-
Posts
1478 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by niceravik
-
[quote name='nikador']Skoro mowa o OKÓLNIKU FCI nr 85/2002,stwierdzić należy,że opisuje on traktowanie psów podczas sędziowania na WYSTAWACH MIĘDZYNARODOWYCH i to w krajach,w których dopuszczalne są takie zabiegi.Polska i tak nie należy do nich.Ale na wystawach krajowych należy całkowicie wykluczyć zastosowanie OKÓLNIKA 85/2002!Zastosowanie ma wyłącznie USTAWA,regulamin i wzorzec rasy.Dlatego są podstawy do rewizji wyników wszystkich wystaw krajowych,w tym zakresie,co najmniej od początku 2006 roku!!!!!!!!!!!!!!! Kto za ten bałagan odpowiada i kto za to zapłaci?[/quote] orsini, może na ten temat się wypowiesz?
-
[quote name='orsini']Jesssssu dziewczyny;-)))) to jak z aborcja: jedni drugich nie przekonaja, wiec po co dyskutowac??? Ja tylko do przeciwnikow kopiowania uszu mam jedno pytanie i stawiam krate piwa jak ktos mi da odpowiedz: POKAZCIE MI JEDNO ZWIERZE DZIKIE, NIE WYTWOR CZLOWIEKA, KTORE MA KŁAPCIATE UCHO A NIE STOJACE??? JEDNO??????????????????? jak myslicie dlaczego natura postawila na stojace ucho, skoro nie ma to zadnego wplywu na wentylacje i choroby uszu???[/quote] Może warto zaproponować takie pytanie do FAMILIADY? To już było.
-
[quote name='Draczyn'][LEFT][B]Nikador i Nicerawik[/B] przykre jest bardzo, ze nie umiecie dyskutować w kulturalny sposob i zadnych rzeczowych argumentow nie przyjmujecie do wiadomośći. Dyskusja z Wami, to poprostu "Nie bo nie" Boli choć nie boli"[/LEFT] [LEFT]Ciekawe, czy jak Wam sie urodi dziecko z oslimi uszami, czy też szczątkowym ogonem (przedluzenie kosci ogonowej kręgoslupa) , to nie zrobicie mu operacj ze wzgledu na ból. Zalosne jest to wszystko. Wg mnie to fanatyzm, ktorego jestem ostrym wrogiem. Sadzę, ze nikt z Was nie mial psow ras, dla ktorych kopiowania było wymagane i nigdy tego nie doświadczyl i wogole w tej chwili nie wie o czym mowi, ale pogadać sie i nawrzucać komuś niezbyt gracznie, to cala radocha. Nareszcie ciś sie dzieje. Czyzby to nie bylo własnie tak. Dla mnie to jest zalosne i zal mi was[/LEFT] [/quote] [COLOR=black][FONT=Verdana]Ok. Draczyn, dokopałaś mi ale nie ekscytuj się za bardzo, możesz sobie zaszkodzić. [/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Wróćmy jednak do tematu. Jaki jest twój stosunek do uregulowań prawnych, które obowiązują w Polsce? Również ZK i hodowców. Ustawa o ochronie zwierząt, regulamin wystaw, wzorce ras, jakiś OKÓLNIK FCI nr 85/2002, jednoznaczne stanowislo Głównego weta. Jak ty to widzisz? Nadal obcinasz ogony?[/FONT][/COLOR]
-
[quote name='Czarne Gwiazdy']Pies prawidłowo pilnowany nie będzie miał niepotrzebnego potomstwa. Obowiązkowa mówisz... a jeśli ja mam kundla i NIE CHCĘ go wykastrować, to co? Każesz mi?[/quote] Temat jest o kopiowaniu. Gwiazdy, a nie kumają?
-
[quote name='szymi']tyle tylko ze na pisaniu sie konczy, tu natomiast chcecie adresy, kto kiedy zeby kociol zorganizowac i zamknac w pierdlu[/quote] KK przewiduje stosowne kary dla przestępców.
-
Już wiem jak należałoby wykorzystać te instrumenty prawne. Realizacja jednak byłaby okrutna dla pieska. Poza tym nie chodzi mi o jakiegoś przypadkowego weta. Jak już dopaść w majestacie prawa to porządnego, wypasionego, tłustego, notorycznego, czerwonego nie tylko na twarzy, a taki jest ostrożny. Jeśli ktoś zna takiego, proszę o info. Z innej beczki. Tak sobie myślę, że BELTANE bardziej ilustruje maj a nie październik.
