Jump to content
Dogomania

yuki

Members
  • Posts

    2981
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by yuki

  1. Źle , ze poszłaś na łatwiznę, no ale tak najprościej. Wpakowałaś "aż" 6 kilogramowego psa w "coś co przypomina końską uprząż" i jesteś z tego zadowolona. Ty masz spokojny spacer, a tymczasem "Miśka się wkurza, ale nie ciągnie"......ręce mi opadły...i jeszcze do tego polecasz !!! a może warto popracować z psem ? tak żebyście mieli oboje spokojny spacer.
  2. dubel......
  3. Znów tu wchodzę z nadzieją, Agnieszko myślę o Was ciepło nie poddawajcie się ! Dobrze , ze podjęliście decyzję o odpoczynku w trakcie poszukiwań. Musicie też żyć jakoś, w miarę normalnie.... ale odpocznijcie sobie w końcu troszkę. Trzymam kciuki ciągle i wierzę , że się znajdą, naprawdę......
  4. Kurcze no szkoda, widocznie nie mogła, ale nie wydaje mi się , żeby szczeniora uśpili, bo takie małe kule są bardzo adopcyjne i raz dwa powinny dom znaleźć. Zobaczymy co będzie w przyszłym tyg, a na razie jestem dobrej mysli :)
  5. Kurcze no szkoda, widocznie nie mogła, ale nie wydaje mi się , żeby szczeniora uśpili, bo takie małe kule są bardzo adopcyjne i raz dwa powinny dom znaleźć. Zobaczymy co będzie w przyszłym tyg, a na razie jestem dobrej mysli :)
  6. Jakąś tam paczuszkę Royala przyuważyłyśmy w szczeniakarni, to chyba w takim razie dla niego. Chude to takie... Może go wziąć jednak na jakieś badania ?
  7. A istnieje taka możliwość, że on ma problemy jakieś z układem pokarmowym, nie znam sie na tym , ale chodzi mi o to , że on może nie przyswaja tyle pożywienia ile normalnie mimo normalnych posiłków. Może coś nie tak z jelitami....
  8. To dziś w takim razie ze schroniska poszedł jeden do nowego domku, bo rano były jeszcze dwa...nadal nie rozumiem , dlaczego mają usypiać szczenięta, czy ktoś w schronisku tak powiedział ? czy to sprawdzona, pewna informacja
  9. To ja dorzucam jeszcze Turid Rugaas "Sygnały uspokajające", pomoże Ci w zrozumieniu tego co chce Ci przekazać twój pies.
  10. Ogłaszać warto, ale takie małe puchate kulki dość szybko znajdują domy :) zobaczymy czy w pn będą jeszce schronie.
  11. Z tymi koopami to coś dziwnego, bo potem widziałyśmy go z dziewczyna na kolejnym spacerku i on znowu koopał, ponoć jest na lepszej karmie. Tak jak pisze Xmatrix do ludzi chce,choć jest ciut nieufny, jak podchodzi inny pies to coś bulgocze w sobie i gada. Może jest zazdrosny, ale mnie się nnie wydaje , żeby nie jest aż tak bardzo choleryczny... przynajmniej przy nas az taki nie był. Zachowywał się tak jak się zachowuje przeciętny pies wyciągniety z boksu.
  12. Czika psy nie mają mózgów zautomatyzowanych zaprogramowanych na całe życie. To istota myśląca, jak ją wychowasz taką będziesz miała, co to w ogóle znaczy , że gdzieś coś jest napisane. Jak psa nie nauczysz , że podczas zostawania w domu krzywda mu się nie stanie, to nie będzie darł pyska z tęsknoty za Tobą albo niszczył ze stresu. Psy są elastyczne, szybko łapią, a jak nie szybko to trzeba utrwalać pewne zachowania, trzeba być cierpliwym, nie zniechęcać się itd. Ale to faktyzcnie materiał na cała książkę. Wszystko to jest opisane w sumie na dogo , tylko poszukać trzeba... Również nie bardzo rozumiem Twoją prośbę o szybką odpowiedź.... skąd ten pośpiech, skoro piesek miał być kupiony przed wakacjami. Zaopatrz się w dobre lektury na temat wychowania, zachownia psów i poświęć ten czas na przyswajanie wiedzy, by być dobrze przygotowaną. Bo tak naprawdę co Ci da informacja na temat długości czasu zostawienia psa w domu samego, skoro po drodze może wyskoczyć tysiąc innych problemów....
  13. Oj mnie też nie :) chyba są za duże jak na szczeniaki cocker spaniela
  14. Myśli o nowym domku na pewno .....
  15. A no właśnie , nie są póki co typem szczeniaków drących się w niebogłosy "wyciągnij mnie z klatki" , tylko leżą skulone , wystraszone......
  16. Tak to jeden z nich, chyba że ten jest jakiś wyjątkowo podobny.... Nie wyciągałyśmy ich ze szczeniakarni, ale na zdjęciu wyszły o wiele większe niż są w rzeczywistości, chociaż do najmniejszych też nie należą. W pn będę może w schronie to obczaję. Też mi się z niufkiem ten kudłaty skojarzył ;)
  17. Kora78 to prześlij je na mojego maila, a ja je wkleję.
  18. Wzięłyśmy dziś Z Xmatrix Nukę na spacer i fotki. Panienka miodzio, ładnie chodzi na smyczy, bardzo chce człowieka. Pięknie się cieszyła na widok pielęgniarza, ale do nas też, tylko ciutkę mniej ;) Do innych psów spokojna, w boksie jest zahukana, ciągle chowa się do budy, inne ją zaczepiają, niekoniecznie miło, a ona się chowa. Był wielki raban przy jej wyciąganiu, zwiewała strasznie. Ale na zewnątrz :) wiadomo. Niestety żadnego kota w pobliżu nie było, jak na złość;/
  19. Byłysmy dziś z Xmatrix w schronie, te młodziachy siedzą w szczeniakarni. Jeden puchaty , drugi gładszy. Goldenka skąd informacja o ich uśpieniu ?
  20. [quote name='fioneczka']a ja proponuję na PW przypomnieć cioteczkom o wpłatach ... chyba się nie pogniewają[/QUOTE] A ja też jestem za , za cóż to się gniewać :) mnie się też zdarza zapominać :oops:
  21. Ja zdejmuję obrożę Midze w domu, tak jak sobie zdejmuję chociażby buty czy czapkę, jakoś wolę żeby łaziła po domu "na golasa" :) ale jak pies jest przyzwyczajony do obroży czy szelek to w sumie krzywda mu się żadna nie dzieje jak mu się nie zdejmie. Ale jakoś lubię zdejmować, żeby się pies czuł swobodniej, bo osobiście nie chciałabym ciągle nosić nosić szalika :)
  22. Najnowsze zdjęcia Astro : [IMG]http://images35.fotosik.pl/107/f39bbb5d5e22a93amed.jpg[/IMG] [IMG]http://images45.fotosik.pl/253/4f8457bb66308057med.jpg[/IMG] [IMG]http://images35.fotosik.pl/107/9a89ec6ab5505961med.jpg[/IMG] [IMG]http://images35.fotosik.pl/107/dcee8b235219ccf6med.jpg[/IMG]
  23. To może ją w kolejce gdzieś ustawić ? A w międzyczasie zbierać kasę..
×
×
  • Create New...