-
Posts
6056 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kinia1984
-
[quote name='wellington']Osoby chcace sie dowiedziec cos nt. niewyjasnionych/podrabianych podpisow na umowach adopcyjnych HHP moga w niemieckim necie poszukac protokoly policji kryminalnej, gdzie szefowa w tej sprawie byla przesluchiwana.[/QUOTE] widziałam jakiś protokół wklejony na fb, tylko pytanie czy była jakaś sprawa karna? cokolwiek? oskarżyć można każdego, przesłuchać też ale czy sprawa miała finał w sądzie? nie znam niemieckiego a nikt na fb nie chciał przetłumaczyć...jeśli ktoś mógłby to byłoby super... A to aramis teraz Maniek który miał wyjechać do Niemiec ale nie wyjechał, dziś ma operowaną łapkę po starym urazie żeby poprawić komfort jego życia:) [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg543/scaled.php?server=543&filename=20120623003.jpg&res=landing[/IMG]
-
[quote name='sleepingbyday']pics or it didn't happen. osobiście chętnie przekonam się, ze te domy są realne. pics, pliz! Ile psów miesięcznie znajduje domy w waszych fundacjach? czy te psy zarezerwowane przez niemieckie domy w ilościach hurtowych to realne jest, czy disney? biorąc pod uwagę doświadczenie życiowe i wskaźniki adopcji, brak fotek i informacji skłania do jakich wniosków? że deklaracje o domach brzmią wiarygodnie??? mamy na słowo honoru uwierzyć? nie takie są nasze obowiązki względem zwierząt, słowo nie może równać się dokumentacji adopcji. nie będę mieć wątpliwości, jeśli dostaniemy poadopcyjne info zwrotne. tylko tyle, moi państwo.[/QUOTE] w naszej jak był dobry okres domy znalazły w jednym miesiącu 10 psów, zdarzyło się to raz i był to bardzo fajny miesiąc...:) przeważnie są to 2-3 psy..a są miesiące że i żaden...tylko że to jest Polska... oczywiście zdaję sobie sprawę że tak jak u nas tak i tam sa organizacje brzydko mówiąc śmierdzące...kwestia jest tego typu czy będziemy się opierać na plotkach czy jak cywilizowani ludzie zaczniemy "my" pytać u źródła a nie polegac na tym co mówi np władza danego schronu. Jesli będą tylko obiecanki cacanki a g... z tego wyjdzie wtedy można mieć juz wyrobione zdanie o danej organizacji z zza zachodniej granicy. Jasne istnieją też handlary typowe przy okazji awantury o Malinę jedną taką poznałam i nie podlega to żadnej dyskusji że takie należy zrównac z ziemią... Ale tam też są chyba ludzie tacy jak my , pytanie tylko którzy to są ?
-
[quote name='bric-a-brac']Kinia, co, poza wyciąganiem tych bid oczywiście, można dla nich zrobić na teraz? Czy na te gminy, co tam oddają jeszcze psy, nie wystarczy donieść na policję? Sorry za głupie pytania, nie znam się na prawie. Ale na zdrowy rozum gmina chyba nie może oddawać psów w miejsce, które prawnie nie istnieje na tę chwilę?[/QUOTE] jakby to w wielkim skrócie ująć...hmmm.... Powiatowy informował gminy że schronisko w Klembowie jest nielegalne. Przynajmniej tak twierdzi. Przez krótki okres w tym roku mieli nadany numer i tym posiłkowali się w gminach, nie dodali tylko że numer mają ale nie mogą przyjmowac nowych zwierząt. Niektóre gminy nadanie numeru ucieszyło bo jak niektórym wiadomo w powiecie nie istnieje żadna alternatywa, oprócz działalności hycli. Na dzień dzisiejszy 2 lub 3 gminy zlecają odlowienia pojedyńczych psów na podstawie umów-zleceń. według powiatowego podczas kontroli , od 2 lipca nie przyjęto żadnego nowego psa...ale....oprócz powiatu wołomińskiego istnieją też powiaty ościenne....i na ten temat nic prawie nie wiadomo...wiemy tylko że z powiatu mińskiego gmina Halnów tez zleca "jednorazówki" o reszcie nie wiadomo nic... nie wiem czy powiatowi ze sobą nie współpracują , jest ogólny bałagan.... Jedno jest pewne...trzeba dążyć do tego żeby ten "schron" przestał istnieć, żeby przestano przyjmować nowe zwierzaki... i teraz pewnie się narażę i padną gromy na mnie ale mówię zupełnie obiektywnie...hundehilfe wysterylizowała psy, zostalo okolo 18 suk do sterylizacji i kilka samców do kastracji , dodam ze te kastrowane/sterylizowane psy nie sa zarezerwowane do adopcji na zachód...to moja obiektywna ocena że plus jest taki że ograniczone zostaną urodzenia szczeniąt...bo jak niektórym wiadomo w Klembowie broniono życia poczętego i nie usypiano ślepych miotów...
