Jump to content
Dogomania

yoreczka95

Members
  • Posts

    237
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by yoreczka95

  1. [quote name='Berek']Tak naprawdę lduzie ktorym się naprawdę zdarzyła "wpadka" albo byli nierozsadni i rozmnożyli swoją niehodowlaną suczkę nie sprzedają psów w taki sposób. "Masówkę" uprawiają podli, pozbawieni skrupułów handlarze. No ale to takie niewygodne, przyjrzeć się sprawie bliżej... :-( Lepiej udawac że nas to nie dotyczy. [LIST] [*]To "inni" napędzają popyt pseudohodowcom - my "nie dbamy o jakieś glupie papiery". [*]To "inni" nie przejmują się sytuacją zwierząt w Polsce - my "trafiliśmy na wspaniałego sprzedawcę kochającego pieski". [*]To "inni" są snobami bo kupują takie drogie psy rasowe - my "chcemy mieć jamniczka" ale "nie stać nas" na rodowodowca więc w czym problem... :mad: [/LIST][/quote] Tu bym się zgodziła. Ale dotyczy to nie tylko psów ale wszytkiego. Ludzie są czasami dziwni.:razz: Jeżdże do kuzynki na wakacje. Chłopak z sąsiectwa był w chórze. Chóru juz nie ma bo dyrygent za bardzo lubił chłopców. I wiecie co, kiedy go zamknęła policja, rodzice tych dzieci oczywiście nie wierzyli w nic. A podawała policja dowody. Rodzice pisali protesty, jechali do miasta na zebrania pod więzienie gdzie siedział ten zbok. Kwiaty składali pod ścianą więzienia. Płakały matki, no mówie wam, cyrk. A najlepsze było to że dzieci panów którzy spiewali kiedyś w tym chórze i dokładnie wiedzieli że ten pan lubi chopców, swoje dzieci też zapisywali do tego chóru. Wiedzieli że zbok a dziecko zapisali. Zgadnijcie dlaczego? Nie tylko z psami jest tak samo.
  2. [quote name='Saint']Szkodliwość ziemniaków sprowadza się do obecności w nich pewnego szkodliwego glikozydu (wyleciała mi nazwa systematyczna z głowy - jak tylko sobie przypomnę to napiszę). Ów glikozyd znajduje się w dużych ilościach zwłaszcza w młodych ziemniakach, świeżych pędach - zatem ziemniaki tak, ale nie młode, potłuczone i ugotowane/ rozgotowane ;)[/quote] [URL="http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,42699,3452879.html"]Przeczyta?em... Z miodem do grobu[/URL] Niezłe :lol:
  3. [quote name='dunia77']Ten eksperyment jest opisany w książce Corena, który z kolei cytuje Pamelę Reid (autorkę "Excel-erated Learning"). Nie ma powodu, żeby kruszyć kopie o słowo "eksperyment", ponieważ w języku polskim to słowo oznacza niekoniecznie "eksperyment naukowy".[/quote] Eksperyment nienaukowy = mit ?:lol:
  4. [quote name='Berek'] Yoreczka - ino pies to nie ciuch, wyobraź sobie. :shake: Co do rodowodu, rodzice musza mieć zrobione uprawnienia hodowlane oraz hodowla jest pod oficjalną kontrolą ZK - wypełniasz karty krycia, karty miotów, odbywasz przegląd miotu i tak dalej. Psy nie dostają rodowodu z automatu, dlatego, ze rodzice mieli papiery. Właśnie rzecz w tym że rozród psów rodowodowych odbywa się - na każdym etapie owego procesu - pod pewną kontrolą, KaPeWu...?[/quote] Pies to nie ciuch, wiem o tym, ale kasa tu i tu jest ta sama. KaPeWu :lol: Dzięki za wyjaśnienie o rodowodach. Tego nie znałam.