-
[quote name='nikador']A ja bardzo proszę by zwolennicy kopiowania a właściwie nazywajmy rzeczy po imieniu-[B]okaleczania[/B] zwierząt podali chociaż jeden konkretny a nie naciągany powód dla którego ich zdaniem nie powinno sie zaprzestać tego zwyczaju,bo jak do tej pory na tych 116 stronach wątku takowego nie znalazłam.[/quote] Oj nikador. Ty proś Boga, żeby Mod nie uznał tego co piszesz za zwyczajną prowokację, chamstwo i ukrytą ironię. Wszystkim wiadomo przecież, że takich konkretnych powodów okaleczania psów nie ma. TO SĄ FANABERIE! [FONT=Verdana]Zastanawiam się nad procedurą świadka koronnego albo zakupu kontrolowanego. [/FONT] [FONT=Verdana]Czy w naszej sprawie mogłyby mieć zastosowanie? Tym bardziej, że z Wawy na miejsce akcji nie będzie daleko.[/FONT] [FONT=Verdana]Już umówiłam się w tej sprawie z kolegą, który jest na aplikacji w sądzie. Sama jestem ciekawa jak daleko będę musiała się posunąć aby wydobyć od niego potrzebne informacje. [/FONT] [FONT=Verdana]Coś trzeba robić, prawda?[/FONT]
-
[COLOR=black]Dodam nieśmiało, że „bezkrytyczne trwanie w skostniałym schemacie wieloznacznych uregulowań” leży wyłącznie w interesie zwolenników obcinania ogonów i dlatego na ich inicjatywę co do zmiany tego stanu liczyć nie można. [/COLOR] [COLOR=black]Uważam, że każde „formalne dotknięcie” tego tematu, musi skończyć się dla nich niepomyślnie i nareszcie uwolnić zwierzaki od barbarzyńskiego zwyczaju.[/COLOR]
-
[COLOR=black][FONT=Verdana]Gdyby ktoś zwiedzał Madagaskar w 1850 roku, mógłby spotkać Karola Darwina, który badał tam orchideę z 40-centymetrowym kielichem, na dnie którego co noc pojawiał się słodki nektar. Darwin spekulował istnienie drapieżnej ćmy z 40-centymetrowym językiem do zapylania rośliny. Ludzie śmiali się z niego: nikt nigdy nie słyszał o ćmie z tak długim językiem. W 1903 roku – 21 lat po śmierci Darwina – biolodzy odkryli na Madagaskarze nieuchwytną nocną ćmę.[/FONT][/COLOR] We współczesnym świecie każdego dnia wiele rzeczy się zmienia. [FONT=Verdana]W organizacji jaką jest ZK to członkowie decydują o jej kształcie. Jeśli zmienia się ich widzenie[COLOR=black] świata, upodobania, gusty, rozumienie natury, relacja do zwierząt, powinna zmieniać się też organizacja. Jest rzeczą oczywistą, że tempo zmian zwłaszcza w sferze kulturowej z istotną domieszką ekonomii, uzależnione jest od wielu czynników i zwykle bywa różne. Jednak ryzyko popełnienia błędu przy dokonywaniu zmian w organizacji, jest dużo mniejsze niż w sytuacji ich braku. [/COLOR][/FONT] [B][COLOR=black][FONT=Verdana]Dlatego bezkrytyczne trwanie w skostniałym schemacie wieloznacznych uregulowań, a nadto nieuzasadniona wiara w jego uniwersalne zastosowanie oraz posługiwanie się dekretami typu komunikat/okólnik, nałożonymi na nadrzędne w hierarchii, legalne REGULAMINY, wzorce, ba nawet USTAWY, umożliwia niczym nie skrępowane interpretacje a te z kolei awantury na „dole”, czego właśnie tu doświadczamy i czego ofiarą padła ravik, z zachowania - typowy manager wojny.[/FONT][/COLOR][/B] [COLOR=black][FONT=Verdana]Potrzebne są pilne decyzje w tej sprawie. Jakiekolwiek one będą. Ważne żeby umożliwiały jednoznaczne rozstrzygnięcia. [/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Za decyzje odpowiada kierownictwo ZK. [/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Każdy hodowca, biorąc do ręki regulamin wystaw i wzorzec rasy musi wiedzieć co ma robić. „Róbta co chceta” - to hasło Pana Jurka Owsiaka. Naśladownictwo w tym wypadku niemile widziane. Kierownictwa trzeba d"osiąść" natychmiast. Nie ma siedzenia w fotelach. Kto ma to zrobić? Członkowie ZK oczywiście. ravik tego za was nie zrobi. [/FONT][/COLOR]
-
