Jump to content
Dogomania

malibo57

Members
  • Posts

    10423
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by malibo57

  1. Nadal uważam, że to "czepianie się" - dług powstał w czasie, kiedy fundusze były kiepsko zbierane. Od czasu, kiedy zajmuje się tym Magdyska25 i cała ekipa, która pojawiła się na wątku, zadłużenie nie powstaje i nie rośnie.
  2. Piękne fotki, Foniu - wrzucaj je do Waderci. W pakiecie jest też podstawowe allegro.
  3. Możesz wymienić, które? Bardzo istotne i wymierne? Przepraszam, ale mam wrażenie, że się "czepiasz".
  4. Witam! Chcę się wypowiedzieć w sprawie usg jader Frania. Uważam, ze można to zrobić przy okazji usg jamy brzusznej - jeden transport, jeden wyjazd. Usg u dr Sikorskiego jest tanie, nie wiem, czy policzy za usg jader "przy okazji", a zrobienie tego badania jest moim zdaniem konieczne. Konsultowałam to z dr Stępkowską - to nie przerzuty świadczą o złośliwości nowotworu. Np., nasieniak jest nowotworem złośliwym, a nie daje przerzutów, jeśli jest w porę usunięty do granicy zdrowej tkanki. USG jąder jest bezwzględnie konieczne, aby stwierdzić, czy Frania nie trzeba NATYCHMIAST kastrować. Jeśli rozliczenie w 1-szym poście jest aktualne, to Frania stać na te dodatkowe 20-30zł na diagnostykę. Jeszcze raz proszę, nie wylejmy "dziecka z kąpielą" - nie chodzi o to, żeby pies miał zapas gotówki, tylko, żeby miał na konieczne, ze względu na stan zdrowia, wydatki. Jeśli Vitake jest zbyt drogie, to proponuję, oprócz wymienionych, jeszcze taką karmę Happy Dog Moniko, ile pieniędzy ma Franio na koncie fundacyjnym po odjęciu kosztu suplementów? Jeśli chodzi o Encorton, jestem równie złego zdania o nim, jak Wy wszyscy. Proponuję, aby skonsultować z wetem, czy Franio powinien go przyjmować nadal. Dziś Franio jedzie na zastrzyk Convenii - pozwoliłam sobie zdecydować o powtórzeniu badań krwi, co jest koniecznością po tak długim podawaniu Encortonu - pokryję to z moich funduszy. Można to zrobić w trakcie dzisiejszej wizyty, aby zaoszczędzić na kosztach transportu. Uważam, że Franio winien być skonsultowany ponownie u neurologa - sugeruję wizytę u dr Sterny. Na tej wizycie będą wymagane aktualne wyniki badania krwi.
  5. KWL, jako prowadzący watek, powinieneś znać go dokładnie. Wszystko, co zebrała Ajlii w ostatnim swoim poście, jest zawarte w treści wątku. Przyznaję rację Waderci, przyznaję rację Morisowej ( posty czerwcowe na str.5 - tyle wtedy liczył ten wątek) - wątek Jaśmina długo był zaniedbany, nikt nie reagował na składane propozycje pomocy. Twierdziłeś, że fundusze są zbierane poza Dogo - być może, ale właśnie wtedy powstały długi. Wczoraj wysłałam paczkę do Ajlii z preparatem odżywczym dla Jaśmina - 3 op. Hunde Coctail i kilka op. kosteczek Chewies - dopisz sobie to do rozliczenia jako dary rzeczowe.
  6. Był odzew z gumtree - przekazałam do Alice.
  7. Dzień dobry. Powiem krótko, gdzieś zaginął cel. Psy ze schronisk wyciągamy nie po to, żeby umarły nieleczone. Utrzymanie w hotelu i karma, to jedno, ale tyle ( choć nie w takich warunkach) miały w schronisku. Dwa, to darczyńcy decydują, na co przeznaczają fundusze. Niektóre wpłaty są wyraźnie określone: NA LEK. Inne nie, ale wpływają ze źródła, gdzie proszono o wsparcie na leczenie. Jaśmin nie ma zbyt wiele czasu, więc spłacanie długów z tych pieniędzy uważam za nieporozumienie. Pomijam, że, np. z konta fundacyjnego nie jest możliwy zwrot - to pełna księgowość i potrzebna jest faktura.