  5. [quote name='I*love*shih*tzu']przykro jest mi czytac takie komentarze... na stronie gdzie były umieszczone ogłoszenia było napisane szczeniaki po rodowodowych rodzicach one nie miały ale warto dodać że nie chodziło im tylko o to ale i o dobro zwierząt[/quote] Sie za bardzo nie przejmuj. Tu każdy jest mondry a sam jak poczuje że ciuszek jest o złotówe tańszy z drugiej strony wsi to tak wydrze że aż sie kurzy. Koła w rowerze gubi. A książeczka zdrowia nie starczy? No i jak rodzice są z rodowodami bo ja słyszałam że szczeniaki wtedy też dostaną rodowody.
  6. [quote name='Berek']Na litość...! Ludziom kompletnie mózg odbiera jak tylko pomyślą że coś mogliby mieć ... taniej niż w normalnej rynkowej cenie. Niestety. :shake: Oczywiście to nie zmienia faktu że historia potworna... [/quote] Ludzie już tak mają. Nie tylko z psami ale ze wszystkim. SALE na psy?:shake:
  7. Ludziska są różne. Tu 11-letni chłopaczek szczyci się że zabił 160 cielaczków. :angryy: Pobił jakiś rekord czy coś. Tata jest z niego dumny. [URL="http://wp.tv/i,11-letni-chlopiec-zabil-160-bykow,mid,240054,klip.html?ticaid=67673"][FONT=Times New Roman][SIZE=3]http://wp.tv/i,11-letni-chlopiec-zabil-160-bykow,mid,240054,klip.html?ticaid=67673[/SIZE][/FONT][/URL]
  8. [quote name='puli']Nic sobie nie odpuszczaj tylko sie przyłącz ;)[/quote] Wygląda że ta koalicja od września jest nieczynna. Głucha cisza. Tylko na komentach ludziska bluzgają na siebie. :shake: Zróbmy coś same. I jeszcze jedno, kumpelka mówiła mi że ta hodowla nalezała do zwiazku kynologicznego. Wystarczy zapytać w związku.
  9. Czy aby ten poseł wie o czym mówi? W każdym zdaniu tylko powinno być i powinno być. Ma psy a nie wie jak inni chowają po klatkach? Nie kazdy chce mieć rasowego. Kundelki też chcą żyć. Ale patrzcie co znalazłam. Poszukałam maila do posła, piszmy do niego może się uda coś zrobić. e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] i drugi ważniejszy chyba [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] . Piszemy.
  10. Ciężko coś na to powiedzieć. :-( Jakbym nie zobaczyła to bym nigdy nie uwierzyła że człowiek może być tak bestialski. Zastanawiam sie tylko na co ten poseł czeka i dlaczego nie zmienia tej ustawy? Poseł powinien być mądrzejszy od tego gnoja co taką tragedie dał psiakom. Wyglada na to że posłowie z gazet dowiadują się o naszych i psich tragediach.:shake: Tego nie da sie zmienić.
  11. [quote name='WŁADCZYNI']Bamboo podając eksperyment trzeba podać jego źródło. Yoreczka95 nie wiem czy w necie, w 'Tajemnicach psiego umysłu' Corena tak.[/quote] WŁADCZYNI twierdzi że u Corena. Ktoś ma tę książkę? Moglibyście napisać coś o tym? Ja niemam niestety.
  12. yoreczka95

