Monday
Members-
Posts
7730 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Monday
-
wiking, z tych co wymieniłeś to kaja - ale ona już nie jest pod naszą opieką... W sumie były 4 szczeniaki Nutka, Akord, Alfa, Beta, ich mama Kaja oraz Margo, którą masz w swoim podpisie i Malta i Greta, które jak były właściciel twierdzi są dziećmi Margo. Margo też już pod naszą opieką nie są. Zostały Malta i Greta do wyadoptowania z naszej strony. Kaji i Margo pomagamy z ogłoszeniami, ale to gdzie zostaną wyadoptowane już nie zależy od nas.
-
No cóż, rano napisałam się....a ta kobieta nie zadzwoniła. W sumie jak się niezdecydowała, to cóż. Ja jej nie namawiałam. Nic na siłę. Zatem szukamy dalej. Takie szkraby znajdą dom. No, z panią porozmawiałam sporo - pół godziny.Trochę przegięłam, bo to ze służbowego numeru TZa dzwoniłam, ale przynajmniej pani dowiedziała się paru rzeczy. Może jak bedzie szukała psa to przemyśli wszystko... Myślę, że dziewczynom starczą pieniążki z trzech bazarków, dlatego czwarty zrobiłam na Billę i Brutala - dwa chore na babeszję psiaki. Zapraszam do zakupów :) [URL]http://www.dogomania.pl/threads/184585-Rzeczy-ozdobne-i-do-domu-kuchni.-Do-7-maja.-Dla-szczeniaków-z-babeszją.?p=14580324#post14580324[/URL]
-
Bila i Brutal mają domy - potrzebne 100 zł na spłatę długu !!!!
Monday replied to marlenka's topic in Już w nowym domu
No to zapraszam na bazarek dla Billi i Brutala. Początkowo rzeczy miały być dla Poli i Rexy...ale im chyba styarczy...:) [URL]http://www.dogomania.pl/threads/184585-Rzeczy-ozdobne-i-do-domu-kuchni.-Do-7-maja.-Dla-szczeniaków-z-babeszją.?p=14580324#post14580324[/URL] -
No i ładnie, wczoraj napisałam długi post, wysłałam...wydawało mi się, że zwyczajnie wszedł, potem wyłączyłam komputer. Patrzę teraz a postu nie ma :( Co do tej pani to niewiadomo. Przedstawiłam warunki adopcji, ma zadzwonić dzisiaj po przemyśleniu. Powiedziałam jej, że jak ona powie "tak", to nie znaczy, że dostanie psa, ponieważ pojedzie do niej inna osoba z warszawy (mam nadzieję, że ktoś pomoże) i jeszcze raz z nią porozmawia, oceni, ewentualnie doradzi. Sprawa jest taka, że pies ma być "dla dzecka jej siostry". Małego 5 letniego dziecka - od razu powiedziałam, że nie ma mowy. Ale pani chodziło o trochę inną rzecz - że dziecko będzie wiedziało, że to jej pies, a wiadomo, że pełną opieką nad nim będą zajmowali się rodzice...bo tamta mała przecież na dwór sama nie wyjdzie. Mieszkają z tą siostrą na jednym podwórku. Pies miałby być w domu. Siostra wie o psie, no ale teraz jej urodziny są i to miała być niespodzianka jaki pies. Wyjasniłam, że dziecko może krzywdę temu psu zrobić, a na spacerze może go ciągnąć, albo nie wiadomo co....ale pani powiedziala, że dziecko nie dostanie psa jako zabawki. - Mówię, sprawa do sprawdzenia. Ja wierzę jej jak zawsze :(, czasem rodziny z małymi dziećmi też przygarniają psa i wszystko jest dobrze...pies od małego uczy się żyć z dziećmi, a nie później jak mój, najlepiej schowałby się przed nimi, albo pewnie ugryzł. Dużo sprzeczności jak z naszymi zasadami (pies nie jest rzeczą ani prezentem :) ) Ale w rozmowie tak strasznie to nie wygląda. Pani troszkę nie ma swojego zdania, bo dziwiła się co jest złego w rozmnażaniu psów....więc jej wyjaśniłam, zachęciłam do wizyty w schronisku (bo nigdy nie była). Przyjęła to, nie dyskutowala. Po prostu, tak jak my nie zajmujemy się jakimś tematem i nie myślimy o pewnych konsekwencjach, tak ta pani też nie rozmyśla nad bezdomnością. Dla niej psy, to szczęśliwe zwierzęta, żyjące przy swoich właścicielach. Może i dobrze myśli.... No, ale nic jeszcze nie wyjaśnione. Dobrze, że pani chłonie to co mówiłam. Ona jest osobą aktywną fizycznie, lubi sport i też szuka psa dla siebie - husky, amstaf....ale to odrębna działka. Prosiła, żebym podała jej kontakt jak znajdę jakiegoś takiego młodego psa. Ogólnie pani mimo, że troszkę nie ma pojęcia o bezdomności psów, o konieczności sterylizacji i być może o samym psim zachowaniu, to jest osobą chcącą współpracować (poruszałam temat szkoleń szczególnie w przypadku amstafów czy huskich) i jest jeszcze otwartą osobą. Ale i tak rozmowa z jej siostrą będzie...:( Więc ewentualnie osoba, która pojedzie do niej osobiście skoryguje wszystko. Pani jakby co jest przygotowana na naszą odmowę. I proszę, nie mówcie odnośnie tego przypadku, że absolutnie psa nie dostaną, bo pies nie jest rzeczą itp. bo nie każdego można pod jedną kreskę postawić. Liczy się to, że ktoś może dać psu dom i jeżeli chce się uczyć, to będzie się uczyć razem z psem jego zachowań.
