elinka
Members-
Posts
3582 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elinka
-
Mój zwierzyniec ;Cóż wart jest człowiek ....
elinka replied to paulina02's topic in Już w nowym domu
[quote name='Yv1958']Zgadzam sie z Arim. Nie, to nie moze tak byc, zeby Paulina, ktora moglaby otworzyc schronisko, przy takiej ilosci zwierzat, placila jeszcze za dt, czy wysylala karme z takim trudem zdobyta. Paulina zastanow sie!:nonono2: .....[/QUOTE] a czy masz może jakiś lepszy pomysł jak pomóc temu psu? [quote name='paulina02']Wiem nie powinnam ale z waszą pomocą każdy pare groszy i pies szczęśliwy , karma tak ciężko zdobyta ale moge się nia podzielić i oddać pieskowi który tego tak samo potrzebuje jak moje .Moje chociaż mają gdzie spać a tamten jest pod chmurką i przeganiany .Gdybym mogła go zabrać już by był u mnie ale on nie jest taki malutki żebym mogła go gdzies wepchnąć .Więc kto by dorzucił dla niego na hotelik i uratował następne kruche życie ....[/QUOTE] Paulino, brawo! Wiem, że jest Ci ciężko, ale to piękna postawa! [quote name='arim']To trzeba Oziemu założyć osobny wątek i zbierać deklaracje.Dobrze że inga chce mu dać dt,ale nie możemy wysłać do niej psa bez zadnych deklaracji.A co do Pauliny to myślę,że będzie dobrze jak pomoże w złapaniu i wysłaniu pieska.Nie możemy jej obciążać następnym psiakiem.Mogę deklarować 20zł stałej na Ozziego.[/QUOTE] Popieram! Gdyby pies miał założony swój osobny wątek to można by wtedy Oziemu zbierać oddzielnie fundusze na karmę i ew.pobyt w DT. -
Na transportowym miau.pl znalazłam wpis, że elisee średnio raz w miesiącu jeździ na tej trasie Poznań-Kraków-Poznań. Napisałam do niej PW. [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_19.gif[/IMG]
-
Mój zwierzyniec ;Cóż wart jest człowiek ....
elinka replied to paulina02's topic in Już w nowym domu
[quote name='inga.mm']O rany, to nie za fajnie, bo ja wyjeżdżam 30 lipca na 2 tyg. Jakieś bliższe szczegóły tego transportu są do zdobycia? Czy można nazwać go Ozzi?[/QUOTE] Jak coś bliżej będę wiedziała to dam znać. Leon to takie nie do psa pasujące imię, ale Ozi jest w porządku. To nic, że ludzie na działce tak na niego wołają, my możemy tutaj nazywać go po naszemu. :cool1: Paulino, a jak ten pies zachowuje się w stosunku do dzieci, czy widziałaś może? -
[quote name='funia']Wiem ,ale nie jestem w stanie zając się dwiema suniami po sterylce .Gdybym miąła tylko je to oczywiscie . Jestem w stanie zrobić zabieg u Zosi najwcześniej po tyg .od zabiegu u Lusi czyli w przyszły Piatek .CZyli 21 lipca .plus 10 dni do zdjecia szwów .wyjdzie na 31 lipca .Chociaż szwy moze zdjąc u siebie DS .Myślę ,ze tyle można by było od nich oczekiwać . ..[/QUOTE] myślę, że to jest dobry plan :fadein:
-
Mój zwierzyniec ;Cóż wart jest człowiek ....
elinka replied to paulina02's topic in Już w nowym domu
O! to do Warszawy z Inowrocławia pod koniec miesiąca szykuje się darmowy, albo za symboliczną opłatą transport. Ma nim jechać moja Kreseczka, która jest u mnie na tymczasie to i bordziak by się zabrał. Dziewczyny, trzeba psu jakieś imię nadać bo trudno tak ciągle pisać pies i pies. Czy macie może jakieś pomysły na imię? Moja propozycja to Bordziek, moja córka proponuje imię Igor :smile: -
Jeżeli sunia dostanie cieczkę to klapa ze sterylką (mając na uwadze oczywiście dobro Zosi) na co najmniej trzy miesiące. Natomiast suka po zabiegu swobodnie może wybrać się w podróż już po tygodniu, czyli do końca miesiąca zdąży dojść do siebie.
