Jump to content
Dogomania

esza

Members
  • Posts

    4583
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by esza

  1. Koma już w swoim domku :) Zapraszam na nową stronę i nowe forum chatula i na bardzo atrakcyjny, choć nietypowy bazarek z przeznaczeniem na sterylki przede wszystkim kotów z Jarosławca. [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226144-Maj%C3%B3wka-nad-morzem-TAK!-na-sterylki-chatulowych-do-15-06[/url]
  2. Szukamy osoby z Kielc do przeprowadzenia wizyty przedadopcyjnej dla Komy. Czy ktoś może pomóc???
  3. [quote name='Szarotka']A co sie dzieje, jak kot ma bialaczke i skad sie to bierze??[/QUOTE] Tu potrzebna Patrycja żeby wytłumaczyła :). Koma ma tymczas w Warszawie :multi:
  4. Podnoszę z nadzieją, że może ktoś zdecyduje się pomóc.
  5. [quote name='Szarotka']Hm......... a ktora to Koma ??[/QUOTE] Koma to ta mała szylkretka na fotkach powyżej.
  6. Koteczka po sterylce czuje się dobrze. Jest prześliczną młodą filigranowa kicią. Korzysta z kuwety, uwielbia głaskanie. Sprawa jest pilna, bo , jak pisała Patsi, w poniedziałek musimy Komę zabrać z lecznicy.
  7. Koma wczoraj została wysterylizowana. Niestety okazało się, że koteczka ma białaczkę. :(. Pilnie potrzebujemy dla niej DT, a najlepiej DS. Poza dodatnim wynikiem testu nic małej nie dolega, robiliśmy jej biochemię i wszystko jest ok. I druga niepomyślna wiadomość - po 2 latach wracają z adopcji dwa kocurki :(. Powód - państwu urodziło się dziecko i mieszkanie okazało się za małe.
  8. [quote name='pola53']Od jakiegoś czasu przesyłam Wam stałą dla kotków. Czy ktoś mógłby potwierdzić, że moje wpłaty docierają? Bardzo proszę, oczywiście będę to robić dalej, ale chcę wiedzieć, że nie wysyłam gdzieś indziej :).[/QUOTE] Potwierdzam i bardzo, bardzo, bardzo dziękuję w imieniu naszych maluszków. :loveu: "Podpięłam" Cię do adopcji wirtualnych chatulowych kociaków. Nie masz nic przeciwko?
  9. Weźcie pod uwagę, że konta ze statusem aukcji charytatywnych maja zwracane opłaty za zwykłe wystawienia. Płacimy tylko za aukcje wyróżnione. Poza tym zwierzakowe aukcje to dla Allegro margines, nie będą się nami przejmować. Moim zdaniem wystawianie na Tablicy nie jest najgorsze.
  10. [quote name='esza'] > Proponuje nam Pani wystawienie ogłoszeń na Tablicy twierdząc, że ukażą się > one także na Allegro. > Niestety nie jest to zgodne ze stanem faktycznym, ponieważ konta firmowe nie > > mają takiej możliwości. > Czy Allegro ma zamiar udostępnić tę funkcję kontom firmowym? > Jeżeli tak to w jakim czasie? > Jeżeli nie, to czy Allegro rozważa możliwość utworzenia specjalnego działu > dla organizacji prozwierzecych posiadających konto firmowe, w którym > mogłyby być zamieszczane ogłoszenia adopcyjne naszych podopiecznych? [B]Dziękuję za informacje. Allegro pracuje nad ułatwieniem i dostosowaniem funkcjonalności Serwisu. Myślę, że zaproponowane przez Panią rozwiązanie jest kwestią przyszłości.[/B] [/QUOTE] Zacytuje samą siebie. :) Allgro nie zarabia na nas, a więc nie będzie takiego działu ani teraz, ani w przyszłości.
