Jump to content
Dogomania

Helga&Ares

Members
  • Posts

    9159
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Helga&Ares

  1. Słuchajcie czy ten psiaczek ma dt?
  2. [quote name='conceited']Leb jakby ten sam, ale nasz ma krótkie nogi i jest dość zaokrąglony. Na pewno ma dom, tylko dlaczego ten cholerny dom od 4 dni go nie namierzył w przytulisku ? wrrrrrrr !!![/QUOTE] no ten wyżej też wrócił do domu z którego nawiał, a masz wiecej zdjęć tego psa?
  3. Ten Haskun jest bardzo podobny do naszego byłego podopiecznego - Polara [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-BmPsQl0mdic/SczgWISSqkI/AAAAAAAAYYw/Pv9SxbAFqTg/s512/P3260010.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-gDAvy-Vb2a0/SczhvoKXCNI/AAAAAAAAYaw/2fEXXjyOSlg/s512/P3260021.JPG[/IMG]
  4. A poza tym jak się zachowuje? jak kupa? Nie ma twardego brzuszka? masz możliwość sprawdzenia mu temperatury?
  5. Być może właśnie czuła ode mnie inny zapach. Na szczęście już wszystko wróciło do normy :)
  6. Smectę też można podać bo przy okazji zadziała osłonowo. Kajak RC intestinal postawiłaby chłopaka na nogi, nie jestem w stanie sponsorować Ci całego wora karmy, ale jeśli będą chętni na jakąś zrzutkę to ja chętnie coś dodam od siebie ;)
  7. Helga&Ares

