-
Posts
4583 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by esza
-
[quote name='Isadora7'][B]Jakie ważne??? Własnie ściagneli mi wszystkie aukcje psów z konta fundacyjnego które prowadżę. Prowadzę swoje i Fundacji EMIR.[/B] Problem nie tutaj tkwi.[/QUOTE] Ważne bo : Art. 10a. Ustawy brzmi 1. Zabrania się: 3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli. 5. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt. Czyli wynika, że jako organizacja możemy "wprowadzić do obrotu" nasze koty, czyli Allegro nie może się powołać na ustawę usuwając nasze aukcje. Inaczej rzecz wygląda z wystawianiem przez osoby prywatne. Jaki podali powód ściągnięcia?
-
[quote name='Isadora7']Na wątku juz wspomniane było, zę to nie ma nic do rzeczy. ZObacz ściągają tez organizacjom. Jakby tak było to Heldze ściągneliby wszystkie aukcje. Nie tylko jej, na watku jest kilka takich przykładów.[/QUOTE] Ściągają z powodu złamania regulaminu Allegro. Jeżeli ściągnęli ponownie, a nie było w opisie aukcji naruszenia regulaminu to ściągnęli z powodu ustawy. A jeżeli z powodu ustawy to ważne jest czy wystawione aukcje były z prywatnego konta czy oficjalnego fundacyjnego.
-
[quote name='Helga&Ares']Co więcej - wystawiłam te aukcje ponownie, usuwając wszelkie słowa typu: nie licytuj, pies nie jest na sprzedaż, itp. - i znowu je zdjęli. W tych aukcjach nie było słowa o zakazie kupna psów. Brakuje mi juz pomysłów na obejście problemu[/QUOTE] Może ściągnęli z powodu ustawy jeżeli wystawiałaś z konta prywatnego. Sprzedawać mogą tylko zarejestrowani hodowcy i organizacje. Przy organizacjach nie jestem pewna czy mogą sprzedawać, czy tylko oddawać za darmo.
-
[quote name='Isadora7'] to akurat nie jest istotne z informacji od innych wiem że sa/były kasowane aukcje na kontach fundacyjnych. [/QUOTE] Moje pytanie jest istotne bo dotyczy aukcji wystawionej po usunięciu poprzednich. Wiem, że były kasowane aukcje z kont fundacyjnych bo nam takie aukcje usunięto, pisałam o tym wcześniej. A że to donosy to można tylko przypuszczać, chyba że złapałaś kogoś za rękę. Można by się też sprzeczać o określenie - aukcje były niezgodne z regulaminem Allegro i ktoś je zgłosił do usunięcia. Akurat w naszym wypadku nie były to aukcje nastawione na zysk i tutaj mogę mieć żal do tego kogoś. Regulamin jest i trzeba go przestrzegać. Podjęliśmy ryzyko świadomie go łamiąc. Teraz trzeba się zastanowić co zrobić by móc dalej wystawiac na Allegro aukcje adopcyjne, a nie bić pianę.
-
Allegro powołuje się na swój regulamin i niestety ma rację. "W naszym Serwisie umieszczać można tylko i wyłącznie Oferty sprzedaży psów i kotów. Nie jest dozwolone wykorzystywanie Ofert Allegro w celu ogłoszeniowym. Zakaz dotyczy także wykorzystania opisu przedmiotu w Allegro do przedstawienia całej swojej oferty wraz z cennikiem. Niedozwolone jest również zamieszczanie w opisie oferty sformułowań zabraniających licytowania lub sugerujących, że zakup jest bezcelowy, gdyż sprzedaż nie odbędzie się w ramach Allegro. Oferta nie może też być wykorzystywana jako sposób kontaktowania się z innymi Użytkownikami." Taki powód podali ściągając aukcje CHATULa
-
Allegro można obejść wystawiając zwierzaki z zaporową cena minimalną. Tyle, że sprzedaż przez osoby prywatne będzie się kłócić z ustawą. edit Właśnie dostałam odpowiedź od Allegro "W Serwisie umieszczać można tylko i wyłącznie oferty sprzedaży rodowodowych psów i kotów. Nie jest dozwolone wykorzystywanie ofert Allegro w celu ogłoszeniowym. Jeśli chcą Państwo oddać psa lub kota w dobre ręce można tego dokonać poprzez Serwis Tablica.pl na warunkach ujętych na stronie: [url]http://tablica.pl/pomoc/oferty/zmiany-dotyczace-zamieszczania-ogloszen-w-kategorii-zwierzeta/[/url] Allegro nie sprawdza wszystkich ofert ale zastrzega sobie usunięcie każdej, która narusza zasady. Nieregulaminowe aukcje można zgłaszać przez link 'Zgłoś naruszenie zasad' (prawy górny róg opisu oferty)." Ale Ustawa brzmi: Art. 10a. 1. Zabrania się: 1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach; 2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych; [B]3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.[/B] 2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych. 3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. 4. Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście. [B]5. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.[/B] 6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym Czyli wynika z tego, że zakaz sprzedaży nie dotyczy Fundacji. Ciekawe co mi odpiszą :)
-
CHATUL ma konto fundacyjne ze statusem aukcji charytatywnych. Ściągnęli nam w zeszłym tygodniu aukcje adopcyjne kotów. W mailu powołali się na regulamin allegro i jakby nie patrzeć mają rację. Wszystkie wystawiane na Allegro aukcje adopcyjne łamią regulamin portalu, ponieważ, są to aukcje ogłoszeniowe. Allegro wcale nie zarabia na ogłoszeniach adopcyjnych, to kropla w morzu ich dochodów. Wątpię czy allegro zareaguje na jakieś propozycje zmian w regulaminie, czy stworzenie nowego działu. Ich nie obchodzi zdanie urzyszkodników portalu.
