-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
Super, że już fanty przekazane i będzie bazarek dla Norka :) Po szczepieniu... nieszczęśliwy bardzo, bo uwiązany musi siedzieć... Fajnie, że tylko do jutra :) -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
[quote name='magdola']Właśnie ja kupiłam...;) Ja tak myśle, ze jak ma skłonności do przegryzania smyczy to może mu łańcuszek kupić?[/QUOTE] Dziękuję :) Faktycznie, mogłyśmy pomyśleć o łańcuszkowej smyczy.. -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
W razie, gdyby zaczął hałasować, to na allegro widziałam niedawno obroże antyszczekowe za ok 20 zł. Nie wiem tylko, czy faktycznie one działają? -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
Już po szczepieniu :) Niestety Norek bardzo się bał - w samochodzie aż trząsł się ze strachu :( Boi się również wchodzić do pomieszczeń i będzie potrzebował czasu by się przyzwyczaić do mieszkania w domu. Fajnie, że w DT jest dziecko, bo dzieci bardzo lubi i prędzej się oswoi z nową sytuacją. Przegryzł mi dziś dwie smycze (jedną jak go rano na podwórku uwiązałam, drugą w samochodzie, jak wyszłam na chwilę do sklepu), więc wiązać go w żadnym wypadku pod sklepem, na "sekundę" nawet nie można, bo ucieknie. -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
[quote name='magdola']To w sumie kiedy on sie w podróż wybiera?[/QUOTE] [B]mgro [/B]pisała chyba, ze w piątek mogłaby go zabrać? Będzie pasowało? -
9-mies Psotka, od urodzenia w kojcu... Już w swoim domku :)))))))))
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Dziękuję :) Wrzucam zdjęcia z ostatniego spaceru, zanim Psotka poszła do próbnego dt: [IMG]http://img833.imageshack.us/img833/6792/76555371.jpg[/IMG] [IMG]http://img201.imageshack.us/img201/2346/12115754.jpg[/IMG] [IMG]http://img84.imageshack.us/img84/1089/12105456.jpg[/IMG] [IMG]http://img687.imageshack.us/img687/2456/70167619.jpg[/IMG] [IMG]http://img252.imageshack.us/img252/4342/37295011.jpg[/IMG] -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
Kamień z serca to mało powiedziane! Bałam się, że coś złego mu się stało (bo tak w tym tel facet mówił - że pies wychodzi na ulicę, błąka się i coś złego mu się przecież może stać!)... -
9-mies Psotka, od urodzenia w kojcu... Już w swoim domku :)))))))))
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
W obecnym DT Psotka jest nadal "na próbę", czyli może być tak, że w każdej chwili może wrócić - z łóżka do zimnego kojca :( -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
Norek wrócił! :) Już uwiązany, płacze i bardzo nieszczęśliwy jest - ale przynajmniej bezpieczny! -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
Miałam bardzo dziwny (niemiły) telefon z lokalnych ogłoszeń, prawdopodobnie od sąsiada z podwórka obok, przez którego sukę w cieczce Norek do mnie się przybłąkał, bo zaczął podjadać mojemu psu... I jakieś pół godziny po tym telefonie Norek zniknął. Nie wiem, czy ten facet go nie złapał :( Trzymajcie kciuki, żeby wrócił, to go uwiążę przy budzie - do piątku jakoś się przemęczy... Nigdy daleko nie odchodził, jedynie kawałek dalej... -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
