsze na pasożyty wewnętrzne proszę o info na pw lub [email][email protected][/email] Pomagam też wysterylizować psy domne - mam osobny wątek na ten cel [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245833[/url] Z miłą chęcią przyjmę też fanty na bazarki.
  7. [quote name='kamos']Na temat psa w historii i sztuce jest napisane w skrócie w albumie"Psy" Izabeli Wierzbowskiej.Podaje w nim także przykłady obrazów : Jan Hrynkowski "Martwa natura z pieskiem " Zygmunt Ajdukiewicz "Strach na wróble " Alfred Wierusz - Kowalski " Awangarda myśliwska " Stanisław Ignacy Witkiewicz " Marysia i Burek " Pozdrawiam:lol:[/QUOTE] Dziękuję :loveu:
  8. [quote name='róża35']Kotka bengalska ma jakieś problemy,jest zdrowa?ile ma lat?[/QUOTE] kotka jest bardo głośna, zdarza jej się być agresywną albo po prostu agresywnie się bawi. Ma 4 lata. Są dni takie, że sama myślę że przesadzam ale i są dni takie że kot strasznie daje w kość. Dogaduje się z psami z kotami niestety nie. Jednk mam psa, który jej się boi, a ona to wyczuła więc go terroryzuje. Ale też nie cały czas. Ma bardzo typowy bengalski charakter :)
  9. [quote name='Zenek1']Mi też ten temat bardzo się przyda. Podziękowania dla autora i tych którzy odpisali :)[/QUOTE] A o czym dokładnie piszesz? Może pomożemy sobie wzajemnie :)
  10. [quote name='xxxx52']szkoda ,ze nie odpowiedzieli czy na dogo sa przedstwiciele tej organizacji?[/QUOTE] tak. Właścicielka skontaktowała się z behawiorystą i będzie próbowała z psem pracować. Ja nadal szukam domu dla psa, żeby nie zostać z psem na lodzie.
  11. [quote name='xxxx52']kastor a co to takiego? wiem ze na dogomani byly osoby co zajmowaly sie pomocom spanielom,ale moze sie myle?[/QUOTE] wysłałam wątek do osób od spanieli nikt się nie pojawił jeszcze... Fundacja Kastor
  12. [quote name='xxxx52']moze przez portale czy FB znajdziesz Dt dla tego pieska? Czy organizacja od adopcji spanieli jest poinformowana?Moze oni dysponuja DT?[/QUOTE] nie ma organizacji od spanieli, jest kastor.
  13. Będę szukać domu bez dzieci i bez innych psów, to jasne. Ale znaleźć takie to cud... A DT to marzenie...
  14. Kuba wraca z adopcji - będę wdzięczna za każdą pomoc :( [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239191-KUBA-wraca-z-adopcji!-Trusia-w-DS[/url]
  15. Kuba wraca z adopcji... :/ Ugryzł dwa razy swoją opiekunkę i jest agresywny do dzieci. Opiekunka jest w ciąży. Wczoraj zadzwoniła do mnie z płaczem i powiedziała, że niestety musi go oddać. Czas na znalezienie nowego domu jest ale proszę o pomoc... To trudny pies.
  16. [quote name='Kaas1']mam taką nadzieję, że ktoś w tej sprawie się odezwie. Doceniając domek tymczasowy, jednak mamy prawo do wiadomości o piesku na którego coś przesyłamy....bodaj krótkie info. Może moderatorzy wątku coś podsuną? Ja również nie bywam na FB....[/QUOTE] ja jestem na fb i tam też nic nie widzę... zaraz poszukam wydarzenie Oskarka edit. byłam na fb - ostatnie info jest z października 2012 :-( Rwnież czekam na info, a nie mamy nikogo kto by mógł po prostu tam podejść?
  17. na kulturoznawstwie
  18. [quote name='Maciek777']Azorek już dawno zapomniał o kastracji i czuje się świetnie:)[/QUOTE] mądry psiak :) To teraz wypatrujemy domku, tego jedynego najlepszego!
