Jump to content
Dogomania

Lady Nona

Members
  • Posts

    53
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Lady Nona

  1. Miło, Iwonko,że Ci się podoba. Jak będziesz miała ochotę to ją odwiedż i zobacz na żywo. Właśnie czekam na nią.
  2. Dziękuję wszystkim za pomoc i obiecuję relację z nowego domu Fibi.
  3. Mam prośbę do tych osób, które są bliżej Kociego Świata. Parę dni temu pisałam maila do pani Kasi ale nie dostałam odpowiedzi, a ona zawsze odpisuje.Dzisiaj dzwoniłam na komórkę-ma wyłączony tel. To jest pilna sprawa bo w niedzielę mój mąż ma specjalnie jechać z Bydgoszczy po odbiór Fibi.Mam obawy, że jeżeli pani Kasia wyjechała to znowu sprawa się przeciągnie. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje to proszę o kontakt- może być prywatna wiadomość.
  4. W niedzielę,10 maja odwiedziłam Koci Świat. Ze wszystkich Gremlinków tylko Promyk przywitał mnie z radością. Nawet spytałam panią Kasię czy to jest "ten" Promyk.Ma piękne futerko,jest uroczy,domaga się pieszczot i zabawy. Myślę, że przy pewnej konsekwencji i wyznaczeniu granic pozbędzie się brzydkich nawyków z użyciem ząbków.
  5. Ciąg dalszy sesji zdjęciowej. [IMG]http://img230.imageshack.us/img230/2171/gremlinki7.jpg[/IMG] [IMG]http://img99.imageshack.us/img99/2101/gremlinki8.jpg[/IMG] [IMG]http://img141.imageshack.us/img141/187/gremlinki9.jpg[/IMG] [IMG]http://img410.imageshack.us/img410/3655/gremlinki10.jpg[/IMG] [IMG]http://img300.imageshack.us/img300/5480/gremlinki11.jpg[/IMG]
  6. W niedzielę byliśmy z naszymi charcimi na wyścigach terenowych-coursingu w Czarnowie i odwiedziliśmy pobliski Koci Świat i oczywiście moją podopieczną Fibi. Gremlinki pięknie pozowały bez namawiania. [IMG]http://img364.imageshack.us/img364/2023/gremlinki1.jpg[/IMG] [IMG]http://img356.imageshack.us/img356/1459/gremlinki3.jpg[/IMG] [IMG]http://img156.imageshack.us/img156/993/gremlinki4.jpg[/IMG] [IMG]http://img204.imageshack.us/img204/6536/gremlinki5.jpg[/IMG] [IMG]http://img144.imageshack.us/img144/8766/gremlinki6.jpg[/IMG] [URL]http://img139.imageshack.us/img139/2078/gremlinki2.jpg[/URL]
  7. Ja mogę być ale naprawdę awaryjnym tymczasem ze względu na planowaną sterylkę.Po operacji sunia musi mieć spokój, u mnie dwa charty afgańskie i yorczka.Jutro nad ranem wyjeżdżamy na coursing pod Warszawę, a wracamy póżno w nocy. W poniedziałek wejdę na wątek jak wygląda sytuacja.
  8. Ojej,Iwa szkoda że to nie panienka, może mogłabym pomóc. Niestety mam samca, a teraz okres cieczek i snujące się jak w amoku psiaki doprowadzają go do szału. Miałam jamnika gładkowłosego, rasowca i mimo dobrego jedzenia zdarzały mu się takie przerzedzenia na uszach i nosie. A jak był starszy od powiększonej prostaty na ogonie miał łyse kółko. To wcale nie muszą być zmiany grzybicze, tylko niedożywienie.Trzeba by to zdjagnozować-zawsze łatwiej ktoś zaadoptuje psiaka jeżeli okaże się, że nie ma grzyba.Wydaje mi się, że on nie ma 10 lat. U starszych jamników na skórze zdarzają się takie narośla,brodawki,na zdjęciach ich nie widzę.
  9. Ale masz Dorciu fajną galerie widokową, dobrze,że zakratowana bo może co poniektóry obserwator miałby ochotę pofrunąć. To zdjęcie śpiących trzech klusek cudne. Ja na Twoim miejscu nikomu bym już Pyzy nie dała,jest urocza.Jak myślę o pozostałych pekinkach to... Pozdrawiam Cię ciepło
  10. Lady Nona

