-
Posts
7589 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Dzika_Figa
-
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Koty u Aśki: Amelka. Kotka niezależna. [IMG]http://img131.imageshack.us/img131/5224/amelkaa.jpg[/IMG] Pawian. Kotka. Seniorka. Na stare lata uczy się być kotem. [IMG]http://img131.imageshack.us/img131/6277/pawiany.jpg[/IMG] Królik u Aśki - mój (jeden, ale żre i kupczy za 10) Lukrecja, zwana Luśką. Pogromczyni kotów, kabli, książek i okładek od płyt. Królik potworny. Absolutnie niczego się nie boi i nic na niej nie robi wrażenia. Po kilku perfidnych ucieczkach z króliczego wybiegu, dekowaniu się w garażu i bawieniu się w berka z kilkoma dorosłymi osobami skazana na areszt domowy do czasu wybudowania kennelu (betonowej podmurówki chyba nie podkopie?) [IMG]http://img131.imageshack.us/img131/3930/lukalepsza.jpg[/IMG] -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
U Aśki natomiast: Psy, w tym: Jego Wysokość Gjalpo. Jak już wszytkim wiadomo, mastif tybetański, pies wspaniały, cudowny i och ach, klękajcie narody! [IMG]http://img131.imageshack.us/img131/3019/gjalpon.jpg[/IMG] Florence. Znaleziona razem z siostrą na śmietniku jako trzydniowe szczenię. Wykarmiona butelką, wylizana Soniowym ozorem. Siostra oddana w bardzo dobre ręce, Flo od początku przeznaczona przeze mnie dla Aśki. [IMG]http://img131.imageshack.us/img131/6334/flonajlepsza.jpg[/IMG] Hagen, ze względu na mało psi charakter nazywany nie psem a świnką morską. [IMG]http://img131.imageshack.us/img131/7596/karze.jpg[/IMG] -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Doszłyśmy dziś z mamą do wniosku, że konieczne jest gruntowne przedstawienie wszystkich zwierząt w rodzinie. Wychodzą one pojedynczo na zdjęciach z Sonieczką i w opisach jej najnowszych dokonań, ale najwyraźniej ciężko się Wam w tym wszystkim zorientować... Ile ich jest, kto czyj, kto gdzie mieszka... (zaobserwowałyśmy już kilka przejawów dezorientacji) Tak więc: U rodziców mieszkają: -Sonieczka - znacie, opisywać nie będę [IMG]http://img131.imageshack.us/img131/1219/sonieczkah.jpg[/IMG] -Czarnuchy, czyli koty: Bastet, zwana Pasztetem. Kotka wyjątkowo piękna i humorzasta. Pasztet jest u nas od kocięcia, wzięty z premedytacją. [IMG]http://img131.imageshack.us/img131/5254/pasztetd.jpg[/IMG] Szimi (po tybetańsku kotek). Pan kot. Podrzutek podbiblioteczny. Przyniesiony do domu w wieku 3-4 miesięcy. Kochany koci przytulak. [IMG]http://img131.imageshack.us/img131/3420/szimie.jpg[/IMG] -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Hmm... Obgryzaniem mebli? Znoszeniem butów na legowisko? (nowe hobby) A tak serio... Mamę urzekł absolutnie stosunek suki do kotów i to jest chyba jej główny atut ;). Poza tym jest śliczna, miła i na prawdę niegłupia. Uczy się ta suka szybko. Brudzenia w domu już nie ma (poza jednorazowym posikaniem się z ekscytacji jak rodzice wrócili do domu...ale to chyba można wybaczyć?). No i jest. To chyba najważniejsze. Bo dom bez psa jest niepełnowartościowy. -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://img245.imageshack.us/img245/1435/gryz.jpg[/IMG] Uszka Sonieczki są takie słodkie, że moja siostrzyca (Florentynka) nie mogła się powstrzymać... A w ogóle, to chciałyśmy obie stwierdzić, że czujemy się poniekąd urażone faktem, że cały show w związku z przedostatnimi zdjęciami ukradł Jego Wysokość i nikt nie zwrócił uwagi na małą śliczną kudłatą suczkę, która dla nas obu jest bardzo ważna. Dla mnie jako moja córka - wykarmiłam butelką od trzeciego dnia życia, dla Aśki jako jej ukocha sucz, dzielny stróż, co chroni dom przed wiewiórkami i zagania złe króliki z powrotem na trawnik, jeśli usiłują wyprawić się np. do garażu (dobra, jednego królika, ale żre i kupczy za 10). Czyż nie jest piękna? -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://img404.imageshack.us/img404/2419/zamknli.jpg[/IMG] ZAMKNĘLI NAS NA BALKONIE... [IMG]http://img524.imageshack.us/img524/6656/uszka.jpg[/IMG] USZKA... -