[quote name='tobciu']to super. 175 zł już ma, to już by starczyło na ciachnięcie jajków i karmę na wspomożenie DT. :)[/quote] Umawiałam się na jutro z [B]mgro[/B] na szczepienie (wścieklizna) - nie wiem, czy nadal aktualne, jeśli do Stargardu już nie pojedzie? Szczepienie i książeczka tak czy inaczej, by mu się przydały. [quote name='tobciu']wysyłam właśnie informacje do ogłoszeń dla AgnieszkiO - pakiet 50. Na zachodniopomorskie już miał, to dać raz jeszcze na zachodniopomorskie, czy lubuskie (lubuskie co by było bliżej) ? AgnieszkaO pewnie trochę inne portale bierze niż tatankas (prócz tych najbardziej popularnych jak tablica, gumtree, ect.).[/QUOTE] Można poczekać chwilkę, aż dojedzie do DT i wtedy już na Szczecin robić (ewentualnie na tych stronach, co się powtarzają na lubuskie)? W mieście większe szanse, że ktoś go wypatrzy i adoptuje... -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
[quote name='tobciu']To jeśli Lupi i Magdola jest ok, to mogę się zająć bazarkiem po weekendzie. Ja jestem naprawdę za kastracją dla niego. Cokolwiek by się nie działo. a wierzę, że wspólnymi silami nie damy mu trafić do schronu. [/QUOTE] Dziękuję :) Ja też jestem za kastracją, tym bardziej, że już będzie DT dla niego. Ostatnio nasz (ulubiony) wet powiedział [B]Lupi[/B] chyba 120 zł za psa w typie husky, więc za Norka byłoby może ok 100 zł (tyle płaciłam tam za kastrację jamnika Robaka, ale to było ponad 2 lata temu)? -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
[quote name='tobciu']Niestety.. wracam właśnie ze spaceru, spotkałam Panią, przeszłyśmy się po parku, próbowałam ją pourabiać, ale.. bez efektu. Jak pisałam wcześniej Pani w marcu uśpiła swoją wiekową sunię i była w schronisku, bo chciała psiaka. Nie mieli takiego jakiego chciała. Wiedząc jaka była jej suńka, Norek wydawał mi się dla Niej bardzo odpowiedni. Niestety, Pani po rozmowie z córkami doszła do wniosku, że jednak nie będzie brała już psa. :( Ma 80 lat (tu sie mega zdziwiłam, bo z 70 Jej dawałam), problemy z sercem. nie chciałaby przeżyć psa. Córki pewnie w razie "W" by się zajęły, ale na tą chwilę podjęcia decyzji mówią, że nie.. bo jedna psa ma (też schroniskowego), druga też, ale w kojcu, bo ma alergię na sierść. I choć decyzję pozostawiają mamie, to jednak ich zdaniem nie powinna. :( No i pani zdecydowała, że jednak nie.. A... i sunię tylko chciała... Ale z tym argumentem, to bym ją jeszcze mogła przekabacić.. ale z argumentem wiekowym i zdrowotnym.. już nie dyskutowałam. :( Szkoda.. miałam nadzieję, miałabym Norka pod okiem, blok obok. :( :([/QUOTE] Szkoda :( ale może znajdzie się dla niego domek z dziećmi, które bardzo lubi? Oby tylko w DT nie sprawiał żadnych problemów... na początku na pewno będzie się bał i potrwa to kilka dni, zanim się przyzwyczai. -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
