Helga&Ares
Members-
Posts
9159 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Helga&Ares
-
Słuchajcie czy ten psiaczek ma dt?
-
[quote name='conceited']Leb jakby ten sam, ale nasz ma krótkie nogi i jest dość zaokrąglony. Na pewno ma dom, tylko dlaczego ten cholerny dom od 4 dni go nie namierzył w przytulisku ? wrrrrrrr !!![/QUOTE] no ten wyżej też wrócił do domu z którego nawiał, a masz wiecej zdjęć tego psa?
-
Ten Haskun jest bardzo podobny do naszego byłego podopiecznego - Polara [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-BmPsQl0mdic/SczgWISSqkI/AAAAAAAAYYw/Pv9SxbAFqTg/s512/P3260010.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-gDAvy-Vb2a0/SczhvoKXCNI/AAAAAAAAYaw/2fEXXjyOSlg/s512/P3260021.JPG[/IMG]
-
Goldi trzęsąca kruszynka pomóżmy bo nie przetrwa zimy
Helga&Ares replied to kajak's topic in Już w nowym domu
A poza tym jak się zachowuje? jak kupa? Nie ma twardego brzuszka? masz możliwość sprawdzenia mu temperatury? -
Piegi, kliker, schroniskowcy i przyjaciele. Z Warszawskiej do Warszawy. ;)
Helga&Ares replied to Bonsai's topic in Foto Blogi
a kręgosłup ok? -
Piegi, kliker, schroniskowcy i przyjaciele. Z Warszawskiej do Warszawy. ;)
Helga&Ares replied to Bonsai's topic in Foto Blogi
a co z Piegusem się dzieje?? -
Piegi, kliker, schroniskowcy i przyjaciele. Z Warszawskiej do Warszawy. ;)
Helga&Ares replied to Bonsai's topic in Foto Blogi
i jak łapka? -
Być może właśnie czuła ode mnie inny zapach. Na szczęście już wszystko wróciło do normy :)
-
Goldi trzęsąca kruszynka pomóżmy bo nie przetrwa zimy
Helga&Ares replied to kajak's topic in Już w nowym domu
Smectę też można podać bo przy okazji zadziała osłonowo. Kajak RC intestinal postawiłaby chłopaka na nogi, nie jestem w stanie sponsorować Ci całego wora karmy, ale jeśli będą chętni na jakąś zrzutkę to ja chętnie coś dodam od siebie ;) -
[quote name='motylek1007']spojrzałam na te żwacze, nawet kuszące, ale 10 kg trzeba zamówić od razu. Może ktoś z Poznania będzie zamawiał i sie podłącze? w ciemno tak brać 10 kg to trochę dużo dla mnie[/QUOTE] Ja jestem z Poznania i moja sunia od kilku dni jest na BARFie. Póki co dostaje tylko zoładki. Jest tak szczęśliwa, robi jedną małą kupę dziennie, która nie śmierdzi jak po karmie:eviltong:, nie puszcza bąków i nie śmierdzi z pyska. Mięsko można kupić w lecznicy na Polance, w szkole dogmasters(za Jugosłowiańską) i w sklepie fafik (Naramowicka). Żołądki śmierdzą prze-o-kru-tnie dla nieprzyzwyczajonych do takich zapachów (ja już nie czuję), po karmieniu wietrzę kuchnię bo domownicy się buntują:diabloti:
-
Goldi trzęsąca kruszynka pomóżmy bo nie przetrwa zimy
Helga&Ares replied to kajak's topic in Już w nowym domu
[quote name='Anula']Ja proponuję podać Nifuroksazidum (Endiex) - lek przeciwbiegunkowy i na wszelkie zatrucia,historie żołądkowe.Też można podać Laremid lek tylko przeciwbiegunkowy nie leczący.Dwa leki kupuje się bez recepty w aptece.Ja mam zawsze w pogotowiu dla swoich tymczasowiczków i pomaga.Dwa dni podawania Nifuraksazidum załatwia sprawę.Bardzo często się zdarzają historie żołądkowe po schronisku.Natomiast jeżeli kupa jest zielona to uważam,że jest nie wesoło i trzeba zaliczyć wizytę u weta.Wet poda zastrzyki.[/QUOTE] Stoperan i laremid to to samo. A nifuroksazyd faktycznie fajna sprawa, tylko dosyć drogi(działa bakteriobójczo i nie wchłania się z przewodu pokarmowego). Węgiel też pochłania bakterie. Zielone kupy zdarzał się i u mojej suni i węgiel załatwiał sprawę. kajak, cieszę się, że jest lepiej! Zaraz napiszę Ci pw -
Goldi trzęsąca kruszynka pomóżmy bo nie przetrwa zimy
Helga&Ares replied to kajak's topic in Już w nowym domu
[quote name='kajak']mięciutki -będzie jeszcze milutki jak ciałka nabierze,kupa była rano w salonie po nocy (zaschła:-(),ale rano już ok ,zobaczymy co będzie dalej,podałam mu [B]stoperan -łatwiej było podać dużą tabletkę niż wcisnąć węgiel chciał mnie użreć[/B]:evil_lol:[/QUOTE] jakiej konsystencji była kupa? Stoperan.. nie lubię tego. Wstrzymuje perystaltykę jelit - czyli nie pozwala organizmowi pozbyć się toksyn, zatrzymuje je w środku. A węgla ile mu podałaś? Zrobiłaś zawiesinę czy tak w kapsułkach dostał? -
Podopieczni Fundacji "Głosem Zwierząt" - pomóżcie nam pomagać!
