Jump to content
Dogomania

Baski_Kropka

Members
  • Posts

    2593
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Baski_Kropka

  1. [quote name='Naklejka']:) 2lata temu... [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-5O1mR1VkPPM/UHxCCKM37JI/AAAAAAAAMB0/LG0MkOOqGLc/w640-h480-no/IMG_2319.JPG[/IMG] To coś stanęło na mojej drodze[/QUOTE] Ma bosko głupkowaty wyraz pyska <3 Słodziaczek <3
  2. [quote name='Angi']wiem jak to jest, mieć psa co ma srakę :P Gdy smród kupy budzi cię o poranku :evil_lol:[/QUOTE] O poranku!? Toż to luksusy!! :P Dex nawet jak ma srake to trzyma i walczy dopóki z nim nie wyjdziemy, a najgorzej, ze borok nie pokazuje, ze musi wyjść, po prostu leży i walczy z... dupą :P A Baski łaził mendził miauczał śpiewał szczekał na nas a jak to nie zdawało egzaminu to srał na podgrzewaną podłoge, a niech se Pani rano sprząta zaschniętą koope. I jeśli zdarzyło mu się narobić robił to o każdej porze, nie z rana :P Ale dla jasności, jak byliśmy w domu i chciał iść, to wychodziliśmy :P Za to kocia koopa to jest hardcore. Żaden psi smród nie pobije kociego smrodu :P I w nocy ten smród z łazienki przelatywał aż do sypialni! BLEAH!!
  3. [quote name='magdabroy']Tu masz Angi galerię: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/211655-Pieseły-i-spółka[/URL] ;) Tylko nie licz na jakąś dużą ilość zdjęć :evil_lol:[/QUOTE] U mnie tez raczej malo zdjec' wiecej filmikow pewnie bedzie :P [quote name='rashelek']Wypracujecie sobie wszystko, odwołanie zawsze zajmuje najwięcej czasu ;)[/QUOTE] Niestety, ale jest najwazniejsze :) [quote name='Majkowska']Kochaaaany :loveu: Tak sobie myślę - może on wcale nie wychudł tylko dostosował sierść do warunków? Jeśli mieszkał w kojcu na polu w schronie musiał być przystosowany grubszą sierścią, teraz trafił do domku do ciepła więc może zrzucił?? Dla mnie wygląda dobrze, fajny lekki pies, a z czasem nabierze masy :) Co do gwizdka to polecam, sama używam, jest lekko ogłuszający dla ludzi ale skuteczny dla psów. Wytłumacz jeszcze raz z liną obrożą i szelkami o co chodziło , bo mnie to zaciekawiło :D Może jakiś patent na nieciągnięcie znajdę ;) Ostatnio widziałam szele zapinane z przodu - w momencie kiedy pies ciągnie to go obraca.[/QUOTE] On faktycznie zrzucil duuuuuuuzo futra, ale on nawet wtedy byl baaaaardzo chudy :) teraz juz wyglada sobie lepiej przytyl 1,5 kg. Wiec nie ma tragedii. A patent z szelkami i smycza polega na tym ze... Lina 10m przeciagnieta jest przez oczko szelek. Jakies 10cm od karabinczyka zawiazany jest supelek zeby opor liny ciagnietej po ziemi opieral sie na szelkach, a nie na obrozy. Bo on na samej obrozy uczy sie ciagnac i przy nodze nienchodzil jak nalezy, a tak to na szelkach mi nie zalezy bo szelki sa na wyprawy i wycieczki :) W miare jasno opisam? ;D A ten gwizdej to jaki? Taki stiricte psi? [quote name='sunshine']Fajny filmik :D ogon zagięty w pałąk i wio :D Nowy pies na forum i nagadane od czorta :P i znowu zdjęć trzeba poszukiwać xD[/QUOTE] Pies nowy, ale dogimaniaczka "stara" ;P Zdjec malo, ale filmiki wrzucam :P [quote name='Angi']ja mam specjalnie nie podlinkowane, taki trolik ze mnie :evil_lol: u mnie więcej zdjęć na facebooku niż na dogo :p[/QUOTE] No... Ale ja Cie nie mam na fb, wiec bede trula dupe tu na dogo :D
  4. Baski_Kropka

    dubel

