Jump to content
Dogomania

Kropa

Members
  • Posts

    90
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kropa

  1. [quote name='sonikowa'] Moja koleżanka Monika R. deklaruje 50 zł, tylko na jakie konto najlepiej? I pyta czy kupić karmę? Moze lepiej poczekać żeby teraz Izy nie zasypywać?[/QUOTE] Jeżeli nic nie pokręciłam (proszę mnie poprawić), to jesli chodzi o psy, była potrzebna karma dla seniorów oraz weterynaryjna na stawy i nerkowa (dla Siwej i Dakoty). 30 kg karmy dla seniorów wysłała 3X. Ja wysłałam 12 kg karmy nerkowej dla kaukazek (bardzo prosiłabym o info czy dotarła, bo kupiłam w firmie "karmy do domu" pierwszy raz). Zostaje jeszcze na stawy. Nie licząc potrzeb kotów i koni. Swoją drogą, była propozycja zamieszczenia szczegółowej listy potrzeeb, na wzór list "weselnych". Mogłyby tam być też adresy sklepów z najlepszą ceną. Szkoda, że pomysł upadł.
  2. [quote name='Kropa']poprosze o konto do Biafry i adres do wysyłki karmy[/QUOTE] Czy jakaś dobra dusza może wysłać mi na pw nr konta Biafry (prywatnego) i adres, na który mogę wysłać karmę dla kaukazów?
  3. poprosze o konto do Biafry i adres do wysyłki karmy
  4. udało się czegoś dowiedzieć?
  5. łomatko, ta pogoda to chyba...:stupid: dzielne psy, dzielna Biafra, trzymajcie się
  6. Isadoro, wiem, że Zofia nie ma netu w domu - nie raz o tym pisała. Ale rzucenie takiego "hiciora" na fajrant?...
  7. Bardzo współczuję Ci Zofio tego, co Cię spotkało. Nie zamierzam zabierać głosu w sprawie ewentualnej eutanazji Bacy, nie mi o tym decydować, są mądrzejsi. Ale nie moge oprzeć się wrażeniu, że przekazując nam tę informację w taki a nie inny sposób, manipulujesz nami. Po co wkleiłaś zdjęcie swojej rany? W dodatku zbliżenie? Jesteś profesjonalnym fotografem, dziennikarzem i wiesz jak takie zdjęcia robić i jaki efekt one wywołują u oglądających. Piszesz, że zostałaś zaatakowana i dotkliwie pogryziona przez kaukaza. Wybacz, ale jeśli kaukaz dotkliwie by Cię pogryzł, nie skończyło by się to raną 10 cm ! Kilka razy czytałam Twój post i jak "wyciąć" emocje, to zostają fakty: pojechałaś do Boguszyc na własna odpowiedzialność, względne bezpieczeństwo miało zapewnić Ci przestrzeganie poleceń pracownika p.Józefa (zignorowałaś je), weszłaś na wybieg, na który nie powinnaś wchodzić (bo mogło grozić to pogryzieniem), weszłaś tam z osobą, która nie opiekuje się psami i która nie mogła Cię obronić. Pies zachował się jak każdy pies pilnujący swojego terenu, gdy widzi na nim obcego - ugryzł. Bo nie mógł Cię inaczej "wyprosić", taka psia natura. Słowami można manipulować, można powiedzieć za Tobą, że pies był agresorem, ale można tez, że był obrońcą a Ty intruzem. Piszesz, że nie kieruje Tobą chęć odwetu, ale sumienie nakazuje Ci wystąpienie o eutanazę. A po tym wszystkim opuszczasz net - to trochę nie tak. Kiedy mówi się o życiu lub śmierci nie można "jechać" na emocjach. Trzeba dać sobie czas na ich wyciszenie. Zofio, nie odbieraj tego jako ataku na Ciebie. Bardzo Cię cenię za to, co robisz dla bezdomnych zwierząt. Ale ja też piszę to, co mi nakazuje moje sumienie.
  8. deklaruję 30 co miesiąc na sunię/piesa
  9. Witam wszystkich. Wreszcie trafiłam. Co do Gammolenu - jest to dobry środek, ale niestety dosyć drogi (szczególnie w przeliczeniu na masę wielkopsa) a trzeba go stosować min 3 miesiące, żeby osiągnąć efekt. Mój wet polecał zamiast tego olej z pestek winogron dodawany do jedzenia. Ja swoim potfooroom dodaję zamiennie z olejem lnianym. Jest OK. Ale to tak pod rozwagę na potem.
  10. Dzielna Biafra i biedne dziewczyny... Jak będziecie organizować grupę lotnych mścicieli, to dajcie znać - przyłączę się.:angryy:
  11. Biafra, bardzo Ci dziękujemy :loveu: trzymamy kciuki za pogodę i zdjęcia
  12. [I][quote name='slapcio'][/I] [I] ....Tylko niestety straszny z niej gooownojad[/I]..... Mój pies po przybyciu do nas też nie gardził tymi delicjami. Dostał jakieś witaminy od weta, ale niewiele pomogło. Przeszło mu dopiero po podawaniu żwaczy (suche, śmierdzące do gryzienia). Tylko nie wiem, czy to można dawać szczeniakowi. Mój miał wtedy 1,5 roku.
  13. ...trzeba będzie zrobić zrzutkę na flaszkę dla lokatorek :diabloti:
  14. ...polewać pyski trunkami?... a co, jeśli psiurom posmakuje?? :crazyeye:
  15. zaraz Franca.... Dakota całe życie w psim piekle spędziła, musiała się nauczyć walczyć o przetrwanie, inaczej by jej już nie było. Siwa ma poprostu inną strategię. Ważne, że - jak zrozumiałam - do konfliktów nie dochodzi.
×
×
  • Create New...