Jump to content
Dogomania

missiaa

Members
  • Posts

    4144
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by missiaa

  1. [quote name='Gosiapk']Witaj, ja zbierałam na karmę. Zotała zamówiona i czekamy na dostawę. Ciocia Lucyja kupiła także łóżeczko dla Jedynezki :) Operacja na razie nie jest rozważana, gdyż nie ma DS, który mógłby się tym zająć, zdiagnozować i podjąć decyzję o celowości operacji. Jeśli zechciałabyś wspomóc Jedyneczkę wpłatą na karmę, to służę. Możemy otworzyć nowe 'konto' jedzeniowe.[/QUOTE] A jeśli nie na karmę to może na szczepienie, sterylkę, odrobaczenie. Może ktoś prędzej by się nią zainteresował jakby była ful wypas :P
  2. [quote name='Gosiapk']Missiaa, zgłoś proszę Jedyneczkę i Adelcię i inne psiaki pod Twoją i Twojej mamy opieką czasową do 'Baloniarek': [URL="http://www.dogomania.pl/threads/213164-Klub-Wytrwałych-Baloniarek-Razem-możemy-odnosić-sukcesy-)"]http://www.dogomania.pl/threads/213164-Klub-Wytrwałych-Baloniarek-Razem-możemy-odnosić-sukcesy-)[/URL] Dziewczyny mogą wspomóc zakupem karmy i/lub opłatą rachunków weterynaryjnych w ramach swoich możliwości finansowych. Chciałam zgłosić Wasze psiaki, ale to musi zrobić osoba, u której przebywają psy na bezpłatnym DT, czyli np. Ty lub Angela. :)[/QUOTE] Powiem Angeli, bo "ja tu tylko sprzątam" ona wie najlepiej co potrzeba i ona zajmuje się rachunkami od weta, itp, itd..
  3. Postaram się jutro zrobić takie przy nogach :)
  4. Cud, że udało się zrobić jej kilka zdjęć, jest taka radosna i kochana, jak widzi człowieka tak szaleje, że ciężko zrobić jej nierozmazane zdjęcie: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Jktu1VmzKo8/T0Tz_9vWAAI/AAAAAAAACMI/8M8idQk7LWQ/s512/DSC01285.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-lRVI16iv6iY/T0Tzxr771nI/AAAAAAAACL4/NUc3DKgWHUw/s512/DSC01265.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Zik_y6lIUFs/T0Tzz6Hoi_I/AAAAAAAACL8/tgfuuE3eqNg/s512/DSC01268.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-kCBTuzq5hOQ/T0Tz3-P1x8I/AAAAAAAACMA/o9gysJYARS0/s720/DSC01271.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-CoK9wBRB63I/T0Tz7kRfbDI/AAAAAAAACME/6ZixCIul0xo/s512/DSC01284.JPG[/IMG]
  5. Adelka: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-hsFUqvNN6pM/T0TyZ4eYzXI/AAAAAAAACKg/JWH3G9DWBS4/s512/DSC01293.JPG[/IMG] Tu więcej jej zdjęć, niestety aparat nie nadąża i wychodzą rozmazane zdjęcia:( Mimo to, że rozmazane, to pokazuję jak szuka zainteresowania u człowieka :) [url]https://picasaweb.google.com/103708318830510208572/ADELKA?authkey=Gv1sRgCPvq-tKUpKCLwwE#[/url] Waży 5kg, najlżejsza z wszystkich psiaków u nas.