Koalicja dla zmiany prawa o zwierzętach domowych
Dzika_Figa replied to G.Lindenberg's topic in Akcje
Witam! Mam conieco o szwajcarii, mogę mieć o USA (choć hmm nie wiem czy godne polecenia). Mam tłumaczyć na polski czy wrzucać linki jak leci? -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Słuchajcie, ta suka jest strasznie dzielna... Ona biedna nie ma szans na chwilę spokoju, żeby się normalnie poaklimatyzować. Najpierw miała cieczkę, a teraz się do jej domu bezczelnie wprowadziła suka znajomej, bo jej pani miała wypadek konny i chwilowo nie może się nią zajmować. A Sonieczka to wszystko bardzo, bardzo dzielnie znosi. Na sukę-intruzkę czasem troszkę kłapnie, ale toleruje. Akcentuje tylko cały czas, że to jej dom. I trzeci dzień już nie było żadnego incydentu sanitarnego w domu, wszystko Sonieczka załątwia grzecznie na spacerach... No pies idealny! Tyle zmian i zawirowań w tak krótkim czasie a ona to wszystko dzilenie znosi, współpracuje, uczy się i wcale nie wygląda na zestresowaną! -
UWAGA! Hotel nie chce nam wydać psa. Czy tak można??? POMOCY!!!
Dzika_Figa replied to zulugula's topic in Już w nowym domu
Proszę u numer konta na priv to coś przeleję -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Charly']Prosze podrapac Jego Wysokosc za szacownym uszkiem. jest piekny:) a nie mial zadnego problemu z nowym nabytkiem?[/QUOTE] Przekażę siostrze, żeby podrapała. Co do problemów... Ten pies z niczym nie ma problemów. Jest bardzo "stabilny", pewny siebie i cierpliwie znosi różne psie przypadki, które go odwiedzają, warczą na niego (nie, nie Sonieczka), usiłują wyżerać mu z miski i zachowują się niegodnie (czyli w sposób, w jaki on by się nie zachował). -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Charly']wow. piekne psy. to mastif tybetanski?:oops:[/QUOTE] Owszem. To mastif tybetański, Gjalpo (tyb. Król), zwany również Jego Wysokością. -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Ideałem który zjada meble ;) Wczoraj mama zrobiła miksturę antysoniową z soku z cytryny i ostrej papryki. Posmarowała nią sztalugi. Przyszła Sonieczka zaciekawiona, polizała.... I NIC. Żadnego wrażenia ten smak na niej nie zrobił. Możecie sobie wybrazić? :crazyeye: -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Subtelna, delikatna... A meble obgryza z maniackim uporem, jak się ją tylko spuści z oka na sekundę.... -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='gops']po porzadnym spacerku zglodniala :razz: a ile razy dziennie jej dajecie jesc? starajcie sie nie dawac wiecej niz 2 razy dziennie to sie nauczy jesc o jednej porze najlepiej dawac po dluzszym spacerze,pies zje wtedy wszystko ;) moja potrafi suchy chleb zjesc, ktory odkladam dla golebi...[/QUOTE] Suka jada dwa razy dziennie - rano trochę między 7 a 8 i po połodniu koło 5-6 posiłek zasadniczy. I zostawia raz mniej raz więcej, ale zawsze coś jednak skubnie. -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Widać zdjęcia? -
Trzy widzę zdjęcia, reszta jakies kwadraciki. A te co widzę super :loveu: I mam kompleksy. Biedna Sonieczka nie trafiła tak dobrze... Ma zakaz względem kanap i łóżek, już to nawet przyjęła do wiadomości....