[quote name='TuathaDea']Coś się komuś pomyliło. Czy ten Pan na pewno wie o czym mówi??[/quote] [COLOR=black][FONT=Verdana]Oczywiście że wie. Ale dzięki za zwrócenie uwagi. Ja też tego nie zauważyłam. [/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Mój Boże, numerki mu się pomyliły i tyle. Ale nie numerki stanowią uzasadnienie w tym wypadku. Co do meritum uzasadnienia, nie może być najmniejszych wątpliwości ponieważ dalej Główny Wet Kraju zacytował właściwy przepis! Prawda? [/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Przy tej okazji mam prośbę do uczestników dyskusji aby nie dokonywać „sekcji” wypowiedzi adwersarzy i przywoływać je w LOGICZNYM OTOCZENIU. [/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Do czego i ja się oczywiście zobowiązuję. Na dowód tego, zaraz po tym jak zauważyłam że piękny sznaucer olbrzym /moja ulubiona rasa/ ONTARIO z Tartaku, może nie mieć do końca uregulowanych stosunków własnościowych a tym samym problemy z jednoznacznym określeniem swojej przynależności, chciałam złożyć konkretną ofertę aktualnej jego opiekunce: poszukamy mu dobrego domu i rzetelnego właściciela. [/FONT][/COLOR]
-
[quote name='TuathaDea']Odpowiedziałaś sobie sama. Jak sędzia ocenia psa, któremu zwyczajowo kopiuje sie uszy czy ogon, to nie ma problemu. Natomiast jeśli przyjdziesz "na wystawe z puli który ma ciete uszy i/lub ogon" to wtedy można uznać że pies [B][COLOR=black]"[/COLOR][COLOR=#000000]wykazuje ślady przeprowadzonych operacji lub leczenia oraz zabiegów, które mogą być uznane za próbę [/COLOR]oszustwa"[/B] lub są "[B]uzasadnione podejrzenia, że przeprowadzono operację, której celem było [/B][COLOR=red][B]skorygowanie wad powiek, uszu lub ogona".[/B][/COLOR][/quote] [COLOR=black][FONT=Verdana]Kto mi pomoże i wskaże, gdzie znajdę urzędowy/oficjalny tzn. FCI/ZKwP, wykaz ras psów, którym wg zwyczaju kopiuje się ogony i/lub uszy. Podkreślam, wg zwyczaju KOPIUJE. I jakie relacje zachodzą między wzorcem a zwyczajem, w przedmiocie kopiowania? Na stronach zkwp oraz fci nie znalazłam niczego. A to chyba jest ważne? [/FONT][/COLOR]
-
[FONT=Verdana]To znalazłam w nr 2/2006 czasopisma Mój Pies: [/FONT] [FONT=Verdana]Weterynarze przeprowadzający zabiegi kopiowania uszu zasłaniają się niejednoznacznością przepisów o ochronie zwierząt. – Ustawa nie mówi wprost o zakazie. Kopiowania zabrania tylko pismo wewnętrzne głównego lekarza weterynarii i prezesa Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej skierowane do lekarzy weterynarii. Nie ma też za to sankcji. Dlatego decyzja, czy kopiować, czy nie, to kwestia sumienia lekarza i właściciela zwierzęcia – tłumaczy jeden z weterynarzy. Z taką opinią nie zgadza się główny lekarz weterynarii Krzysztof Jażdżewski, który w piśmie skierowanym do naszego miesięcznika /Mój Pies/ uzasadnia: „Kopiowanie uszu u psów jest zabiegiem kosmetycznym, który ma na celu wyłącznie poprawienie wyglądu psa. Zgodnie z polskim prawem wykonywanie tego zabiegu jest zabronione. Kopiowanie uszu jest zabiegiem lekarsko-weterynaryjnym w rozumieniu ustawy z dnia 21 sierpnia 2005 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002 ze zm.). Przepis art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 2005 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002 ze zm.) stanowi, że: »Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach są dopuszczalne dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji «. Wynika stąd, że zabronione jest wykonywanie na zwierzętach zabiegów, których jedynym celem jest poprawienie wyglądu zwierząt”. Dodaje też, że za wykonywanie takiego zabiegu są przewidziane kary w postaci przepadku mienia, czyli narzędzi, za pomocą których wykonano zabieg, psa oraz kara finansowa w wysokości do 1000 zł.[/FONT] Ksiądz swoje, organista swoje?