-
Mój zwierzyniec ;Cóż wart jest człowiek ....
elinka replied to paulina02's topic in Już w nowym domu
[quote name='inga.mm']7zł/dzień + karma i wet. Na pewno musiałby miec przegląd u miejscowego weta przed podróżą eksportową[/QUOTE] No to teraz skieruję pytanie do pauliny co Ty na te warunki? Czy dasz radę złapać psa, aby podjechać z nim do weta i czy jesteś w stanie coś wygospodarować z funduszy na pobyt psiaka u ingi.mm? -
Mój zwierzyniec ;Cóż wart jest człowiek ....
elinka replied to paulina02's topic in Już w nowym domu
[quote name='arim'][B]Paulina nie wyrabia finansowo przy takiej ilości stworków,ale może jak zadeklarujemy jakieś wpłaty na Czarnulka to przetrzyma go jakiś czas i w tym czasie bEdziemy mu szukać domku.[/B]Z działek zaraz go ktoś przegoni,albo zglosi gdzieś.Na dłuższą metę on tam nie może zostać.Co Wy na to?Wiadomo,że cięzko z deklaracjami ale co ma powiedzieć Paulina,której pomaga kilka osób i to sporadycznie a do wykarmienia cała gromada.[/QUOTE] arim, ale przecież paulina wyraźnie napisała, że psiaka nie może zabrać bo jest zapchana [quote name='paulina02'][B]Nie ma pieska gdzie zabrać ja jestem zapchana [/B], gdyby była jesień to na jakiś czas bym go przetrzymała ale teraz wiara tylko kika co tam mam .A moje koty gdy zabrałam Lorda na sam jego widok przerażone, już jest lepiej ale one też muszą mieć bezpieczny kąt bo potem biegają po działkach a ludzie jak to ludzie .Jeszcze jest jeden pies w polu ale tak przegnany przez ludzi że boi się podejść zaraz ucieka .Nie wiem co z nim zostawiłam jedzenie zjedzone , ale wystarczy dac pare razy pies się nuczy i to kolejny obowiązek .A tam trzeba iść polami zimą nie jest za łatwo , bo już to kiedyś przerabiałam chodziłam do psa dwa lata w pole , był ode mnie metr powąchał ręke i koniec , biegł do mnie się cieszył ale pogłaskać się nie dał .Taki był przez ludzi przegnany .Wiec z tym w polu nie wiem czy dam radę , wiem że gdy pojawi sie bliżej domów to ludzie go przeganiają ;(......Gdyby ktoś temu biało czarnemu zechciał dać domek to służę pomocą....[/QUOTE] [quote name='inga.mm']ja bym go wzięła, ale na razie nie stać mnie na bdt, bo syn i mąż na bezrobiu, a mam 7 chorych zwierzaków. Wiec proponuje dt, tyle, ze te moje warunki o chorobach zakaźnych muszą byc spełnione ze względu na moje szpitalne ogony[/QUOTE] [quote name='inga.mm']ja mogłabym go wziąć tylko na płatne dt lub hotel. Jednak musi być spolegliwy do innych psów i kotów, no i nie mieć chorób zakaźnych, bo mam przypadki bardzo ciężkie[/QUOTE] ingo, a ile u Ciebie kosztuje DT? No i jak stwierdzić czy pies nie ma żadnej zakaźnej choroby skoro żyje na ulicy? -
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
elinka replied to malawaszka's topic in Sznaucer
[quote name='Saththa']Hmmm ja nie robiłam nigdy zdjęć w lustrze i przez szyby które by wyglądały ładnie;) Dziękuję za rady [/QUOTE] Ja tam żadnym ekspertem od fotografii to nie jestem, ale kiedyś ktoś mi tak doradził, gdy na wywołanych z pewnej wycieczki autokarowej zdjęciach niemal na każdej fotce było widać moją fotografującą postać. Że posłużę się nie moim zdjęciem, mniej więcej chodziło o to: [IMG]http://gratyzchaty.pl/oglpix/94998_dsc02150_1.jpg[/IMG] [SIZE=1]fot.nynka [URL]http://gratyzchaty.pl/viewtopic.php?t=576263&f=157[/URL] [SIZE=2]Podobnie rzeczy się mają z fotografowaniem przytoczonego przez Ciebie przykładu srebra czy choćby fotografowanych z zastosowaniem lampy błyskowej obiektów z bliska. Jeśli pstrykniesz zdjęcie na wprost to nie będzie na nim widać nic poza oślepiającym światłem flesza. Kilka dni temu robiłam zdjęcia książek i dokładnie ten sam miałam problem. na tym zegarku trudno jest odczytać, która to godzina? [IMG]http://img190.imageshack.us/img190/8586/f001md.jpg[/IMG][/SIZE][/SIZE] [SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2] Może ten mini fotograficzny kursik[/SIZE][SIZE=2] przyda się też pieskom? [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]świecąca Moli, bo [/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]pstryknęłam