    [quote name='betty_labrador']Właśnie! otóż dobrze to ujęłaś. Nigdy karać, zawsze ciuciać. I ja też zauważam, że wiele zależy od naszego nastroju, który przeklada sie na psa i jego chęć do słuchania sie. Wczoraj i przedwczoraj na spacerze (i pare ostatnich razy ) mialam świetny humor, Tosca słuchala sie idealnie, biegała blisko i w ogole bylam zachwycona. A dziś ja wkurzona, z czarnymi myślami... i Tosca biegala na polu tamgdzie wczoraj daleko, udawala głucha. Przychodziła rzecz jasna ale kiedy ja przestawałam krzyczeć i sie wyciszałam. Ale to juz nie to co ostatnio. Przynajmniej sie wybiegala :evil_lol: Ale fajne filmiki, sprawna psina :)[/QUOTE] Miło, że ktoś to przeczytał :P [quote name='leónowa']Z tym karceniem to też różnie bywa, mój słucha się jak dostanie porządny opierdziel, kiedy głuchnie na wołanie idzie w długą wystrczy się po agenta przejść, stanowczo i ostro skarcić i piesek chodzi jak w zegarku. Wiadomo wszystko zależy od psa, mi się trafił kundel o niezwykle twardym charakterze, który wszelkie cmokanie i niunianie ma w głębokim poważaniu, traktując jako kretyński hałas, ale za to owczarkowata kundlica o delikatnym charakterze wszelkie przejawy przymusu, twardości odbiera jako coś najgorszego na świecie, zamyka się i jeszcze mniej się słucha. Tak więc, w zależności od psa, na pewno samo titanie nie jest rozwiązaniem na ten problem, są psy które trzeba po prostu wziąć w obroty, mój nawet po ucieczkach, gdy wracał dostawał burę, a teraz nie kojarzy tego jako złej mnie, a wyznaczeniem granicy, której nie wlno przekraczać.[/QUOTE] Ja nie uważam, że trzeba tylko ciuciać, trzeba znaleźć odpowiednią metodę dla konkretnego psa. Ale w dalszym ciągu podtrzymują, że goniąc psa i karcąc go kiedy przychodzi do przewodnika, albo kiedy go znajdujemy nie robi nic dobrego. Pogoń uciekającego psa to świetna zabawa, a karcenie kiedy psa się znajdzie albo kiedy do nas przyjdzie utrwala w nim tylko nawyk nie przychodzenia, bo opiekun jest nie zrównoważony i należy być ostrożnym w kontaktach... Ale każdy oczywiście robi jak uważa za słuszne i mnie nic do tego :) Do poprzedniego mojego psa też trzeba było mieć barziej twardą rękę, to był haszczak i czasami potrzebował, żeby sprowadzić go na ziemie, ale i tak stosowałam się do tego co napisałam wyżej :)
  5. [URL]https://lh4.googleusercontent.com/-v6KXZzHISMg/Uwnc8E3O9-I/AAAAAAAAJsc/xbzVIGFazIg/s640/2014.02.23 (19).JPG[/URL] Aleeee dwapsy i słonko i siedzenie na trawie <3 Ojjak ja już za tym tęsknie <3 [URL]https://lh4.googleusercontent.com/-9YFP5KSHxW0/Uwnc7ATKDqI/AAAAAAAAJsM/fICV0xCHKIM/s640/2014.02.23 (18).JPG[/URL] Ulala jakie skupienie i równowaga :D Super spacerowo :D
  6. A ja gdzieś czytałam, że każda cera wymaga odpowiedniego nawilżenia, z tym że cera sucha wymaga nieco bardziej tłustych kremów... Ale nei wiem ile w tym prawdy. Ja mam Suchą albo mieszaną, nie wiem i używam z Ziaji kremów Kozie Mleko :P nr 1 na dzień i nr 2 na noc :P