  19. [quote name='Maciek777']Proszę trzymać kciuki za Azorka bo w piątek jedzie do weta by ostatecznie wrócić bez swoich dwóch skarbów:evil_lol: Kastracja dokładnie o 10:00.[/QUOTE] trzymamy z całych sił :)
  20. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/184498-AKCJA-STERYLIZACJA-WZNAWIAMY-%21-Tymczasowe-konto"]Wstawiam banerek akcji sterylizacji, która wsparła sterylizację Rayi w 50%DZIĘKUJEMY :loveu: [IMG]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/pg/se/vfxn/ATKRqIhBqaqusNeRUB.png[/IMG][/URL] [IMG]http://imageshack.us/a/img27/9062/qe2l.jpg[/IMG]
  21. Może ktoś zna jakieś fajne, ciekawe obrazy na których uwieczniony jest pies? Mam np. Venus z Urbino coś z Kossaka, bo on znany malarz (koni bardziej ale psy też są) i pustka w głowie a szkoda jak bym przeoczyła coś ważnego
  22. paragony i faktura za bengalke badanie krwi (morfologi + biochemia) [IMG]http://i43.tinypic.com/9vjqs5.jpg[/IMG] paragon za karmę i żwirek [IMG]http://i40.tinypic.com/23li6q0.jpg[/IMG] jedzenie i zabawki [IMG]http://i40.tinypic.com/2hpshnb.jpg[/IMG] książeczka - 5zł, leki hormonalne 10 zł, tsblrtka na odrobaczenie - 15 zł, preparat na odpchlenie - 23 zł [IMG]http://i41.tinypic.com/2eq5shk.jpg[/IMG]
  23. Rozlicznie kotki bengalki [B]Wpływy: [/B] + 100 zł od Kacperka post #35 + 83,30 z bazarku [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/246378"](klik)[/URL] [B]Razem: 183,30 zł[/B] [B]Wydatki:[/B] - 70 zł - badanie krwi - #45 - 38,69 zł - karma + zabawka - #45 - 53 zł - odrobaczenie, leki hormonalne. odpchlenie, książeczka - #45 - 35,54 - karma dla kota - 6,96 zł - 6 saszetek kitekat - 59 zł [B]- [/B]3x żwirek do kuwety, saszetki dla kota - 22,90 zł karma 1kg - rc dla kotow po sterylizacji - 25.90 zł żwirek Benek 10 l- 53zł karma dla kota i żwirek -#45- 53 zł karma i żwirek - 30 zł wizyta kontrolna po sterylizacji z powodu delikatnych komplikacj[B] Razem: 394,99 zł [/B][B] Razem:[/B] - 211,69 zł
  24. [quote name='szczwacz']Temat dość rozległy ale może coś Ci się przyda: 1. Michael Fleischer - Pies i człowiek, wydawnictwo naukowe dolnośląskiej szkoły wyższej edukacji TWP we Wrocławiu, Wrocław 2004 2. Krzysztof Tomasz Konecki - Ludzie i ich zwierzęta, Wydawnictwo Naukowe Scholar, W-wa 2005 3. Donald R. Griffin - Umysły zwierząt Czy zwierzęta mają świadomość? Gdańskie wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2004 4. M. Pawleta, Pies w świecie człowieka przeszłości, "Czas Kultury" 2002 nr 1. 5. A. Tomaszczuk, Wierny jak pies czy pies na baby? O różnych interpretacjach symbo*licznych i przeciwstawnych obrazach psa, "Kultura popularna" 2004 nr 1. 6. J. Żychlińska-Buczek, A.Wronowska, Rola psa w życiu człowieka, Wiadomości Zootechniczne, R. XLVI (2008, 4) 7. Katarzyna Filipczak, Pies w życiu i wierzeniach naszych przodków, Dwumiesięcznik ZKwP "PIES" nr 1(279)2000 8. Teologia zwierząt - Andrew Linzey, Wyd. WAM. Kraków 2010 9. Katarzyna Filipczak, Pies w mitologii, religii i malarstwie, Dwumiesięcznik ZKwP "PIES" nr 6(290)2001 10. Pat Miller "Z psem przez stulecia" 11. Oeser Erhard - Człowiek i pies Historia przyjaźni Poszukaj jeszcze informacji o zoofrenii Olega Kulika, bo to dość kontrowersyjne zjawisko ale związane ze sztuką. Pozdrawiam[/QUOTE] Wow :multi: bardzo dziękuję!!!! :D Dorwałam książkę przesadnik kynologiczny - fajny jest tam opis psiej historii :)
  25. Witam! Mój temat pracy to rola i miejsce psa we współczesnej kulturze. Czy kojarzycie książki które mogły by się przydać? Bo literatury o psach jest sporo ale zastanawiam na której warto sie skupić. Coren, Fennel? Będę wdzięczna za każdą propozycję i może w miarę możliwości opis :)
×
×
  • Create New...