-
Sunia ze szczeniakiem w lesie-Radom. Szczeniak już w domu, sunia też!
Monday replied to wiking042's topic in Już w nowym domu
[quote name='anhata']yy to ta kobieta nie wie nic o adopcji ??[/QUOTE] Chyba nie wie nic o zasadach adopcji....a to czasem odstrasza ludzi. Z drugiej strony nigdy nie wiadomo kogo do domu wpuszczamy, trzeba wszystkich zrozumieć. -
SABA - odebrana z interwencji... JUZ W NOWYM DOMKU!!!
Monday replied to tayga's topic in Już w nowym domu
tayga - TYTUŁ ZMIEŃ :) -
Anhata, pan odpada...nie życzą sobie wizyt w domu. Nie mówię, że żli ludzie - nie chcą być inwiligowani, jak to pani powiedziała. Z drugą panią (młodą po głosie) porozmawiam o 20.00, bo teraz nie mogła... A wiecie, że będziemy mieć pieniądze na szczepienia dziewczyn???? :) Ta biżuteria z gagatami zalicytowana została za 100zł komplet :) Bluza z końmi też poszła...książki też są licytowane :) Wszystko po kilka złotych, ale jak się uskłada....:) Mam nadzieję, że coś nam zostanie pieniędzy, to na Billę i Brutala - psiaki z babeszjozą - przeznaczymy (jak jeszcze będzie trzeba), bo marlenka chyba umie ludzi zachęcać do wpłacania na psie leczenie :)
-
mestudio - to wyślij mi numery.... I jeszcze co do tych zawieszek żółtych - wiesz może z czego one są?
-
Sunia ze szczeniakiem w lesie-Radom. Szczeniak już w domu, sunia też!
Monday replied to wiking042's topic in Już w nowym domu
To ja zaproszę na bazarki dla tych dwóch suń, które mają na miejsce Luli pojechać do AnnyA: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/184396-Biżuteria-dla-dwóch-mikrosunieczek.-Do-4-maja[/URL]. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/184474-Koński-bazarek-i-piękna-chusta.Dla-szczeniaków.-Do-4-maja[/URL]. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/184478-Książkowy-bazarek-dla-szczeniaków.-Do-4-maja.-A.Christie-fantastyka-i-o-bursztynach[/URL]. Czy miałby ktoś szczególną ochotę zadzwonić do ludzi zainteresowanych adopcją tych dwóch piesków i pogadać z nimi? Jedna pani chce psa dla swojej siostrzenicy (nie ma co od razu dyskwalifikować, trzeba pogadać) A drugi pan nie wie po co te umowy itd. On chciałby psa...ale zasady adopcji trzeba mu wytłumaczyć. Jeżeli byłaby chętna jakaś wygadana osoba, to proszę napisać do mestudio, aby podała kontakt do tych ludzi. To taka prośba tylko ;). Jak nikt się nie zgłosi, to cóż....ja zadzwonię, ale nie wiem co z tego będzie... -
Na wyróżnionym allegro dziewczyny mają 440wyświetleń, a na zwykłym 170. Że też tak mało telefonów :( Przecież mestudio po 19 powinna odbierać non stop telefony o te kruszynki, a AnnaA robić to przez cały dzień !!!!! A ja myślałam, że one szybciutko dom znajdą. Niby jest coś na oku - ale takie niepewne. Mestudio - sama dogadałaś się z tym panem, który 3 maja ma być w kozienicach? Czy jakieś postępy co do tej suczki od tego człowieka - czyli mamy Poli i Rexy?