  6. [quote name='Gosiapk']Aleka jest całkiem ładna. Tricolorek. Może jakieś zdjątka i opisik jej zachowania, wieku, wagi itp. ? Może ciocia Ziutencja w wolnej chwili jakieś bazarki zechce wyskrobać dla Aleki? :) PS mam x psiaków, dlatego nie mogę już zaopiekować się większa liczbą.[/QUOTE] Adelka jest przytulakiem. Ze schroniska w Olkuszu przyjechała do nas z bratem i siostrą niestety oni nie wygrali z chorobą a jej sie udało. Nie dała się dotknąć, gryzła przez dłuższy czas. Ale powolutku, pomalutku ją oswajałam i się udało, cieszy się jak się poświęca jej uwagę, tylko sztywnieje jak bierze się ją na ręce. Lubi głaskano, jak się ją często wyprowadza to sika na dworze, jak rzadziej to ładnie załatwia się na przygotowany do tego ręczniczek. Jest młodziutka, ma niewiele ponad rok. Gdy do nas przyjechała wymieniała zęby w pewnym momencie miała 8 kłów, bo mleczaki się tak dobrze trzymały, że stałe wyrosły obok, a tamte nie chciały wypaść. Ona jest bardzo malutka i bardzo ją atakują inne psy. Kiedy już miała być ogłaszana, duże psy się na nią rzuciły, bo znalazła się tam gdzie nie powinna. Bardzo mocno ją pogryzły, zanim ją wyszarpałam z ich zębów. Długo się kurowała, skóra była dwa razy szyta, wszystko ropiało i się rozpadało, ale w końcu skóra na szyi i nodze się zrosła, ma w tym miejscu bliznę, przykrytą sierścią. Znów jest gotowa do adopcji, niesterylizowana jeszcze, przez ten wypadek. Fajnie jakby znalazła domek, bo tu jest kozłem ofiarnym i się o nią boimy. Jest czujna, lubi poszczekać. Jeszcze nie ma ogłoszeń. Jutro ją postawię na wagę i zrobię zdjęcia. edit: zapomniałam o najważniejszym. Po nosówce ma mały tik, rusza wargą co chwilę.
  7. [quote name='Gosiapk']Oooo niedobra ciocia missiaa, obudziła Jedyneczkę i Muszkę. ;) Sprytna Adelcia znalazła sobie budkę :) (Moja sunia tez ma na imię Adelka :) ) Straszna niszczycielka z tej Hessi :-o Fruzia mądralka też przycupnęła na kocim stojaku :)[/QUOTE] Nie chcesz drugiej Adelki ?:P Będziesz wołać jedno imię a będą biegły dwa psiaki :P Adelcia też szuka domu, waży raptem parę kilo, ale z wyglądu nie jest szałowa i pewnie nie znajdzie domku :(
  8. i to już wszystkie z dzisiejszej wizyty (tutaj link do powyższych zdjęć i kilku więcej: [url]https://picasaweb.google.com/103708318830510208572/Schron2102?authkey=Gv1sRgCLeSqefIktCjTg[/url] ) Poza tym, trikolorek lub owczarkowaty, który z nim jest w boksie w poniedziałek ma jechać do Krakowa, do pilnowania. Przyjechał ktoś, go oglądać i w poniedziałek, któregoś z nich zabierze. A Płaczuś podobno faktycznie uciekł, mama się przyjrzała i w jego boksie była podkopana dziura i ułamany kafelek i możliwe, że faktycznie uciekł. I jeszcze jedno info: [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-8bwnM_SrtZ8/Tz06bapgyTI/AAAAAAAACEE/RaNWIDi7OpI/s512/DSC01132.JPG[/IMG] Ten psiak okazał się suczką w dodatku w [B]CIĄŻY[/B] była wsadzona na samce, stąd wcześniejsza informacja że jest to samiec. Mama kazała ją przełożyć do klatki dla szczeniaków, bo w poprzedniej klatce nie miała się gdzie schować i było jej zimno, po przełożeniu do szczeniakowej klatki od razu schowała się w budzie. Możliwe, że przygotowuje się do porodu bo przestała jeść i kopała dołki, być może robiąc sobie gniazdko.