-
[quote name='brazowa1']Co za brednie,jak to nie pod jego nadzorem,chyba powiat musi "klepnąc" psie paszporty...W pomorskim (trochę dzięki akcji z pajunią-młodsze pokolenie mnie bedzie wiedziało o co chodzi),powiaci wypytuja o wszystko i gdyby tylko chcieli zaden pies by nie wyjechał.[/QUOTE] dobrze powiedziane "gdyby tylko chcieli". I to nie brednie że powiatowy nie ma nadzoru...wstawiam pismo od powiatowego powiat musi klepnąć paszport ale transport nie jest zgłoszony do powiatowego...tu jest taki burdel że mózg wysiada... Powiatowi powinni wysyłać do gmin zakaz podpisywania jakichkolwiek umów z Klembowem. Niektore gminy nie wiedza że schronisko to nielegal i zlecają odławianie...tam nie może przybywać psów.... [B]Powiatowy Lekarz Weterynarii w Warszawie informuje, że w dniu 06 lipca 2012r. inspektorzy weterynarii Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Warszawie przeprowadzili wspólnie z przedstawicielami Urzędu Gminy Klembów kontrolę dobrostanu zwierząt przetrzymywanych przez Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami w Polsce Patrol Interwencyjny w miejscowości Klembów ul. Słoneczna 2. Zwierzęta miały zapewniony dostęp do wody pitnej, były zabezpieczone przed deszczem i słońcem. W magazynie karmy stwierdzono duży zapas suchej i mokrej karmy dla psów i kotów. Klatki ustawione na podwórzu posesji miały otwarte drzwi zabezpieczone dodatkowo siatką drucianą oraz otwory wentylacyjne nad drzwiami zabezpieczone siatką drucianą. Na terenie posesji stwierdzono 8 wolontariuszy opiekujących się zwierzętami oraz pana Leszka Fetera – wiceprezesa w/w Stowarzyszenia. Nie stwierdzono przyjmowania nowych zwierząt do w/w miejsca. Z dniem 02 lipca 2012r. Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami w Polsce Patrol Interwencyjny w miejscowości Klembów ul. Słoneczna 2 zostało skreślone z rejestru podmiotów [COLOR=#ff0000]nadzorowanych prowadzonego[/COLOR] przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Warszawie. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Warszawie Andrzej Majcher[/B]
-
[quote name='sleepingbyday']Aga, ja wam bardzo współczuję tego czasu w klembowie. siwizną bym porosła....[/QUOTE] dziś byłyśmy znów...zadzwoniła do nas Pani wet że chce adoptowac psa z cukrzyca ktorego leczyla a ktorego nie chca jej wydac bo jest zaklepany do niemiec... w niedziele jedzie transport, niemieckie samochody juz są, powiatowy nic nie zrobi bo nie są już pod jego nadzorem...byla jedna lokalna gazeta, awantura, w koncu psa wydano za zgoda i zrzeczeniem niemieckiej fundacji hundehilfe polen ktora miala juz umowę adopcyjną na tego psiaka... pies z cukrem 500 wedlug jednego z wetow nadawal się do transportu.... świat stanął na głowie, chodzą po nim sami wariaci...ja mam dosc...
-
LESIO - tragedia finansowa w rozpaczliwym wymiarze.
Kinia1984 replied to Kinia1984's topic in Już w nowym domu
[COLOR=#ff0000][B]Rozliczenie czerwiec, znowu nie starczyło na całość....[/B][/COLOR] wpłaty: emilak- 90 zł IV, V, VI Magda_K - 40 zł, V, VI, VII +10 zł jednorazowo Awit - 20 zł- VII Monika z Katowic - 10 zł VII Yana 30 zł - VII +10 zł jednorazowo ja - 30 zł VI Bazarek: 104 zł ( jedna osoba jeszcze nie zapłaciła) Razem na czerwiec 314 zł, które dziś przelałam Astaroth, [B][COLOR=#ff0000]brakuje 136 zł[/COLOR][/B] żeby zapłacić całość....Ja już nie mam siły.... -
Dramat Nexta - duży dług w hoteliku ... POMOCY!!!
Kinia1984 replied to AGA35's topic in Już w nowym domu
ale Sylwia go w sobie rozkochała:) i z wzajemnością chyba:) -
LESIO - tragedia finansowa w rozpaczliwym wymiarze.
Kinia1984 replied to Kinia1984's topic in Już w nowym domu
Skrzynka odgruzowana, 41 zł od DIF doszło:D , zapłaciłam Astaroth II rate za maj 152 zł, czyli maj juz z głowy uff... Teraz kombinujemy czerwiec... -
LESIO - tragedia finansowa w rozpaczliwym wymiarze.
Kinia1984 replied to Kinia1984's topic in Już w nowym domu
Konto poszło, dziękuję DIF :* -
LESIO - tragedia finansowa w rozpaczliwym wymiarze.
Kinia1984 replied to Kinia1984's topic in Już w nowym domu
Nowe wpłaty na konto chłopaków: Stanisław P. 111 zł jednorazowo Yana 30 zł- 20 zł deklaracja czerwiec, 10 zł jednorazowo Ania-tygrysiczka - 10 zł deklaracja czerwiec bardzo dziękuję:) Do zapłacenia za maj brakuje 41 zł Lida bardzo Ci dziękuję za opłacenie szczepień:) -
LESIO - tragedia finansowa w rozpaczliwym wymiarze.