  7. [quote name='Niufciak']to masz o tyle fajnie :) Lagos mnie stratował ostatnio, wleciał we mnie z taką prędkością że polaciałam na ziemie razem z nim :roll:[/QUOTE] Nie wyobrażam sobie być stratowaną przez pędzącego niedźwiedzia :D :D :D Dex nie skacze niby, ale za to jak sie nakręci to podgryza, łapie za rękawki nogawki buty... dla tego trzeba się bawić bardzo ostrożnie, żeby nie wchodził na tak wysokie obroty :D [quote name='Ty$ka']Jejku, jaki pozytywnie zakręcony :loveu: Na koty nie ma mocnych :P U nas pomogła ostra praca z gwizdkiem, smaczkami i korektą ;)[/QUOTE] Z gwizdkiem? Noo o gwizdku myślałam... ale bardziej w ramach odwołania awaryjnego itp. Na razie ucze go, że jak mu zagwizdam to ma się śpieszyć i biec do mnie w podskokach bo uciekam :) I na razie to działa, ale nie jesteśmy na razie na taki poziomie zaawansowania, żeby móc go odciągnąć od zamiaru polowania. Wtedy po prostu zawracam jak się tak nakręca i zmieniam trase na mniej atrakcyjną dla jego nosa :/ [quote name='marta.k9080']cześć czarnuszku :p[/QUOTE] CZEEEEŚĆ :D [quote name='Molowe'][URL]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/46/gx8m.jpg[/URL] ojoj jaki słodziaczek <3[/QUOTE] Oj słodziaczek słodziaczek. A ostatnio zaczął nam pokazywać brzuuuuuszeeeek :loveu::loveu::loveu: [quote name='Angi']hej, Piękny Dexter! :loveu: tak się mijamy w galeriach, to postanowiłam wpaść do was :D[/QUOTE] Super! Witamy serdecznie, rozgośćcie się :D My idziemy do Was :D Edit. Nie działa ci link do galerii...jak byś nie miała podlinkowanego napisu :(
  8. A oncoś widzi przez te haszcze na oczach :D Słoooodziak :D Sąsiad też ma sznaucera miniaturę, ale niestety wredna z niego bestia i z psami sie nie dogaduje :/ Chociaż do ludzi to przekochany stwór... To teraz musisz porobić fotki wspólne Molki i Nestora <3
  9. Ale sie fura lsni :P cos mi sie wydaje, ze ty na lans jezdzisz a nie na trening :D Ja mam sezor rowerowy caly rok ;D teraz jedynie znowu zaczelam zwracac uwage na tempo miarowa jazde bo przez zime to tylko do pracy jezdzilam :) CUBE dobry sprzet :D luby sobie wlasnie kupil w grudniu, ale on ma taki krosowy, ja mam meride mtb typowo pod starty z psem kupiona...i Tylko w lesie na szutrze mam przewage :P
  10. [quote name='magdabroy']A na tej drodze z boku, to chyba rzadko jeżdżą auta, co?[/QUOTE] To jest slepa uliczka, droga dojazdowa do kilku posesji takze ruchu tam nie ma, w przeciwnym razie, nie bylo by wolnosci psiej :) Jestem odpowiedzialna :lol: [quote name='kalyna']Jaka głupawka i pychol przeszczęśliwy :loveu: :loveu:[/QUOTE] Oj glupawke to on miaaaaaal :D i to cale poltorej godziny :D [quote name='marta.k9080']bardzo fajny spacerowy Dex:loveu:[/QUOTE] Fajny, taki mi sie oodoba :D [quote name='Niufciak']Jaki szajbus :loveu: Lagos też na lince lata, i też jak coś to leci jak szalony :P tylko że on nie ma hamulców i zatrzymuje sie dopiero na mnie, gorzej jak akurat wiążę buta :roll: dodam tylko że Lagos jest tak duży jak Toro :)[/QUOTE] A to Dex akurat przebiega obok i zawraca, tez czesto chamuje na mnie, ale on troche lzejszy niz te niedzwiedzie :D [quote name='Yoana']Zaglądam do Czarnuszka :lol: Ależ mi uśmiech wykwitł jak oglądałam jego szaleństwa i radość ze spaceru . Cudny jest :loveu:[/QUOTE] Mnie tez cieszy jego widok w takiej radosci :D Ale troche mnie martwi jego instynkt łowny... Dzisiaj wyczul kota i ogluchl. Na smyczy byl ale sie podjaral i tropil strasznie.... :/
  11. No co... Tora mogła spoglądać z pod łóżka :P
  12. [quote name='magdabroy']Nie dałaś mu rybki zjeść :mad::diabloti:[/QUOTE] Rybki?! To byłą stara cuchnąca obślizgła głowa rybia :P Popatrz za to, na co mu pozwoliłam :P Może przebrniecie przez te monotonne zabiegane 3 minuty :P Na końcu widać najlepszą zabawe świata jak się pies nakręca jak pod górkę wbiega :D <3 Od razu uprzedzam, że pod koniec filmiku pies wącha SASZETKĘ! A nie to co wam się będzie wydawało :P Bo głupie ujęcie takie... :oops: [video=youtube;d-hMVX-GlXo]http://www.youtube.com/watch?v=d-hMVX-GlXo&edit=vd[/video] BTW, zauważyłam, że tutaj filmiki nie działają nie tylko u mnie, więc musicie obejrzeć oryginalnie na YT :P Gdyby ktoś był ciekawy patentu, obroży i szelek to na linie i samej obroży uczy się niestety ciągnąć, więc chodzi na linie w szelkach, ale że one niepewne są to są dopięte do obroży ale zablokowane tak, aby ewentualny opór działał tylko na szelki ^^ To tak w skrócie.. bosh zresztą co ja się Wam tłumacze :P
  13. A ja bym chciała zdjęcie z warowania synchronicznego :P
  14. [quote name='Niufciak'][URL]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/849/zzqf.jpg[/URL] ma piękną budowę :loveu: choć lubie masywne psy, on mi sie baaardzo podoba :loveu:[/QUOTE] Ale nam słodzicie :P Taki atletyczny jest, dosyć lekki, ale na prawdę za chudy :P [quote name='Molowe'][URL]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/27/0dri.jpg[/URL] Te uszy :loveu: [URL]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/849/zzqf.jpg[/URL] Jest jeszcze trochę taką chudzinką :)[/QUOTE] Molowe, bo musimy się spotkać, to jak go pogłaszczesz to zmienisz zdanie :P [quote name='Naklejka']No, budowę ma świetną! :) Jetsan dostawał na sierść biotynę i kawasy omega 3 i 6. Poprawiła się bardzo, ale czekam do lata, by go wyskubać i znów pakować w niego tabsy na sierść, by już do końca wróciła do normalnego stanu :D[/QUOTE] A co w Jestanowej sierści jest nie tak :P Wygląda jak niedźwiedź :P Tu fotki po spacerku, jak zmontuje filmik z szaleństw to wrzucę :D Ale chłopak miał dzisiaj frajdę, odkrył nową super ekstra hiper zabawę :D Dowiedział się, że z wału nad rzeką można zbiegać, i wbiegać do góry :D Jaka byłą frajda i szczęście? Tak się wyganiał, a jeszcze mu się chowałam i uciekałam, że jak już wiedział, że wracamy do domu to ledwo człapał i w domu padł jak długi :P Bo on do tej pory chodził tylko ścieżką po wale, nie schodził nigdzie tylko podziwiał widoki. Ohh... on to cały czas odkrywa życie i uciechę na nowo :) Czasami jak na niego patrze, to mam prażenie, że on nie dowierza, że na spacerku można biegać do woli, że nic (no może czasem poza liną) nie ogranicza, że nie ma krat jest człowiek, jest spacer i jest wielka frajda :) Ale wiecie co znalazł? I jaki z niego cwaniak? Głowę ryby FUUUUJ! Wziął ją do pyska, i coś za grzecznie za mną szedł. Tak ją trzymał jak by jej tam nie było. Jakież było zgorszenie kiedy mu rozwarłam paszczę i wywaliłam świnstwo? Bleeee, kaganiec na prawdę musi być na porządku dziennym... śmieciarz z niego i tyle :P [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/89/hiuk.jpg[/IMG] Kinolek <3 [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/46/gx8m.jpg[/IMG] A tutaj wyraz pyska mówiący wszystko "Daj mi święty spokój z tymi fotkami, padłem ze zmęczenia!" [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/21/4obp.jpg[/IMG]
  15. Wiecie co? Musze po prostu wylaż swoją żółć. Ludzie to są sku*****! Trzeba było dziecko oddać bo im w opiece nad psem przeszkadzało. Cholera co za ludzie bez serca. Przecież to członek rodziny jest do licha! Jest jakaś szansa na jakiś DT?
