[quote name='demorgorgom']Dobra ja kończe już to gadanie bo już mnie ręce bolą od tych monologów, miała być gadka z posiadaczami onków o tym jak je socjalizują a wyszedł ogólny opierdziel, szum krzyk i niepotrzebny stres dla niektórych czytelników.. tak wogóle ciekaw jestem czy wypowiedzial się ktoś kto ma owczarka niemieckiego?[/QUOTE]
Ja się wypowiadałam i mam owczarka niemieckiego.
Ja Twoje poglądy trochę rozumiem (oprócz tych dotyczących kobiet). Co prawda teraz piszesz o trochę innym postępowaniu z psem niż na początku i ta wersja mi się bardziej podoba. Ponieważ jak już wcześniej napisałam sama mam on-ka domyślam się do czego chcesz dążyć, byle nie odbyło się to kosztem słabej socjalizacji i starymi metodami szkolenia np. kolacztką (i nie piszę tego dlatego, że jest to ogólnie uważane jako zło, ale sama kiedyś stosowałam i nie widzę róznicy między kolczatką, a obrożą/szelkami).
Życzę powodzenia