Kinia1984 replied to Kinia1984's topic in Już w nowym domu
konto poszło:) dziękuję bardzo:* -
[quote name='himba']Napiszcie w tytule wątku,że Nina ma dom, bo to mylące:( czytam i aż się boje wchodzić bo mam podobnie z Cezarem,który siedzi w hotelu [B]rok[/B] a o kasie nie wspomnę....gdyby nie [B]selegne [/B](bazarki) to musiałabym płacić sama. Nie wiem od czego zależy los psa uratowanego na dogo (nie chciałabym myśleć,ze od popularności osoby,która zakłada wątek):shake:[/QUOTE] oj chyba masz rację himba...mam ten sam problem... dobrze że Ninka ma dom... Możemy chyba zmienić tytuł...:)
-
LESIO - tragedia finansowa w rozpaczliwym wymiarze.
Kinia1984 replied to Kinia1984's topic in Już w nowym domu
Lida wielkie dzięki :) może być od razu na konto Astaroth. -
LESIO - tragedia finansowa w rozpaczliwym wymiarze.
Kinia1984 replied to Kinia1984's topic in Już w nowym domu
Astaroth a ile to szczepienie u Ciebie kosztuje? Może ktoś podaruje choć jednemu chłopakowi szczepienie... -
Chora Blanka ze schroniska w Katowicach przebywa w dt
Kinia1984 replied to kimiji's topic in Już w nowym domu
trafiłam tu z wątku psiaków z ZC...nasz tymczas Zen tez ma zdiagnozowany ZC... jest na Vetorylu prawie 8 miesięcy , dostaje 60 mg mg raz na dwa dni i jest calkiem ok...ale wystarczy ze odstawiamy lek pojawiają się nowe ogromne rany na ciele i , sikanie dużymi ilościami moczu...ale jak jest na leku to jest bardzo znośnie..jedyne co to dużo pije...no i cena Vetorylu jest zabójcza...Ważne żeby dobrać odpowiednią dawkę leku...na początku bylo trochę eksperymentów ale teraz już wiemy jaka dawka jest optymalna... Zena diagnozuje Dr Dembele ale myślimy nad zmianą... -
LESIO - tragedia finansowa w rozpaczliwym wymiarze.
Kinia1984 replied to Kinia1984's topic in Już w nowym domu
Zapraszam na "fajny bazarek" dla chłopaków , proszę o podbijanie :) [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/227938-Fajny-bazarek-na-JaRa-i-LeCha-do-17-06[/url] -
Malinka ma na życie jeszcze , malibo57 dostarcza karmę suchą, z deklaracji kupuję fiprex ewentualnie opłacamy jakieś wizyty u weta (odpukac na razie Malina nie choruje) , a z konta fundacji kupujemy karmę dla kocurów.... Tragedii jeszcze nie ma, choć na koncie fundacji kasa Malinki już prawie stopniała... 20 czerwca mija termin szczepien Maliny na wscieklizne i na wirusówki no i trzeba przed szczepieniem panne odrobaczyc. I teraz mam pytanie czy szczepic Malinę na wirusówki bo jest kilka szkół , jedni mowią że wystarczy na wirusowki szczepic raz na 2 lata inni ze co 3 a inni robia to co roku...Jak myślicie?
-
LESIO - tragedia finansowa w rozpaczliwym wymiarze.
Kinia1984 replied to Kinia1984's topic in Już w nowym domu
Moniko wpisałam już deklarację za czerwiec, zjadło mi post i aktualizacje przez tą awarię ale już odszukałam wszystko:) Nowe wpłaty : Agata, Sonia - 80 zł marzec, kwiecień ja -maj 30 zł Vasco- 40 zł maj - [COLOR=#ff0000]GRATULACJE DLA ŚWIEŻO UPIECZONEJ MAMUŚKI:) [/COLOR]Awit -czerwiec 20 zł Monika z Katowic - dodatkowe wsparcie dopisuję na maj 20 zł Na opłacenie hoteliku za maj mamy tylko 284 zł, brakuje 166 zł -14 zł które są na koncie u Astaroth czyli brakuje 152 zł...:( co miesiąc brakuje spora kwota... przelewam Astaroth I ratę 284 zł i bardzo proszę o wsparcie na opłacenie hoteliku...długo tak nie pociągniemy... -
LESIO - tragedia finansowa w rozpaczliwym wymiarze.
Kinia1984 replied to Kinia1984's topic in Już w nowym domu
no skłamałam ...jeden był dotyczący bezczeszczenia świętych imion.... -
LESIO - tragedia finansowa w rozpaczliwym wymiarze.
Kinia1984 replied to Kinia1984's topic in Już w nowym domu
jacy uśmiechnięci:) no i zatrzymali się na chwilę do zdjęcia...:) nie wiem czemu te psiaki mają takiego pecha...żeby od ponad 2 lat nie bylo ani jednego telefonu.....