-
[quote name='lutomskak']laluno-jakbys byla ciut uwazniejsza to wiedzialabys ,ze [B]reproduktor o ktorym piszesz-nie jest moj[/B]-szczeniaki -o ktorych mowa-tez nie sa moje-a to ze samiec ,ktory mieszka w moim domu-oddal nasienie i splodzil szczenieta-ktorych wlascicielka-chce im ciac ogony i ktorej wlasciwie mozna by rzec nie znam ( o ogloszeniu dowiedzialam sie od ciebie)- to moze nie pisalabys takich bzdur... o bana dla ravik poprosilam w zwiazku z faktem ze obrazila doktora borkowskiego-,ktory o psach,kynologii,bolu,hodowli -wie tyle -ile wy wszystkie razem wziete w polowie nie macie pojecia......pisalam juz na ten temat posta-ale albo zniknal,albo go ominelas-nadinterpretacja i nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu-nie mierz innych swoja miara.......pozdrawiam[/quote] [COLOR=black][FONT=Verdana]Każdy może się pomylić, ale jeszcze w 2006 roku, w katalogach wystawowych, przy ONTARIO z Tartaku, w pozycji właściciel, figuruje Karolina i Michał.[/FONT][/COLOR]
-
[quote name='TuathaDea']A wiesz co znaczy [B]typ[/B], i czy może się on zmienić przez kopiowanie uszu czy ogona? [B][COLOR=#666666]Ocenianie psów z kopiowanymi uszami i/lub ogonami[/COLOR][/B] [URL]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=kom_fci[/URL] Staram się nie obrażać nikogo, ale usilne próby naginania regulaminu wystaw (nie tylko przez Ciebie) w oderwaniu od jego sensu, a pod określony cel, są dla mnie jw.[/quote] [COLOR=black][FONT=Verdana]Nie dotyczy to oczywiście [B]wystaw KRAJOWYCH[/B], prawda?[/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Poza tym jeżeli wzorzec zakłada cały ogon, to ten komunikat nie działa w ogóle, bo mówi o KOPIOWANIU uszu/ogona. [/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]A kopiowanie to:[/FONT][/COLOR][FONT=Verdana] naśladowanie, sporządzania kopii, odbitki czy odpisu. [/FONT] [B][FONT=Verdana]Jeżeli wzorzec stanowi że: ucho/ogon ma być cały, nie ma kopiowania. [/FONT][/B][FONT=Verdana]Nie ma do czego kopiować. [/FONT] [FONT=Verdana][B]KOMUNIKAT NIE MA ZASTOSOWANIA!!![/B] Mylę się? [/FONT] [FONT=Verdana]Przyznajcie, że ZK to dziwna organizacja, skoro nie potrafi sprawniej opisać prostych w sumie rzeczy. [/FONT] [FONT=Verdana]Ale to już moje subiektywne zdanie.[/FONT]
-
[quote name='TuathaDea']Dość! Sędziów przy ocenie obowiązują wytyczne FCI, które zakazują dyskryminacji ze względu na cięte/niecięte uszy i ogony niezależnie od zapisu wzorca.[/quote] [COLOR=black][FONT=Verdana][B]Czytam włąśnie, że ten zakaz dyskryminacji dotyczy wystaw MIĘDZYNARODOWYCH!!![/B] [/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]A co na krajowych? Na krajowych jest inaczej? Jak? Dziwne to wszystko. [/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Sędziów, z tego co wiem, obowiązuje przede wszystkim REGULAMIN WYSTAW oraz wzorzec rasy. Wytyczne, są aktem prawnym niższego rzędu i zwykle stoją daleko w tyle za REGULAMINEM. Nie mówiąc już o niepisanym zwyczaju co do kopiowania. Ale mogę się mylić.[/FONT][/COLOR]
-
[quote name='MartaReksKiwi']Ravik- popatrz na ringi sznaucerów miniaturowych i wyniki- jest o czym mowic.[/quote] [FONT=Verdana][FONT="]Moje wątpliwości dotyczyły wykluczenia przymiotnika „kopiowany”, a nie usuwania psów z wystaw. Może teraz napisałam jaśniej.[/FONT][/FONT]
-
[quote name='MartaReksKiwi']Berek- jesli chodzi o względy estetyczne to sznaucery bardziej podobają mi sie kopiowane. Wasz głowny argument to bol, argument zwolennikow ciecia to brak bolu. Bardziej wierzę w opinie lekarzy weterynarii :) tak wiec bardziej sie sklaniam do bycia ZA kopiowaniem - co nie oznacza ze takie psy będe miala. Zarazah, jesli hodowca jest zwolennikiem ciecia- to pewnie wszystko utnie- a jesli nie to zostawi wszystko naturalne- a ci co chcą ciete- utną juz wszystko na własną ręke :)[/quote] [COLOR=black][FONT=Verdana]Mam wątpliwość czy w przypadku sznaucerów miniaturowych, u których [/FONT][/COLOR][FONT=Verdana]według obowiązującego wzorca FCI, ogon ma być NATURALNY,[/FONT][COLOR=black][FONT=Verdana] nadal jest sens mówienia o kopiowaniu czegokolwiek. [/FONT][/COLOR][FONT=Verdana]Stosując bowiem znaną mi semantykę określenia kopiowanie, jako naśladowanie, sporządzania kopii, odbitki czy odpisu – moim zdaniem należałoby je wykluczyć. Może się jednak mylę? [/FONT]
