-
Posts
1478 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by niceravik
-
[quote name='TuathaDea']Widzisz, a dla mnie wystarczającym argumentem za cięciem ogonów jest fakt, że zabezpiecza przed niepotrzebnym bólem i cierpieniem psa oraz traumą pourazową. Że o pozbawianiu możliwosci swobodnego wyrażania swoich emocji nie wspominasz to dobrze, bo ja na przykład u kopiowanych terierów tego problemu nie widzę. Jak napisała Twoja poprzedniczka - racja jak tyłek...[/quote] [B][COLOR=darkgreen][/COLOR][/B] [B][COLOR=darkgreen]Idąc tym tropem, zabezpieczenia przed niepotrzebnym bólem, zapytam sie Ciebie: czy nigdy nie walnełeś się boleśnie w główkę?[/COLOR][/B] [B][COLOR=#006400]No właśnie...., a gdybyś jej nie miał, to by Ciebie nie bolało.:evil_lol: [/COLOR][/B] [B][COLOR=#006400][/COLOR][/B]
-
[quote name='TuathaDea']Ale tylko dla psów z krajów gdzie kopiowanie jest zakazane - co zresztą jest logiczne. Polski Szwedzi do takich nie zaliczają.[/quote] [B][COLOR=darkolivegreen]No teraz to już przesadziłeś, stary ściemniaczu. [/COLOR][/B] [B][COLOR=darkolivegreen]Chcesz żeby moja Pani doktor pękła ze śmiechu? [/COLOR][/B] [B][COLOR=darkolivegreen]Sam wybierz się do Niemiec na wystawe z psem obciętym. Wylecisz szybciej niż wleciałeś. [/COLOR][/B] [B][COLOR=darkolivegreen]Miałeś doła, że takie bzdury piszesz? I na logike się powołujesz?[/COLOR][/B] [B][COLOR=#556b2f]:mad: :mad: :mad: [/COLOR][/B] [B][COLOR=darkolivegreen]buahahahaha[/COLOR][/B]
-
[B][COLOR=darkgreen]Widzę, że coraz trudniej o zwolennków cięcia, a marne resztki zeszły do podziemia. [/COLOR][/B] [B][COLOR=darkgreen]Stamtąd ich też wykurzymy.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#006400]Nawet ta Tuatha Dea wymięka...:evil_lol: [/COLOR][/B] [B][COLOR=#006400]A to o czymś świadczy.:mad: [/COLOR][/B] [B][COLOR=#006400]Moja Pani doktor miała racje.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#006400]Jak zwykle zreszta.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#006400]Pozdrowienia dla Pani doktor.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#006400]ravik[/COLOR][/B]
-
[COLOR=darkgreen][B]A ja wam powiem, że ludzie są różni. [/B][/COLOR] [COLOR=darkgreen][B]Są wspaniali, ale bywają i nikczemni.[/B][/COLOR] [COLOR=darkgreen][B]Ci co obcinają ogonki pieskom, są obrzydliwi.:diabloti: [/B][/COLOR] [B][COLOR=#006400]MARS, a ty jakim człowiekiem jesteś?[/COLOR][/B] [B][COLOR=#006400]Zastanawiałeś się?[/COLOR][/B] [B][COLOR=#006400]ravik[/COLOR][/B]
-
[quote name='MARS']Ad puli Nie wiem czemu jamnikom nie obcinano. [B]Ale[/B] [B][COLOR=black]juz spotkalem jednego ktoremu lis sciagnal skore z polowy ogona[/COLOR]i trzeba bylo amputowac[/B]. U teriera tego problemu by nie bylo.[/quote] [B][COLOR=darkgreen]A ja, już spotkałam jedną starszą panią i to w dodatku rudą, która w kościele, brutalnie posługiwała się parasolką, podczas wyścigu kilku osób, do wolnego miejsca w ławce. [/COLOR][/B] [B][COLOR=darkgreen]Gdyby staruszka nie miała parasolki, nie byłoby problemu brutalności.[/COLOR][/B] [B][COLOR=darkgreen]Wobec tego, czy można sądzić po jednym incydencie, że przy wejściu do kościoła, należałoby odbierać parasole wszystkim rudym starszym paniom?:shake: [/COLOR][/B] [B][COLOR=darkgreen]Możesz mi powiedzieć?[/COLOR][/B] [B][COLOR=darkgreen]Jeśli tak sądzisz, to nie masz racji.:angryy: [/COLOR][/B] [B][COLOR=darkgreen]Takie uogólnienia budowane na pojedynczych zdarzeniach, są bardzo ryzykowne, mocno śmieszne i nic nie wnoszą do dyskusji.[/COLOR][/B] [B][COLOR=darkgreen]To ci mówię ja,[/COLOR][/B] [B][COLOR=darkgreen]mała ravik [/COLOR][/B] [B][COLOR=darkgreen]ale z Panią doktor[/COLOR][/B]
