Jump to content
Dogomania

magda222

Members
  • Posts

    9777
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by magda222

  1. Rozmawiałam z mosii.Jest u niej miejsce dla Sary.Koszt to 400 zł m-cznie. Czy ktoś może dołożyć się do hoteliku?Potrzebne są stałe deklaracje. Zacznę od siebie i siostry.Każda z nas może dać 100 zł co miesiąc.
  2. Ewo,patrz post 72: "...napewno nie pozwolę,żeby sunia tam trafiła."
  3. Ewo też jestem zdania,że nie może tam zostać,ale pojadę tam wezmę ją,zawiozę do weterynarza i co dalej?! Mam ją odwieźć z powrotem tam gdzie w tej chwili jest?! Żeby ją zawieźć do Częstochowy,do Gaju lub gdziekolwiek muszę mieć transport.Nie mam własnego samochodu.Na tą chwilę załatwiłam dowóz Sary do weta.Kolega mi robi przysługę i mnie podwiezie.Ona nie nadaje się do autobusu lub pociągu. Najlepszym rozwiązaniem (tak mi się wydaje) byłoby zawieźć ją od razu do hoteliku do mosii (wysłałam jej wczoraj PW z pytaniem o wolne miejsca,ale jeszcze nie dostałam odpowiedzi) lub do DT.I dopiero wtedy pójść z nią do weta.Bo chyba najlepiej byłoby,żeby była pod opieką jednego weterynarza od początku. Co Wy na to?Co myslicie o tym?
  4. Kupiłam dziś Sarze szelki,smycz i szczotkę,żeby ją wyczesać. Chociaż chyba ciężko będzie,bo jej sierść to jeden filc :shake:
  5. Rozmawiałam dziś z weterynarzem o przetrzymaniu Sary w szpitaliku. Niestety nie będzie to możliwe.Nawet za odpłatnością.Weterynarz powiedział,że w pomieszczeniu szpitalnym jest alarm i będzie się włączał jak pies będzie się ruszał.Pomieszczenie służy tylko do przebywania tam zwierząt w ciągu godzin otwarcia lecznicy.Poza tym weterynarz poradził,żeby zrobić tam interwencję.Żeby ludzie ponieśli konsekwencje zaniedbań i żeby odechciało im się brania kolejnych psów. Nasz tyski schron jest naprawdę OK,ale jest jedno "ale"...Pani kierownik ściśle przestrzega regulaminu i nie przyjmie Sary.Miejsce w którym Sara przebywa to miejscowość koło Tychów i podlega pod schronisko w Mysłowicach i napewno nie pozwolę,żeby sunia tam trafiła. Nie wiem co robić...
  6. Bazarki OK,ale nie wiem czy allegro cegiełkowe można wystawić na prywatną osobę.Ja robiłam takie allegra,ale zawsze na fundację.
  7. No więc tak kochane moje cioteczki.Radziłyśmy z Spincą na gg i uradziłyśmy,że najpierw jak najszybciej zabiorę Sarę do weta i najlepiej będzie jak Sarunia nie wróci już do swoich "Państwa".Przetrzymam ją u weta w szpitaliku,który w tym czasie ją zdiagnozuje.W tym czasie porozmawiam z mosii,która prowadzi hotelik w Częstochowie a Spinca porozmawia w Gaju.Jeśli okaże się,że Sara potrzebuje kosztownego leczenia jedzie do Gaju a jeśli nie to jedzie do mosii (o ile będzie miejsce). Co Wy na to?
  8. Proszę o pomoc w znalezieniu DT,hoteliku a najlepiej DS dla tej suni: [IMG]http://lh5.ggpht.com/_hBJagpdgjDc/ShmdfYF6dtI/AAAAAAAAAOo/09aRIWgyeuM/s512/SARA%207.jpg[/IMG] Link do tematu Sary: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/tychy-onkowata-sunia-w-wielkiej-potrzebie-138428/index2.html[/url]
  9. Przepraszam,ale nie słyszałam o Gaju. Mogłabyś podać mi linka to sobie poczytam.
  10. Ewo36,mail z fotkami wysłany. Przepraszam,ale o co chodzi z tym Gajem? Czy ktoś może napisać coś jaśniej?
  11. Ewo36,wszystkie maile,które do Ciebie wysyłam wracają do mnie. Czy na pewno podałaś mi dobry adres?
  12. Przepraszam.Byłam od rana w pracy.Dopiero teraz wróciłam. Już wysyłam fotki.A możesz coś bliżej?
