Jump to content
Dogomania

jusstyna85

Members
  • Posts

    12216
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jusstyna85

  1. [quote name='Pianka']W Dabrowie Górniczej? A daleko to jest?:eviltong: Sa w tej gazecie jakieś numery telefonu albo coś do tego hotelu? Na konto wpłaciły Grazyna, basia (to sa osoby z tamtego forum, nie z allegro) Potem (dam cytaty, bo się nie znam, nie wiem wogóle kto to jest) To tyle:p[/quote] Dąbrówka jest w Katowicach, to chyba Mała Dąbrówka.Nie mam nr telefonu
  2. [quote name='Pianka']A zapomniałam napisac, jak narazie na koncie mamy 30 zł.[/quote] mamy 40 zł z allegro na razie.Myślę, że będzie dużo więcej, bo jeszcze 7 dni,a najwięcej są w ostatnim dniu.Nie wiem czy te osoby z allegro już wpłąciły na to konto.Musiałabym sie skontaktować z właścicielem tego kontaktu, żeby sprawdzić, bo trzeba wystawić komentarz.Z Winka mamy 90 zł(już u mnie na koncie) i parenaście złotych z ubrań. Pianka- W Dąbrówce przy schronisku jest hotelik, czytalam w gazecie, ze doba kosztuje 7,50 i wzwyż.
  3. [quote name='Puchatek']Zostawianie jedzenia nie ma na celu nakarmienia jej lecz ewentualne zatrzymanie jej w tym miejscu o ile tam jest, dlatego warto przez jakiś czas wystawiać tam jedzenie nawet jeśli z niego nie skorzysta. To że nikt się nie zgłosił to przykre. Czy nie ma nikogo z Rudy i olkolic kto mógłby pomóc w szukaniu ??? Moze napiszcie w nagłówku że chodzi o Rudę żeby wszyscy to na pierwszy rzut oka zauważyli.[/quote] przekaże to os, która pracuje w schronisku. Niestety w pojedynke, ani w dwójke nie da rady przeszukać wszystkiego, ona może sie przenosić :(
  4. [quote name='Justynak']A tu jest link do podobnej historii, Mili uciekła na sam koniec podróży ze schroniska do swojego domku, podczas wysiadania z samochodu [URL="http://www.wielun.fora.pl/jak-malgosia-droge-do-serca-mili-znalazla-t483.html"][COLOR=blue]http://www.wielun.fora.pl/jak-malgosia-droge-do-serca-mili-znalazla-t483.html[/COLOR][/URL] Myśle, że to też warto przeczytać, bo po pierwsze cudze doświadczenia zawsze moga być przydatne i chyba lepiej uczyć się na ewentualnych będach innych niż popełniać własne ;) Niezmiennie POWODZENIA!!! :lol:[/quote] Nie wiemy gdzie ona jest,a zostawianie jedzenie przy krzakach nie powie nam, czy to ona akurat zjadła, bo ze schroniska wychodzą do lasu nawet koty.Na razie nikt nie zadeklarował pomocy w szukaniu :( ani rozwieszaniu plakatów.
  5. Tinka jest prześliczna :) i taka grzeczna
  6. [quote name='kasiunia']Mam jedną sprawę jeżeli bierzecie psy ze schroniska do siebie to nie uczcie ich wchodzenia na łóżka fotele itp. bo widzę że u którejś z was nasza Lara tego doświadczyła. Justyna85 piszesz, że nie jest nauczona wchodzenia na łóżko - jednak jest...[/quote] A poza tym, to ja ją znalazłam i zabrałam do domu, więc do mnie należał wybór co będę z nią robiła.
  7. [quote name='kasiunia']Mam jedną sprawę jeżeli bierzecie psy ze schroniska do siebie to nie uczcie ich wchodzenia na łóżka fotele itp. bo widzę że u którejś z was nasza Lara tego doświadczyła. Justyna85 piszesz, że nie jest nauczona wchodzenia na łóżko - jednak jest...[/quote] Nie doświadczyła tego,bo sie bała.Gdybyś bardziej sie wczytała, to wiedziałabyś że było to napisane, żeby przybliżyć sytuacje,a dokładnie jak była traktowana, co potrafi i gdzie mogła przebywać.To chyba logiczne, że pies, który nie zna łóżka, patrzy na nie jakby 1. raz widział, nie był dobrze traktowany ani wychowywany w domu.
  8. [quote name='Puchatek']Może przestraszyła się powrotu do schroniska? Z tego co widzę na zdjęciach to w terenie całkiem normalny pies, natomiast całe przerażenie wyłazi z niej w schronisku. Z opisu rozumiem że wlecze za sobą smycz, to powinno ułatwić złapanie. Tyle że najpierw trzeba ją znaleźć.[/quote] Gdyby zebrało sie kilka osób i zechciało pomóc...tam jest mnóstwo krzaków i drzew.
  9. [quote name='zaba14']Justyna mi mówiła, że przegryzła smycz. To jak ona zwiała /?[/quote] Z tego co wiem, to ona nie przegryzła smyczy.Zaczęła ją gryźć na spacerze tak, ze zaczęła jej lecieć krew.Wtedy Monika wzięła ją na ręce i zaprowadziła pod schronisko, przed samym wejściem zaczęła ją bardzo gryźć po rękach i po głowie, w tym momencie puściła ją.