-
[quote name='KAŚKA']...... Nie liczba lekarzy tnących ogony, ale moda i przyzwyczajenie do nowego wyglądu psa może spowodować zmniejszenie liczebności zwolenników kopiowania.[/quote] [B][COLOR=green]A nade wszystko, przestrzeganie przepisów prawa, tak uważamy z Panią doktor.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]I uczenie się, żeby nie być zwykłym gamoniem, który obcina ogony i gada bzdury.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]Mówie wam.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]ravik[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]pozdrawia[/COLOR][/B]
-
[quote name='KaL']Niczyich danych nie będę upubliczniać bez porozumienia z zainteresowanym. Tym bardziej, że już nie mieszkam we Wrocławiu a w Bielsku-Białej i nie hoduję welshy. Mam bulterierkę - nie trzeba obcinać ogonów![/quote] [B][COLOR=green]No tak. Zwłaszcza, że już nie mieszkasz we Wrocławiu i nie hodujesz weshy... [/COLOR][/B] [B][COLOR=green]Co to są za argumenty? :angryy: [/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]A może Panu docentowi zależy na popularności i chce mieć więcej klientów...?[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]Przecież tu, na necie, po twojej rekomendacji, że dobrze obciął ogony, zrobi się napewno popularny.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]Może nie tylko we Wrocławiu ale nawet w całej Polsce. A niewielu wetów już tnie. [/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]Dorobi sobie.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]pozdrawiamy[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]ravik i Pani doktor[/COLOR][/B]
-
[quote name='KaL']Nie należy robić problemu z obcinania ogonów, jeżeli robi to fachwiec - w 5do 7 dniu po porodzie, kiedy czucie jest ograniczone. Szwów nie trzeba, wystarczy przyżeganie. Strupek odpada sam. Jeżeli suka liże, to nic. Tak robił pan docent z AR we Wroclawiu moim walijczykom i tylko ja cierpiałam, bo szczeniaki niespecjalnie. I dla psów plujących ma to sens, dla urody też. Natomiast uszy to już barbarzyński zabieg - tnie u ras walczących.Tylko po co, gdy nie powinno być walk psów.[/quote] [B][COLOR=green]KaL, a możesz tu podać bliższe namiary na Pana docenta z AR we Wrocławiu?[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]Jak go znaleźć?[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]Jeżeli dobrze obciął ogony Twoim szczeniakom, jest sprawdzony i możesz go polecić innym, to już lepiej niech to robi fachowiec, a nie jakiś partacz.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]dzięki[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]ravik[/COLOR][/B]
-
