Goldenka z kilkoma wypowiedziami twoimi się z tobą niezgodze.
1. Nie każde szkolenie jest dobre, nie każdego szkoleniowca można nazwać fachowym, jest wiele szkoleń które robią to tylko dla kasy czyli szybko łatwo, nie wkładają serca w tą prace.
2. To że pójdziesz na szkolenie to nie oznacza odrazu że pies wyniesie coś z niego, trzeba dużo, dużo i jeszcze raz dużo pracy z psem poza szkoleniem i wiadomo nie kazdy pies jest posłuszny to zależy od indywidualnego psa czy będzie bardziej skupiony i osłuchany cyz też nie.
3. To, że mam smakołyk i mój pies jest łakomy to nie = przychodzenie na komende nie wiem czy wiesz, ale dużo psów jak się czymś naprawde zainteresuje czy też będzie na tyle nieosłuchane nie przyjdzie nawet jakby roznosił się zapach jego ulubionego przysmaku.
Karolina, na pewno nie karć psa jak ci ucieknie i po godzinie wróci brudny i śmierdzący tylko pochwal że przyszedł ;) W sprawach doboru odpowiedniej hodowli, genetyki, szczeniaka mogę ci tylko powiedzieć że pisz do Kasi dobrze trafiłaś, ona zna się na tym :)