Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. Super, że już fanty przekazane i będzie bazarek dla Norka :) Po szczepieniu... nieszczęśliwy bardzo, bo uwiązany musi siedzieć... Fajnie, że tylko do jutra :)
  2. [quote name='magdola']Właśnie ja kupiłam...;) Ja tak myśle, ze jak ma skłonności do przegryzania smyczy to może mu łańcuszek kupić?[/QUOTE] Dziękuję :) Faktycznie, mogłyśmy pomyśleć o łańcuszkowej smyczy..
  3. W razie, gdyby zaczął hałasować, to na allegro widziałam niedawno obroże antyszczekowe za ok 20 zł. Nie wiem tylko, czy faktycznie one działają?
  4. Już po szczepieniu :) Niestety Norek bardzo się bał - w samochodzie aż trząsł się ze strachu :( Boi się również wchodzić do pomieszczeń i będzie potrzebował czasu by się przyzwyczaić do mieszkania w domu. Fajnie, że w DT jest dziecko, bo dzieci bardzo lubi i prędzej się oswoi z nową sytuacją. Przegryzł mi dziś dwie smycze (jedną jak go rano na podwórku uwiązałam, drugą w samochodzie, jak wyszłam na chwilę do sklepu), więc wiązać go w żadnym wypadku pod sklepem, na "sekundę" nawet nie można, bo ucieknie.
  5. [quote name='magdola']To w sumie kiedy on sie w podróż wybiera?[/QUOTE] [B]mgro [/B]pisała chyba, ze w piątek mogłaby go zabrać? Będzie pasowało?
  6. Dziękuję :) Wrzucam zdjęcia z ostatniego spaceru, zanim Psotka poszła do próbnego dt: [IMG]http://img833.imageshack.us/img833/6792/76555371.jpg[/IMG] [IMG]http://img201.imageshack.us/img201/2346/12115754.jpg[/IMG] [IMG]http://img84.imageshack.us/img84/1089/12105456.jpg[/IMG] [IMG]http://img687.imageshack.us/img687/2456/70167619.jpg[/IMG] [IMG]http://img252.imageshack.us/img252/4342/37295011.jpg[/IMG]
  7. Kamień z serca to mało powiedziane! Bałam się, że coś złego mu się stało (bo tak w tym tel facet mówił - że pies wychodzi na ulicę, błąka się i coś złego mu się przecież może stać!)...
  8. W obecnym DT Psotka jest nadal "na próbę", czyli może być tak, że w każdej chwili może wrócić - z łóżka do zimnego kojca :(
  9. Norek wrócił! :) Już uwiązany, płacze i bardzo nieszczęśliwy jest - ale przynajmniej bezpieczny!
  10. Miałam bardzo dziwny (niemiły) telefon z lokalnych ogłoszeń, prawdopodobnie od sąsiada z podwórka obok, przez którego sukę w cieczce Norek do mnie się przybłąkał, bo zaczął podjadać mojemu psu... I jakieś pół godziny po tym telefonie Norek zniknął. Nie wiem, czy ten facet go nie złapał :( Trzymajcie kciuki, żeby wrócił, to go uwiążę przy budzie - do piątku jakoś się przemęczy... Nigdy daleko nie odchodził, jedynie kawałek dalej...
  11. [quote name='tobciu']to super. 175 zł już ma, to już by starczyło na ciachnięcie jajków i karmę na wspomożenie DT. :)[/quote] Umawiałam się na jutro z [B]mgro[/B] na szczepienie (wścieklizna) - nie wiem, czy nadal aktualne, jeśli do Stargardu już nie pojedzie? Szczepienie i książeczka tak czy inaczej, by mu się przydały. [quote name='tobciu']wysyłam właśnie informacje do ogłoszeń dla AgnieszkiO - pakiet 50. Na zachodniopomorskie już miał, to dać raz jeszcze na zachodniopomorskie, czy lubuskie (lubuskie co by było bliżej) ? AgnieszkaO pewnie trochę inne portale bierze niż tatankas (prócz tych najbardziej popularnych jak tablica, gumtree, ect.).[/QUOTE] Można poczekać chwilkę, aż dojedzie do DT i wtedy już na Szczecin robić (ewentualnie na tych stronach, co się powtarzają na lubuskie)? W mieście większe szanse, że ktoś go wypatrzy i adoptuje...