-
[COLOR=black][FONT=Verdana]Cześć. Wiecie, że dużo ludzi na dogo czyta wasze posty. Ja też do nich należałam. Ale skoro mała dzielna ravik dostała bana (moim zdaniem trochę niesłusznie), szkoda byłoby takiego fajnego nicka. No i zarejestrowałam się. Ja mam inny temperament niestety i taka bojowa nie jestem ale czasem też coś napisze od siebie. Miło was poznać.[/FONT][/COLOR]
-
[quote name='lutomskak']bardzo prosze o ustanowienie moderatora dla tego tematu.niektorzy wypowiadajacy sie tu uzytkownicy nie maja za grosz dobrego wychowania,taktu ani wyczucia.obrazaja swoimi postami ludzi-wieloletnich sedziow kynologicznych,lekarzy weterynarii,doktorow nauk weterynaryjnych,osob bedacych olbrzymimi autorytetami w kynologii-ze stazem-o jakim obrazajacy ich nawet nie maja co marzyc-to jest po prostu przesada........i zwykle chamstwo!poniewaz wiem-ze ten temat czyta wielu uzytkownikow-prosze o poarcie mojej prosby przez innych uzytkownikow znajacych chocby doktora borkowskiego-ktory zostal tutaj w sposob absolutnie nie do przyjecia zniewazony -o wypowiedzenie sie w kwestii kolejnego ostrzezenia dla raviik a moze i jesli tylko sie da-bana![/quote] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]O matko kochana. lutomskak, zapytaj Pana weta czy czuje się obrażony. Myślę, że każdy naukowiec, jeżeli nawet przydarzy mu się wpadka, stara się tego nie pogłębiać. Może nawet jakoś wynagrodzić pieskom tę niesłuszną opinię, którą wyraził kiedyś w cytowanym artykule. Każdy ma prawo do błędu, prawda? [/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Dlatego proponuję, ciszej nad,,,,, tym tematem. [/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Tak jak zrobił to Pan na Allegro, który wycofał się z obcinania na życzenie, ogonów pieskom, chyba rasy szwaucer czarny, po wpłacie 30% wartości:multi: :multi: . Pamiętacie? [/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Teraz już nie będzie obcinał:loveu: :lilangel: . [/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Zmienił ofertę. Ten Pan już wie, że nie można obcinać ogonków. [/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Lutomskak, może coś nam powiesz o takiej fajnej zmianie.[/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]BRAWO DLA TEGO PANA.:laola: [/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]ravik[/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]ps lutomskak, ja uważam, że głównie brak wiedzy potrafi obrażać, ale ja nie wystąpię o bana, dla nikogo:eviltong: [/COLOR][/B]
-
[quote name='puli']Ciekawie brzmi p. Mania w zestawieniu z tym artykułem. :evil_lol::evil_lol: Ktos tu ma chyba niekompletna wiedze, tylko ciekawe kto....:evil_lol: O ile argumenty dotyczace ciecia u psów pracujacych warte są przeanalizowania, to cięcie ze wzgledów higienicznych powaliło mnie zupełnie. Pomijając juz to,ze wystarczy psu ostrzyc tyłek i kawałek ogona zeby sie nie brudził, to jak mozna w cywilizowanym kraju w XXI w wysuwac takie argumenty?? Biezaca woda w kazdej chałupie, drybedy w kazdym zoologu, wybór psich kosmetyków i sprzętu do pielęgnacji przyprawia o zawrót głowy a oni piszą o odparzeniach(?!), kołtunach i ciałach obcych które w nich tkwią....:cool1: Lepiej psu chlasnąc ogon niz zadbac o czystość?! :stupid: Bobtail i PON moga sie obs...ć a collie juz nie? A puli? A komondor?? Zadziwiające że moje psy składaja sie z samych kołtunów i żadnych odparzeń ani stanów zapalnych w zyciu nie miały.