Jeśli chodzi o tą zmianę (to jest chyba tzw. ślepa, czyli jesteśmy tyłem do psa cały czas)
1. Wprowadzasz psa do tunelu lewą ręką (tutaj przydaje się delikatne wysyłanie, boo
2. Ty tunel musisz już pokonać na prawą rękę, czyli pies wbiega, a zamiast miec tunel nadal po lewej stronie masz go mic po prawej
3 Kiedy pies wybiega (a nawet chwilkę przed wybiegnieciem) warto powtarzać szybko i wielokrotnie jego imię, bo pies spodziewa się nas po lewej stronie, a my jesteśmy po prawej.
Analogicznie jest na drugą tronę.
Ja najbardziej lubię niemiecką zmianę. Jest bardzo efektowna i efektywna, ale też chyba najtrudniejsza.
Ja mam gdzieś fajny artykuł ze zmianami. Jak znajdę chwilkę to Ci zeskanuję :)