  12. [quote name='tobciu']To jeśli Lupi i Magdola jest ok, to mogę się zająć bazarkiem po weekendzie. Ja jestem naprawdę za kastracją dla niego. Cokolwiek by się nie działo. a wierzę, że wspólnymi silami nie damy mu trafić do schronu. [/QUOTE] Dziękuję :) Ja też jestem za kastracją, tym bardziej, że już będzie DT dla niego. Ostatnio nasz (ulubiony) wet powiedział [B]Lupi[/B] chyba 120 zł za psa w typie husky, więc za Norka byłoby może ok 100 zł (tyle płaciłam tam za kastrację jamnika Robaka, ale to było ponad 2 lata temu)?
  13. Ile kosztuje test na białaczkę? Bez tego się nie obejdzie.....
  14. [quote name='tobciu']Niestety.. wracam właśnie ze spaceru, spotkałam Panią, przeszłyśmy się po parku, próbowałam ją pourabiać, ale.. bez efektu. Jak pisałam wcześniej Pani w marcu uśpiła swoją wiekową sunię i była w schronisku, bo chciała psiaka. Nie mieli takiego jakiego chciała. Wiedząc jaka była jej suńka, Norek wydawał mi się dla Niej bardzo odpowiedni. Niestety, Pani po rozmowie z córkami doszła do wniosku, że jednak nie będzie brała już psa. :( Ma 80 lat (tu sie mega zdziwiłam, bo z 70 Jej dawałam), problemy z sercem. nie chciałaby przeżyć psa. Córki pewnie w razie "W" by się zajęły, ale na tą chwilę podjęcia decyzji mówią, że nie.. bo jedna psa ma (też schroniskowego), druga też, ale w kojcu, bo ma alergię na sierść. I choć decyzję pozostawiają mamie, to jednak ich zdaniem nie powinna. :( No i pani zdecydowała, że jednak nie.. A... i sunię tylko chciała... Ale z tym argumentem, to bym ją jeszcze mogła przekabacić.. ale z argumentem wiekowym i zdrowotnym.. już nie dyskutowałam. :( Szkoda.. miałam nadzieję, miałabym Norka pod okiem, blok obok. :( :([/QUOTE] Szkoda :( ale może znajdzie się dla niego domek z dziećmi, które bardzo lubi? Oby tylko w DT nie sprawiał żadnych problemów... na początku na pewno będzie się bał i potrwa to kilka dni, zanim się przyzwyczai.
  15. [quote name='mgro']Zatem transport ustalony. Czy myślicie, że zabieranie go do Stargardu ma sens wobec tego? Skoro mamy sprawdzony dt...[/QUOTE] W Stargardzie miałby szansę znaleźć DT, ale z drugiej strony są psiaki w gorszej sytuacji (które nie mają DT)... [quote name='magdola']Ale on jakoś tak na pyszczku labkowato wyglada...[/QUOTE] Mini-labek ;) [quote name='tobciu']Jak chcesz przeznaczyć na Norka - to mogę odebrać i zrobić w nast tyg bazarek. Prędzej niż po weekendzie nie dam rady.[/QUOTE] Byłoby super, gdybyś podjęła się zrobienia bazarku, tym bardziej, że mieszkając w Szczecinie szybciej fanty odbierzesz od [B]magdoli[/B] :) Ja niedługo dostanę sporo fantów od [B]Clean [/B]na bazarki dla kotów, więc jakbyś mogła dla Norka zrobić, to byłabym naprawdę wdzięczna, bo jak za dużo się ich prowadzi i na różne cele, to potem się wszystko miesza, gdzie wysłane, a gdzie nie... [quote name='tobciu']może można by skorzystać z faktu, że będzie na DT i zrobić kastrację ? Jakieś pieniądze Norek ma, w jego przypadku kastracja nie będzie kosztowna. Ja myślę o kolejnym bazarku na dogo dla niego. DT teraz wspomożony zostanie karmą, tak myślę ?[/QUOTE] Kastracja na pewno by mu się przydała i zwiększyłaby jego szanse na adopcję. Na karmę przydałoby się wsparcie (dotychczas był karmiony u mnie suchą karmą mojego psa + kupowałam mu puszki). Z tymi puszkami to chyba niepotrzebnie go rozpieściłam, bo teraz jak dostanie samo suche to się zastanawia i czeka na puszkę :shake: Masz [B]magdola[/B] jeszcze tą karmę, co chciałaś Psotce przekazać? Dla Psotki już niepotrzebna, bo ładnie je tą co ma.