[/quote] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Według mnie to Pan Mania ma racje. Bez wątpienia. Pan z 46.letnim doświadczeniem jako kynolog, nie może się mylić. [/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Za to ten Pan Borkowski, to mnie wygląda na dużego kłamczuszka, kiedy w swoim artykule pisze tak:[/FONT][/COLOR][/B] [COLOR=green][FONT=Times New Roman]- [/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Verdana]Stale rosnąca liczba popierających cięcie...?[/FONT][/COLOR] [COLOR=green][FONT=Times New Roman]- [/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Verdana]Nieszczęśliwe akty prawne...?[/FONT][/COLOR] [COLOR=green][FONT=Times New Roman]- [/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Verdana]Hodowcy jednoczą się w dążeniach aby przywrócić humanitarne zabiegi skracania ogona...?[/FONT][/COLOR] [COLOR=green][FONT=Times New Roman]- [/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Verdana]Sam zabieg, wykonany bezstresowo, powinien być powszechnie dostępny...?[/FONT][/COLOR] [COLOR=green][FONT=Times New Roman]- [/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Verdana]Zakaz skracania ogonów doprowadził do masowego wystąpienia urazów ogonów...?[/FONT][/COLOR] [COLOR=green][B][FONT=Times New Roman]- [/FONT][/B][/COLOR][COLOR=green][FONT=Verdana]Nawet troskliwa toaleta nie zapobiega brudzeniu się okolicy ogona...?[/FONT][/COLOR] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]A gdzie wyniki badań, dowody? Dowodów Pan wet nie ujawnia. [/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=green][FONT=Verdana]Minęło już 5 lat od publikacji artykułu, a prawa w Wielkiej Brytanii nie zmieniono. I to jest dowód na to, że kłamał kłamczuszek i sam się obs...ał.[/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Zastanawiam się, czy to nie było tak, że ludzie już w tamtym czasie zaczęli zostawiać całe ogony, a Pan wet napisał taki artykuł bo bał się, że straci klientów do obcinania? Jak myślicie? Mogło tak być? [/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]A może Pan wet sam się tu wytłumaczy? Może już żałuje?[/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Tak czy owak, NIECH ŻYJE PAN MANIA!:loveu: :multi: [/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]ravik[/FONT][/COLOR][/B]
-
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Byłam dzisiaj u mojej Pani doktor i zobaczcie co znalazłam.[/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]W 2001 roku w miesięczniku "Przyjaciel Pies" został zamieszczony wywiad z Panem Andrzejem Manią. Ten Pan jest kynologiem od 40 lat i zobaczcie co mówi o obcinaniu.[/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Oto fragment wywiadu:[/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]A.Mania.:[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=green][FONT=Verdana] [B]Prawdę mówiąc, nie chodzi o zranienia.[/B] [B]Ktoś wpadł na to, że wyżeł bez ogona wygląda ładniej.[/B] I do dziś jest to wyjątek w Niemczech. Tak, wyżłom można tam obcinać ogony! Lobby myśliwych było na tyle silne, że sobie to wywalczyło. [B]A dogom nie obcina się ogonów też tylko z tego powodu, że dog z ogonem lepiej wygląda. Taka jest prawda. [/B][/FONT][/COLOR] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Pani Redaktor.:[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=green][FONT=Verdana] Nareszcie doszliśmy do prawdy. [/FONT][/COLOR] [FONT=Verdana][COLOR=green][B]A.Mania.:[/B] Po co Rosjanie obcinają kaukazom uszy, strzygą prawie? Twierdzą, że ucho jest bardzo wrażliwe i wilk je może złapać. Tylko że żaden kaukaz w Europie nie widział wilka. [B]Przycinając uszy, podkreślono rasowy wygląd. [/B][/COLOR][/FONT] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Pani Redaktor.:[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=green][FONT=Verdana] Wychodzi na to, że kaleczy się zwierzęta wyłącznie dlatego, iż tak się ludziom podoba. I Panu to też się podoba? [/FONT][/COLOR] [FONT=Verdana][COLOR=green][B]A.Mania.:[/B] Jestem od 40 lat kynologiem. Sędziuję sznaucery i