  10. Nikt nie spojrzy na takie śliczności...? :(
  11. [quote name='Justynak']Może po wysyłajcie PW z prośbą o pomoc do ludzi z tamtych okolic, którzy zaoferowali się na wątku "mapa pomocy"? A tak dokładnie to gdzie Mabel uciekła? W jakim mieście? Rudzie czy w Zabrzu i w okolicy jakiej ulicy? Mogę popytać znajomych ze śląska czy nie chcieli by pomóc ale nawet nie wiem co mam im powiedzieć...:roll:[/quote] Nie miałam pojęcia, że istnieje taka mapa pomocy :) już znalazłam :) [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=27419&highlight=mapa+pomocy[/URL]
  12. [quote name='Justynak']Może po wysyłajcie PW z prośbą o pomoc do ludzi z tamtych okolic, którzy zaoferowali się na wątku "mapa pomocy"? A tak dokładnie to gdzie Mabel uciekła? W jakim mieście? Rudzie czy w Zabrzu i w okolicy jakiej ulicy? Mogę popytać znajomych ze śląska czy nie chcieli by pomóc ale nawet nie wiem co mam im powiedzieć...:roll:[/quote] Dziękuje Uciekła przed schroniskiem w Rudzie Śląskiej, w dzielnicy Ruda.Co do ulicy, to poczekajmy na kogoś kto zna sie lepiej.Niestety nie jestem z tamtej dzielnicy.
  13. [quote name='Justynak']A może dać ogłoszenie do lokalnej prasy, że sunia uciekła i prosicie o kontakt gdyby ktoś ją gdzieś widział? Bardzo możliwe, że Mabel już znalazła sobie jakąś "bazę" i w jej okolicach teraz będzie się kręciła w poszukiwaniu jedzenia, może będzie przeszukiwała okoliczne śmietniki a może ktoś się nad nią zlituje zacznie ją dokarmiać. Fantastycznie by było wtedy dotrzeć do tej osoby i podać jej jedzenie z Sedalinem (usypiaczem, który można załatwić od weta). Cały czas trzymam kciuki! Inaczej niestety pomóc nie mogę, bo z Wrocławia trochę daleko...:roll:[/quote] To byłby świetny pomysł, ale nadal na 100 % nie wiemy gdzie jest.Przydałby się też ktoś, kto pomógłby rozwieszać plakaty. Problem w tym, że ja nie znam sie na Rudzie.
  14. [quote name='zaba14']Suczka przegryzła smycz. Pianka napisz dokładnie w którą stronę ona zwiała, bo to jest istotne.[/quote] Pianka pobiegła za nią do mostu(na górze jeżdżą pociągi), potem straciła ją z oczu.Szukałyśmy dzisiaj ponad 3 godz :( porozwieszałyśmy plakaty Niestety w dwójke nie damy rady :( potrzebna pomoc. W parku(chyba to jest park) biega od kilku dni inny podobny piesek, ale bez smyczy, jest tak samo płochliwy, nie było szans nawet do niego podejść. Optymistyczne jest to, że dwaj chłopcy wczoraj widzieli pieska, który ciągnął coś za sobą, może to smycz i wbiegł do lasku na przeciwko schroniska, byłyśmy tam też, ale przyda sie lepsze sprawdzenie.
  15. [quote name='zaba14']ale o który most chodzi? ten w polach czy ten zaraz przy schronisku przy ulicy ??[/quote] Ja nie za bardzo znam sie na Rudzie...chyba chodzi o ten most jak sie skręca ze schroniska w lewo, chyba w strone Zabrza.
  16. [quote name='zaba14']Justyna byłaś z Moniką jak Mebel zwiała? Gdzie dokładnie pobiegła? ona będzie ukrywać się tam gdzie jest cicho... a w okół schroniska jest takich miejsc dużo. Przed chwilą sprawdziłam swoje łąki, jednak dla niej to i tak będzie ruch (ludzie z psami)[/quote] Monika straciła ją z oczu przed tym mostem...ona mogła pobiec do Zabrza...żebyśmy chociaż wiedzieli w którą strone :(
  17. [quote name='zaba14']Justyna byłaś z Moniką jak Mebel zwiała? Gdzie dokładnie pobiegła? ona będzie ukrywać się tam gdzie jest cicho... a w okół schroniska jest takich miejsc dużo. Przed chwilą sprawdziłam swoje łąki, jednak dla niej to i tak będzie ruch (ludzie z psami)[/quote] Niestety nie byłam :( pojechałam później z Moniką szukać jej, ale nie było żadnych śladów... Ja myślę, że ona wystraszyła sie i pognała daleko(na ile jej sił starczyło),a potem znalazła jakieś krzaki.
  18. Wg mnie ona pobiegła przed siebie... wczoraj przeszukałyśmy krzaki w pobliżu, gdzie biegła i nic...
  19. ludzie z allegro pytają o konto z zagranicy- chcieliby wpłacić pieniążki...Czy ktoś ma takie?
  20. ja też jestem ciekawa co z sunią...
×
×
  • Create New...