Helga&Ares replied to dronka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Isadora7']No to dawaj te sunie (na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]) po co sie bawić w podmienianie. Tamte jak długo "chodzą" u Ciebie to czas zmienić :) [COLOR=red][B]No nie mogę jaka cudna jest ta boksia :)[/B][/COLOR][/QUOTE] Isadora pamiętasz o dziewczynach?? -
Goldi trzęsąca kruszynka pomóżmy bo nie przetrwa zimy
Helga&Ares replied to kajak's topic in Już w nowym domu
[quote name='kajak']głodówka boże on wygląda jak głodówka,tylko on rano zjadł był strasznie głodny,ale faktycznie węgielek na zatkanie:cool1:[/QUOTE] no jeden dzień koniecznie, skoro ma biegunkę to i tak wchłanianie jest zaburzone i to co zje przez niego po prostu przelatuje. Jak opanujemy biegunkę będzie trzeba mu podać probiotyki, chyba ze to grubsza sprawa -
Goldi trzęsąca kruszynka pomóżmy bo nie przetrwa zimy
Helga&Ares replied to kajak's topic in Już w nowym domu
[quote name='kajak']kupa zielona i śmierdząca taka wodnista -moze faktycznie dietka- dwa psy na diecie:evil_lol:[/QUOTE] ooo to koniecznie węgiel, spokojnie z 8 kapsułek podaj mu dzisiaj bez jedzenia i zobacz jaka będzie kupa jak się wypróżni -
Goldi trzęsąca kruszynka pomóżmy bo nie przetrwa zimy
Helga&Ares replied to kajak's topic in Już w nowym domu
[quote name='kajak']Dla Goldiego jestem DT(mam nadzieję ze znajdę mu domek-z waszą pomocą:evil_lol:) a dla Szczotki jestem od maja Ds No właśnie Gold-i poczuł się jak u siebie,zasrał cały przedpokój, ale ma ciśnienie bidulek:-( i ja biedna:placz:[/QUOTE] zrób mu dzień głodówki. Podawaj tylko wodę. Zrób zawiesinę z węgla leczniczego - kup w aptece w kapsułkach(koszt ok 3-4zł) otwórz kilka kapsułek i wymieszaj z małą ilością wody i podaj strzykawką do pyszczka. Możesz profilaktycznie podać probiotyk ale kilka godzin po węglu. Jutro dopiero jedzonko jeśli nie będzie biegunki. A ta kupa jak wygląda? Krew, śluz, kolor? -
Goldi trzęsąca kruszynka pomóżmy bo nie przetrwa zimy
Helga&Ares replied to kajak's topic in Już w nowym domu
Super, że psiak pojechał. Jako że jestem zwiazana z Gajem oferuję allegro dla pieska. Na wyłysienia polecam EFA OLIE - bardzo dobry i przede wszystkim skuteczny preparat, dla małęgo pieska starczy na 90 dni kuracji. Z domowych sposobów - kwasy omega 3 czyli np. olej lniany, z pestek winogron czy tran + preparat z biotyną, L-tyrozyną, kwasem pantotenowym. Cieszę się, że mały jest u Ciebie :) A do jedzenia co podajesz?? -
No przecież to najpiękniejsza dziewczynka na świecie. Codziennie, kilka razy dziennie jej to powtarzam :loveu::eviltong::loveu: Miny robi prześmieszne, jakbym zebrała je wszystkie na zdjęciach to nic tylko boki zrywać. Ale mnie ostatnio nastraszyła... Zachorowałam. początkowo leżałam w domu, przez tydzień. W tym czasie Vika nie zwracała na mnie w ogóle uwagi. To znaczy, na początku kiedy choroba się dopiero rozwijała to nawet leżała ze mną, a później, jak już rozłożyłam się konkretnie nie podchodziła. Kiedy jadła smaczka, a ja ją chciałam pogłaskać... ZAWARCZAŁA. Nie rozumiem tego. Ten pies nigdy w życiu na mnie 'nie podniósł głosu' - do dziś nie potrafię tego wytłumaczyć. Jak poszłam do szpitala to Viką zajęła się moja mama. Początkowo nie mogła jej spuścić ze smyczy, bo uciekała i mnie szukała... Jak wróciłam do domu to była tak szczęśliwa jak nigdy. Jeszcze nie widziałam jej tak szczęśliwej...