[quote name='Evita*']Kilka dni temu moja sznaucerka miniaturowa została mamą 7 szkrabów.Mój mąż cały czas nalegał,aby obiąć im ogonki,bo niby ładniej wyglądają.Kilku znajomych hodowców też mnie namawiało,aby obiąć.Ja jednak miałam decydujący głos,gdyż ja się zajmuję psami i postanowiłam,że ogonki zostają:lol::lol::lol:.Może i komuś bardziej podobają się kopiowane,ale ja jestem zdania ,że nie ma co narażać bez powodu takich małych istotek na stres i cierpienie .Pozatym fajnie jak taki szkrabek ma czym pomachać;););).[/quote] :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :tort: :tort: :tort: :bigok: :bigok: :happy1: :happy1: :happy1: :happy1: :painting: :painting: :painting: :angel: :angel: :angel: :calus: :calus: :calus: :laola:
-
[quote name='KAŚKA']Rauni, może piesek ma nieprawidłowo ogon obcięty.... Mało który wet umie naprawdę dobrze obciąć ogon.[/quote] [COLOR=green][B]KAŚKA, litości. Skąd Ty czerpiesz swoją wiedze? [/B][/COLOR] [COLOR=green][B]Chcesz aby moja Pani doktor dostała zajadów, ze śmiechu?:evil_lol: [/B][/COLOR] [B][COLOR=#008000]pozdrawiam[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]ravik[/COLOR][/B]
-
[COLOR=green][B]Lagunka kochana, nie potrafie Ci pomóc, ale rycze razem z Tobą...:([/B][/COLOR] [B][COLOR=#008000][/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]ravik[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]jutro powiem o tym mojej Pani doktor[/COLOR][/B]
-
[quote name='TuathaDea']A gdzież to się tak nagle okazało? Ciekawym niezmiernie.[/quote] [B][COLOR=green]Zapytał się deszcz: co to jest deszcz? :evil_lol: :mad: [/COLOR][/B]
-
[COLOR=green][B]Tak, a dla tych co nadal chcą obcinać pieski, zbudujmy[/B][/COLOR][B][COLOR=green] rezerwat, gdzie będą mogli pasać swoją chorą wyobraźnie, widokiem papierowych wizji ogoniastych i [/COLOR][COLOR=green]wybrać:mad: : własnoręcznie obcinać "papierowce" i pozbawić się kolacji:evil_lol: , czy nauczyć się, że nie wolno piesków krzywdzić. [/COLOR][/B] [COLOR=green][B]To może nie uleczy ich do końca, ale napewno odzieli od normalnych ludzi.[/B][/COLOR] [B][COLOR=green]Zresztą ja tu widzę niewielu kandydatów do skansenu, na stałe. [/COLOR][COLOR=green]WOW:evil_lol: [/COLOR][/B] [COLOR=green][B]Wiecie kogo mam na myśli, prawda?[/B][/COLOR] [COLOR=green][B]Pozdrawiamy[/B][/COLOR] [COLOR=green][B]ravik i Pani doktor[/B][/COLOR]
-
[quote name='ma']Przyznam kiedys nie wyobrazalam sobie ras tradycyjnie kopiowanych - "kompletnie" Tez kiedys uwazalam ze sa wazniejsze problemy niz zakaz kopiowania. Teraz mam psa z calym ogonem i nadziwic sie nie moge dlaczego te SLICZNE ogonki maja byc ucinane. Kiedys pisalam ze moze zajmieny sie wlasnie niedola Burkow a nie ogonami. Teraz przemyslalam sobie duzo. I tez uwazam ze tu mozna dac przyklad. Bo jakze wychowywac wlasciela lancuchowego Burka gdy sama nie jestem bez winy! Dla wszystkich jeszcze raz wspomne- musialam trzymac szczeniaki podczas kopiwania ogonkow. Mimo znieczulenia one bardzo plakaly!!!! Wyrywaly sie!!!! To bylo okropne dla mnie a co dopiero dla nich:-( :-( :-( Wiec kto napisze ladnie petycje? jest tu jakis polonista? Prawnik? I kto zrobi taki program zeby mozna bylo dodawac podpisy przez internet? Jest tu ktos taki? A moze macie kogos znajomego kto moze to