[quote name='mgro']Zatem transport ustalony. Czy myślicie, że zabieranie go do Stargardu ma sens wobec tego? Skoro mamy sprawdzony dt...[/QUOTE] W Stargardzie miałby szansę znaleźć DT, ale z drugiej strony są psiaki w gorszej sytuacji (które nie mają DT)... [quote name='magdola']Ale on jakoś tak na pyszczku labkowato wyglada...[/QUOTE] Mini-labek ;) [quote name='tobciu']Jak chcesz przeznaczyć na Norka - to mogę odebrać i zrobić w nast tyg bazarek. Prędzej niż po weekendzie nie dam rady.[/QUOTE] Byłoby super, gdybyś podjęła się zrobienia bazarku, tym bardziej, że mieszkając w Szczecinie szybciej fanty odbierzesz od [B]magdoli[/B] :) Ja niedługo dostanę sporo fantów od [B]Clean [/B]na bazarki dla kotów, więc jakbyś mogła dla Norka zrobić, to byłabym naprawdę wdzięczna, bo jak za dużo się ich prowadzi i na różne cele, to potem się wszystko miesza, gdzie wysłane, a gdzie nie... [quote name='tobciu']może można by skorzystać z faktu, że będzie na DT i zrobić kastrację ? Jakieś pieniądze Norek ma, w jego przypadku kastracja nie będzie kosztowna. Ja myślę o kolejnym bazarku na dogo dla niego. DT teraz wspomożony zostanie karmą, tak myślę ?[/QUOTE] Kastracja na pewno by mu się przydała i zwiększyłaby jego szanse na adopcję. Na karmę przydałoby się wsparcie (dotychczas był karmiony u mnie suchą karmą mojego psa + kupowałam mu puszki). Z tymi puszkami to chyba niepotrzebnie go rozpieściłam, bo teraz jak dostanie samo suche to się zastanawia i czeka na puszkę :shake: Masz [B]magdola[/B] jeszcze tą karmę, co chciałaś Psotce przekazać? Dla Psotki już niepotrzebna, bo ładnie je tą co ma. -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
Podnoszę Norka, który z niecierpliwością czeka na nowy dom lub DT :) Jest już nim o wiele lepiej niż na początku (sąsiedzi już go nie wyganiają), nie jest już taki przestraszony, a wręcz jest szczęśliwy (jak wyjdę na dwór to przybiega, domaga się głaskania, podskakuje), chyba myśli, że już tu będzie mieszkał... Gdyby podwórko było dobrze ogrodzone, mógłby zostać u mnie na DT, ale niestety może z niego wychodzić i jest przez to narażony na potrącenie przez samochód, czy pogryzienie przez psy, [B]nie jest tu bezpieczny[/B]. Kastracja może by coś zmieniła, ale dopiero po kilku miesiącach hormony znikają z organizmu, więc doraźnie też by nie pomogła na wychodzenie z podwórka... (a po sąsiedzku multum suk, co chwila któraś ma cieczkę) O DT ciężko, więc zostaje tylko hotelik? Tylko ktoś musiałby wtedy wziąć na siebie odpowiedzialność za niego i ewentualne długi z hoteliku, a ja się tego podjąć nie mogę... W najgorszym wypadku schronisko, ale w Białogardzie długo nie pożyje Norek. Gdyby Ktoś chciał wesprzeć Norka puszkami dla psów, które uwielbia i które mieszam mu z suchym , by lepiej smakowało, to byłabym wdzięczna :oops: -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
[quote name='tobciu']ja też cały czas wyglądam tej pani, o której Lupi i Cudak wspominałam. Nie zapomniałam. Może tym czasem pakiet ogłoszeń mu dam ?[/QUOTE] Dziękuję :) Norek póki co jest ogłoszony na tablicy i tu: [URL]http://ogloszenia.e-gratka.info/ogloszenie/117713[/URL] [URL="http://www.eoferty.com.pl/norek_maly_rudy_psiak_bez_szans_na_dom_290498.html"]http://www.eoferty.com.pl/norek_maly...om_290498.html[/URL] [URL]http://www.anonse.pl/podglad_ogloszenia/4263984[/URL] [URL="http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/Norek-maly-rudy-psiak-bez-szans-na-dom,64327"]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/...s-na-dom,64327[/URL] [URL]http://www.najpewniej.pl/anons.php?nr=136472[/URL] [URL="http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa-pies-szuka-domu,ogloszenie,54655,L2Fkb3BjamEtcHNhLXBpZXMtc3p1a2EtZG9tdSxzenVrYWosLCwscDAuaHRtbA==.html"]http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa...uaHRtbA==.html[/URL] [URL="http://naszezwierzaki.info/15-oddam/3480-norek-maly-rudy-psiak-bez-szan.html"]http://naszezwierzaki.info/15-oddam/...