  16. Podnoszę Norka, który z niecierpliwością czeka na nowy dom lub DT :) Jest już nim o wiele lepiej niż na początku (sąsiedzi już go nie wyganiają), nie jest już taki przestraszony, a wręcz jest szczęśliwy (jak wyjdę na dwór to przybiega, domaga się głaskania, podskakuje), chyba myśli, że już tu będzie mieszkał... Gdyby podwórko było dobrze ogrodzone, mógłby zostać u mnie na DT, ale niestety może z niego wychodzić i jest przez to narażony na potrącenie przez samochód, czy pogryzienie przez psy, [B]nie jest tu bezpieczny[/B]. Kastracja może by coś zmieniła, ale dopiero po kilku miesiącach hormony znikają z organizmu, więc doraźnie też by nie pomogła na wychodzenie z podwórka... (a po sąsiedzku multum suk, co chwila któraś ma cieczkę) O DT ciężko, więc zostaje tylko hotelik? Tylko ktoś musiałby wtedy wziąć na siebie odpowiedzialność za niego i ewentualne długi z hoteliku, a ja się tego podjąć nie mogę... W najgorszym wypadku schronisko, ale w Białogardzie długo nie pożyje Norek. Gdyby Ktoś chciał wesprzeć Norka puszkami dla psów, które uwielbia i które mieszam mu z suchym , by lepiej smakowało, to byłabym wdzięczna :oops:
  17. [quote name='tobciu']ja też cały czas wyglądam tej pani, o której Lupi i Cudak wspominałam. Nie zapomniałam. Może tym czasem pakiet ogłoszeń mu dam ?[/QUOTE] Dziękuję :) Norek póki co jest ogłoszony na tablicy i tu: [URL]http://ogloszenia.e-gratka.info/ogloszenie/117713[/URL] [URL="http://www.eoferty.com.pl/norek_maly_rudy_psiak_bez_szans_na_dom_290498.html"]http://www.eoferty.com.pl/norek_maly...om_290498.html[/URL] [URL]http://www.anonse.pl/podglad_ogloszenia/4263984[/URL] [URL="http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/Norek-maly-rudy-psiak-bez-szans-na-dom,64327"]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/...s-na-dom,64327[/URL] [URL]http://www.najpewniej.pl/anons.php?nr=136472[/URL] [URL="http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa-pies-szuka-domu,ogloszenie,54655,L2Fkb3BjamEtcHNhLXBpZXMtc3p1a2EtZG9tdSxzenVrYWosLCwscDAuaHRtbA==.html"]http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa...uaHRtbA==.html[/URL] [URL="http://naszezwierzaki.info/15-oddam/3480-norek-maly-rudy-psiak-bez-szan.html"]http://naszezwierzaki.info/15-oddam/...-bez-szan.html[/URL] [URL="http://www.morusek.pl/ogloszenie/105392/Norek-maly-rudy-psiak---bez-szans-na-dom/?-/"]http://www.morusek.pl/ogloszenie/105...ans-na-dom/?-/[/URL] [URL="http://www.darmobranie.pl/oddam_za_darmo/zwierzeta/16562/norek_maly_rudy_psiakbez_szans_na_dom.php"]http://www.darmobranie.pl/oddam_za_d...ans_na_dom.php[/URL] [URL="http://www.przygarnijzwierzaka.pl/ogloszenia/Norek,-maly-rudy-psiak---bez-szans-na-dom--id41393.html"]http://www.przygarnijzwierzaka.pl/og...