-
Posts
7589 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Dzika_Figa
-
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Charly']powiem Soni na uszko, że w Elblągu nie przyjmują od jakiegoś czasu psów od właścicieli:eviltong::evil_lol:[/QUOTE] Ciiii..... Wszystko zepsujesz. Przecież ona nie musi wiedzieć, że nie przyjmują... -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Jak widać groźby podziałały... Słyszałam dziś rano rozmawiając z mamą na skype, jak grodziła suce, że jak nie zacznie się załatwiać na zewnątrz to zostanie odwieziona do Elbląga... ;-) Całe szczęście, Sonia nie wie, że jej poprzedniczka przez kilkanaście lat słuchała gróźb o odwiezieniu jej w miejsce, gdzie została znaleziona... I nikt nigdy nie traktował tego poważnie. Widać do niektórych psów trafiąją tylko argumenty słowne. A patysia w nagrodę za siusianie przyjąć nie chciała. Teraz rodzice będą biegać po sklepach zoologicznych i skupować różne ciasteczki, żeby sprawdzić, co się Sonieczce podoba. Bedą sprawadzać ser i malutkie kawałeczki kabanosa. -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Taaa... Ślicznie.... A ja się o wszystkim z forum dowiaduję... Śliczna ta mała kudłata paskuda, prawda? To moja psia córka, wychowałyśmy ją i wykarmiły razem z Sonią. -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Nie ugotowali, tylko zamoczyli.... A wiesz czyj to był pomysł, z tym gotowaniem, co? -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='koss']Podesłałam Pani -fotki Soniopodobnych piesów , te, ktore dostałam oa Was na watku ....i cisza Pani milczy ...niestety :oops::roll:[/QUOTE] ... miałaby pani przynajmniej na tyle przyzwoitości, żeby się odezwać. Do kitu są ci ludzie.... -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
A teraz suka podjęła próbę zeżarcia ojcowych sztalug malarskich. Poinformowana, że nie wolno, od zamiaru odstąpiła. Ojciec bardzo się przejął, że Sonieczka się biedna nudzi i pobiegł do piwnicy, skąd przyniósł jej kawałek stylu od łopaty, żeby miała co grzyźć do czasu zakupienia kości, o której w ferworze zapomniano, a w sobotni wieczór ciężko dostać. I teraz rozważa się na forum rodziny kwestię uatrakcyjnienia jakoś tego "patyka" - przez zabejcowanie rosołem (czemu sprzeciwia się ojciec, bo mu szkoda pędzla), bądź we wspomnianym rosole wygotowanie, co wydaje się skuteczne acz czasochłonne.... Jakieś inne pomysły? :p -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Więc tak: Sonieczka bardzo spokojna i najwyraźniej przyjęła do wiadomości, że teraz tu bedzie mieszkać. Pan kot się już nie boczy, nie stroszy, obwąchali się z suką i została zaakceptowana. Ogólnie mama mówi ciągle że "to bardzo fajny pies będzie" Będzie, bo niestety w dalszym ciągu ze spacerów nic, a sunia załatwia się w domu. Jest w tym wszystkim jakiś pozytyw - mianowicie robi to bardzo konsekwentnie w przedpokoju. Zdaniem mamy (popartym przez ogół) jest to skutek cieczki. Na spacerach sunia się miota, totalnie zdezorientowana, ogłupiała, jak to się zdarza sukom z cieczką... Oby się ta impreza skończyła jak najszybciej, bo w takich warunkach to marne szanse na to, że sucz skorzysta ze spaceru jak powinna... -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Charly']no to jest straszne. ja uwazam, ze tacy ludzie powinni się obowiązkowo ( pod nazdorem specjalnej agencji dogomanii) -uzyję psich okreslen- bardzo licznie rozmnażać:oops::oops:[/QUOTE] Och, ja bardzo chętnie i to same córki, które tez się rozmnożą :-) Tylko załatw mi, Moja Droga, proszę, jakąś darmową nianię na tym zakichanym końcu świata... I sporą sumę na koncie, żebym miała za co wykarmić potomstwo.... -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Rybc!a']Śliczne zdjęcia, śliczna sunia. Posturę ma jak owczarek, co jest spowodowane krzywicą, która w dzieciństwie nie została w jakikolwiek sposób leczona. Tylnie nóżki są wygięte w ' IKSY ' . Ale to chyba w niczym jej nie przeszkadza. Jejku, aż się uwierzyć nie chce, że ten mały, kochany smród jest już gdzieś daleko :) Aż się serce raduje! :)[/QUOTE] No, nogi ma paskudne. Teraz to się już pewnei nic z tym nie da zrobić, ale mam i tak na wszelki wypadek zamierza wypytać weterynarza. Na pewno sunia bedzie dostawała tran (już dostaje- w kapsułkach) i witaminki i galaretę z kurzych nóg... No i trzeba będzie pracować nad mięśniami w tych łapkach, żeby były silne. Bo obawiamy się że z wiekiem może mieć łapkowe problemy, jak tamta Sonia. Kochany smród... Pięknie to ujęłaś. Mama strasznie cierpiała z tego pwodu. Teraz cierpi mniej, bo wykąpała sukę pobieżnie. Nie chciała jej na razie stresować dokładną i kompeksową kąpielą, która nastąpi tak czy inaczej na dniach. A, w kąpieli wg oceny mamy suka zachowywała się "jak na pierwszy raz to bardzo porządnie" W ogóle rodzice są z suni bardzo zadowoleni, dziewczynka już się nauczyła nie pchać mordy na stół i ogólnie robi wrażenie pojętnej. Już nawet rozpracowała kto rządzi a kto jest "ten rozumiejący biednego psa" i jak mama jej czegoś zabroniła to pobiegła do ojca się poskarżyć ;-) -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
No na razie mama mówi że ani razu jej się nie zdarzyło wysiusiać na zewnątrz... Ale wychodzi czesto i czeka cierpliwie na ten monent. W ostateczności rodzice pożyczą od Aśki moją psią córkę - małą kudłatą paskudę, która ma niewyobrażalne pokłady empatii i jest wspaniała. Może Sonia obserwując innego psa załapie, o co tu chodzi z tymi spacerami... -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Najświeższe doniesienia z frontu: Około godziny pierwszej w nocy suczka poszła do kuchni, gdzie stłukła szklankę, po czym nasiusiała w przedpokoju... Co do nagradzania za każde załatwienie sie poza domem, sama dzis to mamie mówiłam, a teraz proszę, taki mądry artykuł ;-) -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='gops']moja nie byla w schronie i niemam kota ,a tez mam z tym klopot wiec nie martw sie :evil_lol: da sie tego oduczyc :diabloti: a co do cieczki ...to czy bedziecie sterylizowac? pierwsza najgorsza ,najdluzsza najczesciej[/QUOTE] Oczywiście, że suczka będzie wysterylizowana, tylko nie w tej chwili oczywiście. Niech się najpierw zaaklimatyzuje, przyzwyczai trochę, oswoi, potem kąpiel, a potem dopiero sterylizacja. Kiedy - to zalezy od suki, kiedy będzie robiła wrażenie gotowej na to. Im szybciej, tym lepiej, oczywiście, no ale trzeba poczekać. A z cieczką rodzice sobie poradzą, to nie ich pierwsza suka i nie pierwsza cieczka ;-) -
strasznie fajnie, to ja czekam na zdjęcia DROŻDŻA z nowego domu. Wybaczcie, dla mnie to już jest Drożdż, nie przestawię się...