    Coursingi

    Napisałam Ci na maila. Jeżeli będziesz miała jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.
  11. Lady Nona

    Coursingi

    Witam! Jeżeli będzie zainteresowanie tym tematem to mogę podzielić się informacjami na bieżąco. Treningi teraz odbywają się na Służewcu ale po rozpoczęciu sezonu wyścigowego będą prawdopodobnie w Pomiechówku, a właściwie w Czarnowie. W tym roku planowane są dwa coursingi w Czarnowie:10 maja i 27 września. Oprócz tego 7 czerwca Świerklaniec, 23 sierpnia Swornegacie. W tym roku wybieramy się również na Mistrzostwa Europy 25/26 lipca, które odbędą się w Mariańskich Łażniach(CZ).My niestety nie trenujemy z Warszawką- jesteśmy z Wrocławia.
  12. Cieszę się, że takie dobre wieści z nowego domu Amelki. Tylko Gandziu uważaj żeby maluchy na spacerze się nie przeziębiły. U nas we Wrocławiu jest dużo śniegu, a jak moja yorczka Jasmina wyskoczy za chartami do ogrodu zaraz jest cała polepiona w śniegu.Od razu ją łapię i suszę. Na spacer chodzi w ocieplanym skafanderku-wtedy tylko łapki są mokre.A co do świnki-to jest też ulubiona zabawka mojej. A tak w temacie yorków dzwoniła do mnie znajoma z Bydgoszczy, że jej znajomi kupili super rasowego szczeniaka w Warszawie i jadąc już z nim do domu zatrzymali się po drodze i go puścili żeby sobie pobiegał. Nadleciał ptak i porwał szczeniaka! Zastanawiam się czy jakiś jastrząb mógłby pomylić dorosłego yorka z zajączkiem. Pozdrawiam
  13. No to życzę wszystkiego dobrego Amelce w nowym domu. Będę chętnie obserwować dalszy ciąg jej historii. Mam nadzieję, że Gandzia będzie kontynuować ten wątek, umieści zdjęcia, opisy jak pieski się dogadały.
  14. Amelka jest śliczna. Moja Jasmina jest bardzo podobna tylko ma dłuższe włosy, ale dlatego, że ma 16 miesięcy. Życzę jej najlepszego domku-może 400 km od Warszawy? Pozdrawiam
  15. Tak, Alu myślę o wałbrzyskiej, która odbyła się w Nowej Rudzie. No cóż, pozostaje nam dopisanie tego pana do listy sędziów, którym już dziękujemy. Ja na pewno do niego już nie pojadę. Pozdrawiam i życzę sukcesów na innych ringach.
  16. AlaNowak,zgadzam się z Tobą-chyba byłyśmy ostatnio na tej samej wystawie. Jestem zniesmaczona, pan Horak w ogóle nie patrzył na ruch mojego psa, raczej wpatrzony był w falujący biust właścicielki konkurenta mojego psa, który nawiasem mówiąc pochodzi ze słowackiej hodowli. Na koniec przy opisie stwierdził, że mój pies przegrywa z tamtym tylko dlatego, że ma za jasne oczy.Nigdy żaden sędzia mi tego nie zarzucił. Mój pies ma ciemno brązowe oczy i jest championem Polski. Czasami myślę, że szkoda kasy na te wystawy-sędziowie jak w piłce nożnej-nie ma do kogo się odwołać bo ich werdykt jest ostateczny!
  17. Iwa, jak dobrze, że maluch wylądował jednak u Ciebie. Moje dwie domowe panny jak tylko zaproponowałam mu DT dostały cieczkę. Miejmy nadzieje, domek się znajdzie, chyba że zostanie na stałe z Tobą. Ja zastanawiam się jak wy, dziewczyny w ogóle znajdujecie te domki. Ostatnio miałam prośbę o nowe domy dla dwóch chartów afgańskich z papierami i co? I nic.Chyba boją się rasy.
