Jump to content
Dogomania

gusia0106

Members
  • Posts

    8971
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gusia0106

  1. Widziałam go wczoraj na żywo - ładny owczarek. Chodzi całkiem przyzwoicie, chyba faktycznie się rozruszał. Ma jakiś problem z lewą tylną łapką - może to coś pourazowego, może wybite biodro...W każdym razie wygląda jakby kulał. Nie jest kontaktowy, póki co w swoim świecie. Ale ucieszył się jak Bartek przyszedł go zabrać na spacer - zamachał ogonkiem. Jest chudy, ale przy takiej kupie to zrozumiałe. Popołudniowa kupa to woda. Jest miły, żal go ....
  2. Tak, potwierdzam. W dodatku Ada potwierdza świetną kondycję i rezydentki i Pana ;) Mała byłaby jej pacjentką. Ale nie ma to jak rozmowa w 4 oczy, zobaczymy jak Ewa ich oceni.
  3. A ja wczoraj widziałam Małą na żywo ;) To jest jakiś psi ideał normalnie - siusiu na dworzu, przychodzi wołana, sama się ładnie bawi, jest przylepką. Straszne ktoś będzie miał szczęście :) Przesłodka jest!
  4. Aktualizacja...Kajak weekendowy ;) [img]http://img85.imageshack.us/img85/8487/imag0595e.jpg[/img]
  5. Na razie się nie cieszę i tylko trzymam kciuki. Oby wszystko było dobrze ;) - Ada w każdym razie mówi o nich w samych superlatywach
  6. [quote name='3 x']o jak mu fajnie :)[/QUOTE] Sama bym tak chciała :)
  7. [quote name='Ellig']Gusia chodzi o Kaluchnego czy Pyszczka :cool3:?[/QUOTE] Hihi, nie mogę się narażać ciężarówce ;)
  8. Mendzioch pozdrawia z własnych włości ;) [img]http://img600.imageshack.us/img600/1439/zdjcie3b.jpg[/img] [img]http://img194.imageshack.us/img194/5898/zdjcie4n.jpg[/img] [img]http://img607.imageshack.us/img607/1909/zdjcie5s.jpg[/img]
  9. Polecam się ;) Wszystkie psy nasze są ;)
  10. 4,5 roku Ogary podobno szybko siwieją, tak w ogóle. Bezsmyczowe tak, ale koniecznie ze smaczkami, bo samo - chodź tutaj - bez załącznika nie działa.
  11. A gdzie panika i awantura i w ogóle??? No dobra, nie sprzedałam. Kajuta grzeczny - posiwiał na pysku. Ogary to ogólnie tak dziwnie siwieją, że cały pysk od uszu po szyję im się robi siwy a reszta pozostaje bez zmian. U Kajaka już widać bardzo to posiwienie. A tak to dobrze, nic się nie dzieje Kajuta kwietniowa [img]http://img94.imageshack.us/img94/6562/53952728473487047471290.jpg[/img] [img]http://img841.imageshack.us/img841/6601/54690028474304267901290.jpg[/img] I majowa [img]http://img69.imageshack.us/img69/9044/imag0584w.jpg[/img] [img]http://img338.imageshack.us/img338/1848/imag0549f.jpg[/img]
  12. Nie cieszę się jeszcze ale wiara w ludzi jakoby przywrócona ;)
  13. Jestem ale cały czas w rozjazdach, na dobre wrócę w piątek, mam już rzeczy na bazarek dla Grandzi. W czwartek jadę do Świnoujścia i z powrotem, jakby ktoś coś chciał po trasie to się polecam
  14. Też o tym pomyślałam. Niestey - o ile to jest wylew - nie ma innego wyjścia
  15. Zależy, którego obszaru mózgu dotyczy. U Farelka to był zespół przedsionkowy więc sądzę, że tym razem jest tak samo. Kręci mu się w głowie, jest mu niedobrze, nie może utrzymać równowagi, nie potrafi na niczym skupić wzroku, pewnie ma gorączkę. Na spacerach teraz dobrze by mu było wspomagać tyle łapki - pod brzuch wkładać jakiś szeroki szalik, albo ręcznik i tak podtrzymując go chodzić z nim na spacery. Może mieć problemy w wypróżnianiem - będzie się właśnie wywracał w trakcie napinania mięśni. Najgorszy jest pierwszy tydzień, później gdy wylew zaczyna się wchłaniać jest już coraz lepiej. Dlatego tak ważne jest aby szybko podać sterydy - one powstrzymują rozprzestrzenianie się wylewu.
  16. Mogła... niestety w takie upały jak teraz wylewów jest zdecydowanie więcej, i u ludzi i u zwierząt. Ale tak naprawdę nie ma reguły. Mój Vario miał we wszystkich czterech porach roku.
  17. Mój pies miał cztery wylewy i nie chcę siać paniki ale naprawdę wiem co mówię. Lek wspomagający krążenie mózgowe jest właśnie tylko wspomagający - nie gwarantuje, że kolejny wylew nie nastąpi. Kręcenie się w kółko, niemożność utrzymania głowy i plątanie się łap to klasyczne objawy wylewu. Oczywiście, powinien to potwierdzić wet, ale jeśli to to, to kluczowe jest podanie sterydu JAK NAJSZYBCIEJ.
  18. Tylko, że Furosemid tym razem niestety nic nie da. Albo niewiele.
  19. Jak dla mnie to są klasyczne objawy wylewu. Nie chcę krakać ale moim zdaniem to kolejny wylew. Szybko powinien go zobaczyć weterynarz i podać mu sterydy. Zwróć uwagę Kasiu, czy nie ma oczopląsu.
×
×
  • Create New...