-
Posts
7536 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Florentynka
-
[quote name='Jasza']Abstrakcyjny, ale nie dla psa :diabloti: Mamanabank - a może bazarek z opowiadaniami Córci? Limitowana edycja, ręcznie malowane ilustracje i odcisk łapki Mopika gratis ..[/QUOTE] Popieram i oświadczam, że ja to kupię. na pewno to samo dziecię, albo ktoreś inne jest utalentowane plastycznie i może zrobić ilustracje...
-
Delikatna ,wrażliwa Sarenka [*]....Odeszła...
Florentynka replied to jostel5's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
No ja też nie wiem...to znaczy...no nie, nie wiem. Ale ja myślę, że skoro Sar(n)a tak inteligentna i tak szybko się uczy i tak wszystko rozumie, to ona się połapie w nowej sytuacji, jakby co, oczywiście. -
[quote name='Jasza']Mamanabank - wspaniałą masz córkę!:loveu::loveu: [B][I]"Liza była cudna. a Mopik za młody na miłość. A jednak byli ze sobą weseli." [/I][/B] :diabloti::diabloti::razz:[/QUOTE] Ja się podpisuję pod tym - bardzo zdolne dziecię! Przeczytałam wszystko! Mój ulubiony fragment to ten z wołowiną. Jest cudownie abstrakcyjny.
-
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Florentynka replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
Poranny dialog: Ja: kochanie, chcesz jajecznicę na śniadanie? Adam: nie, chyba nie... Ja ( [I]odsuwam trzy psy leżące pokotem pod lodówką i zabieram się za mieszanie twarożku z jajkami i jogurtem z dodatkiem oleju lnianego[/I]) Psy [I]( kłębią się pod nogami, węszą, niektóre popiskują i szczekają)[/I]: oj, oj, hau łał! Adam: a może jednak tą jajecznicę... Ja: ok, już, tylko skończę z tym śniadaniem dla psów Adam: oczywiście, przecież znam swoje miejsce. -
BALBINA - odnalazła swoje miejsce na ziemi - MA DOM
Florentynka replied to mamanabank's topic in Już w nowym domu
Pierdu zgrzytu, siostruniu. Majuska, Ty się nią ani trochę nie przejmuj. Ej, mam hasło do wiadomego bazarku: Markowe cycniki prosto z hameryki! -
BALBINA - odnalazła swoje miejsce na ziemi - MA DOM
Florentynka replied to mamanabank's topic in Już w nowym domu
Co tu się wyrabia!!!! Dzika_Figa, proszę tu do Matki Polki z szacunkiem! To dziecię będzie tyrać na Twoją emeryturę, między innymi. -
BALBINA - odnalazła swoje miejsce na ziemi - MA DOM
Florentynka replied to mamanabank's topic in Już w nowym domu
[quote name='mamanabank']tak jak ja słowo burki :-) Biedna Florentynka, biedna Balbina (czosnek)[/QUOTE] NIKT jej nie kazał jeść czosnku !!!! Są gnoje są, nic na to nie poradzę. W chwilę po wyżarciu sałatki do pracowni wpadła Flo - śmierdząc wniebogłosy. Myślałam, że się w czymś wytarzała - ale nie, po prostu tym razem udało jej się wepchnąć na przód kolejki do kociej kuwety. Reszta towarzystwa została nakryta w łazience, gdzie biedactwa się zaklinowały, usiłując w czwórkę dopaść kuwety. Wygnałam ich ( ach, ten widok, kiedy wychodzili gęsiego, rzucając mi spode łbów spojrzenia pełne goryczy) i perfidnie wyrzuciłam kocią kupę do klozetu. Parę minut później całe stado z Flo - niestety - na czele już mi wybaczyło i wszyscy przyszli dać mi buzi, w chwili kiedy dogodnie siedziałam na podłodze. -
BALBINA - odnalazła swoje miejsce na ziemi - MA DOM
Florentynka replied to mamanabank's topic in Już w nowym domu
[quote name='majuska']Ja tam lubie słowo: gnoje, gnojki, gnojówy.... :) Aśka daj przepis na tą sałatkę!!![/QUOTE] No więc tak: ze 3 gruszki cienko pokroić ( ja to robię obierakiem do ziemniaków, strugam na cienkie płatki), dowalić rukoli wedle uważania. Posypać orzechami włoskimi i prażonymi ziarnami słonecznika. Sos: jest takie coś, jak koncentrat śliwek kalifornijskich w słoiku. No więc ze dwie łyżki tego, albo trzy, nieduży chlust balsamico, troszkę oliwy - wymieszać. Jak za gęste - można dodać troszkę wody. Polać sałatkę. Wymieszać. Dać psu. -
Chanel wróciła do Częstochowy!! :) I ZOSTAJE TUTAJ NA ZAWSZE !!!