  18. O rany! Rzeczywiście pokręciłam z tym skrótem- TM to miało być tymczas. Ale tak wyszło bo się spieszyłam. A zdjęcia bez krat są o wiele lepsze i widać jaki on jest ładny. Chyba iwa77 zrobi konkurs kandydatów.
  19. Właśnie zaglądam i wyprzedziłaś mnie iwa77. Wczoraj usilnie załatwiałam mu domek stały ale niestety nic nie wyszło. A dzisiaj chciałam po niego pojechać i zabrać go na TM. Mąż właśnie mi powiedział, że ma chlopaka z pracy, który już wczoraj chciał zabrać Bajerka na stałe do siebie.Zaraz do Ciebie iwa zadzwoniłam ale podany numer tel. chyba jest nieprawidłowy. Podam Ci na PRW mój numer.
  20. Witam! Nie odzywałam się, bo jestem w szoku. Jest tyle pięknych psiaków, które zasługują na dom. Te szczeniaki,kilkanaście sztuk w szczeniakarni-sunia terierkowata, która ma już wątek wraz z przepięknym misiowatym klonem, ta nowa suczka jamnikopodobna i maleńki liskowaty czarny diabełek. Czy one mają swoje wątki? I jeszcze wypatrzyłam na wybiegach małego białego psiaka, a na wybiegu 13 przywitał mnie i zauroczył ON z lekko oklapniętymi końcówkami uszu. Jak odchodziłam patrzył w oczy i tylko mu drżała kryza na szyi.W sprawie DT dla jamnisia- pracuję nad moim panem-tu jest opór materii. Byłam świadkiem adopcji jamnisia szorstkowłosego-to jest wspaniała chwila.
  21. OK, postaram się być o tej porze.
  22. Myślę, że musimy się spotkać z Iwa77 i Poker, może w schronisku. Trzeba się zastanowić co zrobić z tą Czupurką.Jeżeli jest taka zadziorna to trzeba przetestować jak reagują na nią psy. Nie chciałabym żeby coś jej się stało(ja mam dwa charty) i żeby nie pogryzła mojej yorczki(bardzo malutka).
  23. Iwa77, a o jaką suczkę chodzi? Oczywiście, jeżeli znajdziecie szybko dom stały dla Bajerka to lepiej dla niego,jeżeli to miałoby dłużej potrwać to może poczekać u mnie. Moje psy są dość tolerancyjne jeżeli chodzi o młodziaki, nie wiem jak będą tolerować psa dorosłego.
  24. Witam jamnicze towarzystwo, zwłaszcza Ciebie Izadoro,potrafisz tak szybko pomóc znależć domy dla tych bid porzuconych. Czytam ten wątek malucha, jest uroczy. Ja jestem zajamniczona od lat, niestety moja ostatnia jamniczka odeszła w lutym tego roku.Teraz mam dwa duże psy-suczkę i psa oraz roczną yorczkę. Na stałe raczej nie mogłabym mieć jeszcze jednego psa-awantury w czasie cieczek.Jeżeli on jest jeszcze w schronisku mogłabym zaproponować tymczas. Mieszkam bardzo blisko, tylko musiałabym umówić się z kimś na miejscu,może jutro.
  25. Moja Jasmina 13 maja skończyła 8 miesięcy i w tym dniu dostała cieczkę. Gdy zaczął się płodny okres zaczęła bardzo uwodzić charta afgańskiego(mam rodzeństwo-suczkę i psa), on wtedy zrobił się niemożliwy. Bałam się, że może jej zrobić krzywdę i na tydzień wylądowała u mojej znajomej. Z charcicą nie ma tego problemu bo odgania brata i on wtedy się uspokaja. Yorczka po powrocie do domu już zachowuje się normalnie ale niepokoi mnie to, że jej sutki są powiększone i twarde.Przecież zaledwie skończyła cieczkę. U innych suczek, które miałam tego nie zaobserwowałam. Może powinien zobaczyć ją weterynarz?
×
×
  • Create New...