zrobic? Dodam ze takze udziwnianie ras tak zeby nie mogly: oddychac, rodzic normalna droga, oraz byly tak ciezkie, ze sa problemy powazne z ich aparatem ruchu tez jest dla mnie krzywdzeniem psow! I chyba juz czytalam o jakichs trendach ktore walcza z tak szkodliwym ukierunkowywaniem hodowli zwierzat. Napisalam zd znajomych hodowcow z Niemiec, Holandii i Szwajcarii czy w ich krajach planuje sie odwrot od zakazu kopiowania / wystawiania Dostalam juz odpowiedz ze Szwajcarii od znajomej hodowczyni i wlascielki mojej suczki: I am curious how long people are allowed to cut tails in Poland. Poland is in EU now. In future, Nizinnys will have tails - you can be sure of it. To dotyczylo tylko PON lecz napisze jeszcze raz z dokladnym pytaniem czy planuja wycofac sie z zakazu kopiowania lub/i wystawiania kopiowanych Gdy dostane dalsze odpowiedzi wkleje je tu[/quote] [B][SIZE=4][COLOR=green]ma, jesteś WIELKA :loveu: :loveu: :loveu: [/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][COLOR=#008000]Ja i Pani doktor, będziemy trzymały kciuki[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][COLOR=#008000]aby się wam udało:multi: :multi: :multi: [/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][COLOR=#008000]pozdrawiam cieplutko[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][COLOR=#008000]ravik[/COLOR][/SIZE][/B]
-
[quote name='TuathaDea'][B]ravik[/B], złociutki, nie wiem co tam napisałeś, ale domniemam, że nie omieszkałeś odnieść się jak zwykle serdecznie do moich słów. Nie sprawdzę, aby uniknąć rozczarowania. Pozdrawiam cieplutko, Twój [COLOR=olive][B]padalec[/B][/COLOR][/quote] [B][COLOR=green]Na początek chce przeprosić wszystkie oryginalne PADALCE, które są fajnymi zwierzątkami, w naturze :loveu: [/COLOR][/B] [B][COLOR=green]TuathaDea, tylko bez takich tam zaczepek {cyt:"złociutka"}, wiesz że pedofilia szerzy się w szkołach?:diabloti: [/COLOR][/B] [B][COLOR=green]I możesz sobie sprawdzać. Struś jesteś, że się boisz czy co?[/COLOR][/B]
-
[quote name='puli']Coś mało konstruktywnie się watek rozwija.To jeszcze raz: Nic mnie nie obchodzi gdzie i kto wprowadził prawo działajace wstecz.Nic mnie nie obchodzi z jakich pobudek komus sie nie podoba kopiowanie. Ogchodzi mnie za to,zeby psy nie były kaleczone dla kaprysu i pod kazdym działaniem w kierunku zakazu wystawiania kopiowanych sie podpiszę. (O mysliwskich psach pracujących już pisałam)[/quote] [B][COLOR=seagreen]No właśnie, też tak myślę. Proste to jest, nie?[/COLOR][/B] [B][COLOR=#2e8b57]Moja Pani doktor miała za dużo psów i kotów do naprawy dzisiaj i nie mogłam rozmawiać.Ale zaprosiła mnie na jutro.To może powiem wam coś nowego.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#2e8b57]ravik[/COLOR][/B]
-
[quote name='Olivka']Podobno Niemcy noszą się z zamiarem cofnięcia zakazu kopiowania.;)[/quote] [B][COLOR=green]"Podobno", to Lenin był krewnym Winetou:lol: [/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]Tak mówi moja Pani doktor.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]Samych znajomków widze.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]TuathaDea, ty stary ściemniaczu:lol: [/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]To ja polece do mojej Pani doktor, bo trzeba pomóc.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]Wróce tu :evil_lol: [/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]Dla jasności, ogony mają być i już, na swoich miejscach, uszy też.[/COLOR][/B]