Florentynka replied to olalolaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='ULKA12'] Pamiętam jak kiedyś do nas do schroniska ktoś oddał poduszki z pierza [/QUOTE] Biedne poduszki...a ktoś je potem adoptował? Ola, to na pewno zrobił kot. Chanelka nie ma z tym nic wspólnego. -
BALBINA - odnalazła swoje miejsce na ziemi - MA DOM
Florentynka replied to mamanabank's topic in Już w nowym domu
Daj spokój!!! Kupiłam dziś gnojom jednym ogon wołowy i ogon cielęcy. Kosztowało toto więcej niż nasz ludzki obiad. I nie wymagałam, żeby się ze mną dzieliły!!! -
BALBINA - odnalazła swoje miejsce na ziemi - MA DOM
Florentynka replied to mamanabank's topic in Już w nowym domu
[quote name='mamanabank'] Morduleczka moja [B]zamorzona[/B] :loveu: (choćby nie wiem jak chciała być krakowską inteligencją i tak [B]widać łowickie cwaniactwo[/B] :lol: )[/QUOTE] Zamorzona morduleczka właśnie posprzątała resztki z obiadu. Przytomnie schowałam odsmażane ziemniaki i ser smażony, ale myślałam, że reszty się nie chyci. Otóż się chyciła - zeżarła tzatziki ( ze straszną ilością czosnku) oraz sałatkę z rukoli, gruszek, orzechów i prażonego słonecznika z sosem śliwkowym z octem balsamico. Edit: to była bardzo dobra sałatka. Domagam się natychmiastowych wyrazów współczucia. -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Florentynka replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
[quote name='Dzika_Figa']Dobra myśl! W Zakopanem to my nawet mamy jakieś małe znajomości... Ale najpierw Romka![/QUOTE] Tak, ale nie wśród górali...poza tym Zakopane zdemoralizowane, jeszcze mi waty domieszają a sobie na boku ze dwa swetry z tybetana zrobią. -
Delikatna ,wrażliwa Sarenka [*]....Odeszła...
Florentynka replied to jostel5's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='E-S']Jostel, aaale masz cuda !!! :loveu: Bugi byłby w 7 niebie - i bez szans ! :evil_lol: Kusząca wizja, nie? -
No, strasznie nie współpracuje. Podejrzewam, że mu dobrze gdzie jest i nigdzie się nie wybiera, drań. Ale na pierwszym ma słodką mordkę. To z łapką mogłoby ujść za proszalne. Na ostatnim rzeczywiście - makabryczna łamaga. Ale może kogoś weźmie na litość. PS. w dodatku zapomniał, tuman, że to tylną ma krzywą...
-
Fotek ciąg dalszy: [IMG]http://img685.imageshack.us/img685/5559/grzecznypucek.jpg[/IMG] [IMG]http://img171.imageshack.us/img171/7421/zadumanypucek.jpg[/IMG] [IMG]http://img860.imageshack.us/img860/4476/zaspanypucek.jpg[/IMG] [IMG]http://img812.imageshack.us/img812/1827/samaniewiem.jpg[/IMG] Informuję, że na moje konto wpłynęło 100 zł dla Pucka - 50 od Ulki12 i 50 od Asiaf1 - Dzięki serdeczne!!!! Spróbuję wbić jakieś rozliczenie w pierwszy post - na dodanie drugiego na finanse nie mogę się u modów doprosić od ubiegłego roku.
-
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Florentynka replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
[quote name='Romka']ja z ekscentryczki(przypominam miasto ma 30 tys mieszkańców)stanę się walniętą wariatką...:p[/QUOTE] Mów, że masz znajomą wariatkę co się uparła i Cię zadręcza, więc dla świętego spokoju obiecałaś zapytać. -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Florentynka replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
[quote name='Romka']Teraz piszę poważnie,zapytam w skansenie...tylko jak im powiedzieć z czego będzie ta przędza?:hmmmm:[/QUOTE] Z psa. Wiesz co? Mam myśl! Zapakuję te jaja w trochę psiej wełny - możesz pokazać i spytać, czy z takiego zrobią! -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Florentynka replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
Filc robi się sam... -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Florentynka replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
[quote name='Romka']Może w naszych okolicznych wsiach łowickich,ktoś jeszcze przędzie:lol:...toż to region bogaty w tradycje ludowe...a moherowy beret z sierści psa,jak nic wpisuje się w tradycję...:cool3:[/QUOTE] Romka, jak mi znajdziesz babę co przędzie to będę naprawdę dozgonnie wdzięczna!!! I będziesz mogła żądać ode mnie dowolnej przysługi ( z wyjątkiem śpiewania piosenek - to odpada) -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Florentynka replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
[quote name='Dzika_Figa']Ej, a może go wywieźć do mamynabank na skubanie... :evil_lol:[/QUOTE] Nie ma mowy, Mamanabank go zrobi na sznaucera, na bank! -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Florentynka replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
Ja proszę, znajdźcie mi kogoś kto mi uprzędzie moher z mojego psa!!! Mam 60 litrów ubiegłorocznych wyczesków, zapowiada się drugie tyle w tym sezonie, ja bardzo chcę sweter z Gjalpona!!!! -
Elza i Koni w swoich własnych domkach
Florentynka replied to agnieszka24's topic in Już w nowym domu
[quote name='tamb']poprawiłam. Zmienić coś jeszcze?[/quote] ulica marczyńskiego -
Elza i Koni w swoich własnych domkach
Florentynka replied to agnieszka24's topic in Już w nowym domu
Tamb, sprawdź ulicę - powyżej ktoś korygował że nie Marczewskiego tylko Marczyńskiego. Jaki to rejon Krakowa?