-bez-szan.html[/URL] [URL="http://www.morusek.pl/ogloszenie/105392/Norek-maly-rudy-psiak---bez-szans-na-dom/?-/"]http://www.morusek.pl/ogloszenie/105...ans-na-dom/?-/[/URL] [URL="http://www.darmobranie.pl/oddam_za_darmo/zwierzeta/16562/norek_maly_rudy_psiakbez_szans_na_dom.php"]http://www.darmobranie.pl/oddam_za_d...ans_na_dom.php[/URL] [URL="http://www.przygarnijzwierzaka.pl/ogloszenia/Norek,-maly-rudy-psiak---bez-szans-na-dom--id41393.html"]http://www.przygarnijzwierzaka.pl/og...--id41393.html[/URL] [URL="http://www.tusprzedaj.pl/temp-40965/norek-maly-rudy-psiak--bez-szans-na-dom-.html"]http://www.tusprzedaj.pl/temp-40965/...s-na-dom-.html[/URL] [URL="http://szczecin.swistek.pl/norek-maly-rudy-psiak-bez-szans-na-dom-_156010.html"]http://szczecin.swistek.pl/norek-mal...m-_156010.html[/URL][B][COLOR=black] [URL="http://e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/37857/norek_-maly-rudy-psiak---bez-szans-na-dom_/"]http://e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/3...szans-na-dom_/[/URL][/COLOR][/B] [URL="http://zwierzaki.nasza-lista.com/zwierzak/Psy/6777/Norek_maly_rudy_psiak__bez_szans_na_dom_.html"]http://zwierzaki.nasza-lista.com/zwi...s_na_dom_.html[/URL] [URL="http://szczecin.lento.pl/norek-maly-rudy-psiak-bez-szans-na-dom_,394072.html"]http://szczecin.lento.pl/norek-maly-...m_,394072.html[/URL] [URL]http://www.sellit.pl/ogloszenie.php?id=98211[/URL] [URL="http://tlenek.pl/ogloszenie/norek-maly-rudy-psiak-bez-szans-na-dom.html"]http://tlenek.pl/ogloszenie/norek-ma...ns-na-dom.html[/URL] [URL="http://zwierzeta.i-bazar.pl/psy/2245977-norek-maly-rudy-psiak-bez-szans-na-dom/"]http://zwierzeta.i-bazar.pl/psy/2245...-szans-na-dom/[/URL] [URL="http://www.szybko-sprzedam.pl/index.php?module=ogloszenie&ktore=94567&kategoria=1021&tytul=Norek"]http://www.szybko-sprzedam.pl/index....21&tytul=Norek[/URL] [URL="http://www.zwierzeta.5aleja.pl/ogloszenia/item/7_psy-sprzedam/928_norek-maly-rudy-psiak.html"]http://www.zwierzeta.5aleja.pl/oglos...udy-psiak.html[/URL] [URL]http://zwierzeta.azbazar.pl/ogloszenia/38992/[/URL] [URL="http://zakurzone.pl/object.list.go?category=cat_07_04_003&id=8124"]http://zakurzone.pl/object.list.go?c...04_003&id=8124[/URL] [URL="http://wszystkotujest.pl/Zwierzeta/Psy/Pozostale,ogloszenie,1013845.html"]http://wszystkotujest.pl/Zwierzeta/P...e,1013845.html[/URL] [URL]http://www.rozglos.net/ogloszenie-347291.html[/URL] [URL="http://www.bezrodowodu.pl/ogloszenie-2403/norek-maly-rudy-psiak--bez-szans-na-dom-.html#http://www.bezrodowodu.pl/uploads/images/2403-big-1-1336740417.jpeg"]http://www.bezrodowodu.pl/ogloszenie...336740417.jpeg[/URL] [URL="http://www.pupil.com.pl/ogloszenie-2779/norek-maly-rudy-psiak--bez-szans-na-dom-.html#http://www.pupil.com