-
Weszynoska Ty masz chyba racje, ale musimy walczyć jak się nie zgadzamy, żeby to zmienić. Mnie jest zupełnie obojętnie jaki sędzia sędziuje jakie psy. Chociaż gdybym ja sędziowała psy to moja Perełka i jej dzieci zawsze by wygrały. Wiecie, ona mi się najbardziej podoba. Niestety Perełka nie chodzi po wystawach bo ma za dużo ras w sobie, tak mówi moja mama. A tu się ktoś kłóci? Bo ja to już napewno nie :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: buziaczki i merdanko ogonkiem :mad: dla Draczyn od ravik i Pani doktor
-
[quote name='Draczyn']Kompletnie sie nie znasz, bo zaden sedzia nie ma prawa sędziowac swoich wlasnych psow. Wielu sedziów nie tylko w kraju akle i zagranica sie na nich poznawalo. Nie rozumiem po co taki laik kynologiczny zabiera glos w tej sprawie. moze, aby sobie popisac:diabloti::diabloti::diabloti:[/quote] Draczyn, kochana Ty moja, laik nie laik ale z moją Panią doktor dajemy sobie radę.:lol: :lol: :lol: Ty się ciesz że ja jestem jeszcze taka mała, bo gdybym się znała to dawno byłoby po Tobie. Zobacz co znalazłyśmy w jakimś regulaminie. [B]Sędzia kynologiczny nie może:[/B] [B]pkt 5. oceniać psów, których właścicielem[/B], współwłaścicielem, treserem, przewodnikiem, utrzymującym, pielęgnującym, sprzedającym je lub prywatnym pośrednikiem [B]był on sam w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, poprzedzających wystawę[/B]. To samo dotyczy psów należących do jego najbliższej rodziny lub partnera. Moja Pani doktor mówi że to znaczy że sędzia może sędziować psy ze swojej hodowli jak już dorosną i są u ludzi już dłużej jak 6 miesięcy. No a kto wystawia takie małe psy? A to znaczy że sędzia może sędziować dorosłe psy ze swojej hodowli jak je sprzeda! No a hoduje na sprzedaż przecież, nie? No i co Draczyn, znowu nie masz racji, druga wtopa. To ja już wole być ten laik.[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana] Ale ja się uczę[/FONT]![/FONT] buziaczki przesyłam Tobie [FONT=Times New Roman]:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: [/FONT]
-
iwonka [B]TO BYŁO PONIŻEJ PASA I TAKIE MIAŁO BYĆ![/B] :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: Draczyn od dawna się wymądrza na różne tematy chociaż się nie zna, a ja jej nie wierze. Jeszcze nie tak dawno upierała się że można obcinać psom ogony i uszy! Teraz już wszyscy wiedzą że nie można obcinać za to Draczyn mnie się uczepiła. Draczyn tego obcinania ogonków to ja ci nie zapomnę, na to nie licz kochana. A tej pani co hoduje tyle tych psów nie znam, i też nic do niej nie mam. Chociaż mama mi mówiła że jak ona była jeszcze małą to kury kupowało się na targu i one były dobre na rosół. A teraz jak zaczęli je hodować w dużych ilościach to jest tych kur tyle w marketach że nie daje się wszystkich zjeść, rosół z takiej kury jest niedobry i podobno karmi się nimi nowe kury. Tak że więcej wcale nie znaczyć musi lepiej. :mad: :mad: :mad: Draczyn, nie mam racji?