dobermany. Na klubowej wystawie sznaucerów w Głogowie zobaczyłem grupę hodowlaną olbrzymów, wszystkie z ogonami. I... to już nie były te sznaucery! Miałem kiedyś dobermana z kopiowanymi [/COLOR][/FONT] [FONT=Verdana][COLOR=green]uszami i ogonem. Przyszedł już taki do mnie, mimo że z Holandii. Wspaniała rasa! (Teraz kupiłem goldena, żeby nie porównywać z tamtym). Mówiąc szczerze, nie chciałbym mieć dobermana z ogonem i z uszami. [/COLOR][/FONT] [FONT=Verdana][COLOR=green][/COLOR][/FONT] [FONT=Verdana][COLOR=green][B]Pani Redaktor[/B].: [B]Ale zgodzi się Pan, że w gruncie rzeczy nie ma to żadnego uzasadnienia? [/B][/COLOR][/FONT] [B][FONT=Verdana][COLOR=green]A.Mania.:[/COLOR][/FONT][/B][FONT=Verdana][COLOR=green] [B]Oczywiście. Są to ludzkie wymysły.[/B] Tak samo jak rasy. Pewne wizje i przyzwyczajenia są zakorzenione od wieków. [/COLOR][/FONT] [B][SIZE=2][COLOR=#008000]pozdrawiam serdecznie :loveu: [/COLOR][/SIZE][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]ravik[/FONT][/COLOR][/B]
-
[COLOR=black][FONT=Verdana]Cytat:[/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Napisał [B]LALUNA[/B] [/FONT][/COLOR] [I][COLOR=black][FONT=Verdana]To chyba nie zmienia faktu ze za pieniadze mozna wszystko, nawet uciąć ogon[/FONT][/COLOR][/I] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]W poście 988, odniosłam się do wypowiedzi LALUNY, w taki oto sposób:[/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana][SIZE=3]„Za pieniądze Ksiądz się modli, za pieniądze wet się podli...”[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Dziewczyny.[/FONT][/COLOR][/B] [B][SIZE=2][COLOR=#008000]Chcę żebyście wiedziały, że [/COLOR][/SIZE][COLOR=#008000]Pan MARS[SIZE=2], zgłosił ten post do moderacji – ze swoim komentarzem:[/SIZE][/COLOR][/B] [I][FONT=Verdana]"Forumowicz obraża osoby wykonujące zawód lekarza weterynarii, czyli ponad 10 tysięcy osób w Polsce..."!!!!!!!![/FONT][/I] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]W jaki sposób Mod kupił tę kuriozalną argumentację? Nie wiem. [/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Ale na tej podstawie udzielił mi ostrzeżenia, jako powód podając:[/FONT][/COLOR][/B] [I]„Atakowanie innych użytkowników.”[/I] [B][SIZE=2][COLOR=#008000]Napisałam odwołanie ze szczegółowym wyjaśnieniem. Na co Mod odpisał:[/COLOR][/SIZE][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]„...[/FONT][/COLOR][/B][I][COLOR=black][FONT=Verdana]A ostrzeżenia nie cofnę. Każdy ma prawo do swojej opinii - Mars także....”[/FONT][/COLOR][/I] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Nigdzie w cywilizowanym świecie, niczym nie uzasadniona, wywiedziona z księżyca, kuriozalna opinia strony sporu, nie może stanowić podstawy do udzielenia ostrzeżenia – drugiej stronie sporu. [/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Wobec takiego festiwalu pomówień i niesprawiedliwości jestem bezsilna i dlatego pozostawiam to bez komentarza. [/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Zamieszczam jednak ten post, po to aby wam przybliżyć osobliwą logikę analizy i wnioskowania, która jest udziałem Pana MARSA[/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=green][FONT=Verdana][SIZE=3]. [/SIZE][/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Panie MARS, i tak damy sobie radę. [/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Modowi życzę wielu sukcesów w pracy i szczęścia w życiu osobistym.[/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]ravik [/FONT][/COLOR][/B]
-
