Jump to content
Dogomania

esza

Members
  • Posts

    4583
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by esza

  1. Wieści z domu Łasiczki Kotka po wypuszczeniu z transporterka schowała się pod szafką na TV i przesiedziała tam 3 godziny. Potem wyszła i zachowywała się tak jakby nigdy nigdzie indziej nie mieszkała [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/usmiech.gif[/IMG] . Około 17 trafiła na lustro i tam pewnie przypomniała sobie siostrę bo patrząc na swoje odbicie płakała prawie 2 godziny [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/smutny.gif[/IMG] . Starałam się namówić domek na wzięcie także Damy, ale bezskutecznie [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/smutny.gif[/IMG] . Uzyskałam tylko tyle, że sprawa będzie jeszcze raz rozważana. Trzymajcie kciuki za zmianę decyzji - one były bardzo ze sobą zżyte i tak bardzo chciałyśmy żeby poszły do wspólnego domku.
  2. Ponieważ Alfik poczuł się gorzej pojechaliśmy na wizytę wcześniej niż planowaliśmy. Kocurek dostał lekką narkozę żeby prześwietlić płuca. Okazało się, że Alfik ma zmiany w oskrzelach, powietrze przy oddychaniu nie wypełnia całych płuc i stąd te kłopoty z oddychaniem. Leczenie będzie długotrwałe, mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze, bo takie zmiany mogą przekształcić się w astmę. Dzisiaj Alfik dostał zastrzyk, a od jutra będzie dostawał Bactrim w syropie i Encorton. Nie wiem jak biedaczek to wszystko przetrzyma, bo przecież nie tylko oskrzela są w złym stanie [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_sad.gif[/IMG] . Na zdjęciu Alfik już w domu, dopiero co wybudzony z narkozy. [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_schowek06_wm_102.jpg[/IMG] Długi u weta rosną ;(. Jeszcze stare nie spłacone, a tu już nowe idą w setki zł. Ale czy można przerwać leczenie w połowie? Czy można nie podjąć prób dokładnego zdiagnozowania choroby? Sytuacja jest ciężka, brakuje środków na spłatę wetów, kończą się zapasy karmy i żwirku [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_sad.gif[/IMG]. Pomóżcie proszę, każda puszka karmy, każdy wpłacony grosz jest na wagę złota.
  3. Alfik czuje się lepiej. Pomału to wszystko idzie, ale idzie, więc jest szansa, że wyjdzie z choroby. Moje tymczasy zdrowe. Czarne siostry Dama i Łasiczka są bardzo ze sobą zżyte, razem się bawią, razem śpią i razem pakują mi się na kolana jak tylko na chwilkę usiądę :). Na zdjęciu grzeją się na piecu - oczywiście razem :D [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_dama_i_asica5_wm_356.jpg[/IMG] A tutaj obie szaleją na śniegu, niestety szybkie paskudy i nie udało mi się zrobić fotki gdy są razem :roll: [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_p1150432_wm_187.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_p1150445_wm_150.jpg[/IMG] Biała Sisi zaprzyjaźniła się z Pawlikiem. Mały adoruje ją na każdym kroku i chodzi za nią jak cień :wink: Chciałabym żeby oboje poszli do wspólnego domku, choć to chyba marzenie ściętej głowy :(. Na zdjęciu Sisi i Pawlik. [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_sisi_i_pawlik4_wm_114.jpg[/IMG] Na działce na stałe zadomowiła się Czarnula, a na śniadanie codziennie przychodzi Amant, który nawet daje się pogłaskać. Po za nimi dokarmiam chyba koty z połowy działek, bo jedzenie znika w zastraszającym tempie :| A oto Czarnulka i Amant :) [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_czarnula_wm_173.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_amant_wm_522.jpg[/IMG]