  9. 8. i biedak z siwą mordką. Bardzo łagodny, chce się przytulać: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Us7uh08iq8k/T0Oykx1VbRI/AAAAAAAACKE/w91PoNdsNM4/s512/DSC01246.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-ylXsvUdr2rI/T0Oyo_vjlfI/AAAAAAAACKI/muefwb-weac/s512/DSC01247.JPG[/IMG]
  10. 7. ten już był chyba wcześniej pokazywany (?) wylękniony [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-WfbhQ480H2g/T0OybKCiEeI/AAAAAAAACKA/2SUhZFplW08/s512/DSC01243.JPG[/IMG]
  11. 6. samiec jamnikowaty, niestety rozmazane zdjęcie ale wklejam [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-tX5mqvN7c2Y/T0OyNUE-LJI/AAAAAAAACJ0/LhCTSIO_oVA/s512/DSC01239.JPG[/IMG]
  12. 5. rudy samiec: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Zyw5q2RJhhk/T0OyH2jCH7I/AAAAAAAACIg/M8MfhXAWkNY/s720/DSC01236.JPG[/IMG]
  13. 4. Chudy wyżeł na kwarantannie. Przywieziony [B]DZIŚ[/B] do schroniska z OSTROWCA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO. Ze względy na to, że jest na kwarantannie adopcja tylko przez moją mamę, bo tylko jej go wydadzą. Bardzo łagodny, przytulak. Możliwe, że komuś uciekł: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-pmv0fbDSIC4/T0Ox3iH89fI/AAAAAAAACJk/BhCzRfjOePk/s512/DSC01232.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-bdmX1SId7YA/T0Ox77AkK0I/AAAAAAAACJw/U9XU5psJZ7A/s512/DSC01233.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-ySiRESeKNQk/T0Oyr8V6c_I/AAAAAAAACJM/tL91s48JZjw/s720/DSC01248.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-6q4ULnHG7_w/T0OxwYA0ipI/AAAAAAAACII/cKvABOuwpik/s720/DSC01230.JPG[/IMG]
  14. 3. Suka przywieziona [B]DZIŚ[/B] do schronu z OSTROWCA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO. Jest w [B]CIĄŻY[/B]. Wsadzona do klatki dla szczeniaków. [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-OIGYP0LDD7E/T0Oxqpz81BI/AAAAAAAACIA/KrMWPeMM0qs/s720/DSC01228.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-JQliti-SZqU/T0Oxjdo0kMI/AAAAAAAACH4/DLT_q8TkGkw/s720/DSC01226.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-49nJpzwJioY/T0OyUFPqbfI/AAAAAAAACJ8/QEIx8O4fyZA/s512/DSC01241.JPG[/IMG]
  15. 2. Suka przywieziona [B]DZIŚ[/B] z OSTROWCA ŚWIĘTOKRZYSTKIEGO: [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-zqpU-Yh5l_I/T0OxO7zolQI/AAAAAAAACJQ/kKOmTzyAFZY/s512/DSC01222.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-P-BoQfXMEUA/T0OxdDoVclI/AAAAAAAACJg/Itcj98d5DfQ/s512/DSC01225.JPG[/IMG]
  16. Wkleję kilka zdjęć z dzisiejszych odwiedzin mojej mamy w schornie: 1. Samiec, łagodny. [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Q6v_oqZG0hI/T0OwzjEYVMI/AAAAAAAACHw/JXmRt0OBqOo/s512/DSC01215.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-gLaUF0oYyZE/T0OxAFSem5I/AAAAAAAACHM/FbkSH_pFpDQ/s720/DSC01218.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-dhonheHk3fU/T0Ownv9DGSI/AAAAAAAACG0/S-0JGOBoIK0/s720/DSC01212.JPG[/IMG]
  17. Dziś cały dzień spała w legowisku z Muchą :) Ziewa bo śmiałam wyjść za głośno i ją obudziłam :) [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Pj4eRBKKV-8/T0LQoArO5_I/AAAAAAAACGc/3d7Xa_MciGw/s512/DSC_0687.JPG[/IMG] A tu kolejny kociopies Adelka. Maltretowały ją inne na klatce schodowej, więc wpuściłam ją do siebie i ulokowała się w najniższej budce (która jak zresztą widać, w porównaniu do poprzedniego zdjęcia z drapakiem, obecnie jest poszarpana przez Hessi- a drapak ma miesiąc). A niżej moja Fruzia :) [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-I6Y0pFKJM3Q/T0LQlQQgJDI/AAAAAAAACGY/KOoZ85_6jIE/s720/DSC_0684.JPG[/IMG]
  18. [quote name='Lucyja']Czyli krakowskim targiem kupujemy matę za 26,90 :) Może ktoś będzie się chciał przytulić do sunieczki :) Gosiu jesli jeszcze nie zamówiłaś, to zamów tę ciut większa :)[/QUOTE] Psiaki dziękują:)
  19. [quote name='Lucyja']Z tego co napisała missiaa to rozumiem, że ta najmniejsza mata wystarczy suni czyli ta za 20,90. Ale jeśli lepsza by była ta za 26,90 to jak dla mnie też może być.[/QUOTE] No dla suni wystarczy ta najmniejsza. Wiadomo że na większej zmieści się jeszcze inny psiak jednocześnie. Ale cioteczka kupuje matę dla Jedyneczki więc ta mniejsza może być:)
  20. [quote name='Gosiapk']Ok, zamówię w takim razie karmę i materacyk w jednej przesyłce. :) które? To: [URL="http://www.krakvet.pl/sara-legowisko...dy-p-2669.html"]http://www.krakvet.pl/sara-legowisko...dy-p-2669.html[/URL] czy to: [URL="http://www.krakvet.pl/sara-mata-40x6...z-p-17695.html"]http://www.krakvet.pl/sara-mata-40x6...z-p-17695.html[/URL][/QUOTE] ta mata lepsza, czyli to drugie
  21. [quote name='azalia']Missiaa,a nie masz jakichś starych kocy,żeby im pościelić?[/QUOTE] Koce to średnio zdają tu rezultat, bo jak położę ładnie w kwadracik to za 5 minut koc zwinięty jest w rulon w kącie, w kuwecie albo w siuśkach. A legowisko jakby nie ustawiły to zawsze jest kwadratowe i da się na nim położyć
  22. [quote name='Gosiapk']Dzięki Lucyja :) [COLOR="silver"]I tak wepchnie się tam owczareczka ;) :evil_lol:[/COLOR][/QUOTE] W miarę możliwości będę pilnować, żeby na tym legowisku spała Jedyneczka, w końcu to prezent dla NIEJ od cioci Lucyji. Ewentualnie może sama Jedyneczka podzieli się z którąś pannicą i będą spały we dwie jak to się czasem zdarza na tym legowisku, które mam. A Okamusia (owczarka), musi jeszcze troszkę wytrzymać i w przypływie gotówki też jej kupię legowicho na jej rozmiar :)
  23. [quote name='Lucyja']To ja kupię dla Jedyneczki takie spanko, jakie zaproponowałaś. Podaj mi proszę na PW adres jaki podać do wysyłki:)[/QUOTE] Dzięki w imieniu Jedyneczki:) To może Dałoby się tak,żeby nie płacić za przesyłkę dodatkowo to wysłać razem z karmą...bo tez jest z krak-vetu? Zaraz podam adres
  24. [quote name='Gosiapk']Nieźle potwory zniszczyły ścianę przy drzwiach :mad: A czy to Mucha śpi na kocim drapaku? Poproszę ciocię Ziutencję o aktualizację ogłoszeń Jedyneczki o informację o braku agresji do kotów i pozytywnym stosunku do innych psiaków.[/QUOTE] Tak Mucha jest tym kociopsem śpiącym na drapaku. Jedyneczka raczej jest obojętna w stosunku do innych psów niż pozytywnie nastawiona. Nie przeszkadzają jej do póki się jej nie czepiają, ona też nie wykazuje chęci do zabawy z nimi. Czasem zdarza się, że Jedyneczka śpi w tym legowisku zwinięta w kłębek a obok zwinięta w kłębek Mucha lub Fruzia. Ale na tym kończą się jej relacje z innymi psami:) Na siku zazwyczaj wybiega ostatnia za wszystkimi psami (to taka mało ważna informacja przy okazji).
  25. [quote name='tatankas']Poprawię,niestety niektóre,które ogłoszeni poszły już nie poprawię :( Takie dostałam informacje ,czyli pierwszy numer do kogo?Drugi do Angeli[/QUOTE] 504 060 219 to numer Angeli
×
×
  • Create New...