--id41393.html[/URL] [URL="http://www.tusprzedaj.pl/temp-40965/norek-maly-rudy-psiak--bez-szans-na-dom-.html"]http://www.tusprzedaj.pl/temp-40965/...s-na-dom-.html[/URL] [URL="http://szczecin.swistek.pl/norek-maly-rudy-psiak-bez-szans-na-dom-_156010.html"]http://szczecin.swistek.pl/norek-mal...m-_156010.html[/URL][B][COLOR=black] [URL="http://e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/37857/norek_-maly-rudy-psiak---bez-szans-na-dom_/"]http://e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/3...szans-na-dom_/[/URL][/COLOR][/B] [URL="http://zwierzaki.nasza-lista.com/zwierzak/Psy/6777/Norek_maly_rudy_psiak__bez_szans_na_dom_.html"]http://zwierzaki.nasza-lista.com/zwi...s_na_dom_.html[/URL] [URL="http://szczecin.lento.pl/norek-maly-rudy-psiak-bez-szans-na-dom_,394072.html"]http://szczecin.lento.pl/norek-maly-...m_,394072.html[/URL] [URL]http://www.sellit.pl/ogloszenie.php?id=98211[/URL] [URL="http://tlenek.pl/ogloszenie/norek-maly-rudy-psiak-bez-szans-na-dom.html"]http://tlenek.pl/ogloszenie/norek-ma...ns-na-dom.html[/URL] [URL="http://zwierzeta.i-bazar.pl/psy/2245977-norek-maly-rudy-psiak-bez-szans-na-dom/"]http://zwierzeta.i-bazar.pl/psy/2245...-szans-na-dom/[/URL] [URL="http://www.szybko-sprzedam.pl/index.php?module=ogloszenie&ktore=94567&kategoria=1021&tytul=Norek"]http://www.szybko-sprzedam.pl/index....21&tytul=Norek[/URL] [URL="http://www.zwierzeta.5aleja.pl/ogloszenia/item/7_psy-sprzedam/928_norek-maly-rudy-psiak.html"]http://www.zwierzeta.5aleja.pl/oglos...udy-psiak.html[/URL] [URL]http://zwierzeta.azbazar.pl/ogloszenia/38992/[/URL] [URL="http://zakurzone.pl/object.list.go?category=cat_07_04_003&id=8124"]http://zakurzone.pl/object.list.go?c...04_003&id=8124[/URL] [URL="http://wszystkotujest.pl/Zwierzeta/Psy/Pozostale,ogloszenie,1013845.html"]http://wszystkotujest.pl/Zwierzeta/P...e,1013845.html[/URL] [URL]http://www.rozglos.net/ogloszenie-347291.html[/URL] [URL="http://www.bezrodowodu.pl/ogloszenie-2403/norek-maly-rudy-psiak--bez-szans-na-dom-.html#http://www.bezrodowodu.pl/uploads/images/2403-big-1-1336740417.jpeg"]http://www.bezrodowodu.pl/ogloszenie...336740417.jpeg[/URL] [URL="http://www.pupil.com.pl/ogloszenie-2779/norek-maly-rudy-psiak--bez-szans-na-dom-.html#http://www.pupil.com.pl/uploads/images/2779-big-1-1336740473.jpeg"]http://www.pupil.com.pl/ogloszenie-2...336740473.jpeg[/URL][B] [URL]http://szczecin.kokosy.pl/zwierzaki/psy/54611.html[/URL][/B][B] [URL="http://www.wywerna.pl/57/posts/6-Zwierz-ta/33-Psy/5627-Norek-ma-y-rudy-psiak-bez-szans-na-dom-.html"]http://www.wywerna.pl/57/posts/6-Zwi...s-na-dom-.html[/URL][/B][B][COLOR=black][URL="http://www.lento.pl/"] [/URL][URL="http://sloniu.pl/74/darmowe-ogloszenia/15-Zwierzaki/108-Psy/29117-Norek_maly_rudy_psiak_bez_szans_na_dom_.html"]http://sloniu.pl/74/darmowe-ogloszen...s_na_dom_.html[/URL] [/COLOR][/B][URL="http://szczecin.cwirek.pl/oddam-przyjme-zamienie/norek-maly-rudy-psiak-bez-szans-na-dom,id0da4b5eb26aaf.html"]http://szczecin.cwirek.pl/oddam-przy...b5eb26aaf.html[/URL]