    Barf

    [quote name='motylek1007']spojrzałam na te żwacze, nawet kuszące, ale 10 kg trzeba zamówić od razu. Może ktoś z Poznania będzie zamawiał i sie podłącze? w ciemno tak brać 10 kg to trochę dużo dla mnie[/QUOTE] Ja jestem z Poznania i moja sunia od kilku dni jest na BARFie. Póki co dostaje tylko zoładki. Jest tak szczęśliwa, robi jedną małą kupę dziennie, która nie śmierdzi jak po karmie:eviltong:, nie puszcza bąków i nie śmierdzi z pyska. Mięsko można kupić w lecznicy na Polance, w szkole dogmasters(za Jugosłowiańską) i w sklepie fafik (Naramowicka). Żołądki śmierdzą prze-o-kru-tnie dla nieprzyzwyczajonych do takich zapachów (ja już nie czuję), po karmieniu wietrzę kuchnię bo domownicy się buntują:diabloti:
  8. [quote name='Anula']Ja proponuję podać Nifuroksazidum (Endiex) - lek przeciwbiegunkowy i na wszelkie zatrucia,historie żołądkowe.Też można podać Laremid lek tylko przeciwbiegunkowy nie leczący.Dwa leki kupuje się bez recepty w aptece.Ja mam zawsze w pogotowiu dla swoich tymczasowiczków i pomaga.Dwa dni podawania Nifuraksazidum załatwia sprawę.Bardzo często się zdarzają historie żołądkowe po schronisku.Natomiast jeżeli kupa jest zielona to uważam,że jest nie wesoło i trzeba zaliczyć wizytę u weta.Wet poda zastrzyki.[/QUOTE] Stoperan i laremid to to samo. A nifuroksazyd faktycznie fajna sprawa, tylko dosyć drogi(działa bakteriobójczo i nie wchłania się z przewodu pokarmowego). Węgiel też pochłania bakterie. Zielone kupy zdarzał się i u mojej suni i węgiel załatwiał sprawę. kajak, cieszę się, że jest lepiej! Zaraz napiszę Ci pw
  9. [quote name='kajak']mięciutki -będzie jeszcze milutki jak ciałka nabierze,kupa była rano w salonie po nocy (zaschła:-(),ale rano już ok ,zobaczymy co będzie dalej,podałam mu [B]stoperan -łatwiej było podać dużą tabletkę niż wcisnąć węgiel chciał mnie użreć[/B]:evil_lol:[/QUOTE] jakiej konsystencji była kupa? Stoperan.. nie lubię tego. Wstrzymuje perystaltykę jelit - czyli nie pozwala organizmowi pozbyć się toksyn, zatrzymuje je w środku. A węgla ile mu podałaś? Zrobiłaś zawiesinę czy tak w kapsułkach dostał?
  10. [quote name='Isadora7']No to dawaj te sunie (na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]) po co sie bawić w podmienianie. Tamte jak długo "chodzą" u Ciebie to czas zmienić :) [COLOR=red][B]No nie mogę jaka cudna jest ta boksia :)[/B][/COLOR][/QUOTE] Isadora pamiętasz o dziewczynach??
  11. [quote name='kajak']głodówka boże on wygląda jak głodówka,tylko on rano zjadł był strasznie głodny,ale faktycznie węgielek na zatkanie:cool1:[/QUOTE] no jeden dzień koniecznie, skoro ma biegunkę to i tak wchłanianie jest zaburzone i to co zje przez niego po prostu przelatuje. Jak opanujemy biegunkę będzie trzeba mu podać probiotyki, chyba ze to grubsza sprawa
  12. [quote name='kajak']kupa zielona i śmierdząca taka wodnista -moze faktycznie dietka- dwa psy na diecie:evil_lol:[/QUOTE] ooo to koniecznie węgiel, spokojnie z 8 kapsułek podaj mu dzisiaj bez jedzenia i zobacz jaka będzie kupa jak się wypróżni
  13. [quote name='kajak']Dla Goldiego jestem DT(mam nadzieję ze znajdę mu domek-z waszą pomocą:evil_lol:) a dla Szczotki jestem od maja Ds No właśnie Gold-i poczuł się jak u siebie,zasrał cały przedpokój, ale ma ciśnienie bidulek:-( i ja biedna:placz:[/QUOTE] zrób mu dzień głodówki. Podawaj tylko wodę. Zrób zawiesinę z węgla leczniczego - kup w aptece w kapsułkach(koszt ok 3-4zł) otwórz kilka kapsułek i wymieszaj z małą ilością wody i podaj strzykawką do pyszczka. Możesz profilaktycznie podać probiotyk ale kilka godzin po węglu. Jutro dopiero jedzonko jeśli nie będzie biegunki. A ta kupa jak wygląda? Krew, śluz, kolor?
  14. Super, że psiak pojechał. Jako że jestem zwiazana z Gajem oferuję allegro dla pieska. Na wyłysienia polecam EFA OLIE - bardzo dobry i przede wszystkim skuteczny preparat, dla małęgo pieska starczy na 90 dni kuracji. Z domowych sposobów - kwasy omega 3 czyli np. olej lniany, z pestek winogron czy tran + preparat z biotyną, L-tyrozyną, kwasem pantotenowym. Cieszę się, że mały jest u Ciebie :) A do jedzenia co podajesz??
  15. No przecież to najpiękniejsza dziewczynka na świecie. Codziennie, kilka razy dziennie jej to powtarzam :loveu::eviltong::loveu: Miny robi prześmieszne, jakbym zebrała je wszystkie na zdjęciach to nic tylko boki zrywać. Ale mnie ostatnio nastraszyła... Zachorowałam. początkowo leżałam w domu, przez tydzień. W tym czasie Vika nie zwracała na mnie w ogóle uwagi. To znaczy, na początku kiedy choroba się dopiero rozwijała to nawet leżała ze mną, a później, jak już rozłożyłam się konkretnie nie podchodziła. Kiedy jadła smaczka, a ja ją chciałam pogłaskać... ZAWARCZAŁA. Nie rozumiem tego. Ten pies nigdy w życiu na mnie 'nie podniósł głosu' - do dziś nie potrafię tego wytłumaczyć. Jak poszłam do szpitala to Viką zajęła się moja mama. Początkowo nie mogła jej spuścić ze smyczy, bo uciekała i mnie szukała... Jak wróciłam do domu to była tak szczęśliwa jak nigdy. Jeszcze nie widziałam jej tak szczęśliwej...
  16. [quote name='azalia']Vikunia wygląda przepięknie i widzę,że jest w świetnej formie,oby tak dalej.Powodzenia![/QUOTE] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-sboBh0y8MAE/TsWTXiUrdwI/AAAAAAAAHoo/cdNGJp4I_30/s720/v6.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-cGYHgH3IzVY/TsWTXXFgLlI/AAAAAAAAHok/ip1dHkOWBa0/s720/v.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-n_Dctdgp9ic/TsWTXCzqK2I/AAAAAAAAHog/2mcSMMOrJa0/s720/v2.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-YBol61eMKYM/TsWTYrfNIUI/AAAAAAAAHo0/7oNzXR1VzKc/s720/v3.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-0y_PnV13lRQ/TsWTZa3QfcI/AAAAAAAAHo8/sNVeGTnx7Vs/s720/v4.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-5orEZJ0gQHM/TsWTYyWSsiI/AAAAAAAAHo4/yTqKJE8oO3Y/s720/v5.jpg[/IMG] :)
  17. [quote name='iskra_wroc']Ahhh jestem najnowszą fanką Vikuni :loveu::loveu::loveu: Fantastyczna jest, mimo że tyle przeszła[/QUOTE] Witamy witamy i buziaki od Vikuliny posyłamy :)
  18. tak, Vikulina jest większa ale umaszczenie identyczne :) No i chyba Kreska ma uszka stojące, a Vika ma raczej leżące, ale z wyglądu typowo collaczkowe. Charakter też typowo collakowy, czyli najpiękniejszy na swiecie :) A Kresia jaka jest?
  19. Widzę, ze mamy bardzo podobne psiaki :) Moja Vika - mix ONka i Collie [IMG]http://www.glosemzwierzat.kei.pl/wp-content/gallery/vika/vika16.jpg[/IMG] [IMG]http://www.glosemzwierzat.kei.pl/wp-content/gallery/vika/vika32.jpg[/IMG]
  20. Kikaka, to był chyba najpiękniejszy dla Zojeczki rok. Życzę Wam, aby Zojeczka pozostała z Wami jak najdłużej w zdrowiu, żeby każdego dnia zaskakiwała Was czyms nowym i żebyście zawsze byli z Nije bardzo dumni;) Tak się tej Zojce udało, nikt by nie pomyślał. Cieszę się ze ma tak wspaniałych właścicieli. Sto lat!!!:loveu::multi::loveu: a dla Zojki Kosteczka: [IMG]http://kocialapka.host56.com/catalog/images/trixie-kosc-prasowana-10cm_2.jpg[/IMG]
  21. Cieszę sie, że wszystko wróciło do normy :) Uffff A w ogóle witam się w Waszej galerii po raz pierwszy [jasna sprawa że wcześniej podglądałam]:eviltong:
  22. [quote name='Isadora7']Boska jest to po jamniorach ulubione moje psiaki. Nie mog ę jej miec to przynajmniej czy mogę jej zrobić allegro?[/QUOTE] Ma zrobione przeze mnie, ale jeśli bardzo chcesz toja podmienię psiaki ;) Chyba, że chcesz bardziej bojowe zadanie - sunia której od roku nie mogę wydać, w zasadzie dwie takie sunie
×
×
  • Create New...