zdjęcie fleszem na wprost mordy[/SIZE][/SIZE]:oops: [IMG]http://img832.imageshack.us/img832/9752/moli032.jpg[/IMG] [SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2] [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]Ale czasami rozświetlający flesz może i pomóc[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]: zawieszka "JESTEŚMY ŚWIATŁOŚCIĄ ŚWIATA"[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2] ;-)[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2][IMG]http://img703.imageshack.us/img703/29/f002m.jpg[/IMG] [/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2] [/SIZE][/SIZE] [/SIZE][/SIZE] -
[quote name='ala56']Pięknie ulożyłaś tekst i wykorzystam go do ogloszen. Zdjecia na razie dam te , jak masz inne to wstaw.[/QUOTE] a zatem pozwolę sobie wstawić za paulinę ;) [quote name='paulina02'][IMG]http://img717.imageshack.us/img717/7899/zdjcie013a.jpg[/IMG][/QUOTE]
-
[quote name='jogolcia@pdx']No to znowu jest problem... A czy nie można po prostu przesłać tych pieniędzy Funi, albo komuś, kto mieszka w Zamościu i po prostu dostarczyłby gotówkę Funi? [B]Edycja: Tolu uświadom mnie, bo nie bardzo rozumiem... Pieniądze wpłacane dla Zosi na konto fundacji są zamrożone jeżeli chodzi o przesyłkę na prywatne konta? Dlaczego? Przecież nie wszystko odbywa się pomiędzy organizacjami? Czyli stracimy albo 150 zł z funduszu sterylkowego, albo pieniądze podarowane przez ludzi (no bo jeżeli Funia nie może ich dostać, to są właściwie bezużyteczne)?[/B][/QUOTE] A czy to muszą być tylko organizacje, czy na przykład mogłaby być prywatna firma? Mam znajomą, która prowadzi salon fryzjerski dla psów. Mogłabym ją zapytać czy by nie udostępniła Zosi swojego konta? Może w ten sposób można by odmrozić te pieniądze z fundacji zea? [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_11_8.gif[/IMG]
-
[quote name='Tola']Jesli pieniądze mają byc przelane [B]z konta fundacji zea[/B], to trzeba podac na fakturze dane własnie tej fundacji... Nie mozna przelac tej kwoty na prywatne konto... Nie wiem więc w jaki sposób uzyskac pieniadze z tej drugiej fundacji...[/QUOTE] A czy fundacja zea pokryje koszty sterylki? No bo na moje faktura od weta powinna być wystawiona na tego, kto za sterylkę zapłaci :roll:
-
a właściwie to może przyda się wszystkim: [QUOTE]kontakt Wpisany przez Administrator czwartek, 28 stycznia 2010 18:15 [URL="http://schronisko.fresh-art.com.pl/index.php?view=article&catid=38%3Akontakt&id=49%3Akontakt&format=pdf&option=com_content&Itemid=41"][IMG]http://schronisko.fresh-art.com.pl/images/M_images/pdf_button.png[/IMG][/URL] [URL="http://schronisko.fresh-art.com.pl/index.php?view=article&catid=38%3Akontakt&id=49%3Akontakt&tmpl=component&print=1&layout=default&page=&option=com_content&Itemid=41"][IMG]http://schronisko.fresh-art.com.pl/images/M_images/printButton.png[/IMG][/URL] [URL="http://schronisko.fresh-art.com.pl/index.php?option=com_mailto&tmpl=component&link=aHR0cDovL3NjaHJvbmlza28uZnJlc2gtYXJ0LmNvbS5wbC9pbmRleC5waHA/b3B0aW9uPWNvbV9jb250ZW50JnZpZXc9YXJ0aWNsZSZpZD00OTprb250YWt0JmNhdGlkPTM4OmtvbnRha3QmSXRlbWlkPTE4"][IMG]http://schronisko.fresh-art.com.pl/images/M_images/emailButton.png[/IMG][/URL] [CENTER][B]Schronisko dla Zwierząt[/B] ul. Toruńska 165 88-100 Inowrocław woj. kujawsko-pomorskie tel./fax. 052-357-23-20 (pn-pt 7.00-15.00) tel. 052-357-90-11 (codziennie od 15.00) Czynne codziennie od 07.00 do 15.00 Adopcje zwierząt od 13.00 do 13.30 z wyjątkiem czwartku i niedzieli Pytania dotyczące adopcji prosimy kierować bezpośrednio do lekarza weterynarii. [B]Kierownik Schroniska [/B]Grzegorz Kruk tel. 663-750-586 [B]Lekarz Weterynarii[/B] Wiesław Borkowski tel. 501-37-37-35, 603-03-57-19, 666-35-29-62 e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [B]Administrator Strony Internetowej [/B]Szustak Przemysław[/CENTER] [/QUOTE] [SIZE=1]http://schronisko.fresh-art.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=41[/SIZE]
-
Mój zwierzyniec ;Cóż wart jest człowiek ....