  11. Pisałam o tym wyżej. Wystawianie adopcji na Allegro się skończyło. Wyjście - wystawiać na Tablicy z konta prywatnego. Z tego co wiem z Allegro nikt jeszcze nie wygrał :)
  12. [quote name='wanda szostek'][B]Blogi już zostały zablokowane przez administratora[/B][/QUOTE] I bardzo dobrze :) Dostałam odpowiedź na swoje pytanie Moje pytanie brzmiało: > Jeżeli wystawimy na aukcji nasze zwierzaki, a opis aukcji będzie zgodny z regulaminem Allegro czy aukcje te zostaną usunięte?" > > Nie miałam na myśli ogłoszenia, ale aukcję, na której jedynym warunkiem > licytacji byłaby zgoda licytującego na podpisanie umowy adopcyjnej. [B]Odpowiedź: Jak informowałam oferty adopcyjne są na allegro zabronione.[/B] > Proponuje nam Pani wystawienie ogłoszeń na Tablicy twierdząc, że ukażą się > one także na Allegro. > Niestety nie jest to zgodne ze stanem faktycznym, ponieważ konta firmowe nie > > mają takiej możliwości. > Czy Allegro ma zamiar udostępnić tę funkcję kontom firmowym? > Jeżeli tak to w jakim czasie? > Jeżeli nie, to czy Allegro rozważa możliwość utworzenia specjalnego działu > dla organizacji prozwierzecych posiadających konto firmowe, w którym > mogłyby być zamieszczane ogłoszenia adopcyjne naszych podopiecznych? [B]Dziękuję za informacje. Allegro pracuje nad ułatwieniem i dostosowaniem funkcjonalności Serwisu. Myślę, że zaproponowane przez Panią rozwiązanie jest kwestią przyszłości.[/B] Dla mnie sprawa jest jasna i zakończona. Allegro nie będzie tolerować jakichkolwiek aukcji adopcyjnych, bez wzgledu na to czy będą to ogłoszenia, sprzedaż przez licytację czy KT.
  13. Jest zapis w ustawie 2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych. 6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów. Czy to nie dotyczy tej osoby? Widać wyraźnie, ze ona rozmnaża, a nie psinka miała "wpadkę" i jej gadanie o oddawaniu za darmo to .....
  14. Racja. CHATUL ma wyłącznie dachowce do adopcji, więc nas to może ominąć, choć nigdy nie wiadomo. Nam Tablica wystarczy o ile nie doczepi się ktoś, że wystawiają "prywatni".
  15. [quote name='Amit']Prędzej czy póżniej trafi się kupujący, który zalicytuje i będzie dochodził swoich praw. [/QUOTE] Dajesz zaporową cenę minimalną, np. 2000 zł. Tylko, w ustawie chyba jest napisane, że można oddawać w adopcje bezpłatnie, nie jestem pewna.
  16. Pytałam o to czy zamierzają udostępnić kontom firmowym wystawianie na Tablicy, a jeżeli nie, to czy myśleli o tym by stworzyć odrębną kategorie dla organizacji, aby można było ogłaszać zwierzaki. Czekam na odpowiedź, ale nie mam złudzeń :)
  17. [quote name='agaga21']ale jeśli można wystawić ogłoszenie na tablicy i będzie ono widoczne na allegro, to w zasadzie w czym problem?[/QUOTE] Problem w tym, że nie można wystawiać z konta firmowego i nie można robić aukcji wyróżnionych :) Mnie to odpowiada. CHATUL nie ma wielu zwierzaków do adopcji. Zajmujemy się przede wszystkim dziczkami. Ale wolałabym wystawiać z konta firmowego.
  18. Dostałam odpowiedź na moje pytanie, tyle, że nie przeczytali go ze zrozumieniem :) Zapytałam: "Jeżeli wystawimy na aukcji nasze zwierzaki, a opis aukcji będzie zgodny z regulaminem Allegro czy aukcje te zostaną usunięte?" Odpowiedź "Zakaz wystawiania ogłoszeń dotyczy wszystkich Użytkowników. Informuję, że jest możliwość wystawienia ogłoszenia w serwisie Tablica.pl z możliwością wyświetlenia oferty na Allegro." Zaraz im wyłożę jak chłopu na miedzy i poinformuję, bo chyba o tym nie wiedzą ;), że z konta firmowego to sobie mogę.... Wkurzyłam się :mad:
  19. [quote name='wanda szostek']Obie aukcje już usunięte[/QUOTE] No tak. Czekam wciąż na odpowiedź w związku z pytaniem o aukcje adopcyjne z kont fundacyjnych. Ciekawa jestem co odpowiedzą.
  20. Nie ma zakazu wystawiania aukcji cegiełkowych, tyle, że pewnie ściągną jeżeli wystawi się na "żywych zwierzętach". edit Obejście allegro, tylko czy to przejdzie? Mogą usuwac ze względu na "złą kategorię". [url]http://allegro.pl/basienka-koteczka-na-medal-i2041414292.html[/url] [url]http://allegro.pl/blox-macius-kochany-koci-miziak-szuka-domku-i2043878193.html[/url]
  21. [quote name='Ada-jeje']Moim zdaniem to Allegro [B]lamie zapis w Usatwie[/B], powinna zmienic regulamin dostosowujac go do obecnej Ustawy, moze nalezy im o tym przypomniec.[/QUOTE] Nie łamie. Wywalają z powodu łamania przepisów Allegro, a nie z powodu zapisów w Ustawie.
  22. [quote name='Isadora7']A ja zadałam pytanie do allegro w temacie usuniętych aukcji z konta Emira podpierajac sie tym co napisała esza czyli: Napisał [B]esza[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=18416727#post18416727"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL] Ważne bo : Art. 10a. Ustawy brzmi 1. Zabrania się: 3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli. 5.[B] Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, [U]nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.[/U][/B] [COLOR=red][B]Czyli wynika, że jako organizacja możemy "wprowadzić do obrotu" nasze koty, czyli Allegro nie może się powołać na ustawę usuwając nasze aukcje. Inaczej rzecz wygląda z wystawianiem przez osoby prywatne. [COLOR=black] [/COLOR][/B][COLOR=black]Zapytałam jak sie ma usunięcie aukcji na koncie Fundacji (która na dodatek ma swoim schronisku 150 psów) do wyżej wymienionego artykułu ustawy. [B]Jak znam życie odpowiedź będzie z szablonu nr 15 czyli od doopy strony i będa pitolić a zakończą pismo formułą:[/B] [/COLOR][/COLOR][/QUOTE] Ja czekam od wczoraj na odpowiedź na podobne pytanie :)
  23. To działa na koncie prywatnym, natomiast na fundacyjnym nie ma komunikatu :(.
  24. Jeżeli chodzi o przyznanie (i przedłużenie) statusu aukcji charytatywnych nie mieliśmy z tym nigdy problemu. Z aukcjami też, nikt się nie czepiał aż do teraz :(.
  25. Nie dostałaś maila? Nam usunęli z powodu nieregulaminowego opisu i ...... cóż tekst był nieregulaminowy. Dlatego pytałam o aukcje wystawione ponownie z regulaminowym tekstem. Ciekawi mnie czy usuną takie aukcje, a jeżeli tak to jaki podadzą powód. Jeżeli powołają się na Ustawę, a aukcja była wystawiona z konta prywatnego, to będą mieli niestety rację. Inna sprawa będzie jak aukcja została wystawiona z konta fundacyjnego. edit. Jeżeli Ty czytałaś watek to czytałaś także moje wcześniejsze wypowiedzi. Pisałam, że nam też usunęli aukcje z konta fundacyjnego i pisałam tez o powodzie jaki podali i o tym, że podany powód jest jak najbardziej zasadny - aukcje naruszały regulamin. To czy ktos "doniósł " czy nie w tej chwili nie ma dla mnie znaczenia. Ważne jest to jak znowu wystawić aukcje na Allegro tak, by nie mieli powodu ich usunąć :)
×
×
  • Create New...