Jump to content
Dogomania

Baski_Kropka

Members
  • Posts

    2593
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Baski_Kropka

  1. Ale piekny złowieszczy widok <3 Jak ja Wam zazdroszczę!!!!! A dzisiaj Dex poznał ujadacza spaniela, i nawet się polubili :D
  2. My również się witamy! Ale masz świetne te psiska <3 Jamniś przesłodziak z paszczy :P A te niebieskie oko suczydła wygląda demonicznie:D
  3. A witamy! Zapraszamy do odwiedzin :D
  4. Fotki jeszcze gorące! :D Zwiedzamy włości nieśmiało ^^ [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/197/1ra8.jpg[/IMG] Tu też... średnio lubi się fotografować :P [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/534/0r57.jpg[/IMG] Kolejna słit focia :P Wyszłam jak jakiś facet :/ :P [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/22/la78.jpg[/IMG] Uchole <3 [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/534/zsnj.jpg[/IMG] Brama moja ^^ [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/89/q83k.jpg[/IMG] Generalne mieliśmy dzisiaj super spacer, mega socjalizacyny ^^ Poszłyśmy na centrum, skorzystałam z okazji, że miałam jeszcze masę kurczaka w saszetce i weszliśmy do lecznicy! :D Wybraliśmy Cztery Łapy na Sobieskiego(?) wszyscy nasi sąsiedzi tam chodzą i sobie chwalą :) Żeby tam wejść, nie było łatwo, trzy kroki do przodu, dwa kroki w tył.. ale udało się! Na kurczaczka dąło radę :) Najpierw borok caaaały się trząsł... potem troszkę się ogarnął, na pokuszenie wlazł na wagę waży 24,880 :P Czyli docelowo około 30 będzie ważył :) Potem się uspokoił, ciekawość wzięła górą i splądrował co mógł :) Pani wet super fajna, wiedziała o czym rozmawiamy i z czym się zmagamy, ponadto okazało się, że bywamy na tych samych psich imprezach - dogtrekkingach! I lubimy jeździć w góry :) Dex ją polubił, machał nawet ogonkiem, ogon wylazł z między łap i był swobodny, bardzo mnie to cieszy, w poniedziałek zrobimy kolejne podejście. Tym razem wezmę kaskę i kupie tabletki na robale, bo wypadało by powtórzyć po schronie jeszcze raz. Kiedy wracaliśmy przed wiaduktem Bochaterów Monte Cassino spotkaliśmy Pana ze spanielem :) Pies na początku na nas wrzeszczał, Pan się spiął, ale małymi kroczkami i psy się zakumplowały. Okazało się, że Pan też wcale taki nie zielony, chwilę pogadaliśmy i poszliśmy do domu. Na ogrodzie jak widać, Dex trochę połaził, pozwiedzał i jak się rozszalał z zabawą to prawie podarł mi kurtkę, porozwiązywał buty i w ogóle nie chciał się od moich spodni odczepić. Trzeba było stanowczo zabawę zakończyć.... Trudno ukierunkować jego zabawę na zabawkę... nasze ubrania są super do łapania :/ Generalnie mogę powiedzieć, że Dex naprawdę ma fajne podejście do psów... jak na razie podoba mi się to co widzę... Co najważniejsze! Nie boi się już przechodzić koło ludzi nawet jak jest to więcej niż jeden człowiek :) A jeszcze ważniejszy jest fakt, że lubi dzieci, merda do napotkanych dzieciaków ogonem i chciał by się witać! <3
  5. My też byliśmy i było śmiesznie :P Szczególnie na pierwszym spacerze.... Dzisiaj śniegu napadało, ależ było nasze zdziwienie jak wyszliśmy na dwór :D
  6. Duże, jak onkowate ;P W porównaniu do haszczakowych ma ogromne :P
  7. Nie połamaliście nóg? :D
  8. [IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/t35/1603501_618600948175093_643720495_o.jpg?oh=e0c4639d49ce6e9d5d746ce0e20667bb&oe=52E0CB2C&__gda__=1390441837_697337bdd35429b3a13ca859a0fbb0b7[/IMG]
  9. Ale mamy lodowisko w całej Częstochowie :D Ja nie wiem jaka jest temperatura... ale z nieba leci mżawka, która następnie zamarza na każdej powierzchni, czy to chodnik, czy to ulica, czy nasza brama,wszystko wygląda jak by w kostce lodu, dzisiaj nawet futro Dexa osiwiało i moje kudły na spacerze ^^
  10. A ja dzisiaj byłam z Dexem w centrum na spacerze! Tzn nie w scisłym bo jeszcze na to ciut za wcześniej, ale byliśmy koło Browaru Częstochovia/Oslo obeszliśmy kilka razy przychodnię wet. dookoła (Cztery Łapy zdaje się) I poszliśmy przez skrer sokołów z powrotem na Monte Cassino i do domu :) Hardcorowe jest :D W górach też chodniki wyglądają jak wielkie lodowisko? Bo ja dwa razy zbierałam się z gleby :D