elinka replied to paulina02's topic in Już w nowym domu
wieczorem go wkleję na bordziaki -
Mój zwierzyniec ;Cóż wart jest człowiek ....
elinka replied to paulina02's topic in Już w nowym domu
Jejku jaki śliczny! Paulino, zrobiłaś mu miód cud zdjęcie doskonałe do ogłoszeń :) -
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
elinka replied to malawaszka's topic in Sznaucer
[quote name='Saththa']Eeeeeeeeeeeeeee :hmmmm: lampa jest w aparacie ogólnie. to chyba nie da rady jej skierowac w drugą stronę... tak mi się zawydaje odrobinkę poprobuję w weekend;)[/QUOTE] Pewnie, że lampy jako tako samej skierować się w inną stronę nie da, bo stanowi ona integralną całość z aparatem, ale przecież przy robieniu zdjęcia możesz lekko odchylić pod innym kątem aparat. Flesz nie odbije się wtedy w srebrze, tą samą techniką robi się zdjęcia w lustrze i przez szyby. [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/15/15_4_102.gif[/IMG] -
[quote name='jogolcia@pdx']Funiu - może spróbuj zadzwonić bez 48 (to kierunkowy do Polski od nas, więc niepotrzebny tam na miejscu)... Iwonka ma obiecane pieniążki z funduszu sterylkowego, [B]ale ja zupełnie nie mam pojęcia jak to działa[/B], więc nie mogę nic zrobić....[/QUOTE] [quote name='jogolcia@pdx']Funiu - Magda wysłała do Ciebie numer... trzeba dodać na początku zero (bez 48 ).. Ale dobrze, że jakieś zapasowe pieniążki są... nie jestem pewna czy wystarczy... [B]I czy ktoś wie czy ta kwota z funduszu sterylkowego będzie do zwrotu z fakturą, czy jak to działa?[/B][/QUOTE] Zosia ma już przyznaną refundację, więc zgłaszać jej już tam nie trzeba. Otrzymała na sterylkę 150zł. Te pieniądze otrzyma jednak dopiero po zabiegu. Trzeba wysłać im rachunek od weta i dopiero wtedy oni kasę Wam odeślą.
-
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
OK. wyślę Pani sms-a.;-) -
dziękuję za linki :)
-
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
komórka milczy :sad: -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
no to podeślij mi, proszę, na PW swój numer telefonu, abym miała w razie czego co kobiecie podać -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj zadzwoniła do mnie kobieta w sprawie Bingo. Znalazła w necie jeszcze tamte stare ogłoszenie z kujawsko-pomorskiego. Miała przysłać mi swój adres e-mail, abym wysłała jej obecne namiary na Bingo, ale chyba przeraziła się odległością. Mam jej telefon. Czy ktoś by chciał o Bingo powalczyć? -
a masz link do bordaków?
-
Mój zwierzyniec ;Cóż wart jest człowiek ....
elinka replied to paulina02's topic in Już w nowym domu
Paulino, na wątku [I]'owczarki collie w potrzebie'[/I] jest zapytanie o Twój numer telefonu: [url]http://www.dogomania.pl/threads/119005-Owczarki-collie-w-potrzebie?p=17249419&viewfull=1#post17249419[/url] -
[quote name='ala56']Umieścic na stronce Fundacji go mogę, o DT raczej trudno, na hotelik potrzebne pieniądze, o ktore ciężko. Szukać domu poprzez ogloszenia ? Podaj jakis nr telefonu -ogloszenia mogę zrobic.[/QUOTE] nie jestem pewna, czy paulina02 zrobiła subskrypcję więc już piszę do niej po ten telefon ;)