-
[FONT=Times New Roman]Zo[FONT=Verdana]baczcie co znalazłam w majowym fokusie, tam tak jest napisane:[/FONT] [/FONT]KAZIRODZTWO STOSOWANE. W hodowli zwierząt domowych stosuje się kojarzenie osobników spokrewnionych ze względu na konkretne korzyści – tworzenie nowych ras czy też utrwalanie pozytywnych cech. Jednakże wielopokoleniowe kojarzenie osobników spokrewnionych zawęża pulę genetyczną populacji – osobniki przestają różnić się między sobą pod względem genetycznym a przez to stają się mniej odporne. Zwiększa się też u nich ryzyko wystąpienia chorób genetycznych. W wypadku ludzi rzadko mamy do czynienia z wielopokoleniowym kojarzeniem krewniaczym, natomiast “jednorazowe” nie niesie ze sobą tak drastycznych skutków. Badania wykazują że prawdopodobieństwo wystąpienia wrodzonych defektów u dzieci z małżeństwa kuzynów jest o 60% większe niż u dzieci rodziców niespokrewnionych. A ja nie wiedziałam że z kuzynem można się ożenić? Mama mówi że nie można ale zapytam moją Panią doktor jak to jest z psami. Może u nich można? narka
-
[quote name='Draczyn']Wyjęłaś mi to z ust. To samo pomyślalam. Wyraznie pani dr sie nudzi:diabloti:[/quote] Kochana Draczynko, mamy nadzieję że już wstawiłaś sobie nową "szuflade", tak?
-
[quote name='TuathaDea']Zabronione rzeczywiście jest [B]na niby[/B], tzn. wielu o tym mówi, a takiego zakazu faktycznie nie ma. Działa tu pewien mechanizm wykorzystywany przez Goebbelsa - kłamstwo wielokrotnie powtarzane postrzegane jest jako prawda.[/quote] Czyżby Autor stał się apologetą mechanizmów wykorzystywanych przez Goebbelsa? Mój Drogi Autorze, miałbyś rację gdyby nie to, że wiedzy nie zastąpisz quasi prawami wywiedzionymi od nazistowskich manipulatorów. To nawet dzieci wiedzą :mad: ravik i Pani Doktor
-
[quote name='TuathaDea'][B]bluerat[/B], :siara: [I]czy mnie jeszcze pamiętasz[/I] [I]dowód na to mi daj[/I] [I]czy jak inne dziewczęta[/I] [I]baju baj, baju baj[/I] :siara:[/quote] [FONT=Comic Sans MS]ha ha ha ha ha ha ha ha ha,[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]co to się działo co się działo, [/FONT] [FONT=Comic Sans MS]pół Łomianek ze śmiechu się skręcało,[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]i skręciłoby do końca biednych ludzi,[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]gdyby TuathaDea się nie obudził...[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]...[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]bo miewamy czasem głupie sny,[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]ale potem się budzimy i.....[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]dla sympatycznej panny Elitesse z turnusu trzeciego[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]od sympatycznej niewątpliwie - jak zawsze - ravik,[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]gucio, gucio...[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]...[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]Jesteśmy na wczasach /od logiki/[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]W tych góralskich lasach [/FONT] [FONT=Comic Sans MS]W promieniach słonecznych opalamy się. [/FONT] [FONT=Comic Sans MS]Orkiestra przygrywa skocznego begina [/FONT] [FONT=Comic Sans MS]To nie moja “fina”, [/FONT] [FONT=Comic Sans MS]że TuathaDea ignoruje mnie,[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]o’le[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]hehehe[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]TuathaDea IGNORATIO LEGIS NEMINEM EXCUSAT[/FONT] :mad: [FONT=Comic Sans MS]Zawsze do usług,[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]Ravik & Pani Doktor [/FONT] [FONT=Comic Sans MS]bluerat, [/FONT] [FONT=Comic Sans MS]olej ignorantów, a w sprawie kopiowania, możesz zawsze na nas liczyć[/FONT] [FONT=Comic Sans MS][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][/SIZE][img][URL="http://www.mfoto.pl/uploads/1006/5b2fa8c15d.jpg"][U][SIZE=2][COLOR=#0000ff]http://www.mfoto.pl/uploads/1006/5b2fa8c15d.jpg[/U][/COLOR][/SIZE][/URL][/img] [/FONT]
-
TuathaDea, ty wiesz kto spi, kiedy budza sie "upiory"? :mad: /F.Goya/