  4. Przez ostatnie 3 dni Alfik był markotny, osowiały, charczało mu w płucach i zaczęliśmy się o niego troszkę bać. Na szczęście jadł i pił i do kuwety chodził regularnie. Dzisiaj byliśmy na wizycie kontrolnej - kocurek został dokładnie pooglądany, dostał zastrzyki, a do domu tabletkę na robale. Codziennie trzeba Alfikowi dawać lek na wątrobę (esseliv forte), no i oczywiście specjalistyczną karmę. Na nasze szczęście kocurek woli suche od mokrego, bo jakbyśmy mieli karmić go tylko mokrym, to poszlibyśmy z torbami [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/oczko.gif[/IMG] . W tej chwili mamy Alfika obserwować i jak będzie poprawa to do kontroli jedziemy dopiero za tydzień. A to nasz mały kocurek [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/usmiech.gif[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_alfik3_wm_150.jpg[/IMG]
  5. Wczoraj byłam u Ruty, widać poprawę, ale koteczka ciągle na lekach i kroplówkach, a w kupce krew :(. To fotki z wczoraj. [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_ruta_wm_185.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_ruta3_wm_186.jpg[/IMG] Sisi po sterylce czuje się dobrze. Maleńka wróciła już na działkę (dwa dni była u mamy) i rozrabia z innymi kotami, które po antybiotyku zaczynają wracać do zdrowia. Na fotkach Sisi i Omega na 2,5 metrowej drabinie i Alfik, który pomagał w rąbaniu drewna na opał (trzeba sobie jakoś radzić, węgiel na wykończeniu, a zima blisko). [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_schowek02_wm_865.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_schowek08_wm_953.jpg[/IMG]
  6. Nie było żadnej wiadomości? :( Na CAHTULU wciąż wisi ogłoszenie, dajcie znać jak coś będzie wiadomo.
  7. Witam ponownie. Niestety to nie jest Marion. :(
  8. Witam Na forum CHATULa wstawiłam ogłoszenie i pozwoliłam sobie wstawić fotki kotki. Karmicielka ze Stroszka zauważyła w jednym ze stad dorosłą trikolorkę. Karmicielka obejrzy fotki i wieczorem przyglądnie się kotce. Nie wiem na ile jest prawdopodobne, że Marion dotarła na Stroszek, ale sprawdzić nie zaszkodzi :). Jak będę coś wiedzieć więcej dam znać.
  9. Tyle się dzieje, że nie ma czasu pisać :(. Patsi mam zepsuty komp i teraz ja muszę czynić honory domu :). Felek i Iskierka świetnie się zaaklimatyzowały w nowym domku. Felek opanował podwórko i jednego z psów, z którym się zaprzyjaźnił, drugi pies, szczeniak, jest zbyt żywiołowy i na razie nie zostaje dopuszczany do kotów. Iskierka jest nieco bardziej ostrożna od Felka, który pozwala się głaskać, i przezornie siedzie lub leży z daleka od ludzi. Warunki kociaki mają świetne - w promieniu kilku kilometrów nie ma ruchliwej drogi i wszędzie pola i łąki. Aż dziw, że na Śląsku sa jeszcze takie tereny. Lesio i Sara po dwóch dniach nieufności i chowania się za meble kuchenne (trzeba było rozbierać zabudowę żeby ich wyciągnąć) jednogłośnie stwierdziły, że lepiej na łóżku niż pod szafką. Wieści z domku są pełne radości z powodu adopcji dwóch a nie jednego kota :). Zostały złapane dwa kociaki w tym miejscu, w którym znaleźliśmy Ninye. Jeden, burasek, jest spokojny, natomiast drugi, czarny, to istne diable. Oba są na tymczasie u angelek. U moich tymczasów niestety niefajnie. Dama przyniosła grzyba :(. Zaszczepiliśmy maluchy, ale było za późno, 3 się zaraziły. Teraz zbieramy na drugie szczepienie. To tyle na razie wiadomości
