Są tyle lat w schronie, że tak naprawdę to ich dom. Zmianę mogłyby przypłacić ogromnym stresem, albo i czymś gorszym. Tak naprawdę jednak nie wiemy, jak zachowałyby się w takiej sytuacji. Jedno jest pewne, nie wolno ich rozdzielać.
Nowy dom z pewnością dałby im chociaż chwię szczęśliwości i godną śmierć w bezpiecznym otoczeniu, u boku swego państwa, a to też ważne.