-
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Vitka']Ulala :roll: Jeszcze będą razem sypiać (koty i Sonia) :loveu: Trzymam kciuki i czekam na zdjęcia :lol:[/QUOTE] Zdjęcia... hmmm... no są w aparacie ale mamie się "wsystko pozmieniało" w komputerze i ma problemy techniczne a mi dość ciężko je rozwiązać zdalnie przez skype...więc chwilę to może potrawać, ale damy radę, obiecuję -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
I troszkę suczka ma problemy ze zrozumieniem, że kotu wolno włazić na stół a psu nie.... Oj, dużo nauki ją czeka, bardzo dużo... -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Z kotką obwąchała się nos w nos kilka razy, z rezerwą (bynajmniej nie ze strony kotki), z panem kotem nie, bo pan kot się obraził. A teraz już mamy za sobą pierwsze akty zazdrości. Otóż mama jest Soni i kotom nie wolno do mamy podchodzić, suka leży obok mamy tam gdzie mama siedzi i warczy na kotkę (kot dalej obrażony). Jak mama jej mówi, ż enie wolno, to przestaje, ale zaraz próbuje znowu. Trochę trzeba będzie nad tym popracować, ale mam sobie poradzi na pewno. A kotka sobie z tego nic nie robi. Jeszcze się przekona suka-zazdrośnica, że mam jest kotków tak samo jak jej. A, i Sonia ma cieczkę na dobry początek w nowym domu. A Aśka nie wspomniała, że samą suchą karmą suka wzgardziła i trzeba było dodatków, żeby w ogóle raczyła zajrzeć do miski. Biedna, wygłodzona schroniskowa suczka... ;-) -
:crazyeye:Czy Wy możecie sobie wyobrazić, że aż do teraz byłam święcie przekonana, że pies ma na imię DROŻDŻ... Skojarzenie, że taaaaaki duży, to szybko urósł, jak na drożdżach.:oops: Chyba powinnam przykładać większą uwagę do tego, co czytam...
-
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Obawiam się, że, przynajmniej na początku, dostawa zdjeć będzie codziennie. Czy tego chcecie, czy nie... -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
No, to jutro Aśka odbiera Sonię ze schroniska.... Wspaniały dzień, nie możemy się doczekać ;-) -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Vitka']Sonia oczywiście jest wasza!!! :loveu: Wszyscy pozazdroszczą wam tej psiny, bo jest genialna! :lol:[/QUOTE] Wiemy, że nasza, ale mimo to jakoś na wieść o zainteresowaniu nią wszyscy się zestresowali, mama podobno nawet wpadła w panikę. A to do niej niepodobne. ;-) -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='koss']NO TO CZEKAMY......:roll::oops:[/QUOTE] Koss.... A zaproponuj może tej Pani Inkę jako Soniopodobną... Ona jest prześliczna, a że kolor nie ten... co za znaczenie. A nuż... -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='koss'][color=blue]witam! Przeglądałam ostatnio oferty adopcyjne na [/color][url="http://www.psy.pl/"][color=blue]www.psy.pl[/color][/url][color=blue] i bardzo zainteresowała mnie suczka sonia bardzo mi zalezy na tym piesku, bo zakochałam się w niej od razu. Prosiłabym o kontakt bo miałabym kilka pytań i prośbę w związku z ta adopcja. Chciałabym również wiedzieć w jakim mieście znajduje się sonia bo tej informacji także nie ma na profilu[b]. [/b][color=blue]z niecierpliwością czekam na odpowiedz. Pozdrawiam[/color][/color][color=blue] zuzu [/color] [color=blue][/color] [color=royalblue][i][color=black] i co wy na to ...szukam soniopodobnej[/color] :loveu:[/i][/color][/quote] sonia nasza!!!!!!!!!!!!!!!!! -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
PIĘKNA w szeleczkach -
Piękna Buba-OD URODZENIA W SCHRONISKU- nareszcie znalazła super dom!
Dzika_Figa replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='koss']FIGA (DZIKA:razz:) , FLORENTYNKA-wracam czytac Was, kiedy mam dosyć ...a ostatnio odszedł " mój " pies ..i ....:shake: To taka terapia ...dzięki :lol:[/QUOTE] My tylko piszemy to, co myślimy. Przykro nam z powodu psa, nam też niedawno odeszła sunia, jak wiesz. I to najlepsza, najcudowniejsza sunia pod słońcem. Psi anioł, co wychowywał naszą kotkę i pomógł mi wykarmić i wychować dwie trzydniowe znajdy śmietnikowe... Jakoś się staramy cały ten smutek i pustkę przerobić na radosne oczekiwanie nowej suni, tak dziwnie podobnej z wyglądu i imienia...