-
Sunia ze szczeniakiem w lesie-Radom. Szczeniak już w domu, sunia też!
Monday replied to wiking042's topic in Już w nowym domu
Szkoda, bo AnnaA nie wie na czym stoi. Mnie też wkurzyłaby trochę taka niewiedza. Lepiej skontaktować się z tą panią i spytać co i jak. -
mestudio, z czego są te żółte/kremowe zawieszki, które dawałaś mi na bazarek wcześniej? Takie zapytanie dostałam na bazarku. Odnośnie rozmów z osobami...to ja mogę porozmawiać. Ale naprawdę nie mam w tym wprawy - ogólnie to ja rozmowna nie jestem. Nie ma sensu prosić kogoś spoza wątku o rozmowę, bo każdy ma swoje psiaki na głowie. Jeżeli nikt nie chce to daj mi mestudio namiary - po 16 zadzwonię.
-
SABA - odebrana z interwencji... JUZ W NOWYM DOMKU!!!
Monday replied to tayga's topic in Już w nowym domu
Hura :) Super... -
A ja zrobiłam dwa kolejne bazarki, na które serdecznie zapraszam: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/184478-Książkowy-bazarek-dla-szczeniaków.-Do-4-maja.-A.Christie-fantastyka-i-o-bursztynach.?p=14568906#post14568906[/URL] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/184474-Koński-bazarek-i-piękna-chusta.Dla-szczeniaków.-Do-4-maja[/URL]. Jeżeli chodzi o rozmowy, to hm...ja najlepsza w tym nie jestem. Oddawaliśmy psa dla mamy pewnego pana - całe dogo przeciwko nam było. Adopcja okazała się bardzo udana. Pan był osobą na poziomie, jego mama wiedziała, że ma dostać psa...i nic poza tym. Ona na psa czekała. Natomiast dla dziecka - hm...brzmi okrutnie, ale nie ma co dyskwalifikować. Choć ja bym była ostrożna, bo dziecięca wyobraźnia niekontrolowana przez rodziców może być bardzo bujna - niekoniecznie na korzyść psa.
-
Syla, to jak chcesz to wysyłaj na maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Ale wierzę, że szybko nauczysz się wstawiać tutaj zdjęcia... Może przez chwilę podamy w ogłoszeniu kontakt do Ciebie? Czy niech zostanie na schronisko....? W jakim mieście teraz jest Kapslik?
-
[quote name='anhata']fajne rzeczy są na bazarku..trzeba go podbijac..[/QUOTE] trzeba kupować :)
-
Ja się chyba już pogubiłam :( Syla, Kapslik u ciebie do końca kwietnia? DO czasu przewiezienia go do Kikoku?? Zdjecia kolorowe - zielone, słoneczne !!! KONIECZNIE. Uśmiechnięte :) Takie przyciągają uwagę. Na Mazowszu dzisiaj pogoda nie sprzyja takim zdjęciom...ale może u ciebie lepiej :) Syla zrób z niego psiaka przytulaka. :) On jeszcze porządzi w jakimś domku. To że 9lat to nic. Takie mikropieski dożywają cześsto i 20 lat...wcale tak bardzo nie tracąc na zdrowiu :)
-
Bila i Brutal mają domy - potrzebne 100 zł na spłatę długu !!!!
Monday replied to marlenka's topic in Już w nowym domu
Co z tym Brutalem..??? Czyli Billi już nie ogłaszać, tak? -
SABA - odebrana z interwencji... JUZ W NOWYM DOMKU!!!
Monday replied to tayga's topic in Już w nowym domu
Ale by było super :) Tayga, podpytaj z jakiego ogłoszenia pan ją wypatrzył. Będziemy wiedzieć gdzie ludzie zaglądają :) Super by było, to naprawdę wspaniała suczka i jak ja tytułuję ogłoszenia "prawdziwie rodzinny pies :) " -
AnnaA ja się kompletnie nie znam na kamieniach, ale mamy chyba znawcę....DarkWater. Z resztą zobaczcie na bazarek - będą pieniążki na szczepienia :)