-
[quote name='Szarotka']Dawno mnie tu nie bylo ..........[/QUOTE] Widziałam, że Cię nie było. Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie w porządku. W chatulu kupę roboty, nawet nie ma czasu na porządne prowadzenie wątku :(
-
Zapraszam na koci bazarek ;) [url]http://www.dogomania.pl/threads/217212-Koci-kalendarz-breloczek-ksi%C4%85%C5%BCka-KUP-TERAZ-na-chatulowe-do-15.11?p=17936388#post17936388[/url]
-
[quote name='Monalisa4']Nie daleko składu opalu,lata od tygodnia podobna sunia,ta ze zdjęcia ! ale to nie nasza poszukiwana malizna ! tamta jest dosyć wysoka,tak do kolan,czysta zadbana!! To na 99% nie to co szukamy ;( [/QUOTE] Nie ta. Miałam dzisiaj jechac zobaczyć, ale padało, nie było sensu. Jutro miałabym do dyspozycji samochód - łatwiej by było, ale w takim razie nie pojadę. Ogłoszenia rano rozwieszałam, a wieczorem już ich nie było :(. Ktoś chodzi i perfidnie zrywa, nawet te powieszone na tablicach i słupach ogłoszeniowych. Szukamy na osiedlu 2 kotów i to samo z ogłoszeniami mamy :angryy:
-
Moim zdaniem to nie jest ona :( Mój mail [email][email protected][/email]
-
Że nie gonić, to wiem. Mogę tam pojechać jutro, ale dopiero gdzieś 0 10-11 rano. Tyle, że nie mam samochodu, taxi muszę wziąć, no i sama pojadę. Wątpię, że ją złapię, ale jak ją zobaczę to zrobię fotki i mogę w okolicy rozwiesić ogłoszenia. Tylko tekst potrzebuję. A gdyby jakimś cudem udało mi się ją złapać to nie będę miała gdzie ją przetrzymać - koty w domu.
-
Kika czuje się dobrze. Szwy zostały ściągnięte i malutka już nie musi chodzić w kołnierzu. Wciąż dostaje leki odpornościowe i wzmacniające. Jest lepiej, ale kciuki dalej potrzebne. Nie wiemy dlaczego rana tak trudno się goi. Z innych wieści Remik i Bila wciąż czekają na adopcje. Dołączył do nich mały Ford znaleziony przez moją mamę na parkingu pod samochodem. Kociak ma 6 tygodni, jest zdrowy i bardzo, bardzo bystry. Szybciutko nauczył się od młodzieży tego czego nie wolno, ale sprawiedliwie muszę przyznać, że to co należy tez szybko sobie przyswoił :D [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_ford2_wm_182.jpg[/IMG] Zapraszam na bazarek z ciuchami: [url]http://www.dogomania.pl/threads/214612-Ciuchy-dla-niej-i-dla-niego-na-Kik%C4%99-bez-%C5%82apki-i-operacj%C4%99-Cygana-do-25.09[/url]
-
To ja dorzucę jeszcze kilka wiadomości. Mamy nową podopieczną - małą czarną koteczkę. Jeszcze kici nie widziałam. W domku u Marii gdzie przebywają (oprócz rezydentów) 3 chatulowe tymczasy mamy nowe ognisko z grzybem :(. Wystawiłam bazarek z książkami - wielki antykwariat, ponad 200 pozycji z przeznaczeniem na malutką Kikę. Zapraszam [URL="http://www.dogomania.pl/threads/213166-Wielki-antykwariat-ponad-200-tytu%C5%82%C3%B3w-na-malutk%C4%85-Kik%C4%99-bez-%C5%82apki-do-28.08"]http://www.dogomania.pl/threads/213166-Wielki-antykwariat-ponad-200-tytu%C5%82%C3%B3w-na-malutk%C4%85-Kik%C4%99-bez-%C5%82apki-do-28.08[/URL]
-
Poli jednak została w DT, ale domek znalazły Nowinka i Lemurek, a także malutka Sabunia :). Zapraszam na bazarek z butami na szczepienie naszych maluszków :) [url]http://www.dogomania.pl/threads/210488-BUTY-rozm.-37-38-39-na-szczepienie-chatulowych-kociak%C3%B3w-do-10.07.godz.22.00[/url]
-
Znosi jakoś... cóż mu biedakowi pozostało ;) Tym razem jednak mocno przegięłam :(. Juz znalazłam DT dla 2 maluszków i być może 2 się przeniosą po 15 lipca o ile nie znajdą domków. czekam tylko żeby całe towarzystwo drugi raz odrobaczyć. A może stanie się cud i maluchy znajda domki?
-
[quote name='pola53']Hej, A jaka jest historia Lemur? I gdzie ona się znajduje?[/QUOTE] Chyba pisałyśmy na PW o Lemurku. Podawałam Ci telefon do DT. [quote name='Szarotka']To masz teraz koci raj :smile::smile:[/QUOTE] RAJ :crazyeye: Akurat :cool3:. Jak się wszystkie obudzą i zaczną szaleć to nie wiadomo gdzie się przed nimi schować. Moje kocury depresji dostaną. Przecież ja mam mieszkanie tylko 54 m2 :evil_lol: Szukam dla nich innego DT, bo mnie zaraz TŻ z domu wywali razem ze wszystkimi zwierzakami :roll: Zapraszam na bazarek :) [url]http://www.dogomania.pl/threads/210147-Ciuchowisko-antykwariat-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-na-chatulowe-kociaki-do-3.07.-godz.-22[/url]