Jump to content
Dogomania

ockhama

Members
  • Posts

    5022
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by ockhama

  1. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1421/3877cf944fb069f9.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1421/0d050ddd268228f6.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1421/70520d8fac275882.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1421/487e4b0baf23063e.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1423/cb7e53c691ef3bed.jpg[/IMG][/URL]
  2. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1422/1ed4e7d00fa3a9a8.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1421/e8dce8e9dac9e4a9.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1422/e567f6eeb73ee115.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1422/b995abba70b2117d.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1421/0869ee279c921283.jpg[/IMG][/URL]
  3. wiosna idzie :hmmmm: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1422/95d9243180c0fa3c.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1422/fbd6b09b6c4a9c8e.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1421/7be2ba218bf288cc.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1423/afc5c40832a7e495.jpg[/IMG][/URL] pogoda sprowokowała nas do... [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1422/adf0d34f348a296b.jpg[/IMG][/URL] ...życia ;)
  4. moja ulubiona Maja jest tradycyjnie boooska :loveu: a ja chciałabym tak wyglądać i mieć tyle wigoru i tyle chęci mając 80 lat...
  5. Charly no zdecydowanie nie popadajmy w skrajności i fanatyzm :multi: choć każdemu i w tym temacie lekko nie będzie, to tak a'propos problemów "zaczynania od siebie" ;) złoty środek, tolerancja i empatia - ale może niekoniecznie przez duże i zrzeszone w organizacji E ;)
  6. [quote name='Koszmaria'] ... mam nadzieję mieć kiedyś dom z dużym kawałkiem ziemi i nadzieję na to,że zrealizuję swoje marzenie o pysznym eko-mięsku. [quote name='yuki']... Ja nazywam rzeczy po imieniu, mój pies nie ma wyboru i musi to wcinać , ale marzę o tym by w przyszłości mieszkać gdzieś gdzie będę mogła zdobyć to mięcho dla mojej suczy , ale zwierzęcia zabitego humanitarnie, mającego godne życie. Ona nie ma wyboru, ja mam. ja nie jestem specjalnie łakomym stworem więc marzenia o jedzeniu są u mnie na najdalszym planie egzystencji, ale... mam słabość do niezdrowych batonów :oops: zabicie zwierzęcia dla eko czy nie eko-mięska dla siebie czy mojego psa/kota? :shake: szczerze? łatwiej by mi było walnąć w głupi łeb, poderżnąć gardło oraz poćwiartować egzemplarz mojego gatunku :diabloti: i wcale nie w celach konsumpcyjnych. "zabijać humanitarnie"... ? [SIZE="1"]«humanitarny (fr. humanitaire z łc. humanitas ‘człowieczeństwo’) społ: mający na celu dobro człowieka, poszanowanie jego praw i godności oraz oszczędzenie mu cierpień; też: mający na celu dobro zwierząt» połączenie tych dwóch słów w kontekście "mordowania na tle kulinarnym" zawsze mnie zastanawiały - zabijać dla dobra istoty zabijanej... :hmmmm: [quote name='yuki'] [quote name='Charly'] Ale kontynuując tradycję offowania na tym wątku chcę pwoeidziec, ze ta kwestia to wielki problem (dla mnie). Dlatego bardzo ważne jest dla mnie, aby zwierząt nie rozmnażać, nie hodowac. Bo wlasnie one zywią się cialami innych zwierząt. Chcialabym aby zwierzęta domowe- czyli totalnie uzaleznione od czlowieka stworzenia, zostaly wykastrowane i przestaly istnieć. Dla nich samych oraz tych zwierząt, które dla nich umierają. Ja się ciągle nad taką opcją zastanawiam ... taaak... unicestwienie życia na "naszej planecie" - to zapewne było by ostateczne zakończenie cierpień wielu istnień tak zwierzęcych jak i ludzkich... i "po" problemie. nie żyje = nie czuje, nie żyje = nie je, nie żyje = nie zabija. Oczywista oczywistość. Ale mam nadzieję że inne "opcje" również bierzecie pod uwagę. [quote name='yuki']... żaden człowiek nie jest w stanie wejść do lasu i upolować gołymi rękami sarnę. Wskażcie mi dziecko, które w wieku 5 lat dostanie żywego królika i będzie go chciało na surowo zjeść na obiad, wyrywając mu puch z brzucha, ciekawe, czy się przytuli czy zje ciepłe jeszcze mięso. Jesteśmy wychowani w kulturze mięsa, bo mięsko zdrowe, no zjedz jeszcze za mamusię, tatusia. Mamy zakodowane od maleńkości że mięso jest niezbędne. Jestem szczęśliwa , że się w tym zatrzymałam. Że moja energia zamiast na trawienie ciężkostrawnego kotleta, czy kiełbachy, może zostać przeznaczona do innych celów. Pominąwszy fakt, że nasz układ pokarmowy w ogóle nie jest do tego przystosowany, całymi dniami te kotlety zalegają w jelitach, a ciało musi się nieprawdopodobnie wysilić żeby je strawić. Złogi i inne takie, fuj , ale to już inny temat no raczej nie chciałabym być tym "królikiem wskaźnikiem" bo co do dzieci to ich okrucieństwo potrafi być czasami dość szokujące jak na dziecinne igraszki tak wobec zwierząt jak i rówieśników tego samego gatunku o czym niestety świadczą medialne newsy :roll: A tatusiowie czy mamusie - jak już lecimy tak "po ludzku" i rodzinnie - to wg kronik kryminalnych będąc pod wpływem albo i bez wpływu C2H5OH - potrafią odgryzać bliźniemu swemu różne i różnie odstające fragmenty ciała np uszy, nosy, palce :p więc co do saren to tylko szybkie biegi je ratują. a co do "przeznaczania energii na inne cele niż trawienie kotleta" oraz "zalegania w jelitach" to istotnie są to już inne tematy i nie zawsze pokrewne czy zależne od siebie ;) [quote name='laikinia']Ja bym byla juz szczesliwa, jezeli zywienie naszych zwierzat bylo ostatnim "problemem", ktory nam jeszcze zostal do "bezkrwawego" rozwiazania... Niestety najczesciej spotykam sie z postawa: moj pies/kot musi jesc miesko, wiec i tak beda zwierzeta zabijane, czyli nie ma problemu, abym "przy okazji" i dla siebie tez kotlecika uszczknela... Mysle sobie tak: my jestesmy ci "inteligentni, posiadajacy wole i umiejetnosc dokonywania wyboru"... chyba madrze by bylo w takim razie zaczac od siebie... jak sobie z wlasnymi, czlowieczymi slabosciami poradzimy, to pozniej pojdzie juz wszystko jak po masle... (wtedy juz pewnie sojowym) ;) wiesz, ja to nie podjadam moim psom ani kotom, choć okazje mam do tego 2x dziennie ;) może z wrodzonej chytrości bo jedzą nieekologiczne, niezdrowe, nietanie sztuczne żarcie. Zaczynać "od siebie" - może i mądrze ale i najtrudniej :diabloti: jak pokazuje historia i tradycja ludzkiego myślenia i działania.
  7. można zrobić psu badania neurologiczne - wiek i dziwne zachowania mogą sugerować starcze/chorobowe zmiany w obszarach mózgu. pełne badanie krwi (morfologia i biochemia) mogą pomóc w diagnozie.
  8. rozwlekając off-top... tylko leki i kosmetyki nie testowane na zwierzętach, odzież syntetyczna lub bawełniana, żywność tylko vega... temat rzeka. Ale mnie zastanawia inny problem. [quote name='Charly']"... Jest dużo lepsze rozwiązanie niż popadanie w tego rodzaju absurdalne dyskusje – nie jeść żadnych zwierząt...." http://www.blog.viva.org.pl/2011/02/25/pieskie-kontrowersje/#more-1711 [quote name='Charly'] Koszmario: czlowiek aby zdrowo żyć nie musi zabijać zwierząt. tak, to prawda jeśli chodzi o nas samych. ale jak się to ma do życia "konsumpcyjnego" naszych milusińskich - kotów i psów? One nie staną się vega chyba nawet dla nas ;) czy karmy typu TROVET Natural Vegetarian Diet zawierające zamiennie białko sojowe zamiast zwierzęcego będą w przyszłości rozwiązaniem dylematu: kupujemy = zabijamy.
  9. [quote name='Bila'] A jak sobie pięknie doskakują do aorty:razz::razz: [/QUOTE] jak to w rodzinie :razz: tyle że u nich to tylko dla sportu, a nie z żalu czy nienawiści :diabloti:
  10. nooo spoko... mega biało na Twoich fotach jest? jest! a jak mega biało to = zimowo, no to o co chodzi :diabloti: wg mnie nr 1 z powyższego postu :razz:
  11. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1205/66a103611cf18cbe.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/f72f79f57b4622c6.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/4f7ac09339d348d3.jpg[/IMG][/URL] czy to są uszka? czy może mnie wzrok myli i tylko ja widzę że to jednak... różki? :roll: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1205/4e22b4ffe3036d3a.jpg[/IMG][/URL] dobranoc ;) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/b8ef027a114769e8.jpg[/IMG][/URL]
  12. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/59e5b1cb29db585e.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/40cb511623b2a215.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/f54139d70864b249.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/67a6af5c86878d6f.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/a64f54cb005edc26.jpg[/IMG][/URL]
  13. no czy nie są diaboliczne... :razz: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/1e887d81ee33246e.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/93e0d6f20016c700.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/e002a55f5de36e33.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/0dddaea518cb0493.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/6f142f393764a5df.jpg[/IMG][/URL]
  14. a najlepiej we trzy... [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/93f2ad4532fce23f.jpg[/IMG][/URL] ... harpie - diablice :diabloti: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/3bc8424f7febdb99.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/1c1b0e193386d255.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/c232bcd52bec6e05.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/f6e05396a8a1b2c8.jpg[/IMG][/URL]
  15. ale lepiej jednak we dwie... ;) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/ac07b3c14f327574.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/f09265547f329a40.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1205/cd29feaed38d2cf5.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/1bdc1957f52b6356.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/bfd38e498948cc20.jpg[/IMG][/URL]
  16. we dwie... [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1205/d21fb7e693180fed.jpg[/IMG][/URL] lub pojedynczo... [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1205/a8e5ef27ac085b1c.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1205/65855dabcd21b284.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1205/3516d5e8362c1803.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1205/a6d31eccdfe469fa.jpg[/IMG][/URL]
  17. dziś to było ostro... słonecznie i hardcorowo :diabloti: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/853161fad4fe00ec.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/2dfb33179c4762f1.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/5cb27d7c8314aad5.jpg[/IMG][/URL] siła złego na jednego... małego Szekspira ;) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/c96f6f087188c31a.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/6265aafade224a77.jpg[/IMG][/URL]
  18. :hmmmm: ... [I]diabłuszna diaboliczność[/I] to chyba ostatnio jest w modzie... zresztą taka była wróżba :diabloti: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1204/59a2971a54a1fb16.jpg[/IMG][/URL] dobry wieczór... ;) [quote name='Maupa4'] [url]http://images8.fotosik.pl/1200/5f3b66594c27e67a.jpg[/url][/QUOTE] Maja w nowym ubranku :loveu: taka różowo-optymistyczna w tej szarości wielkiego miasta...
  19. nie cofniesz czasu... czasem popełniamy błędy... nie zadręczaj się... masz jeszcze jednego zwierzakowego przyjaciela - Saszę.
  20. kiedyś od nas odchodzą... trzymaj się :glaszcze:
  21. my? jędze? :crazyeye: moje koty i bulwy też są wojownikami... mają to po mnie :diabloti: żedne "trudne dojazdy", "wichury", "armagedony" czy inne okoliczności przyrody :eviltong: nie zniechęcą ich do... drapaka :diabloti: i nawet dzieci wiedzą że TV kłamie :mad: edit: a Ori nie zapraszasz? :evil_lol:
  22. [quote name='Maupa4'] A ... no i musze się poskarżyc na Grubą. [B]Nie lubi mnie. :shake: Powiem więcej chciała mnie ... zabic. Zabic tuż przed wieczornym spacerem ...[/B] Potraktowała mnie z czachy ... i przerobiła mnie na swój wzór i podobieństwo ... jestem plaskata czyli ... płaskopystna ... Gruba wbiła mi nos do środka czachy ... :placz:[/QUOTE] lubi, lubi... to była typowa [I]spacerowa niekontrolowana szalona radość[/I] - tak na logikę, gdyby chciała Cie zabić, to zrobiłaby to NIE PRZED :hmmmm: TYLKO PO spacerze :diabloti: a masz jakieś dowodowe foty? a i koniecznie foty owej "podejrzanej" :razz: dobrze choć że "niezbiegłej" z miejsca zdarzenia :multi:
  23. [quote name='Maupa4']Nawet [B]Wróżka Diabłuszka[/B] nic nie wyczarowała ani nie zaczarowała ... [/QUOTE] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1168/f835214718e42d1a.jpg[/IMG][/URL] będzie dobrze... moc jest z Wami... i ta na wysokościach i ta w podziemiu... :razz:
  24. [quote name='Bila']Colette to kumpela wszystkich:loveu::loveu: Akucha to się teraz pewnie przez miesiąc na Dogo nie pokaże:evil_lol:[/QUOTE] Colette to [I]dusza towarzystwa[/I] :lol: to nie wiesz? Akucha to domowy adres zmieniła :diabloti: i nika na dogo...
  25. Margo była zadziwiona... [I]gdzie one tak dały radę...?[/I] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1153/62ae73a4a1571268.jpg[/IMG][/URL] Greta pytała [I]a może wytaplać je jeszcze?[/I] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1153/83d99487df86c7d0.jpg[/IMG][/URL] a czasami robili wspólne narady... [I]co by tu jeszcze?[/I] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1153/9a296420e2c9e1f9.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1153/ff217d491e1adf0f.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/1153/a862d78e6ecfa1ab.jpg[/IMG][/URL] i planują nadal... dobranoc ;)
×
×
  • Create New...