  10. Filipek odszedł dzisiaj za Tęczowy Most :-( Biegaj kocurku szczęśliwy po Tęczowych Łąkach.
  11. Piątek i sobota były ciężkimi dniami :(. W piątek staraliśmy się uratować 2 kilkudniowe maluszki. Udało nam się znaleźć kocia mamkę Niestety jeden kociaczek, dziewczynka, odeszła za TM. W sobotę ratowaliśmy przejechanego przez samochód kociaka. Maluszek ma amputowaną tylną łapkę, a przednia jest w kiepskim stanie :( [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_schowek07_wm_124.jpg[/IMG] Więcej o kociaku na chatulowym forum. Jeżeli znajdzie się litościwa dusza i zechce wspomóc kociaka prosimy o wpłaty na konto fundacji z dopiskiem "ninja" Są wystawione na maluszka aukcje na allegro, zapraszam, w najbliższym czasie wystawimy bazarki. Każda złotówka się liczy. Leczenie i rehabilitacja będą długie i kosztowne.
  12. Siostra Łasiczki, Dama, została złapana, także działkowa Czarnulka i jej 4 kociaki :multi: Czarnulka dzisiaj została wysterylizowana i zostanie wypuszczona, maleństwa przeznaczone są do adopcji. Jutro Dama jedzie do weta, bo ma jakieś zmiany na ogonku, podejrzewamy, ze to grzyb, ale trzeba się upewnić. Także Felek i Iskierka pojada na kontrole i do szczepienia. To piękna czarna Dama :) [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_dama_wm_974.jpg[/IMG] A to działkowa rodzinka - zdjęcie z czasu gdy jeszcze nie były w DT. [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_maluchy2_wm_194.jpg[/IMG]
  13. [quote name='A&S']Ja sądzę że 5.[/quote] Zgadza się, poupychane jak śledzie w beczce :). Troszkę nowych wiadomości [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG] Lulu, Łatka i Kawunia mają domki [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG]. Jest duża szansa na domek dla Felka i Iskierki, ale nie powiem nic więcej żeby nie zapeszyć, trzymajcie kciuki [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_twisted.gif[/IMG] Z nowych "nabytków" mamy młodziutką Łasiczkę - jak imię wskazuje koteczka bardzo, ale to bardzo lubi miziaki [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_lol.gif[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_asiczka4_wm_152.jpg[/IMG] W kolejce do złapania czeka siostra Łasiczki.
  14. Kto zgadnie ile tu kotów? :) [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_2_wm_135.jpg[/IMG] [B]Zapraszam na bazarek[/B] [url]http://www.dogomania.pl/forum/f99/dla-tzeta-na-chatulowe-koty-do-27-07-a-142603/#post12667773[/url]
  15. Witam :) Wczoraj Kama pojechała do nowego domku :multi:. Będzie mieszkać we Wodzisławiu razem ze swoimi Dużymi i jeszcze jedną koteczką. Bardzo się o Kamę martwiłam, ale teraz jestem dobrej myśli. Trzymajcie kciuki za szybką adaptację w nowym domku.
  16. Obolałe brzusio Kikusia :( [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_8_wm_149.jpg[/IMG]
  17. Fotki maluszka [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_2_wm_878.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_6_wm_104.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_1_wm_953.jpg[/IMG]
  18. Niestety mam złe wieści ;(. Mały Kikuś był dzisiaj operowany. Zobaczcie jaki z niego wspaniały kociak (zdjęcia zrobione wczoraj po wizycie u weta). [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_pi3_wm_633.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_pi7_wm_769.jpg[/IMG]
  19. Dużo się dzieje ostatnio. Felek i Iskierka, oraz ich mama od dzisiaj przechodzą na antybiotyk w tabletkach. Felek nareszcie zaczyna jeść karmiony przez strzykawkę, więc przerwaliśmy podawanie kroplówek :). Misia wciąż się boi, ale pomalutku zdobywam jej zaufanie. Z tego co udało mi się zauważyć ( koteczka nie pozwala się nawet przesunąć) rany na skórze dobrze się goją. 3 z maluchów znalazła domki - Viki, Maciek (Miki) i nazwana Gruszką przez Patrycję koteczka. Niestety już następne kociaki czekają na złapanie, a sezon dopiero sie zaczyna :(. Dzisiaj zawozimy do nowego domku Watkę jedną z koteczek starszego Pana. Koteczka dołączy do rybek i królika - miejmy nadzieję, że się zaadoptuje w nowym domku. Na naszym forum tez zmiany - powstał nowy temat EDUKACJA czyli NIEZBĘDNIK KOCIARZA gdzie mamy wspaniały redagowany przez dagnes rozdział BYĆ KOTEM czyli ŚWIAT WIDZIANY INACZEJ . Są także porady Doktora Wojtka, których udziela Pan lek. wet. Wojciech Adamski. Serdecznie zapraszam :). Niestety długi u wetów rosną :(. Samo dotychczasowe leczenie Felka i Iskierki pochłonęło już kilkaset złotych, a przecież oprócz tego są leczone i przebywają w DT inne kociaki i wciąż sterylizujemy wolnożyjące kocice.
  20. Witam Katarek i Siostrzyczka przebywają u mnie, dzisiaj były u weta, dostały po zastrzyku. W czasie weekendu tez będą dostawały antybiotyki, a w poniedziałek do kontroli. [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_a_190.jpg[/IMG] Na tymczasie u mnie są tez dwie koteczki z myjni. Juz po sterylce, czują się dobrze. Noc spędziły zamknięte w klatce, ale od rana są juz wypuszczone i chodzą swobodnie po izbie. Bardzo przytulaśne koteczki :) [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_4_802.jpg[/IMG]
  21. Witam :) Wybaczcie, że mnie tu nie ma teraz, ale chyba jakaś zła paskuda urok rzuciła na mnie i mój komp :cool3:. Mam nadzieję, że w końcu wszystko się uspokoi, ale teraz korzystam z okazji, że wszystko jakoś działa i wrzucam fotki Agaty :). [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_1_wm_122.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_2_wm_115.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_4_wm_213.jpg[/IMG]
  22. Witam po dłuższej nieobecności :). Najpierw chorowałam, potem zepsuł mi się komp, wiadomo bieda chodzi parami ;), mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Kociaki od Mm są u mnie. Wszystkie ciachnięte czuja się dobrze i będzie można je wypuścić pod koniec tygodnia. Martwię się trochę o czarnego kocurka, ale miejmy nadzieję, że szybko go wyleczymy :) . [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_1_wm_729.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_4_wm_975.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_5_wm_147.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_6_wm_612.jpg[/IMG]
  23. Wieści z domku Pazurka i Mrauczka. Kocury przez pierwsze 24 godziny były troszkę wystraszone i nie wychylały nosa ze swojej kryjówki. Widać jednak zaakceptowały domek, bo wczoraj już się bawiły i spały na "otwartym terenie" [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG]. Domek obiecał zalogować się na chatulowym forum, więc teraz czekamy na szczegółowe relacje i fotki kocurków.
  24. Malutka Myszka - Leidi została ciachnięta. Troszkę wymiotowała, ale to normalne. W tej chwili leży w łóżku pod pierzyną i stara się przyjść do siebie ;). W uszkach, tak jak przypuszczałam, świerzbowiec się zagnieździł, uszy zostały porządnie wyczyszczone i malutka dostała Advocata na wszelkiego rodzaju robale :). Lidka została zaszczepiona na grzyba.
  25. Mam wiadomości z domku Kuleczki - kotka poustawiała sobie psy i rządzi :p. Widać aklimatyzacja przebiegła bezproblemowo i kotka w końcu znalazła swoją przystań na resztę życia :). Wstawię tez fotkę Pazurka i Duszka, żebyście nie zapomniały jakie cudne koty czekają na domki :razz: [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_pazurek2_wm_887.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_duszek6_wm_857.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...