  8. Nie kombinuj, banerek jest ładny:) Foniu, zajrzyj na ten wątek ogłoszeniowy - mam tam pakiet do wykorzystania u Waderci, to będzie dla suni. Trzeba wkleić opis (imię!), 5 lub więcej zdjęć, podac lokalizację, kontakt do adopcji i na koniec wkleić banerek. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/208438-Zako%C5%84czony-bazarek-og%C5%82oszeniowy.-Na-sterylkow%C4%85-skarbonk%C4%99%21?p=17348899#post17348899"]WADERCIA[/URL]
  9. Foniu, a może ściągnąć kogoś od banerków? Tylko, żebym pamiętała, kogo... Przypomni ktoś?
  10. Natalio, nowy aparat? U Kreta fotki, u Janki fotki:) Dzięki!
  11. Cześć Waderciu:) Ma się dobrze - dziś rozmawiałam z Agatą. Właśnie zamówiłam dla niej ( dla Bierki, nie dla Agaty:megagrin:) karmę Vitake Senior. Koszt z przesyłka - 174,25. Powinna być na poniedziałek.
  12. Hejka! Czy ktoś może zrobić ładny banerek?
  13. [quote name='wadercia']co tam u Rudolfa? :) mozeby mu tak allegro odnowic?:)[/QUOTE] Odnawiaj, Waderciu, odnawiaj. Dzięki, że pamiętasz:)
  14. Na koncie fundacyjnym zameldowały się 2 nowe wpłaty z FB: 1. Maja Anna M., Milanówek - 15,- 2. Katarzyna Agnieszka S., Warszawa ( na lek) - 15,-
  15. W przypadku Frania narkoza wziewna jest bezwzględnie konieczna - sugeruje pytać o jej skład. Dla bezpieczeństwa powinien być izofluran, a nie halotan, a do tego trzeba mieć podajnik - nie wszystkie lecznice mają ( z oszczędności...) Dr Sikorski nie ma aparatury do wziewnej - trzeba pytać tu: "Cztery łapy" ul. Ciołkowskiego 14, tel. 426810506 Łódź albo liczyć się z wyjazdem do Wawy, do Lancetu. Nie ma żadnych nowych wpłat na koncie fundacyjnym dla Frania. Są natomiast 2 przelewy wychodzące na suplementy. Te, które dotarły już do Ajlii kosztowały 155,90 z kosztami przesyłki. HMB, na które czekamy: 141,72
  16. karilko, podaj mi na PW swój adres - zamówię karmę dla Shili. Adres już mam - poszło 30kg [URL="http://http://temida-zoo.pl/pl/p/KANEMASTER-Pro-LAMB-RICE-30kg/140"]Kanemaster pro Lamb&Rice [/URL] Karma zamelduje się w poniedziałek.
  17. DIFciu, wiesz przecież, ze nie możemy robić ustaleń przez Dogo, bo nie mam teraz czasu na forum - bywam tu od przypadku do przypadku. Wystarczy mail lub sms. Jeśli uważasz za stosowne, to ostrzyż Alfika, jasna rzecz. Tylko proszę bez fajerwerków estetycznych;-)
  18. Kochana, prosiłam o kontakt mailowy-telefoniczny, bo na Dogo bywam teraz sporadycznie. Na razie inaczej nie będzie.
  19. Na koncie fundacyjnym pojawiła się wpłata 3,- za przesyłkę cegiełki ( od Anety R. z Lublina) za wpłatę Wojciecha W.
  20. Kochani, na szybko rozliczenie z konta fundacyjnego: I. Wpłaty z FB: a. 20,- Marta G. Golczewo b. 20,- Aleksandra K. Sulechów II. Wpłaty z allegro: a.50,- Alina Ch. Ciechanów b.30,- Urszula D. Głuchołazy c.20,- Małgorzata G. Skierniewice d.10,- Joanna U. Wrocław e.15,- Kinga B. Warszawa f.5,- Irena H. Zamość g.50,- Krystyna K. Mikołów Razem: I. FB - 40,- II. Allegro - 180,- Olej z czarnuszki jest też w postaci kapsułek - może tak będzie łatwiej podawać?
  21. Wyniki płucne już są - na szczęście wszystkie negatywne - przesłałam na maila, Aniu. Chyba czas ruszać z terapią - jakie decyzje w sprawie reszty psów i kotów? mamy już Advokate?
  22. Na koncie fundacyjnym zameldowała się wpłata dla Frania: 1. Grażyna P-W, Warszawa - z dopiskiem " bez kartki z podziękowaniem" - 50zł. Nie ma innych wpłat.
  23. Przepraszam, ze nie zareagowałam wcześniej - obecnie nie mam czasu na Dogo. Użyczenie naszego subkonta VIVY dla Jaśmina i Frania ( allegro, FB) było ustalone dużo wcześniej. Była tylko prośba o dopisek: MLB - Jaśmin.
  24. Klaneri, skąd Ty masz takiego ślicznego psa?;-)
×
×
  • Create New...