-
[quote name='azalia']Vikunia wygląda przepięknie i widzę,że jest w świetnej formie,oby tak dalej.Powodzenia![/QUOTE] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-sboBh0y8MAE/TsWTXiUrdwI/AAAAAAAAHoo/cdNGJp4I_30/s720/v6.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-cGYHgH3IzVY/TsWTXXFgLlI/AAAAAAAAHok/ip1dHkOWBa0/s720/v.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-n_Dctdgp9ic/TsWTXCzqK2I/AAAAAAAAHog/2mcSMMOrJa0/s720/v2.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-YBol61eMKYM/TsWTYrfNIUI/AAAAAAAAHo0/7oNzXR1VzKc/s720/v3.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-0y_PnV13lRQ/TsWTZa3QfcI/AAAAAAAAHo8/sNVeGTnx7Vs/s720/v4.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-5orEZJ0gQHM/TsWTYyWSsiI/AAAAAAAAHo4/yTqKJE8oO3Y/s720/v5.jpg[/IMG] :)
-
[quote name='iskra_wroc']Ahhh jestem najnowszą fanką Vikuni :loveu::loveu::loveu: Fantastyczna jest, mimo że tyle przeszła[/QUOTE] Witamy witamy i buziaki od Vikuliny posyłamy :)
-
tak, Vikulina jest większa ale umaszczenie identyczne :) No i chyba Kreska ma uszka stojące, a Vika ma raczej leżące, ale z wyglądu typowo collaczkowe. Charakter też typowo collakowy, czyli najpiękniejszy na swiecie :) A Kresia jaka jest?
-
Widzę, ze mamy bardzo podobne psiaki :) Moja Vika - mix ONka i Collie [IMG]http://www.glosemzwierzat.kei.pl/wp-content/gallery/vika/vika16.jpg[/IMG] [IMG]http://www.glosemzwierzat.kei.pl/wp-content/gallery/vika/vika32.jpg[/IMG]
-
Kikaka, to był chyba najpiękniejszy dla Zojeczki rok. Życzę Wam, aby Zojeczka pozostała z Wami jak najdłużej w zdrowiu, żeby każdego dnia zaskakiwała Was czyms nowym i żebyście zawsze byli z Nije bardzo dumni;) Tak się tej Zojce udało, nikt by nie pomyślał. Cieszę się ze ma tak wspaniałych właścicieli. Sto lat!!!:loveu::multi::loveu: a dla Zojki Kosteczka: [IMG]http://kocialapka.host56.com/catalog/images/trixie-kosc-prasowana-10cm_2.jpg[/IMG]
-
Piegi, kliker, schroniskowcy i przyjaciele. Z Warszawskiej do Warszawy. ;)
Helga&Ares replied to Bonsai's topic in Foto Blogi
Cieszę sie, że wszystko wróciło do normy :) Uffff A w ogóle witam się w Waszej galerii po raz pierwszy [jasna sprawa że wcześniej podglądałam]:eviltong: -
Podopieczni Fundacji "Głosem Zwierząt" - pomóżcie nam pomagać!
Helga&Ares replied to dronka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Isadora7']Boska jest to po jamniorach ulubione moje psiaki. Nie mog ę jej miec to przynajmniej czy mogę jej zrobić allegro?[/QUOTE] Ma zrobione przeze mnie, ale jeśli bardzo chcesz toja podmienię psiaki ;) Chyba, że chcesz bardziej bojowe zadanie - sunia której od roku nie mogę wydać, w zasadzie dwie takie sunie