Jump to content
Dogomania

ruda megi

Members
  • Posts

    499
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ruda megi

  1. Martens- popieram. Na takich typów nie ma innej metody.
  2. Też sobie nie wyobrażam. A dzieci nigdy by mi chyba nie wybaczyły, gdybym okrutnie postąpiła z ich przyjaciółką.
  3. Może się okazać , że amylan będzie za słaby. tak było w przypadku mojej suni. Dlatego dostaje ona przed jedzeniem - lipancrea 16000. Je suche 2 x dziennie. Są też inne tabletki kreon i o ile wiem jeszcze panzytrat.
  4. Tańsza jest eukanuba intestinal ( w krakvecie lub telekarmie wychodzi ok. 180 zł za 10 kg). Zalecane dawkowanie jest małe także nie łupie po kieszeni. Są także inne diety dla trzustkowców trovet, Anf, purina , hills, ale one też wychodzą drogo. Możesz sama gotować ryż z kurczakiem tylko najpierw wygotować tłuszcz, trochę gotowanej marchewki i witaminy. Jednak nic nie da dieta gdy przed każdym posiłkiem nie poda się psu enzymów. Jaka to ma być dawka ustali lekarz. Później gdy trzustka się już uspokoi można przejść ( nie w każdym przypadku, a ja tak robie i moja suka żyje już 11 lat) na karmę bytową klasy premium. Moja sunia jest na jagnięcinie a to tylko w suchych karmach- nie mam nigdzie w pobliżu ubojni baranów, w sklepie też nie widziałam. Tylko do końca życia muszą być enzymki.
  5. Czyli owczarek niemiecki z wzorca z 1970 roku.
  6. Zaraz zaraz a czy nie jest to przypadkiem populacja owczarka niemieckiego, która wyizolowała się bez domieszki importów z Niemiec po roku 1990 ? Bo mi to przypomina dawne ON-y, gdy nie było wymagane takie kątowanie jak od ostatnich 20 lat. Szczególnie ten czarny podpalany ( Send Irsej Emir) obudził we mnie wspomnienia o mojej ukochanej suczce, która gdyby żyła miałaby 22 lata.
  7. To miłego wypoczynku.
  8. Mariola u nas też gorąco, dzieciaki się chlapały w baseniku ale już mają dosyć, na nieszczęście zamknęli nam najbliższy basen a nie ma żadnego innego kąpieliska, Psy siedzą w domu, porozwalały się na kafelkach i nie chcą słyszeć o wyjściu na podwórko.
  9. Kto wie może wysłuchał...? Abla też Pan Bóg słuchał tylko o ile pamiętam z religii to Kain go ze złości zabił.
  10. A o co chodzi ?
  11. W szoku jestem , że z Anglii tylko 1 , ze Szkocji tylko 4, a z Irlandii był ktoś ?
  12. Gratuluję !!!
  13. Właśnie, popieram.
  14. Obydwa ten sam.
  15. To dobrze bo już martwiłyśmy się o Ciebie i psiaki, bo podobno lubelskie zalane. Nas też nie zalało, chociaż kilka wiosek koło mnie podtopiło, ale cóż moja wieś jest nazywana przez okolicznych wioską cudów i chyba wiem dlaczego. Ludzie mówią , że w 97 wszystko w okolicy pływało a nasza wioska i okoliczne pola - nie.
  16. Serek musiał być pyszny. Super są takie zdjęcia.
  17. [quote name='Asiaczek']A czy NN do nas wróci? Pzdr.[/QUOTE] Mam taką nadzieję
  18. Pamiętam taką powódź w 97 gdzie układaliśmy worki a mimo to zalało Wrocław, ludzie kompletnie zaskoczeni, nikt nie podejrzewał, że coś takiego jest możliwe.Ludzie z wiosek do tej pory nie zdążyli się pozbierać po tamtej powodzi. Najgłupsze jest jednak to , że przez 13 lat nie naprawiono wałów i na terenach gdzie zawsze były zbiorniki retencyjne wybudowano osiedla... A teraz cała Polska zalana. Zgroza.
  19. Magda mam nadzieję, że Cię nie zalało.
  20. A mi się wydaje, że to jakaś ćma, której gąsienice strasznie wyniszczają drzewa .
  21. Magda! Nie wiesz co potrafi zrobić moja panna obrażalska, jak nas nie ma w domu. Gdy wzięłam ją ze schroniska uczyłam , że przez pewnien czas może nie być mnie w domu ( nie chciała puścić mnie nawet do łazienki ) wychodziłam z synkiem na 5 min, zeby się przyzwyczaiła. Ale demolka jaką odstawiła po tyg gdy poszłam z małym na pół godziny do pediatry przeraziła mnie a nie jednego zmanierowanego psa w życiu widziałam. Do tej pory potrafi wykręcać takie numery, że po powrocie nie wiem czy sprzątać czy sobie strzelić w łeb.
  22. Achacha ,własne pudełko na zabawki! Może ktoś wreszcie nauczy moje dzieciaki sprzątania po sobie.
  23. Piękne misie !
  24. Dzięki. A myślałam , że mam paranoję.
×
×
  • Create New...