Jump to content
Dogomania

Kazuro

Members
  • Posts

    758
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kazuro

  1. Sukcesu wodnego sama sobie zadraszczam :D Fanta nie daje się przekonać od 11 lat. Eee tam :P z mojego Janikowa do Poznania "tylko" 100 km. A Toś nie jedzie, bo by umarła z tęsknoty za mamą. Mimo, że beze mnie tego psa by u mnie w domu nie było, a mama była najbardziej przeciwko psu to Fanta ją sobie wybrała na panią. Z mamą w pokoju śpi, z mamą zawsze chętnie i energicznie idzie na spacer, ze mną i z moim bratem jak już wyjdzie to idzie jak na skazanie :roll: Jak przychodzę z mamą np. z zakupów to F. nie wita się ze mną wcale, tylko robi kółka wokół mamy, za nią chodzi krok krok po mieszkaniu. A jak mama jest w pracy to Toś patrzy z utęsknieniem na każdy samochód bo może to ona. Jak mnie nie ma to ma to w dupie :mad: Nie mam serca więc jej zabierać ze sobą, a rok temu byłam tak zdesperowana by mieć drugiego psa, którego mogłabym wziąć na studia, bo ja bez psa nie funkcjonuję ;) Jak jeszcze nie było Li i napomknęłam, że biorę Fantę do Poznania to dostałam od mamy opieprz :p bo pies uschnie bez mej rodzicielki
  2. [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0405-2_zpsed7180a7.jpg[/IMG] Li czeka na ofiarę :evil_lol: [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0503-2_zps7408d0b6.jpg[/IMG] "Oddaj mi to!" [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0535-2_zps987918ed.jpg[/IMG] "Powiedziałam oddawaj!!!" [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0339-2_zps579ed9a7.jpg[/IMG] Pływający Lis :loveu: [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0187-2_zps6b40807c.jpg[/IMG]
  3. Napisałam długiego posta i go zjadło :-( A no żyjemy ;) strasznie się rozleniwiłam w te wakacje Fanta już się pozrastała, choć zauważyłam że po tej operacji zrobiła się jeszcze bardziej ospała, starzeje mi się suczydło :c Sierść po opitoleniu przez weterynarza jakoś nie chciała jej odrastać, a Toś wyglądała dość dziwacznie z łysym brzuchem i bokiem, a że trymować jej mi się nie chciało to teraz jest cała ogolona na łysola :diabloti: wygląda okropnie, ale przynajmniej nie muszę jej rozczesywać kołtunów w brodzie. Li podczas mej nieobecności stała się dorosłą panną, bowiem 12 czerwca dostała cieczki. Podczas jej trwania miałyśmy chyba tylko 3 niemiłe incydenty. Widać ludzie z mojego miasteczka bardziej zaczęli ogarniać swoje psy. Pamiętam, że wyjścia z cieknącą Fantą były masakryczne, na każdy spacer brałam kij i przyjaciółkę, bo sama nie dawałam rady odgonić się od napalonych burków :roll:. Byłam z Litrzpiotem na DCDC w Poznaniu i psica zachowywała się jak dziki dzik :-P Wszystko chciała wąchać, z każdym pieskiem się przywitać a bannery najlepiej przeskoczyć, bo przecież tam lata frisbee i ona koniecznie musi je złapać :diabloti: Wyszły nam braki w socjalce, ale w sumie to nie miałam jak i gdzie jej zabierać żeby się oswoiła z takimi miejscami :/ Trzeba będzie to jakoś naprawić. Ważną informacją jest też to, że Lis nauczyła się pływać! :loveu: A już traciłam nadzieję, bo jak kiedyś wyszłam z koleżanką i jej goldenem to Li była mendą i Fada wykorzystywała. Jak zabawka leciała za daleko to Lychee kłapała na Fada zębami dopóki ten po nią nie poszedł, a jak podpływa do brzegu to po chamsku mu tę zabawkę z pyska zabierała i zadowolona z siebie przynosiła do mnie :evil_lol: Jednak pewnego dnia poszłam z nią w inne miejsce do wodowania niż zazwyczaj i gdy znajoma rzuciła jej patyk okazało się, że jest tam głębiej niż się wydaje. Li po wbiegnięciu do wody mocno się zdziwiła, bo od razu musiała płynąć. Myślałam że po czymś takim się zrazi, na szczęście było na odwrót ;) I teraz Li kocha pływanie :cool3: A no i od października ja i Lychee będziemy mieszkać w Poznaniu. Mam nadzieję że się nie zgubimy w dużym mieście :eviltong: [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0052_zpsd8bec93b.jpg[/IMG] [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0088-2_zpsb22f8c2e.jpg[/IMG] [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0177-2_zps75700af0.jpg[/IMG] z babciowatą miną [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0303-2_zpsfd0e2d7e.jpg[/IMG] łysol :diabloti: [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0309-2_zps4d3291e2.jpg[/IMG]
  4. My też mamy te szelki, rozmiar M, i dolny pasek jest dla nas zdecydowanie za długi, jak sucz jest na smyczy to jeszcze jakoś to wygląda, ale po bieganiu strasznie odstają :/ I też przekłada przez nie łapę jak Muffin :P [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_1188_zps022b5a04.jpg[/IMG] [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_1185_zps7a970780.jpg[/IMG]
  5. Ma ktoś może norwegi z hurtty 70 lub 80 i mógłby mi zmierzyć przedni pasek? Bardzo proszę :loveu: Wiem że jest podany w prodogu, ale jakieś dziwne te wymiary. Albo to mój pieseł jest niewymiarowy :roll:
  6. [quote name='Dogha']Ada i Fanta ten nowy to cherry :)[/QUOTE] Dzięki :) akurat miałam kupić suczy jakieś szelki, te będą idealne :loveu:
  7. a ten nowy róż od hurtty to kolor cherry czy raspberry? :hmmmm:
  8. Wie ktoś może czy erratic ball z chuckita pływa?
  9. Ja też się zawsze zachwycam niemieckimi terrariami :loveu: sama mogłabym w takim mieszkać edit. ja do Poznania ;) a Ciebie gdzie niesie?
  10. Fajne macie plany na wakacje :) też bym sobie pojechała nad morze
  11. Jak się uczy psa pływać :placz: moje jak tracą grunt pod łapami to zawracają. Może jakbym młodej wrzuciła frisbee to by popłynęła, ale boję się że się utopi. A mnie kto weźmie z rąbniętym psem, świnkami i chomikiem? :D Zamieszkam pod mostem i będę żebrać na rynku :loveu:
  12. Dzięki dziewczyny, no niestety tak już to jest, że te kochane zwierzaki tak krótko żyją :-( Szkoda mi Ombry, więc trwają rozmowy z hodowcą (nie ma żadnej świnki do adopcji z okolicy, a po tym jak ściągałam szczury z fundacji z Wawy jak na razie nie mam ochoty na szukanie transportu przez pół Polski :razz:). Jeśli wszystko dobrze pójdzie to trafi do mnie ta pannica-pardon za za duże zdjęcie [IMG]http://www.sweetiescavies.pl/img/cookie/cookie.jpg[/IMG] fot. p. M. Czajkowska A zgadnijcie co dziś zrobiła Li. Tak! Rozcięła sobie drugą łapę :splat: Muszę jej zrobić prześwietlenie łba, bo podejrzewam że tam w środku nie ma ani śladu mózgu...
  13. To i ja wpadnę do Muffina :loveu: ile on ma w kłębie? Ty$ka chomiki są przefajowe :cool3: mój Cynamon zawsze jak widzi włączonego laptopa to próbuje wejść w ekran (wtf :evil_lol:)
  14. Było ich trzech, został jeden :-( [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/P1060770_zps5b8df768.jpg[/IMG] Dukacik [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/P1010839_zps1187c3e4.jpg[/IMG] [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/P1060760_zps4be897a9.jpg[/IMG] z Ombrą [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/P1030992_zps0747a4e6.jpg[/IMG] jej wspaniały irokez, przez którego czasem nazywałam ją jednorożcem [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/P1030981_zps4e45c74c.jpg[/IMG]
  15. Castielek :( [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/P1090792_zps3ffc8de7.jpg[/IMG] [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/P1090781_zps08756dc7.jpg[/IMG] Worth [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/P1040212_zps9ad4fa8b.jpg[/IMG] [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/P1040638_zpsa20e71e8.jpg[/IMG] Jeszcze niedawno się na niego wkurzałam, bo się uwalił w kącie z Vincentem i nie chcieli się ruszyć jak wymieniałam im trociny [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/IMAG0847_zps3f287fbb.jpg[/IMG]
  16. W końcu odzyskałam internet :sweetCyb: całe szczęście bo skończyły mi się już książki do czytania U nas działo się dużo, niestety raczej niezbyt pozytywnych rzeczy. Guzki Fanty oba okazały się nowotworami (gruczolak i tłuszczak) więc tydzień temu trafiła na stół. Wnieśli ją na salę o 14 i mieliśmy wrócić po nią około 18, lecz pani wet zadzwoniła do mnie koło 15. Ja jak zobaczyłam że dzwoni tak szybko to zaraz pomyślałam że coś się stało i Fanta im zeszła na stole, a to się okazało że ta menda od razu się wybudziła, a teraz siedzi i na wszystkich warczy :evil_lol: jak widać więc zabieg nie wpłynął na jej samopoczucie :D choć ze mną na spacerach specjalnie udaje że ją boli żeby nie iść (zołza), z moją mamą śmiga bez problemu ;) Dostała różowe wdzianko i jest hitem całego osiedla, jedna dziewczynka pytała czy piesek uciekł z cyrku :p Lychee kocha swoją siostrę i uznała że F. będzie się lepiej czuła jeśli ona też przywdzieje na siebie jakieś ubranie, od trzech dni paraduje więc w skarpecie bo ZNOWU rozcięła sobie łapę... Nie wiem jaką trzeba być sierotą żeby robić to tak często :roll: Moje zwierzo-stadko przez ten czas się skurczyło :-( Musiałam uśpić szczura Wortha (problemy neurologiczne zbyt się nasiliły, nie był w stanie podnieść główki i tylko pełzał :-(), został mi tylko jeden szczurek emeryt. Zmarł też mój kochany Castiel, zaledwie półroczna myszka, nie wiem co było przyczyną jego śmierci :c Na koniec zostawiłam stratę, która dotknęła mnie najbardziej, odeszła Dookie-najfajniejsza świnka morska na świecie. Miała 7 lat, u mnie była 4 i już nigdy nie będę miała tak fantastycznego gryzonia :shake: Zostawiła biedną Ombrę (Ma teraz deprechę i osłabioną odporność, więc tak żeby jej dokopać przypałętała się jej grzybica. Nie powiem jak śmierdzi mój pokój przez lekarstwa :ekmm:) samą. I nie nie znęcam się nad zwierzakami, tak jakoś wyszło. Czarna seria po prostu :sad: Wracamy do domu po operacji [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/IMAG0863_zps9a235454.jpg[/IMG] gustowne ubranko :cool3: [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0214_zpsf96826df.jpg[/IMG] taka jestem biedna [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0206_zps4c1d94ba.jpg[/IMG] [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0217_zps7071183e.jpg[/IMG] Liczibut [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0228_zpsa5bdb2ab.jpg[/IMG]
  17. Wyniki będą dopiero w piątek po południu :roll: A ja walczę z resztkami silnej woli żeby nie kupić Młodej furkidza w owce, bo jest promocja :mdleje:
  18. [URL]https://lh5.googleusercontent.com/-pY7ib5OfUP8/U3NTZbJscGI/AAAAAAAANAk/sLQ0xpFmPVM/s720/DSCF7088.JPG[/URL] pewnie rozmyśla o pysznych kościach na dworze :D u mnie ludzie potrafią wywalić bigos przez okno :diabloti: także tego
  19. [quote name='betty_labrador']No to mimo wszystko zyce by Ci poszlo jutro na biologii dobrze :) szkoda że tak teraz się rozchorowałaś -ale dasz rade! Super fotki nowe :D[/QUOTE] Dziękuję :) [quote name='Sonka95']Zdrówka i powodzenia na biologii ;)[/QUOTE] Dziękuję :) [quote name='Ty$ka']Zdrówka. Jak Ci poszło? Moi znajomi zadowoleni :p Jakie świry dwa :D O raaany, jak młoda Ci się ofutrzyła :O[/QUOTE] Poszło mi tak sobie, jakieś od dupy strony te zadania były :eviltong: no i byłoby lepiej gdybym nie musiała starać się cały czas nie zemdleć pisząc tę maturę :diabloti: (osłabienie po chemii+grypocoś+stres to wspaniałe połączenie :loveu:). Strasznie się obkudliła wygląda jak miś :-( muszę kupić furminator albo trymer hakowy, bo podszerstka ma masę. I pewnie obciacham ją trochę degażówkami :evil_lol: Z moim zdrówkiem już trochę lepiej, choć dziś od rana się stresuję bo boję się co mi powie weterynarz wieczorem :nerwy: aż mnie coś w żołądku ściska. Mam nadzieję że nic paskudnego w mojej wariatce nie siedzi... [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0145_zps30d5d6ab.jpg[/IMG]
  20. Ja zawsze schizuję jak na psie znajdę, zaraz mnie wszystko swędzi i się oglądam po piętnaście razy :D Miałam też test na boreliozę (bo mam MIZS) i na szczęście nic nie wykazało i mam nadzieję że tak zostanie ;)
  21. [quote name='phase'] czemu te zdjęcia nie mogą być takie ładne jak na aparacie się wydają? :( [/QUOTE] o matko a myślałam że tylko ja tak mam :D na spacerze na wyświetlaczu: "o ja ale super ujęcie mi wyszło!", w domu na lapku: "co to za gniot"
  22. Powodzenia z tym rozdawaniem ulotek ;) Ja też kiedyś chciałam tak sobie zarobić, ale koniec końców wyszło tak, opłaty za dojazd i "wypłata" się prawie sumowały to sobie odpuściłam :eviltong:
  23. Przez Ciebie znowu mi się do lasu chce jechać :eviltong: a ostatnio co pojadę to pada...
  24. Jutro biologia nie umiem nic a nic :loveu: będzie wspaniale. Na dodatek jestem mocno przeziębiona, całą jesień i zimę nie chorowałam to oczywiście musiałam teraz :placz: ledwo mówię (dobrze że psy przybiegają też na klepnięcie w nogę), z nosa leci mi ciurkiem i czuję się jakby mnie tramwaj przejechał :loveu: [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0196_zps7dceeb36.jpg[/IMG] [IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kazuro19/DSC_0117_zps887d8914.jpg[/IMG]
  25. My mamy foresto od miesiąca i polecamy :) wcześniej zakraplałam je fyprystem, ale przynosiły kleszcze. Teraz tfu tfu nic nie przywlekają, nawet po kilku dniach deszczu i "pływaniu" w jeziorze.
×
×
  • Create New...