  16. Niufciak, do obróbki PS jest niezastąpiony :D Trzeba trochę pogrzebać pouczyć się ale jednak możliwości ma nieograniczone :) A do takiej delikatniutkiej obróbki to kiedyś używałam PhotoFiltre :) Ale to dawno temu było ^^ Ja to mam rozdarcie wewnętrzne, bo wiecie urodzinki mam niedługo iii oczywiście zrzutka rodzinna bo ja prezentów nei chce, zawsze dostaje piekne kartki urodzinowe w kopertach :D W zeszłym roku dołożyli mi do rolek a w tym roku marzy mi się nowe lustro chociaż używane, ale bardziej potrzebuje butów do biegania... No i rozdarcie mam :D Cieszcie, się, że macie aparaty... ale nie znacie dnia ani godziny :D Ja mój chciałam sprzedać ze wszystkim i kupić korpus D90 Nikona albo coś lepszego troche dołożyć... no i mechanizm uniesienia lustra się popsuł i trochę jestem zła i bez motywacji do naprawy tego dziada :P
  17. A ja jakoś nie mam manii kupowania coraz to nowych rzeczy. Jestem troszke bardziej praktyczna i kupuje żeby służyło dług czas...Kupowałam więcej jak testowałam z Baskim co by nam pasowało i Dex, pomimo, że kupiłam mu nową obrożę, to i tak chodzi w obróżce po Baskim. Jest niezniszczalna i chyba najlepszą jaką kiedykolwiek miałam. Niezawodna :P Tą nową muszę dać do przerobienia, bo nie jest półzaciskowa tylko zwykła na klamrę, a ja jednak się do niej nie przekonam, raz dwa i psa w obroży nie ma :P Z drugiej strony korci mnie na jakąś mega rażówe, obrożę szelki i smycz :D I chyba przed dogtrekkingiem w Jerzmanowicach sprawimy sobie guardy jakieś elegancko oczojebne :D
  18. [quote name='magdabroy'] Już pisałam, że w ciąży nie jestem :eviltong: A jakbym była, to jaki udział, miałaby w tym Tora :evil_lol: 2 dni, a Wy nadal nie odpuściliście i wiercicie temat :eviltong:[/QUOTE] Bo ciekawość to pierwszy stopień do wiedzy! Nie do piekła jak powszechnie się uważa :evil_lol: Pozatym, nie ładnie zaczynac temat i potem tak trzymać w niepewności :D Piękny północniak <3 Jednak serduchem z sentymentu zawsze będę z haszczakami :D A Tora się dogaduje ze wszystkimi psiakami czy ma czasem jakieś akcje reakcje? :D
  19. Braciszek albo siostrzyczka dla Theosia? :D
  20. Może jeszcze nie jarzy, że to automat do żarcia nowy :P
  21. Hejo Dorzyce :D miliard lat mnie nie bylo :)
  22. Ja mysle, ze po prostu Magda bedac w Polsce niedlugo, nawiedzi wszystkie miejsca strategiczne, pokaze Theosiowi i Torze jasna gore w Czestochowie, rynek w Krakowie i inne miejscowosci strategiczne dogomaniackie w Polsce hihi
  23. Mara i jak tam, pogoda sie poprawila? :P wczoraj cudownie pachnialo deszczem takim wiosennym! Jechalam do pracy rowerem z takim rogalem na twarzy ze ludzie dziwnie sie patrzeli hihi to nic ze deszcz, to nic ze cala mokra a tusz splywa od deszczu strozkami :D mialam power i kega humor, nawet dzisiaj mam :D Ja mam sezon rowerowy otwarty caly rok, moze masz jutro wolne? To zapraszam na wspolne pedalowanie :P moge Cie kopnac w doope jesli lubisz, i tym razem chetnie ja podjade do was, tylko ze rower to ja bez psiowo, taki wycisk dla mnie bardziej ;P Dex nie lubi roweru, nuuuuuda! Do tego trzeba biec i nie mozna po nikim skakac :P Mozesz odpisac sms jesli miala bys ochote na wycieczke :P
  24. Haaaa... ciekawe co to będzie, chociaż mam pewne przypuszczenia :P :D
  25. [quote name='magdabroy']Na poprawę stanu sierści, polecam olej z łososia ;) Trochę drogi, ale kondycja włosa się poprawia :)[/QUOTE] Mamy na sierść preparat z biotyną aminokwasami i cynkiem oraz betakarotenem :P Bardzo mu się na tym jakość włosa i stan skóry poprawił :) [quote name='Onomato-Peja'][URL]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/849/zzqf.jpg[/URL] mmmn :loveu: W sumie na sierść to tran jakikolwiek. :) Ja kiedys omegan stosowałam[/QUOTE] Tak jak napisałam wcześniej, na razie coś mamy i działa bardzo dobrze :) Baskiemu robiłam kuracje EfaOil taką co jakiś czas też bardzo fajnie działało :)
×
×
  • Create New...