  13. PILNE!!! POMOCY!!! Często bywam w miejscowości obok Tychów. Od jakiegoś czasu moje zainteresowanie wzbudzał pies zamknięty w kojcu w jednym z ogródków. Z daleka widziałam,że tam jest pełno jego odchodów. Nigdy nie widziałam,żeby pies był wyprowadzany na spacer. Zawsze był w kojcu... Wczoraj przejeżdżałyśmy tam z siostrą znowu i tym razem się zatrzymałyśmy. Chciałam zobaczyć psa z bliska... Sprawdzić jakie ma warunki... Jak wygląda...Czy ma wodę... Weszłam na teren posesji i to co zobaczyłam przeraziło mnie. W kojcu nie było nawet kropli wody. Suka (jak się okazało) ma jakieś poważne obrażenia tylnych łap.Wygląda to okropnie.Trudno opisać jak ona się porusza.Kręci się na przykurczonych nogach.Widać,że cierpi.Jedna z łap wygląda jakby była bez niektórych kości.Ugina się jak z gumy. Jest bardzo zaniedbana.Jej sierść to jeden filc. Jest bardzo spragniona człowieka,pieszczot. Zaczepiłam przechodzącego człowieka i wypytałam czyj to pies.Wskazał mi dom po drugiej stronie uliczki. Zadzwoniłam do drzwi.Otworzyła pani.Po rozmowie okazało się,że Sara ma około 10 lat.Jak była szczeniakiem przyniósł ją jej mąż. Problem z łapami wynika z tego,że została potrącona przez pociąg... Pani chętnie odda sunię. Nie ma czasu się nią zajmować. Nie chcę komentować tego co czułam rozmawiając z nią.Najchętniej zamknęłabym ją w tym zasranym kojcu bez kropli wody... Gdybym tylko mogła zabrać Sarę już by jej tam nie było... Nie mam za bardzo pomysłu co zrobić... Na razie mój plan jest taki,żeby zabrać Sarę do weterynarza w najbliższym tygodniu. Ale co dalej?! Potrzebne DT albo hotelik. Ale wszędzie jest przepełnienie. A Sarę trzeba zabrać już... Wiadomość z ostatniej chwili: Sara została już zabrana i narazie przebywa w lecznicy gdzie ma robione podstawowe badania. Zbieramy na utrzymanie suni w hoteliku! Bardzo prosimy o pomoc! Każde 10-20 zł jest dla nas bardzo cenne! Dzisiaj,czyli 31 maja umieściliśmy Sarę w hoteliku u mosii. Wydatki: pobyt w lecznicy+leki+badania 215 zł paliwo 100 zł --------------------------------------- 315 zł -150 zł (nanhoo) -50 zł (ewa36) -------------------------------------- 115 zł 115 zł pokrywam razem z Adą Deklaracje: magda222 100 zł Ada (siostra) 100 zł Cantadorra 50 zł alfaLS 20 zł ilwajn 30 zł Podsumowując mamy 300 zł miesięcznie. W trakcie wpływania wpłat na moje konto będę aktualizować pierwszy post. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPOMAGAJĄ SARĘ!!! Wpłaty od czerwca do września: magda222 405 zł Ada 405 zł AlfaLS 80 zł Nanhoo 150 zł Ewa36 230 zł Spinca 20 zł Cantadorra 100 zł p.Barbara S. 150 zł Irenaka 200 zł ---------------------- 1740 zł Hotelik: czerwiec 400 zł lipiec 400 zł sierpień 400 zł wrzesień 400 zł + 100 zł weterynarz ------------------------------------ 1700 zł Jesteśmy 40 zł na plusie na tą chwilę Wpłaty: + 218 zł Diana79 (bazarek) + 50 zł Cantadorra + 20 zł Marysia55 + 50 zł Diana79 (bazarek) + 100 zł magda222 (październik) + 100 zł Ada (październik) + 30 zł iwlajn +20 zł AlfaLS (październik) + 130 zł Cantadorra (bazarek) + 103 zł Diana79 (bazarek) + 50 zł KrystynaS + 233 zł Gusia (bazarek) + 80 zł Gusia (bazarek) + 50 zł Cantadorra + 20 zł Marysia55 + 30 zł iwlajn + 121 zł Gusia (bazarek) + 100 zł magda222 (listopad) + 100 zł Ada (listopad) + 20 zł AlfaLS (listopad) + 25 zł Gusia (bazarek) + 10 zł Bambino +15 zł Gusia (bazarek) + 20 zł marysia55 + 100 zł magda222 (grudzień) + 100 zł Ada (grudzień) + 20 zł AlfaLS (grudzień) + 30 zł iwlajn + 50 zł Cantadorra + 100 zł magda222 (styczeń) + 100 zł Ada (styczeń) + 20 zł marysia55 +20 zł AlfaLS + 30 zł iwlajn + 27 zł kumiko (bazarek) + 68 zł Aimez_moi (bazarek) + 23 zł Negra & Anna (bazarek) + 51 zł MagdaNS (bazarek) + 20 zł marysia55 + 16 zł ancyk1 (bazarek) + 30 zł iwlajn + 20 zł AlfaLS + 100 zł Ada (luty) +100 zł magda222 (luty) + 50 zł Cantadorra + 100 zł magda222 (marzec) + 100 zł Ada (marzec) + 20 zł marysia55 + 30 zł Iwlajn + 20 zł AlfaLS ------------------------------------------------ MAMY3080 ZŁ :multi: Przelewam 400 zł za hotelik za październik. Przelewam 400 zł za listopad. Przelewam 400 zł za grudzień. Przelewam 120 zł na weterynarza i leczenie. Przelewam 400 zł za styczeń. Przelewam 400 zł za luty. Przelewam 400 zł za marzec. Aktualne saldo: [SIZE=5]560 zł [SIZE=5]Dziękujemy!!! :Rose: :Rose: :Rose:
  14. Dzisiaj przelałam 100 zł na konto Rafała (za kwiecień i maj). Bardzo mi przykro z powodu Niki [B] [*][/B]
×
×
  • Create New...