.pl/uploads/images/2779-big-1-1336740473.jpeg"]http://www.pupil.com.pl/ogloszenie-2...336740473.jpeg[/URL][B] [URL]http://szczecin.kokosy.pl/zwierzaki/psy/54611.html[/URL][/B][B] [URL="http://www.wywerna.pl/57/posts/6-Zwierz-ta/33-Psy/5627-Norek-ma-y-rudy-psiak-bez-szans-na-dom-.html"]http://www.wywerna.pl/57/posts/6-Zwi...s-na-dom-.html[/URL][/B][B][COLOR=black][URL="http://www.lento.pl/"] [/URL][URL="http://sloniu.pl/74/darmowe-ogloszenia/15-Zwierzaki/108-Psy/29117-Norek_maly_rudy_psiak_bez_szans_na_dom_.html"]http://sloniu.pl/74/darmowe-ogloszen...s_na_dom_.html[/URL] [/COLOR][/B][URL="http://szczecin.cwirek.pl/oddam-przyjme-zamienie/norek-maly-rudy-psiak-bez-szans-na-dom,id0da4b5eb26aaf.html"]http://szczecin.cwirek.pl/oddam-przy...b5eb26aaf.html[/URL] -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
[quote name='magdola']Wiesz, to nie jest takie proste... Bo ci ludzie twierdza, ze jak biorą psa to już na stałe i tu jest problem... Nie uważają dt...;([/QUOTE] No to faktycznie ciężko o decyzję o adopcji.... Dostałam wczoraj odpowiedź z tablicy (pytano o warunki adopcji i czy jest wykstrowany), wysłałam ankietę przedadopcyjną - trzymajcie kciuki, by została odesłana. -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
[quote name='magdola']Ja go zaproponuje, wg mnie dom fajny bo z dwójka dzieci 3 i 14 lat :) więc socjalizacja by była... Ale nie gwarantuje nic...[/QUOTE] Trzymam kciuki! Dzieci on bardzo lubi, na spacerze bardziej na moją Córkę patrzy (prawie 2-letnią), niż na mnie ;) -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
[quote name='mgro'][B]Cudak,[/B] zachcesz zostać skarbnikiem "spadku" po Reksiu jako najbliższa beneficjentowi? ;) Jeżeli nie chcesz tego zaszczytnego tytułu to ja się podejmę.:gent: [/QUOTE] Gdybyś mogła to byłabym wdzięczna :) [quote name='mgro']Dzisiaj z handlu poza dogo zebrałam na transport Stepnica - Stargard na przyszły weekend oraz nabyłam obrożę przeciwko pasożytom. Na podstawowe potrzeby starczy więc może dt, o którym wspominała [B]magdola[/B] się zdecyduje?[/QUOTE] Dziękuję w Norka imieniu :) Byłoby super, gdyby DT się zdecydował - w mieście psiak miałby większe szanse na adopcję... Napiszesz coś więcej o tej akcji adopcyjnej w Stargardzie? [quote name='mgro']ps. Szczepienie u weta "w podwórku" 30 już razem z książeczką :)[/QUOTE] No właśnie chyba bez książeczki, bo jak ostatnio [B]Lupi[/B] szczepiła Pluta-Rexa-Małro to za za książeczkę musiała dopłacić 2,50 zł, ale to już mu mogę zasponosorować ;) -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
[quote name='magdola']Kurcze, ja bym może miała fajny dt, ale chwilowo przechodzą mega dołek finansowy... I nie stać ich na zwierzaka :([/QUOTE] [B]Magdola[/B], na karmę i inne wydatki myślę, że uzbieramy! On jest mały, dużo nie je... a z innych wydatków potrzebne jeszcze tylko szczepienie na wściekliznę, ewentualnie kastracja (gdyby był dla niego DT do czasu znalezienia domu = byłoby pewne, że nie pójdzie do schroniska, bo wtedy kastrować nie byłoby sensu). -
Owczareczka JUŻ w nowym, kochającym domku - ŻYCZĘ SZCZĘSCIA!!
Cudak replied to Lupi's topic in Już w nowym domu
Piękne zdjęcia z (mam nadzieję) DS :)