[quote name='MARS']Procent będzie zależał od populacji w jakiej się robi badania. Inny będzie wśród całej populacji psów, inny wśród ras którym kurtyzowało się bądź kurtyzuje ogony bo tak mają we wzorcu, a jeszcze inny, zapewne największy, w populacji psów użytkowych. Nie jestem pewien, ale czy w Niemczech gdzie tak ortodoksyjnie podchodzi się na wystawach do tej kwestii, nie ma wyjatku dla psów ras myśliwskich??[/quote] [B][COLOR=green]Dyskusję opieramy na obowiązującym prawie. Zarówno w Posce jak i w Niemczech kierujemy się poszanowaniem lokalnego prawa. [/COLOR][/B] [B][COLOR=green]W Polsce polskiego. U sąsiadów niemieckiego.[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]POSZANOWANIE I RESPEKTOWANIE PRAWA. O to chodzi.[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]Dlatego powołanie się na ten przykłąd też jest chybione.[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]Całkowicie.[/COLOR][/B]
-
[quote name='TuathaDea']Link był podany źle, bo prowadził wprost do informacji prasowej "Empatii", sugerującej nielegalność zabiegów kopiowania na podstawie pisma GLW. Tymczasem treść tego pisma (właściwy link: [URL]http://empatia.pl/str.php?dz=61&id=306&str=3[/URL] ) nigdzie nie wspomina o nielegalności takich zabiegów. Może warto się zastanowić dlaczego GLW nie napisał po prostu, że zabiegi kopiowania ogonów i uszu u psów są nielegalne, jak chciałaby "Empatia". Ano chyba dlatego, że to co jasne dla [B]onek[/B], nie jest do końca jasne dla GLW i ma on świadomość że zapisy ustawy mogą być różnie interpretowane przez sąd, a wydanie decyzji, którą sąd uzna za niezgodną z prawem może nieść daleko idące skutki - GLW jako organ władzy publicznej musi pamiętać o odpowiedzialności za swoje działania: [I]Konstytucja RP[/I] [I]Rozdział II - [COLOR=black]WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA[/COLOR][/I] [I]ŚRODKI OCHRONY WOLNOŚCI I PRAW[/I] [I]art. 77 [/I] [I]1. Każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody, jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej.[/I] BTW dla Laluny: [I]Konstytucja RP[/I] [I]Rozdział II - [COLOR=black]WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA[/COLOR][/I] [I]ZASADY OGÓLNE[/I] [I]art. 31[/I] [I]2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych.[/I][/quote] [B][COLOR=green]Kochany Autorze :loveu: [/COLOR][/B] [B][COLOR=green]możemy oczywiście próbować wpisać do KONSTYTUCJI nakaz [SIZE=3]szanowania zwierząt i nie obcinania ogonów zdrowym kilkudniowym Pieskom. [/SIZE][/COLOR][/B] [B][COLOR=green]Ale na to jest mała szansa... [/COLOR][/B] [B][COLOR=#008000]Na razie, musi ci wystarczyć "taka zwykła" USTAWA.[/COLOR][/B]
-
[quote name='TuathaDea']kolka_wet, chodzi o Stanowisko Krajowej Rady Lekarsko- weterynaryjnej z 11 maja 2004 roku w sprawie zabiegów chirurgiczno kosmetycznych na zwierzętach. Była o nim już mowa w tym wątku. W stanowisku tym stoi m.in.: (w dalszej czeęści tego posta podałem na przykładzie co dla jednego z członków KRLW oznacza sformułowanie "korzyści") Powyższe stanowisko oznacza, że KRLW daje prawo wykonania oceny zasadności i podjęcia decyzji o zabiegu lekarzowi weterynarii. Co sprowadza się do tego, co też pisałem wcześniej:[/quote] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Kochany TuathaDea:loveu: [/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=green][FONT=Verdana]Ten typ argumentacji przywodzi na myśl słowa refrenu znanej piosenki:[/FONT][/COLOR][/B] [COLOR=dimgray][FONT=Arial]„Ale to już było i nie wróci więcej [/FONT][/COLOR] [FONT=Arial][COLOR=dimgray]I choć tyle się zdarzyło to do przodu [/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=dimgray]Wciąż wyrywa głupie serce [/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=dimgray]Ale to już było, znikło gdzieś za nami [/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=dimgray]Choć w papierach lat przybyło to naprawdę [/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=dimgray]Wciąż jesteśmy tacy sami”[/COLOR][/FONT] [B][COLOR=teal][FONT=Verdana][COLOR=green]Znamy te "numery". Tym razem nie uda się zepchnąć dyskusji na margines. [/COLOR][/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=teal][FONT=Verdana][COLOR=#008000]buziaczki:multi: [/COLOR][/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=teal][FONT=Verdana][COLOR=#008000]ravik[/COLOR][/FONT][/COLOR][/B]