  11. Hejka' jak tam :D
  12. Oojj, pogoda tutaj faktycznie jest parszywa...zimno buro ponuro wieje impada deszcz.. Zmoklam rano jak bylismy z Dexem...pogoda typowo lozkowa... Nic tylko pod kocem przed tv z goraca herbata i psem pod nogami :) Pragne zeby byl mroz i slonko, albo najlepiej juz ciepla wiosna :D Wy to przynajmniej widoki macie piekne <3 No taaaaaak ferie ale wam podwojnie super! Ja ostatnio sie zastanawialam czy w szkole tez byly dwa semestry tak jak na studiach... A przeciez to nie tak dawno bylo :P Ja nie mam ferii bo mam prace i durna sesje :((( i do tego przez miesiac jestem sama bez M... ;(
  13. A co to za okazja, że wy się w górach wylegujecie? :D
  14. Ooo szit! Muszę zmienić miejsce zamieszkania, bo psu na kanapę nie zezwalam włazić... będziecie mi teraz deptać po piętach?! ;P
  15. Ja tylko co do tych krwiożerczych matek nawiąże... :P Ja poznałam okaz krwiożerczej babci :P Szłam, jeszcze z moim Baskim, a on z wyglądu owca a z charakteru owca do potęgi, poza tym na spacerach on zajmował się wszystkim innym ale nie ludźmi. Więc idziemy spokojnie jedną stroną chodnika, a z naprzeciwka drugą stroną chodnika idzie babcia (wcale nie taka stara) z wnuczątkiem około 4-5 lat. Podkreślam że szłam drugą stroną chodnika z psem niuchającym trawnik. Nagle przy mijaniu, babcia rzuca się na wnuka ciałem przygniata go do płotu i krzyczy na mnie, że mam zabrać tego psa natychmiast bo jej wnuk się boi, bo nie wiadomo co to za pies ten mój kundel... Dziecko faktycznie przerażone, ale faktem, że babcia zgniatała go swoim ciałem o solidny metalowy płot/siatkę :P Pies mój jeździł regularnie do przedszkoli do dzieciaków, edukować, albo z psim zaprzęgiem przywieźć Mikołaja na sankach przedszkolakom, więc akurat doskonale wiedziałam jaką bestię mam przy nodze :D Przyśpieszyłam kroku i poszłam, kwitując tylko, żeby się zastanowiła czy dziecku przypadkiem krzywdy właśnie nie robi... Face palm...
  16. Są różowe, zielone i chyba niebieskie :) Miałam już w serduszka i w kosteczki :) Można kupić chyba za 54 PLN 10 rolek po 20 szt, o ile dobrze pamiętam lub mniejsze paczki, w komplecie są nawet pojemniczki na rolke woreczków ;) Bo ja żeby mi było po drodze i sensownie mam tylko Kakadu pod nosem albo TKMaxx i w Kakadu jest drogo i nie zawsze są... Golson, to tanio kupujesz, ja w porównaniu do Ciebie to kupuje chyba woreczki ze złota :D Ale nie mam czasu na latanie po mieście w poszukiwaniu woreczków ;P
  17. No pewnie że ciężko, bo w mięsnym mieli tylko przeźroczyste :P Nasze różowe w serduszka (kupuje w TKMaxx bo są tanie i DUUUUUŻO) się skończyły, zazwyczaj na dzień 2 wystarczają, ale w podróży wozimy ze trzy najczęściej... pies miał stress qupe i cóż mogłam poradzić :P
  18. Dobra... bo już się was źle czyta. Dyskusja moim zdaniem zmierzająca donikąd... Ja mam inną, może trochę rozładuje to wasze napięcie bo wam gumka w majtkach strzeli :P (pisze to w żartach gwoli ścisłości bo aż się boje waszej reakcji :P :P :P) Wracałam przed nowym rokiem z Baskim [*] od mamy do domu, idę na dworzec i widzę, że mojemu psu już bardzo się chce nr 2. Worki już wykończone, bo godzine w drodze już byliśmy więc zachodzę do znanego nam już sklepu z prośbą o woreczek lub jednorazówkę na ładunek. Pani w mięsnym uśmiechnęła się, poprosiła 5gr i dała mi woreczek...(to była już druga taka awaryjna sytuacja pod dworcem z naszym udziałem, Pani w mięsnym zawsze pomocna ^^) Zmierzam na dworzec (Dworzec PKP w Katowicach, cześć pewnie wie, że nie ma tam miejsca na psie qpy ani nawet na siku) pies się łamie w pół i rzeźbi na małym skrawku trawnika... woreczek w ręku, czekam. Pani z jakimś mikro piesem, popatrzyła na nas z obrzydzeniem i rzekła: -Obrzydlistwo tak w centrum miasta...pfff Pokazałam woreczek, przemilczałam stoję dalej, -Obrzydlistwo nie dość, że w centrum miasta, to jeszcze tak z tą qpą będzie łazić w przeźroczystym worku i ludzi obrzydzać... (kręcenie głową z dezaprobatą) Przemilczałam, bo w sumie co sobie będę humor psuła? Podejrzewać mogę, że ona mikrokupy po swoim mikropsie nie sprząta. Ciężko w takich obcasach schylić się do samej ziemi :P No i proszę tu dogodzić ludziom, tak źle tak nie dobrze... Wszystkim nie dogodzisz a wkurzyć każdego to już żaden problem :P