-
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[IMG][URL=http://img504.imageshack.us/my.php?image=zkoleank.jpg][IMG]http://img504.imageshack.us/img504/7988/zkoleank.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img504/zkoleank.jpg/1/][IMG]http://img504.imageshack.us/img504/zkoleank.jpg/1/w800.png[/IMG][/URL][/IMG] [IMG][URL=http://img16.imageshack.us/my.php?image=zkotem.jpg][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/2944/zkotem.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img16/zkotem.jpg/1/][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/zkotem.jpg/1/w912.png[/IMG][/URL][/IMG] -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Dziś Sonię odwiedziła pointerka (też z cieczką) a mamę jej koleżanka i sobie poszły we czwórkę na dłuuuugi spacer. Suki serdecznie do siebie nastawione (bez jakiegostam dzikiego entuzjazmu, ale bardzo poprawnie) i w ogóle było fajnie (będą zdjęcia!). A w dodatku pełen sukces... :multi: Sonieczka nie tylko wysiusiała ale i wykupczyła się na zewnątrz :multi:. To jej pierwsza kupa na outsajdzie!!!! -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Charly']o tak:evil_lol:..kurduple są straaaszne:loveu::lol:[/QUOTE] Nawet nie wiesz jak bardzo. Sąsiedzi z klatki mają takiego kurdupla i on im zawsze ucieka i się pałęta pod blokiem. Jest nieziemsko upierdliwy. Mama jak wychodząc z suką go widzi, że jest na zewnątrz, to wraca do domu po prostu. To taki typ psa co to się go ma szczerą chęć kopnąć w dupę czasami... I jego właścicieli też, bo ja nie pojmuję jak oni to robią, że im ciągle tak ucieka...:mad: -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Rodzice wykorzystali ładną pogodę i chwilowy brak adoratorów i zabrali Sonieczkę na długi spacer. Była spokojna zrelaskowana, i grzeczna. Co prawda nie wysiusiała się wcale, ale przynajmniej było miło i najwyraźniej jej się podobało. A to ważne, bo ostatnio lało i mama sto razy dziennie z nią latała a suka na te spacery szła jak na tortury. Deszczu to ona nie lubi. A teraz mama stwierdziła, że przeczeka cieczkę i dopiero wtedy będzie Sonieczkę edukować, bo teraz ona jest na prawdę zbyt ogłupiała żeby się czegokolwiek uczyć, a w dodatku takie spacery co chwilę to męczące dla nich obu i mama zaczęła się bać że Sonia znielubi spacery w ogóle. Będą wychodziły standardowo, jak z normalnym psem, a nie co dziesięć minut, i bez specjalnych nadziei na efekty, dopóki trwa cieczka. A adoratorów Sonieczka ma licznych, głównie rekrutujących się sposród licznego grona osiedlowych kurdupli - ci zawsze są najbardziej napaleni i najwytrwalsi. No i ich jest chociaż trochę ciekawa, w przeciwieństwie do tych dużych, przed którymi się chowa za mamą, albo opiera się o nią łapkami i mówi "ratuj ratuj" -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Charly']czekamy cierpliwie:lol: Ewka tzn. Kordonia pamięta co one tam dostawają w schronisku. Karma byla ok. Ja zawsze zapominam nazwe[/QUOTE] Tak, mama też wie, co dostawała i nawet usiłowała kupić. Poszła do takiego "naszego" pana, co hadluje karmami różnymi na wagę. I się dowiedziała że "takich śmieciowych" karm jak to to pan nie ma. Można poszukać gdzie indziej, ale czy jest sens? A w ogóle to ta karma, śmieciowa czy nie, jakaś rzadko spotykana jest, bo nigdy nigdzie jej nie widziałam ani nie słyszałam o niej. I rodzina tyż. -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