    zapalenie

    Dzięki za pomoc bo jak ja pisze to nie wierzą. :lol: Ważne że kolejny mit padł. Psom nie grzebie sie w uszach. Pani Sumińska wiele razy o tym mówiłą na radiu i w TV. Przypomniałam sobie że usuwamy z ucha te włoski co są już wilgotne, takie wyglądające na mokre.
  13. Życzymy pieskowi zdrowia czy niech mu ziemia...? :shake:
  14. yoreczka95

    zapalenie

    Kąpiesz całego psa w zimie? Poza tym ja czytałam żeby psu w uchu za dużo nie grzebać bo grzybki ma tam każdy pies. Najlepiej wcale nie grzebać. Pani mówiła że wystarczy wyrywać martwe włosy z ucha.
  15. Nie wolno solić psiego jedzenia bo sól bardzo psom szkodzi na nerki.
  16. [quote name='Czarne Gwiazdy']Szajba. Właściciele yorków, którzy papilotują swoje pupile muszą być nieźle fiśnienci. Wyorażacie sobie psy w schronie w papilotach? :crazyeye:[/quote] [COLOR=black][FONT=Verdana]Właściciele rasowców którzy wysilają się na prowincjonalne dowcipy i piszą nie na temat bo o papilotowaniu na wątku o farbowaniu też są nieźle fiśnięci.[/FONT][/COLOR][FONT=Verdana] Papuga zawsze druga, wiesz?[/FONT][FONT=Verdana]Sam coś wymyśl ale na temat. [/FONT]
  17. [quote name='Bamboo ®'] Myślę, że w tym karaniu z opóźnieniem bardziej chodzi o skuteczność takiej kary. Przeprowadzono pewien eksperyment dotyczący związku między "szybkością" zastosowania kary a jej skutecznością.:p Wynik jest dosyć zaskakujący...:cool1: [/quote] Bardzo ciekawe. Możesz napisać kto przeprowadził to doświadczenie, kto o tym napisał, gdzie i kiedy to było? Czy opis doświadczenia znajdziemy w necie? Psy z trzeciej grupy nie zżarły mięsa nawet po 30 dniach?
  18. [quote name='DuzyTomek2007']Mi dzisiaj się zawalił jeden mit i to boleśnie: " Psu należy zmieniać karmę bo jedna go nudzi" No i właśnie tak robiłem i musiałem jechać do weta bo pies ma megabiegunkę i pojawiła się krew. :angryy: Karma ma być jedna na dłuuuuugi czas taka która smakuje. ;)[/quote] Od zmiany karmy krwawa biegunka? Stworzyłeś nowy mit. :lol:
  19. [quote name='Domi']Po raz kolejny próbowano mi wmówić ostatnio, że nie mam co się spieszyć ze sterylizacją małej po pierwszej cieczce, gdyż równie dobrze można to zrobić w wieku 7-8 lat, bo ryzyko nowotworu i ropomacicza [B]przecież nie wzrasta [/B](!!!) a suczka BĘDZIE SIĘ MĘCZYĆ TYLE LAT PO ZABIEGU STERYLIZACJI... Ja nie mogę... :errrr: I takim ludziom ŻADNE argumenty nie trafiają do mózgownic... :mad:[/quote] No ale weterynarza o to pytałaś czy jakiegoś zabobonnika?
  20. A może Vizir?:lol:
  21. WŁADCZYNI to się nie zrozumiałyśmy bo ja nie uważam że Ty uważasz się za fiśniętą.:lol:
  22. Szajba. Właściciele rosowców którzy farbują swoje pupile muszą być nieźle fiśnienci. Wyorażacie sobie psy w schronie pofarbowane na różniste kolorki tęczy?
  23. [quote name='Saint']:lol: Yoreczko - nawet nie wiesz jaką gafę w tym momencie strzeliłaś :lol: ale spokojnie, z tego co widzę jesteś tu dopiero od kilkunastu dni - za jakiś czas zrozumiesz co mam na myśli pisząc, że popełniłaś małe, drobniutkie, delikatne, słowne faux pas. Co do tego skąd (!) wiem, że nie robicie - otóż nie wiem ;) Ale jeśli wśród osób, które do tej pory się tu wypowiedziały, są choć 3, które coś w tym temacie działały, poza akcją "zerwijmy łańcuchy" - to będę bardzo, ale to bardzo zaskoczony ;)[/quote] Gafę strzeliłam powiadasz? Nikogo obrazić nie chciałam. Co do tego drugiego to ja też.
  24. [quote name='Saint']A wiecie co jest jeszcze ciekawszym zjawiskiem? To, że mentalność narodu naszego jest taka, że większość potrafi mówić - i tylko mówić.. :roll: Pozdrawiam Saint[/quote] Święta prawda. Po pierwsze Ty sam robisz dokładnie to samo. :lol: Po drugie z kąd wiesz że już nie robimy?
  25. [quote name='Shetanka']Dla mnie w ogóle trzymanie psa na łańcuchu jest straszne :shake: [/quote] No właśnie. Weźmy akcje zrywania łańcuchów. Rozgrywa się w większości w miastach. A psy? Psy na łańcuchach trzymane są na wsi głównie. Przekonujemy mieszczucha do czegoś co jest złe ale dla niego abstrakcyjne. W blokach, w mieszkaniach nie trzyma się psa przy budzie, nie? Tu trzeba coś innego poszukać. Na wsi są dzieci. Uczą się religii. Chodzą do kościoła. Ksiądz opowiada często wydumane pierdy a w tym czasie psy kilometr od kościoła wiszą od lat na łańcuchach. Szkoła co robi? Nic. Wójt, co robi? To samo. Nikt nie chce walczyć z Kargulem. Za to robi się akcje zrywania łańcuchów 100 kilometrów od psa przy budzie. Czaicie te jaja?
×
×
  • Create New...