-
Posts
4583 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by esza
-
Koma już w swoim domku :) Zapraszam na nową stronę i nowe forum chatula i na bardzo atrakcyjny, choć nietypowy bazarek z przeznaczeniem na sterylki przede wszystkim kotów z Jarosławca. [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226144-Maj%C3%B3wka-nad-morzem-TAK!-na-sterylki-chatulowych-do-15-06[/url]
-
Szukamy osoby z Kielc do przeprowadzenia wizyty przedadopcyjnej dla Komy. Czy ktoś może pomóc???
-
[quote name='Szarotka']A co sie dzieje, jak kot ma bialaczke i skad sie to bierze??[/QUOTE] Tu potrzebna Patrycja żeby wytłumaczyła :). Koma ma tymczas w Warszawie :multi:
-
Szylkretka KOMA ma białaczkę - potrzebny dom bez kotów!
esza replied to Patsi's topic in Kotki już w nowych domach
Podnoszę z nadzieją, że może ktoś zdecyduje się pomóc. -
[quote name='Szarotka']Hm......... a ktora to Koma ??[/QUOTE] Koma to ta mała szylkretka na fotkach powyżej.
-
Szylkretka KOMA ma białaczkę - potrzebny dom bez kotów!
esza replied to Patsi's topic in Kotki już w nowych domach
Koteczka po sterylce czuje się dobrze. Jest prześliczną młodą filigranowa kicią. Korzysta z kuwety, uwielbia głaskanie. Sprawa jest pilna, bo , jak pisała Patsi, w poniedziałek musimy Komę zabrać z lecznicy. -
Koma wczoraj została wysterylizowana. Niestety okazało się, że koteczka ma białaczkę. :(. Pilnie potrzebujemy dla niej DT, a najlepiej DS. Poza dodatnim wynikiem testu nic małej nie dolega, robiliśmy jej biochemię i wszystko jest ok. I druga niepomyślna wiadomość - po 2 latach wracają z adopcji dwa kocurki :(. Powód - państwu urodziło się dziecko i mieszkanie okazało się za małe.
-
[quote name='pola53']Od jakiegoś czasu przesyłam Wam stałą dla kotków. Czy ktoś mógłby potwierdzić, że moje wpłaty docierają? Bardzo proszę, oczywiście będę to robić dalej, ale chcę wiedzieć, że nie wysyłam gdzieś indziej :).[/QUOTE] Potwierdzam i bardzo, bardzo, bardzo dziękuję w imieniu naszych maluszków. :loveu: "Podpięłam" Cię do adopcji wirtualnych chatulowych kociaków. Nie masz nic przeciwko?
-
[quote name='esza'] > Proponuje nam Pani wystawienie ogłoszeń na Tablicy twierdząc, że ukażą się > one także na Allegro. > Niestety nie jest to zgodne ze stanem faktycznym, ponieważ konta firmowe nie > > mają takiej możliwości. > Czy Allegro ma zamiar udostępnić tę funkcję kontom firmowym? > Jeżeli tak to w jakim czasie? > Jeżeli nie, to czy Allegro rozważa możliwość utworzenia specjalnego działu > dla organizacji prozwierzecych posiadających konto firmowe, w którym > mogłyby być zamieszczane ogłoszenia adopcyjne naszych podopiecznych? [B]Dziękuję za informacje. Allegro pracuje nad ułatwieniem i dostosowaniem funkcjonalności Serwisu. Myślę, że zaproponowane przez Panią rozwiązanie jest kwestią przyszłości.[/B] [/QUOTE] Zacytuje samą siebie. :) Allgro nie zarabia na nas, a więc nie będzie takiego działu ani teraz, ani w przyszłości.
-
[quote name='wanda szostek'][B]Blogi już zostały zablokowane przez administratora[/B][/QUOTE] I bardzo dobrze :) Dostałam odpowiedź na swoje pytanie Moje pytanie brzmiało: > Jeżeli wystawimy na aukcji nasze zwierzaki, a opis aukcji będzie zgodny z regulaminem Allegro czy aukcje te zostaną usunięte?" > > Nie miałam na myśli ogłoszenia, ale aukcję, na której jedynym warunkiem > licytacji byłaby zgoda licytującego na podpisanie umowy adopcyjnej. [B]Odpowiedź: Jak informowałam oferty adopcyjne są na allegro zabronione.[/B] > Proponuje nam Pani wystawienie ogłoszeń na Tablicy twierdząc, że ukażą się > one także na Allegro. > Niestety nie jest to zgodne ze stanem faktycznym, ponieważ konta firmowe nie > > mają takiej możliwości. > Czy Allegro ma zamiar udostępnić tę funkcję kontom firmowym? > Jeżeli tak to w jakim czasie? > Jeżeli nie, to czy Allegro rozważa możliwość utworzenia specjalnego działu > dla organizacji prozwierzecych posiadających konto firmowe, w którym > mogłyby być zamieszczane ogłoszenia adopcyjne naszych podopiecznych? [B]Dziękuję za informacje. Allegro pracuje nad ułatwieniem i dostosowaniem funkcjonalności Serwisu. Myślę, że zaproponowane przez Panią rozwiązanie jest kwestią przyszłości.[/B] Dla mnie sprawa jest jasna i zakończona. Allegro nie będzie tolerować jakichkolwiek aukcji adopcyjnych, bez wzgledu na to czy będą to ogłoszenia, sprzedaż przez licytację czy KT.
-
Jest zapis w ustawie 2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych. 6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów. Czy to nie dotyczy tej osoby? Widać wyraźnie, ze ona rozmnaża, a nie psinka miała "wpadkę" i jej gadanie o oddawaniu za darmo to .....
-
[quote name='agaga21']ale jeśli można wystawić ogłoszenie na tablicy i będzie ono widoczne na allegro, to w zasadzie w czym problem?[/QUOTE] Problem w tym, że nie można wystawiać z konta firmowego i nie można robić aukcji wyróżnionych :) Mnie to odpowiada. CHATUL nie ma wielu zwierzaków do adopcji. Zajmujemy się przede wszystkim dziczkami. Ale wolałabym wystawiać z konta firmowego.
-
Dostałam odpowiedź na moje pytanie, tyle, że nie przeczytali go ze zrozumieniem :) Zapytałam: "Jeżeli wystawimy na aukcji nasze zwierzaki, a opis aukcji będzie zgodny z regulaminem Allegro czy aukcje te zostaną usunięte?" Odpowiedź "Zakaz wystawiania ogłoszeń dotyczy wszystkich Użytkowników. Informuję, że jest możliwość wystawienia ogłoszenia w serwisie Tablica.pl z możliwością wyświetlenia oferty na Allegro." Zaraz im wyłożę jak chłopu na miedzy i poinformuję, bo chyba o tym nie wiedzą ;), że z konta firmowego to sobie mogę.... Wkurzyłam się :mad:
-
Nie ma zakazu wystawiania aukcji cegiełkowych, tyle, że pewnie ściągną jeżeli wystawi się na "żywych zwierzętach". edit Obejście allegro, tylko czy to przejdzie? Mogą usuwac ze względu na "złą kategorię". [url]http://allegro.pl/basienka-koteczka-na-medal-i2041414292.html[/url] [url]http://allegro.pl/blox-macius-kochany-koci-miziak-szuka-domku-i2043878193.html[/url]
-
[quote name='Isadora7']A ja zadałam pytanie do allegro w temacie usuniętych aukcji z konta Emira podpierajac sie tym co napisała esza czyli: Napisał [B]esza[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=18416727#post18416727"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL] Ważne bo : Art. 10a. Ustawy brzmi 1. Zabrania się: 3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli. 5.[B] Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, [U]nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.[/U][/B] [COLOR=red][B]Czyli wynika, że jako organizacja możemy "wprowadzić do obrotu" nasze koty, czyli Allegro nie może się powołać na ustawę usuwając nasze aukcje. Inaczej rzecz wygląda z wystawianiem przez osoby prywatne. [COLOR=black] [/COLOR][/B][COLOR=black]Zapytałam jak sie ma usunięcie aukcji na koncie Fundacji (która na dodatek ma swoim schronisku 150 psów) do wyżej wymienionego artykułu ustawy. [B]Jak znam życie odpowiedź będzie z szablonu nr 15 czyli od doopy strony i będa pitolić a zakończą pismo formułą:[/B] [/COLOR][/COLOR][/QUOTE] Ja czekam od wczoraj na odpowiedź na podobne pytanie :)
-
Nie dostałaś maila? Nam usunęli z powodu nieregulaminowego opisu i ...... cóż tekst był nieregulaminowy. Dlatego pytałam o aukcje wystawione ponownie z regulaminowym tekstem. Ciekawi mnie czy usuną takie aukcje, a jeżeli tak to jaki podadzą powód. Jeżeli powołają się na Ustawę, a aukcja była wystawiona z konta prywatnego, to będą mieli niestety rację. Inna sprawa będzie jak aukcja została wystawiona z konta fundacyjnego. edit. Jeżeli Ty czytałaś watek to czytałaś także moje wcześniejsze wypowiedzi. Pisałam, że nam też usunęli aukcje z konta fundacyjnego i pisałam tez o powodzie jaki podali i o tym, że podany powód jest jak najbardziej zasadny - aukcje naruszały regulamin. To czy ktos "doniósł " czy nie w tej chwili nie ma dla mnie znaczenia. Ważne jest to jak znowu wystawić aukcje na Allegro tak, by nie mieli powodu ich usunąć :)