No próbuje właśnie amm suni podsuwać różne rzeczy. Było mięso surowe i gotowane. Gotowane to jeszcze jakby jadła. Surowe... jak dostała to zjadła, ale najpierw się dłuuuugo zastanawiała, oglądała, miałą kilka podejśc do miski... No nie wiedziała za bardzo co to jest po prostu. Acana z ryb jest niejadalna, Royal Canin nie wiem jaki - mama dostała próbki dwóch różnych u weta - też nie bardzo, ewentualnie zalane rosołem, ale też bez przekonania. Serek nie, psie ciasteczka nie, kabanos owszem (jako nagroda) ale też bez przekonania... Niech sobie grymasi. Nadejdzie taki moment, że zgłodnieje i wtedy jej przejdzie. No i nie martwcie się, ona z głodu nie umrze, nikt jej na to nie pozwoli, zresztą cośtam je niby, tylko tak jakoś kapryśnie i bez przekonania. Najbardziej chyba chodzi o to, że wszystkie rodzinne znajdy i przybłędy żarły jak opętane, wszystko, w każdych ilościach, nawet nie powąchawszy porządnie. A tu taka panienka grymaśnica... Dziś nawet mama była świadkiem, jak suka leżała w kuchni na podłodze a przed samym jej nosem siedziało kocisko i wyżerało tego Royala z psiej miski. Zdjęcia z kotami będą pewnie, choć na razie ciężko, bo jednak nie za często zwierza siedzą w bezpośredniej bliskości, a i mam nie lata cały czas z aparatem, bo by nic innego nie mogła zrobić ;) Ale czekajcie cierpliwie, na pewno prędzej czy później suka zostanie uwieczniona w kocim towarzystwie. -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
:multi:Kolejne siusiu na zewnątrz :multi: Za to mama nie wie co myśleć, bo dziewczynka niejadek. Dostała trochę chrupek z wołowiną, kurzymi sercami i kaszą... I nie je. Powąchała, skosztowała końcem ozora i sobie poszła. Niejadek? Cieczka? Niedobre? Czy co? -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Rano znowu siusiu na zewnątrz :multi: A potem Sonieczka była u weterynarza. Bardzo się bała, biedna. Na razie dostała tylko cuś na pchły i na robale. I została zważona. Okazuje się że dziewczynka waży aż 20 kilo! Po wizycie niestety nabrudziła w domu - możliwe, że ze stresu wcześniej nie mogła i dopiero jak wróciłą do domu i poczuła się bezpieczna, to wszystko "puściło". Sera panienka nie raczy, royal canin kłuje w ząbki, patysie i ciasteczka nieciekawe... Albo się szybko nauczyła, że teraz może grymasić, albo w schronisku karmiono ją dużo lepiej... Z kotami układa się wspaniale. Na widok kota suka merda ogonkiem (tak subtelnie, nie żeby z jakimś wielkim entuzjazmem), ale nie wstaje, nie podnosi się, nie zmienia pozycji. Nie widzi też żadnego problemu w fakcie, że wścibskie koty zaglądają jej do miski na jej oczach a właściwie przed jej mokrym nosem.:p Dobrze, że zaglądają, bo to znaczy, że już się zupełnie komfortowo czują w jej towarzystwie. Mama mile zaskoczona tym, że suka najwyraźniej nie ma nawet cienia tego "nienażarcia" poschroniskowego, z jakim do tej pory się spotykaliśmy u naszych psów. Sonieczka je spokojnie, powoli, bez żadnych nerwów, jak nie ma ochoty, to zostawia w misce i zagląda sobie później. Zresztą, ona, poza spacerami, cała jest bardzo spokojna. Taka delikatna i zrównoważona. Strasznie fajny pies z tego będzie (już jest) :loveu: