Jump to content
Dogomania

missiaa

Members
  • Posts

    4144
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by missiaa

  1. W takim razie Jedyneczka jedzie gdzie? Ustalmy ostatecznie. A z Foksią, no szkoda jak nigdzie nie pojedzie, bo tu z rehabilitacją ciężko:roll: :shake: Ona jest wielkości poniżej kolana. [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-DiWXgp93e6U/Tw_9DkI9vlI/AAAAAAAABVQ/4uu7Eg4V_W8/s800/DSCF4193.JPG[/IMG] Tu na tym zdjęciu tuż po operacji.. teraz sierść jej odrosła w dużej mierze... najczęściej ciągnęła nóżki tylne wyprostowane do przodu między przednimi nóżkami którymi się odpychała... tak w pozycji siedzącej sie przemieszczała... Teraz próbuje stawać na jedną z tylnch nóg (czasem stoi dłuższą chwilę w takiej dziwnej pozycji na 3 nogach) i nawet biega ale po chwili ta tylna noga słabnie i się zgina więc Foksia znów siada. Fakt, że próbuje stawać daje taką nadzieję, że będzie chodzić chociażby na 3 nogach jak Jedyneczka, ale raczej potrzebuje jakiejś rehabilitacji :( Bo na jedną nóżkę nie staje w ogóle i może dojść do zaniku mięśni całkowicie :( A za nią ta czarna kulka to sunia, która nie chodzi w ogóle, obraca się wokół własnej osi, choć ostatnio przyłapałyśmy ją jak troszkę podniosła się na przednich łapkach, dlatego wierzymy, że jej też się uda wstać, chociażby jakby wzmocniły jej się przednie łapki to może jakiś wózek byśmy wymyślili. Przestała chodzić przez nosówkę. Ale szczeka, je normalnie, załatwia się co prawda pod siebie ale widać po jej oczkach jak lubi pieszczoty i człowieka przy sobie. Dostała wyrok- uśpić, ale my nie chcemy tego robić bo pies jest normalny... tylko po prostu nie chodzi. Nie merda ogonkiem ale widać po niej że jest kontaktowa i "uśmiecha się" jak siądzie się przy niej i głaska.
  2. Malgoska przetrzymaj pieniążki jeszcze chwilkę. A my ustalmy co i jak. Legowiska dotarły przed chwilą:)
  3. [quote name='Gosiapk']Ja już Basi tak głowę nazawracałam i nakręciłam, że aż mi nie wypada zapytać o zamianę Jedyneczki na Foksię. czy Foksia jest po operacji i potrzebna jej rehabilitacja, czy ona jest prosto po wypadku bez żadnej interewencji weterynaryjnej?[/QUOTE] Jest po operacji i potrzebna jej rehabilitacja
  4. Częste wizyty to może nie. No ale fakt raczej Jedyneczka ma większe szanse na dom niż Foksia, bo Jedyneczka mimo takiej nogi jest sprawna, a Foksia jeździ pupeczką po podłodze, ale sprawa jest świeża i wierzę, że jeśli znalazła by dt gdzie poświęcono by jej troszke więcej czasu niż u nas i dt wiedziałby choć trochę jak takiego psa "postawić na nogi" to odzyskałaby sprawność, a tak.... :( A może Basia chciałaby zaopiekować się taką bidą? A wtedy Bambino Jedyneczką
  5. Powiem szczerze, że ja pewnie też bym mogła zawieźć sunie (albo raczej mój chłopak bo ja to się boję wyruszać w dalsze trasy), tylko właśnie ta nieszczęsna kasa na paliwo bo to jednak jest kawał drogi. Dlatego może a nóż znalazłby się transport który jechałby w tamte strony i przy okazji podrzucił. Tak, Foksia jest z Olkuskiego schronu. Z nią to jest w ogóle dłuższa sprawa:(
  6. Tarnobrzeg bliżej niż Poznań, ale nie ma transportu i tak. Jeśli któraś z dziewczyn miała by chęć zaopiekować się jeszcze jedną kaleką to mamy Foksie ( z nią jest gorzej bo potrącona przez auto, po operacji, ale ciągnie nogi za sobą, czasem staje na jedną nogę, potrzebuje opieki bardziej indywidualnej, niż u nas.
  7. [quote name='Gosiapk']Basia jest w Tarnobrzegu, nie w Tarnowie. To ok. 200km od missiaa w jedną stronę.[/QUOTE] Sama napisałaś że w Tarnowie :P:P:P:P
  8. [quote name='iwoniam'][quote name='iwoniam'] [SIZE="5"]RUDY - BARDZO PRZYJAZNY PIES, DUŻY.[/SIZE] Patrzył i czekał na głaskanie. Waga na pewno około 25 kg, sierść gruba. [url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6918212897/][img]http://farm8.staticflickr.com/7207/6918212897_38ba433b52.jpg[/img][/url] [url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6918212897/]rudy pies duży - przyjazny[/url] by [url=http://www.flickr.com/people/iwoniad/]IwoniaD[/url], on Flickr [SIZE="5"][COLOR="#2e8b57"]TEGO PSA JUŻ NIE MA W OLKUSZU[/COLOR][/SIZE] [quote name='iwoniam']aktualne na dzień 20.02: [url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6918356509/][img]http://farm8.staticflickr.com/7210/6918356509_792f194a0c.jpg[/img][/url] [url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6918356509/]Rudy miziasty pies2[/url] by [url=http://www.flickr.com/people/iwoniad/]IwoniaD[/url], on Flickr [SIZE="4"][COLOR="#2e8b57"]TE NADAL SĄ[/COLOR][/SIZE] [/QUOTE] Post 788 - że pieska już nie ma (tego z błękitnymi oczami) post z 02.03. A z brązowymi nadal jest. Dlatego mówię że wkradł się błąd.. i najpierw ten z błękitnymi jest z informacją, że go nie ma w schronie a kilka zdjęć niżej jest umieszczony w pieskach które są nadal( obok zdjęcia psiaka z brązowymi oczami)
  9. [quote name='tatankas'][B][SIZE=5]rudy milak - [/SIZE][/B] [URL="http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6918212933/"][IMG]http://farm8.staticflickr.com/7067/6918212933_644d0a2fde.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6918212933/"]rudy, duży przyjazany pies[/URL] by [URL="http://www.flickr.com/people/iwoniad/"]IwoniaD[/URL], on Flickr [URL="http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6918339127/"][IMG]http://farm8.staticflickr.com/7180/6918339127_db01541f15.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6918339127/"]Rudy miły, spokojny, duży pies[/URL] by [URL="http://www.flickr.com/people/iwoniad/"]IwoniaD[/URL], on Flickr Ja mówiłam o tych dwóch zdjęciach-tamten z brązowymi oczami całkiem inny pies jest[/QUOTE] No właśnie wiem że ten z brązowymi inny. Z tego co mi się wydaje to błękitnookiego nie ma..
  10. [quote name='Malgoska']do Tarnowa chyba bliżej jest nie?[/QUOTE] Tak, bliżej.
  11. [quote name='iwoniam']BIANCO: [url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6980100763/][img]http://farm8.staticflickr.com/7059/6980100763_250bf0bf92.jpg[/img][/url] [url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6980100763/]bianco10 - 3 miesiące - piesek[/url] by [url=http://www.flickr.com/people/iwoniad/]IwoniaD[/url], on Flickr mały, 3-miesięczny szczeniak. Piesek. Na DT u Magdy. Przyjacielski, rozrabia jak to szczenię. Malutki.[/QUOTE] To nie piesek. To suczka Bianko
  12. [quote name='iwoniam'][SIZE="7"]Pieski, które są:[/SIZE] [B][SIZE="5"]rudy, miziasty z ciemnym pysiem - zaszczepiony:[/SIZE][/B] [url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6918368639/][img]http://farm8.staticflickr.com/7202/6918368639_55dd30fc14.jpg[/img][/url] [url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6918368639/]Rudy miziasty pies[/url] by [url=http://www.flickr.com/people/iwoniad/]IwoniaD[/url], on Flickr [url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6918339127/][img]http://farm8.staticflickr.com/7180/6918339127_db01541f15.jpg[/img][/url] [url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6918339127/]Rudy miły, spokojny, duży pies[/url] by [url=http://www.flickr.com/people/iwoniad/]IwoniaD[/url], on Flickr [/IMG][/QUOTE] Wkradł się chyba błąd.. bo rozumiem że to są dwa zdjęcia tego samego psa? a przecież pierwszy ma brązowe oczy, drugi błękitne i to jest ten psiak którego w schronie już nie ma. Zwracam na to uwagę bo kila postów wcześniej tatankas o niego pytała. A kilka zdjęć powyżej Iwoniam piszesz ze go nie ma.
  13. [quote name='Gosiapk']Oczywiście, jeżeli tak wolicie. Co robimy w sprawie przejęcia Jedyneczki przez inny DT? Mamy aż dwie oferty, o ile żaden z domków się nie wycofał. Nie można dłużej zwlekać? Gdzie ma jechać Jedyneczka? Do Tarnowa do Basi, czy w okolice Poznania do Bambino? Ja proponuję Basię :loveu:, gdyż ona ma weta niedaleko i może do niego podjechać w potrzebnie. Bambino :Rose: to kochana kobieta wielkiego serca:loveu:, ale bez transportowych możliwości, a Jedyneczka to dziewczyna z potrzebami weterynaryjnymi.[/QUOTE] Aż dwie oferty? Nie zauważyłam tej drugiej. Fakt że Jedyneczka ma potrzeby weterynaryjne, trzeba ją zaszczepić, odrobaczyć, wysterylizować..no i ta nóżka choć wydaje mi się, ze jej nie ma co ruszać, bo kilka operacji bardzo by ją wymęczyło, a nie wiadomo czy by pomogło tak jak powinno. No chyba że jakiś wet się tego podejmie i zapewni, że zrobi to tak że wszystko będzie na miejscu :P Tylko jak z transportem? bo jest kawałek
  14. [quote name='Malgoska']Mam juz wpływy z 2 bazarków dla Jedyneczki. bazarek 1 - 60,00 zł plus 5 zł nadwyżki wpłat = 65,00 zł bazarek 2 - 66,00 zł plus 0.90 zł nadwyżki wpłat = 66,90 zł razem: 131,90 zł proszę o dane gdzie mam przelać pieniążki.[/QUOTE] Gosiapk mogą popłynąć do Ciebie... póki nie ustalone co robimy za te pieniążki? Pliss
  15. [quote name='Gosiapk']Jaka towarzyska dziewczyna się zrobiła :)[/QUOTE] No właśnie chodzi o to, że ona ma straszne humory. Raz jest towarzyska, a innym razem dostaje takiego szału i jest anty do innych psiaków(do kotów nie zauważyłam żeby się stawiała), że nie mogę jej rozdzielić. Najczęściej dochodzi do spięć Jedyneczki z Muchą, obie nie lubią jak im się wchodzi w drogę. Mucha zazdrosna jest o mnie lub o to że ktoś zbliża sie do Okami, rzadziej chodzi o miskę. A Jedynece czasem nie podoba się, że po prostu ktoś się do niej zbliża... No i wtedy zaczyna sie od warczenia Jedyneczki..Mucha staje najeżona i obserwuje ją i jak nie zareaguje w porę to muszę je rozdzielać bo Jedyneczka rusza do ataku, a Mucha nie zamierza odpuścić.
  16. [quote name='Selenga']missiaa, a nowe legowiska nie doszły jeszcze? mam się upominać u sprzedawcy?[/QUOTE] no jeszcze nic nie doszło? A kurierem czy pocztą? Może oni szyją te legowiska na bieżąco i dlatego czas oczekiwania jest długi?
  17. [quote name='Gosiapk']co słychać u Jedyneczki?[/QUOTE] Wczoraj spała z moją kotką w legowisku:) Kicia przyszła, przytuliła się i spały
  18. [quote name='Gosiapk']Ktoś dzwonił w sprawie Adelki??? :crazyeye:[/QUOTE] edit: Kasuje bo missieek mnie uprzedził z odpowiedzią:P
  19. Słuchajcie, od rana do nocy jestem na zajęciach na uczelni więc nie ma kiedy pisać. Napiszę szybciutko. Jedyneczka była dziś na prześwietleniu.Pojechała przy okazji z innymi zwierzakami. Wet nie jest jakimś specjalistą w dziedzinie ortopedii, ale stwierdził, że ewidentnie uraz jest bardzo stary, ewidentnie trzaśnięta miednica (najprawdopodobniej skutek potrącenia) operacji musiałaby mieć kilka (ale nie wie czy ktoś podjąłby się operacji samej łapki) bo to totalne puzzle z tych jej kości.. ona ma więcej niż 6 lat i że nie ma sensu tego ruszać jeśli pies sobie świetnie radzi ( a naprawdę sobie radzi- przynajmniej według mnie). Jak bedę mieć chwilę spróbuję zrobić zdjęcie zdjęcia RTG. Przydałaby się opinia specjalisty. Ale myślę, że większość powie, że nie ma co już tego ruszać, bo sprawimy jej więcej bólu, tymi ciągłymi operacjami, niż to będzie warte, bo młodziutka nie jest. Aha, w ciąży również nie jest... To tyle uciekam bo późno a wstaje o 5.
  20. Jedyneczka zaczyna się, żądzić ! Do miski nie podchodzić bo miska jest Jedyneczki i bez dyskusji.. Ciągle musze ją upominać i przypominać, o życiu w zgodzie z rówieśnikami :P:P:evil_lol:
  21. [quote name='Gosiapk']Adelka na Facebooku :) : [URL]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.337596569610723.68531.167056143331434&type=1[/URL][/QUOTE] super :):):):)
  22. [quote name='Gosiapk']Z kablem pewnie 'zatańczyła' Hessia ;) Buziaczki dla Jedyneczki i głaskanko dla Adelki. Czy ktoś dzwonił w sprawie Adelki?[/QUOTE] W tym wypadku to nie Hessusia :) Bo to kabel idący do anteny, Hessi nie miała tam dostępu. Prędzej szczeniaki. Kontak w ogłoszeniach jest na Angele. Skoro nie dała znać, że jest ktoś chętny na Adelkę, to raczej nikt nie dzwonił :( Nic mi nie mówiła na ten temat.
  23. Witam cioteczki. Nie pisałam, bo któryś agent dorwał się do kabla internetowego i skonsumował. Jak narazie kabel jako tako sklejony, ale internet cieniutko chodzi. U Jedyneczki i Adelci wszystko ok :) Adelka całymi dniami rozszczekuje się na dworze, aż uszy bolą :) Jedyneczka pilnuje legowiska :) Dziś dołączyla do nich na przedpokoju Bora, bo dziś miała sterylkę i dochodzi do siebie, a u mnie cieplutko, więc przytachałam ją do siebie :)
  24. [quote name='iwoniam']na 1 stronie zamieściłam aktualizację zdjęć 4 piesków - ajry, dinga dżiny oraz syrii - piesków na dt u missiaa i spółka. Jeśli ktokolwiek by pytał to jest w czym wybierać.[/quote] dzięki wielkie! :)
  25. Wczoraj doszła tabletka na odrobaczenie. Dzięki
×
×
  • Create New...