  19. Witamy Despireepl ;) Mam nadzieje, że mu dobrze... :D Ale postępy robi ogromne więc chyba czuje się z nami pewnie i bezpiecznie :D No i mamy największe dobra... żarcie i zakazaną kanapę :D
  20. Tutaj jeszcze w schronisku w Korabkach, wygląda groźnie :) Mam nadzieje, że się nie pogniewają że je tutaj wstawiam, ale trudno mu zrobić zdjęcie całej sylwetki kiedy mamy tylko 2 m smyczy :P [IMG]http://schronisko.info.pl/images/stories/virtuemart/product/smutek7.jpg[/IMG] I z jedną z wolontariuszek... Ja tych wolontaiuszy bym na rękach nosiłą za ten kawał cudownej roboty którą tam wkładają <3 [IMG]http://schronisko.info.pl/images/stories/virtuemart/product/smutek8.jpg[/IMG] Jeszcze co do jego odnalezienia się w nowej sytuacji, on już czuje się na prawde świetnie, łąki i nasza ulica to jego tereny, jest tam w pełni wyluzowany, i tak jak pisałam z psami przechodzi moje najśmielsze oczekiwania co do dogadywania się :)
  21. [quote name='Molowe']Fajnie,że robi postępy najważniejsze to pomalutku do przodu :loveu: Co do spacerku to możemy się kiedyś umówić tylko jak Dexterek trochę bardziej odnajdzie się w nowej sytuacji żeby adhd mojej spanielicy go nie przestraszyło :evil_lol:[/QUOTE] Zeby ADHD twojej spanielicy go nie przerażało!? Haha jak on sie nabawia ADHD do zabawy to w ogóle jest szał ciał haha... psina sąsiadki wymiękła xD On w ferworze radości jak już z psem ganiać nie może to łapie mnie za buty spodnie kurtke... jeszcze nie okrzesany jest, ale ostrzeżenia pd psów rozumie bardzo dobrze i raczej się stosuje :) Ja już dzisiaj wiem, że Dex nie atakuje małych piesków, poznał nowego przyjaciela, Filipka mikro kundelka :D Lubi również wielkie psy, ma swojego kumpla Aresa takiego Kaukazowatego giganta, ale lubują się tylko przez płot, bo on nie jest wychodzący... :( Lubi wszystkie psy samce i samice :) Pod warunkiem, że żaden do gardła mu się nie rzuci, wtedy wiadomo, że miłości nie będzie...nie reaguje też na zaczepki tych zza płotu, ale takie zasady wpajamu mu od pierwszego dnia u nas. Jest nagradzany za każde pozytywne zachowanie :) Ja marze o jakimś psim spacerku... :) Z Cekinem faktycznie od razu miłości może nie być... jak w połowie lutego, M. wróci z delegacji, to możemy samochodem podjechać gdzieś do lasku aniołowskiego albo na lisiniec i jakoś sensownie przeprowadzić pierwsze poznanie... na razie zapraszamy nasze okolice ;) z Cekinem też się kiedyś dogada... Największą moją bolączką jest brak mobilności... ale cóż, na to też przyjdzie czas kiedyś :) Nie będę go pośpieszać... Molowe, może uda się zgadać na jakiś spacer, tylko jakie dni wam odpowiadają? Zaraz wrzucę fotki jakie mam :D filmik muszę skonwertować, obrócić i wyciąć ciekawy fragment, bo 7 godzin spania wam nie będę pokazywała haha :P Pierwsze spacery na łąkach :) [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/30/xpqq.jpg[/IMG] Pierwszy gryzak... widać te demoniczne spojrzenie :P [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/811/6zq1.jpg[/IMG] Znowu jeden z pierwszych poranków na łąkach u nas :) [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/20/xctk.jpg[/IMG] Kalendarz przyjaciół Korabiewic...my już mamy. A wy? To tylko 18 PLN a pomożecie odbudować schronisko i zmienić los tych zwierzaków! [URL]http://schronisko.info.pl/kalendarz[/URL] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/842/3nxn.jpg[/IMG] Pies podstolikowy :) [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/34/slup.jpg[/IMG]
  22. Ale super spacer :D To jest w lasku aniołowskim? Byłam tam tylko kilka razy wiec nie rozpoznaje do końca :D
  23. Ja kupilam u nas :P na stronie bylo napisane ze jest sklep detaliczny to pojechałam, szef specjalnie przyjechał haha żeby nas obsluzyc, kupiliśmy komplet smycz i szelki do tego legowisko, za cenę mniejsza niż hurtowa :P musze mieć piękne oczy ze tak nam pomogl haha fotki musze obejrzec na kompie bo tu nie widzę :/. Za dużo ich i sie nie lądują...
  24. Okupie jak w temacie, moze ktoś ma? Bardzo mi potrzebna a nigdzie jej nie ma :/
×
×
  • Create New...