  18. [quote name='aga_w']TOZ sterylizuje koty bezdomne (miasto za to płaci ) a koty Pani Marii z punktu widzenia prawnego dom mają. [/QUOTE] Jeśli były te koty zbierane z ulicy, to myślę, że warto spróbować poprosić TOZ o pomoc, bo kotów sporo :(
  19. Jest szansa, że kotki, które nie są wysterylizowane, zostały poddane zabiegom w TOZie? Moim zdaniem szkoda zbierać na sterylki, jeśli dałoby się je zrobić za darmo (a koszt jednej sterylki, to worek 15 kg dobrej jakościowo karmy, która tym kotom również by się przydała...)
  20. [quote name='magdola']Wiesz, to nie jest takie proste... Bo ci ludzie twierdza, ze jak biorą psa to już na stałe i tu jest problem... Nie uważają dt...;([/QUOTE] No to faktycznie ciężko o decyzję o adopcji.... Dostałam wczoraj odpowiedź z tablicy (pytano o warunki adopcji i czy jest wykstrowany), wysłałam ankietę przedadopcyjną - trzymajcie kciuki, by została odesłana.
  21. [quote name='magdola']Ja go zaproponuje, wg mnie dom fajny bo z dwójka dzieci 3 i 14 lat :) więc socjalizacja by była... Ale nie gwarantuje nic...[/QUOTE] Trzymam kciuki! Dzieci on bardzo lubi, na spacerze bardziej na moją Córkę patrzy (prawie 2-letnią), niż na mnie ;)
  22. [quote name='mgro'][B]Cudak,[/B] zachcesz zostać skarbnikiem "spadku" po Reksiu jako najbliższa beneficjentowi? ;) Jeżeli nie chcesz tego zaszczytnego tytułu to ja się podejmę.:gent: [/QUOTE] Gdybyś mogła to byłabym wdzięczna :) [quote name='mgro']Dzisiaj z handlu poza dogo zebrałam na transport Stepnica - Stargard na przyszły weekend oraz nabyłam obrożę przeciwko pasożytom. Na podstawowe potrzeby starczy więc może dt, o którym wspominała [B]magdola[/B] się zdecyduje?[/QUOTE] Dziękuję w Norka imieniu :) Byłoby super, gdyby DT się zdecydował - w mieście psiak miałby większe szanse na adopcję... Napiszesz coś więcej o tej akcji adopcyjnej w Stargardzie? [quote name='mgro']ps. Szczepienie u weta "w podwórku" 30 już razem z książeczką :)[/QUOTE] No właśnie chyba bez książeczki, bo jak ostatnio [B]Lupi[/B] szczepiła Pluta-Rexa-Małro to za za książeczkę musiała dopłacić 2,50 zł, ale to już mu mogę zasponosorować ;)
  23. [quote name='magdola']Kurcze, ja bym może miała fajny dt, ale chwilowo przechodzą mega dołek finansowy... I nie stać ich na zwierzaka :([/QUOTE] [B]Magdola[/B], na karmę i inne wydatki myślę, że uzbieramy! On jest mały, dużo nie je... a z innych wydatków potrzebne jeszcze tylko szczepienie na wściekliznę, ewentualnie kastracja (gdyby był dla niego DT do czasu znalezienia domu = byłoby pewne, że nie pójdzie do schroniska, bo wtedy kastrować nie byłoby sensu).
  24. Piękne zdjęcia z (mam nadzieję) DS :)
×
×
  • Create New...